تعمیرات پکیج و آب گرمکن

نحوه ریست کردن پکیج های ایران رادیاتور و بوتان

پکیج یک گرم کننده چند کاره است. چون علاوه بر تولید آب گرم، سیستم گرمایش خانه را نیز تأمین می کند. اگر مشکلی در روند عملکرد پکیج ایجاد شود، ساده ترین روش برای برطرف کردن آن ریست کردن دستگاه می باشد. در این مقاله از مجموعه ایبک امداد به بررسی ریست کردن پکیج های ایران رادیاتور و بوتان می پردازیم:

دلیل ریست کردن پکیج چیست؟

ریست کردن پکیج یعنی راه اندازی مجدد دستگاه. با این اقدام می توانید ایرادات جزئی در پکیج را برطرف کنید. در ادامه به بررسی دلایل ریست کردن پکیج ها می پردازیم:

جرقه زدن پکیج

چنانچه جرقه زن در دستگاه پکیج ضعیف شده باشد در مشعل جرقه زده خواهد شد ولی چون جرقه ضعیف است، پکیج روشن نمی شود. در این حالت چراغ قرمز پکیج روشن شده و نشان می دهد در عملکرد پکیج مشکلی وجود دارد. در بیشتر مواقع با ریست کردن دستگاه، مشکل به راحتی برطرف می شود. در غیر اینصورت حتماً باید دستگاه مورد عیب یابی قرار بگیرد. چون عوامل دیگری مانند ضعیف شدن اتصالات برق دستگاه، خراب شدن سیم ارت، خرابی الکترود و خراب شدن ترانس جرقه زن موجب جرقه زدن بسیار ضعیف پکیج می شود. که این مشکل حتماً باید توسط سرویسکار متخصص بررسی و برطرف شود.

خراب شدن تنظیمات پکیج

جهت روشن شدن پکیج و گرم شدن آب مورد نیاز باید حتماً پیش نیاز های آن یعنی فشار آب، گاز و ولتاژ برق پکیج بخوبی تنظیم شده باشند. چنانچه تنظیمات دستگاه بخوبی انجام نشده باشند، دستگاه پکیج قادر نیست روشن شود. در این حالت با تنظیم مجدد فشار آب، بررسی مشکل برق و فشار گاز با ریست کردن پکیج برطرف شده و  دستگاه روشن خواهد شد.

ریست کردن پکیج

چه زمانی باید پکیج ریست شود؟

ریست کردن پکیج یک راهکار بسیار ساده برای برگرداندن عملکرد دستگاه به حالت اولیه خود می باشد.

 • بیشتر مواقع با کد خطا روی پکیج خود مواجه می شوید. در این حالت می توانید دکمه ریست را فشار داده و پکیج را روشن و خاموش کنید و کد خطای آنرا برطرف کنید. علاوه بر این مواردی که ذکر شد، بعد از تعمیر پکیج نیز لازم می باشد برای عملکرد بهتر پکیج، دستگاه را ریست کنید.
 • بعد از مشاهده افت فشار در دستگاه حتماً بار دستگاه را به وسیله شیر پرکن پکیج تنظیم کنید. سپس دکمه ریست را فشار دهید، تا دستگاه مجدداً شروع به کار کند.
 • ریست کردن یک راه بسیار آسان تعمیری و بدون هزینه برای برطرف کردن معایب پکیج به هنگام خرابی می باشد.
 • می توانید به هنگام خرابی دستگاه پیش از تعمیر، پکیج را ریست کنید.
 • بطور کلی می توانید هر زمانی که در روند کار پکیج با اختلال روبرو شدید، ریست دستگاه را انجام دهید.
 • بعد از عیب یابی و برطرف کردن انواع مشکلات ریز و درشت در دستگاه پکیج ریست کردن مورد نیاز می باشد.
حتما بخوانید:   راهنمای کامل و جامع آموزش تعمیر پکیج | انواع مختلف پکیج

ریست کردن پکیج دیواری بوتان

در تمامی پکیج ها با هر برندی که باشند به راه اندازی مجدد نیاز دارند. در پکیج بوتان ممکن است مواقعی برای بازگرداندن عملکرد طبیعی دستگاه مجبور به ریست کردن آن شوید. مثلاً زمانی که کد خطای e۱ در پکیج مشاهده می شود باید دستگاه را ریست کنید.

محل قرارگیری خطای پکیج بوتان

بعضی از پکیج ها فقط با جدا کردن دستگاه از پریز برق ریست می شوند. ولی پکیج های دیجیتالی مانند پکیج بوتان روش ریست کردن آن متفاوت می باشد. در ادامه به بررسی نحوه ریست کردن پکیج دیواری بوتان می پردازیم ولی لازم به ذکر است پکیج بوتان دکمه ریست ندارد یعنی برخلاف دیگر پکیج ها مانند، پکیج ایران رادیاتور دکمه ای که مخصوص ریست باشد روی پنل پکیج بوتان وجود ندارد، ولی با کمک روش هایی که در ادامه به آنها می پردازیم میتوانید با نحوه راه اندازی مجدد پکیج بوتان  آشنا شوید:

نحوه ریست کردن مدل های ورونا، پرلا و پارما پکیج بوتان

مدل های مختلفی از پکیج بوتان در بازار موجود می باشد که جدید ترین آنها به مدل های ورونا، پرلا و پارما می توان اشاره کرد. در این مدل های پکیج بوتان باید ابتدا در سمت راست دستگاه کلیدی قرار دارد و ولوم کم یا زیاد کردن دمای آن می باشد. ولوم را روی حالت خاموش قرار دهید و مجددا بر روی حالت تابستانه یا زمستانه دستگاه را بگذارید. بعد از انجام این اقدامات پکیج بوتان شما ریست می شود.

ریست مدل های اپتیما و کالدا ونزیا پکیج دیواری بوتان

دو مدل بسیار محبوب پکیج دیواری بوتان اپتیما و کالدا ونزیا از محصولات بوتان هستند که ریست کردن آنها با دیگر مدل های پکیج بوتان متفاوت می باشند. برای ریست این دو مدل پکیج باید ولوم تغییر فصل را روی استند بای قرار بدهید و روی حالت تابستانه یا زمستانه بگذارید. این ولوم بر روی پکیج به شکل عکس دایره روی پنل دستگاه مشخص می باشد.

حتما بخوانید:   بهترین روش هواگیری رادیاتور شوفاژ|سرد شدن پکیج

ریست پکیج ایران رادیاتور

روش ریست کردن پکیج های ایران رادیاتور بدلیل اینکه روی پنل دکمه مشخصی برای ریست دارد، بسیار آسان تر می باشد.

 1. دکمه ریست در مدل های آنالوگ ایران رادیاتور را با علامت RESET می توانید تشخیص دهید. دکمه ریست دقیقاً کنار چراغ ریست در قسمت چپ پکیج قرار گرفته است.
 2. ولی در مدل های دیجیتالی پکیج ایران رادیاتور مانند مدل L24FF دکمه ریست در ولوم تغییر حالت زمستانه و تابستانه پکیج با R مشخص شده است.
 3. جهت ریست پکیج ایران رادیاتور فقط کافی است دکمه ریست دستگاه را به مدت چند ثانیه کوتاه فشار دهید، یا ولوم تغییر حالت زمستانه و تابستانه پکیج را روی علامت R و یا ریست قرار داده و مجدداً آنرا روی حالت تابستانه و زمستانه بچرخانید. بعد از چند ثانیه دستگاه پکیج ایران رادیاتور شما ریست شده است.
 4. ریست پکیج لورچ هم مانند پکیج ایران رادیاتور باید ابتدا دکمه ریست دستگاه را پیدا و سپس به مدت چند ثانیه آنرا فشار دهید. در این حالت پکیج شما دوباره راه اندازی می شود.

نحوه ریست کردن پکیج های گلدیران

برند گلدیران یکی از برند های بسیار مطرح است که با مدل ها متنوع و طراحی بسیار زیبا تولید و به بازار عرضه شده است.

 • در پکیج های گلدیران از دکمه ریست خبری نیست به همین علت مصرف کنندگان این مدل پکیج به دنبال یادگیری روش ریست کردن پکیج گلدیران می باشند. جهت ریست کردن پکیج گلدیران با استفاده از دو روش می‌توانید آنرا راه اندازی کنید.
 • در روش اول ابتدا دکمه POWER یا خاموش و روشن دستگاه را فشار دهید تا دستگاه پکیج شما خاموش شود. پس از چند دقیقه باید مجدداً پکیج را با همان دکمه روشن کنید. با این کار دستگاه شما ریست می شود و چنانچه اختلالات جزئی در عملکرد پکیج باشد به راحتی با ریست کردن برطرف می شود.
 • در روش دوم ریست پکیج گلدیران باید دکمه set یا تنظیمات را که بین دکمه های سمت چپ بر روی پنل قرار دارد را فشار داده و وارد تنظیمات پکیج گلدیران شوید.
 • ولوم‌ دستگاه را پیچانده روی fun  بگذارید.
 • کلید set در قسمت چپ پنل باید گزینه set17 را انتخاب کنید.
 • دستگاه را روی حالت زمستانه یا تابستانه قرار داده و کل تنظیمات پکیج شما به حالت کارخانه برگشته و پکیج شما بخوبی ریست  شده است.
حتما بخوانید:   تنظیم افت فشار پکیج ایران رادیاتور و تعمیر آن

نکات بسیار مهم برای ریست کردن پکیج های دیواری

ابتدا ایراد و مشکل را پیدا کرده سپس اقدام به ریست کردن آن کنید.

 1. مشکلاتی مانند جوش آوردن پکیج، افت فشار بار پکیج، نشت آب از پکیج و …. با ریست کردن حل نمی شود.
 2. با ریست کردن توقع نداشته باشید که تمام خطاها و ایرادات پکیج شما برطرف شود.
 3. در برخی از پکیج های دیجیتالی نباید دستگاه را بیشتر از پنج بار ریست کنید.
 4. چنانچه مشکل پکیج شما با ریست کردن آن برطرف نشد، حتماً با یک متخصص تعمیرکار پکیج تماس گرفته تا دستگاه شما را عیب یابی و مشکل را برطرف کند.
 5. اگر با ریست کردن دستگاه و راه اندازی مجدد آن مشکل حل نشد، مطمئن باشید یکی از قطعات داخلی پکیج شما دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر اساسی دارد.

خلاصه ای از نکات مهم در نحوه ریست پکیج دیواری

تمام نکات مهم ریست کردن را برای شما توضیح دادیم در این بخش به خلاصه ای از مطالب گفته شده جهت یادآوری شما می پردازیم:

 1. هنگام ریست کردن پکیج های دیواری، این وسیله مجدد به صورت خودکار راه اندازی می شود.
 2. چنانچه ایراد جزئی در عملکرد دستگاه وجود داشت با کمک ریست کردن برطرف شود.
 3. از دلایل مختلفی که باعث ریست کردن پکیج می شوند، می توان به مواردی مانند تنظیمات پکیج، مشکل در راه اندازی دستگاه، مشکل روشن نشدن مشعل پکیج و …. اشاره کرد. معمولاً در پکیج ها با دکمه ریست عملکرد آن انجام می شود.
 4. این دکمه بر روی پکیج مشخص می باشد. بیشتر مدل های پکیج دیواری بوتان دسترسی به دکمه ریست ندارند و به همین علت با پیچاندن دکمه سلکتوری و یا تغییر حالت دستگاه به راحتی ریست می شود.
 5. برای ریست کردن پکیج ایران رادیاتور باید دکمه ری استارت دستگاه را برای چند ثانیه نگه دارید تا پکیج شما ریست شود.

ریست کردن پکیج

جمع بندی

در این مقاله با شما به بررسی نحوه ریست کردن انواع پکیج های ایران رادیاتور و بوتان پرداختیم. همانطور که می دانید اختلالات بسیاری در کارکرد پکیج با ریست کردن آن برطرف خواهند شد. توجه داشته باشید بعضی از خرابی ها در پکیج ممکن است با انجام مراحل ریست کردن برطرف نشوند. چنانچه مشکلی در نحوه ریست پکیج دیواری خود داشته باشید می توانید در قسمت پشتیبانی ایبک امداد مطرح کنید تا متخصصان ما پاسخگوی شما باشند.

نحوه ریست کردن پکیج های ایران رادیاتور و بوتان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه ریست کردن پکیج های گلدیران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا