تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیر جاروبرقی وندورا VENDURA | نمایندگی تعمیرات وندورا

جاروبرقی یکی از اساسی ترین و مهمترین لوازمی است که باید در هر خانه وجود داشته باشد و در نظافت منزل نقش کاربردی دارد. جاروبرقی نیز مانند هر لوازم الکترونیکی دیگری گاهی اوقات با خرابی و مشکل روبرو می شود. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای تعمیر جاروبرقی وندورا می پردازیم. متداول ترین مشکلاتی که ممکن است برای جاروبرقی وندورا پیش آید را بررسی می‌کنیم و در پایان راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آن‌ها ارائه خواهیم داد.  چنانچه شما نیز از کاربران این جاروبرقی می باشید و یا قصد خرید این محصول را دارید پیشنهاد ما به شما این است که تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

رایج ترین مشکلات جاروبرقی وندورا

در ادامه مطلب به بررسی متداول ترین مشکلات و ایرادات در جاروبرقی وندورا می پردازیم.

 • سوختن موتور دستگاه
 • روشن نشدن جاروبرقی
 • خاموش شدن دستگاه
 • کاهش قدرت مکش جاروبرقی
 • بروز انسداد در لوله خرطومی
 • خراب شدن چرخ های جاروبرقی
 • ایجاد بوی سوختگی از جاروبرقی
 • خراب شدن کلید های روشن و خاموش

در ادامه مطلب به بررسی این مشکلات پرداخته و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه می دهیم.

علت سوختن موتور جاروبرقی وندورا چیست؟

یکی از مشکلاتی که کاربران جاروبرقی وندورا ممکن است با آن مواجه شوند سوختن موتور دستگاه می باشد. موتور جاروبرقی ممکن است به دلایل مختلفی بسوزد که از آن جمله می توان موارد زیر را نام برد.

 • کارکرد بیش از حد و مداوم جاروبرقی
 • وارد شدن ضربه به موتور دستگاه
 • فرسودگی جاروبرقی به مرور زمان
 • داغ شدن بیش از حد جاروبرقی
 • وجود انسداد و آلودگی در جاروبرقی

دلیل روشن نشدن جاروبرقی وندورا چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است کاربران را به دردسر بیندازد روشن نشدن جاروبرقی می باشد که ممکن است به دلایل مختلفی این مشکل بروز کند از آن جمله می‌توان به عدم جریان برق و یا پر بودن بیش از حد کیسه جاروبرقی و همچنین آسیب رسیدن به کلید روشن و خاموش دستگاه اشاره کرد. راهنمای تعمیر جاروبرقی وندورا VENDURA | نمایندگی تعمیرات وندورا

معمولاً برطرف کردن این مشکل کار سختی نمی باشد ولی تشخیص علت اصلی روشن نشدن جاروبرقی وندورا باید توسط یک تعمیرکار ماهر انجام شود و پس از آن اقدام به رفع مشکل گردد.

حتما بخوانید:   چگونه موتور جاروبرقی را تعویض کنیم؟

دلیل کاهش توان مکش جاروبرقی وندورا چیست؟

یکی دیگر از مشکلات متداول که ممکن است برای جاروبرقی وندورا پیش آید کاهش توان مکش جاروبرقی می باشد و در واقع این مشکل می تواند به دلایل مختلفی بروز کند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پر شدن بیش از حد کیسه جاروبرقی
 • کثیف شدن فیلتر
 • بروز انسداد در لوله خرطومی و لوله تلسکوپی

اگر با این مشکل در جاروبرقی مواجه شدید بهتر است از ادامه کار با آن خودداری کنید زیرا می تواند باعث بروز آسیب‌های بیشتر به جاروبرقی شود و به موتور فشار زیادی وارد می کند جهت برطرف کردن این مشکل بهتر است کیسه جاروبرقی را به طور دوره‌ای تخلیه کنید و از پر شدن بیش از حد آن خودداری کنید. فیلتر جاروبرقی نیز باید هر چند وقت یک بار تمیز شود و اگر لازم است آن را تعویض کنید. چنانچه خودتان قادر به برطرف کردن مشکل نبودید می توانید از تعمیرکاران ماهر ایبک امداد کمک بگیرید تا هرچه سریعتر علت بروز این مشکل را تشخیص دهند و به برطرف کردن آن اقدام کنند.

دلیل خاموش شدن جاروبرقی وندورا در حین کار چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است کاربران جاروبرقی وندورا با آن روبرو شوند خاموش شدن جاروبرقی به هنگام کار کردن می باشد. معمولاً دلیل بروز این مشکل داغ شدن بیش از حد جاروبرقی می باشد. خبر خوب این است که جاروبرقی ها معمولاً دارای یک سنسور می باشند که چنانچه دمای جاروبرقی از حد معمول بیشتر شود و دستگاه داغ شود این سنسور شروع به کار کرده و جاروبرقی را به صورت اتوماتیک خاموش می کند و با این کار از وارد شدن آسیب به دستگاه جلوگیری خواهد کرد.

علت مسدود شدن لوله خرطومی در جاروبرقی وندورا چیست؟

گاهی اوقات ممکن است چیزی درون لوله خرطومی جاروبرقی گیر کند و باعث بروز انسداد در این قطعه شود و همین مشکل کوچک گاهی اوقات می تواند آسیب های جدی به دستگاه وارد کند. گیر کردن اجسام درون لوله خرطومی امری طبیعی به شمار می آید اما باید در نظر داشته باشید به محض اینکه با این مشکل مواجه شدید و متوجه شدید که جسمی درون لوله خرطومی گیر کرده است باید هرچه سریعتر دستگاه را خاموش کرده لوله را از جاروبرقی جدا کنید و به رفع انسداد بپردازید. برای بهتر انجام دادن این کار می توانید از یک انبردست استفاده کنید ولی به خاطر داشته باشید که هرگز از اجسام نوک تیز جهت رفع مسدودی استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث آسیب های دیگری به دستگاه شود.

حتما بخوانید:   تعویض زغال جاروبرقی | علائم تمام شدن زغال جاروبرقی

دلیل خراب شدن چرخ های جاروبرقی وندورا چیست؟

یکی از مشکلات متداول در جاروبرقی وندورا خراب شدن چرخ های آن می باشد که این مشکل باعث کند شدن حرکت جاروبرقی روی زمین می شود و در روند کلی کار اختلال ایجاد می کند. چرخ های دستگاه به علت استفاده زیاد و به مرور زمان ممکن است دچار ساییدگی و ترک شوند که همین امر می‌تواند باعث کاهش عملکرد آنها شود. چنانچه چرخ های دستگاه آسیب ببیند و یا ترک بخورد باید نسبت به تعویض آن ها اقدام کرد.

دلیل ایجاد بوی سوختگی از درون جاروبرقی وندورا چیست؟

ممکن است گاهی اوقات متوجه بوی سوختگی از درون دستگاه شوید. ایجاد بوی سوختگی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از آن جمله می توان به پر بودن بیش از حد کیسه، آسیب دیدن تسمه، سوختن موتور دستگاه و … اشاره کرد. توصیه ایبک امداد به شما این است که به محض مواجه شدن با این مشکل بهتر است هرچه سریعتر جارو برقی را خاموش کرده و به تشخیص علت ایجاد بوی سوختگی بپردازید و چنانچه خودتان قادر به تشخیص نبودید می توانید با تعمیرکاران ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی آن استفاده کنید.

دلیل خراب شدن دکمه روشن و خاموش جاروبرقی وندورا چیست؟

یکی دیگر از متداول ترین مشکلاتی که ممکن است برای جاروبرقی پیش آید خراب شدن کلید روشن و خاموش دستگاه می باشد چنانچه این دکمه آسیب ببیند و یا دچار خرابی شود در واقع شما قادر به روشن کردن جاروبرقی نخواهید بود و هیچ استفاده ای نمی توانید از آن کنید. جهت برطرف کردن این مشکل باید نسبت به تعویض کلید ها اقدام کنید.

نکاتی جهت نگهداری اصولی و درست از جاروبرقی وندورا

همانطور که قبلا گفته شد جاروبرقی یکی از اساسی ترین و مهم ترین لوازم خانگی به شمار می آید. چنانچه از این دستگاه به طور صحیح و اصولی نگهداری کنید می توانید عملکرد و کارایی آن را بهتر کرده و همچنین طول عمر مفید دستگاه را افزایش دهید. راهنمای تعمیر جاروبرقی وندورا VENDURA | نمایندگی تعمیرات وندورادر ادامه مطلب نکاتی جهت حفظ و نگهداری درست از جاروبرقی عنوان شده است.

 • اگر سیم جاروبرقی کوتاه می باشد و شما قصد دارید مساحت زیادی از خانه را جارو بکشید بهتر است هر بار سیم را از پریز جدا کرده و به پریز دیگری وصل کنید و از کشیدن سیم خودداری کنید زیرا این کار می تواند به سیم جمع کن جاروبرقی آسیب وارد کند و همچنین باعث خراب شدن و یا پاره شدن سیم جاروبرقی خواهد شد.
 • مدت زمانی که به طور متوالی از جاروبرقی استفاده می کنید نباید بیشتر از ۱۵ دقیقه طول بکشد. اگر قصد دارید بیشتر از این زمان از جاروبرقی استفاده کنید بهتر است جاروبرقی را خاموش کرده و اجازه دهید خنک شود و استراحت کند و پس از آن مجدداً آن را به برق وصل کرده و استفاده کنید.
 • اگر جاروبرقی شما قابلیت مکش آب را ندارد هرگز در محیط های خیس و مرطوب از آن استفاده نکنید زیرا می تواند باعث آسیب های جدی به موتور شود.
 • کیسه و مخزن جاروبرقی را هر چند وقت یک بار تخلیه کنید و اجازه ندهید که بیش از حد پر شود زیرا پر شدن بیش از حد کیسه جاروبرقی در عملکرد و کارایی دستگاه تاثیر منفی داشته و همچنین می تواند به موتور فشار زیادی وارد کند و مکش دستگاه را نیز کاهش خواهد داد.
 • هرگز جهت جمع کردن اشیا نوک تیز و برنده از جارو برقی استفاده نکنید این کار باعث آسیب به کیسه، لوله خرطومی و قطعات داخلی دستگاه خواهد شد.
 • هر چند وقت یک بار قطعاتی که در جاروبرقی قابل شستشو می باشند را از آن جدا کرده و کاملاً بشویید و پس از خشک شدن سر جای خود قرار دهید.
 • در نظر داشته باشید که هرگز جاروبرقی را در کنار وسایلی که گرمازا می‌باشند قرار ندهید.
حتما بخوانید:   راهنمای فارسی استفاده از جاروبرقی زیرووات

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد مشکلات رایج جاروبرقی وندورا مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه شده است. گاهی اوقات ممکن است مشکلات مربوط به جاروبرقی ساده باشد و خود کاربر بتواند آنها را برطرف کند اما گاهی اوقات نیز این مشکلات پیچیده است و جهت تعمیر آن نیاز به تعمیرکار ماهر می باشد. چنانچه دانش و مهارت کافی در زمینه تعمیر جاروبرقی را ندارید بهتر است این کار را به نمایندگی جاروبرقی وندورا بسپارید و یا با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. ایبک امداد آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و نگهداری جاروبرقی وندورا می باشد. امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید و کاربردی واقع شده باشد. از اینکه تا پایان این مطلب ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم.

چنانچه سوالی در مورد جاروبرقی وندورا داشتید در قسمت دیدگاه ها آن را بپرسید تا متخصصین ایبک امداد در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

راهنمای تعمیر جاروبرقی وندورا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل خراب شدن دکمه روشن و خاموش جاروبرقی وندورا چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا