خدمات ساختمان

درب ورودی مهم‌ترین نقطه منزل، در دکوراسیون داخلی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

مهمترین مکانی که اولین و آخرین برداشت را به وسیله افراد از خانه شما به نمایش می‌گذارد، درب ورودی است. درب ورودی در فنگ شویی اهمیت بسیاری دارد زیرا بعضی‌ها معتقدند که از درب ورودی انرژی زیادی وارد منزل می‌شود. زیبایی آراستگی و تمیزی ورودی منزل می‌تواند انرژی‌های قوی و مثبت‌تری را وارد خانه کرده و به شما و مهمانانتان حس خوبی بدهد.

در فنگ شویی به افراد پیشنهاد می‌شود که در جلوی درب مانعی قرار ندهند تا انرژی به خوبی جریان پیدا کند. حذف دستگیره‌های زنگ زده و شکسته، باعث وارد شدن انرژی خوب به خانه خواهد شد. نیمکت‌های ورودی را که برای قرار دادن کفش‌ها در جلوی درب گذاشته‌اید، باید سر و سامان داده و اگر لوازم جانبی برای استراحت کوتاه در جلوی درب قرار دارد، آنها را زیبا و منظم کنید. در صورتی که در جلوی درب ورودی فضای خالی وجود دارد، می‌توانید یک کمد کوچک و یا نیمکت در آنجا قرار دهید.

درب ورودی مهم‌ترین نقطه منزل، در دکوراسیون داخلی

درب ورودی خانه یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین قسمت های خانه به حساب می‌آید که حریم خصوصی منزل شما را مشخص می‌کند و امنیت ساکنین را هم تضمین می‌کند. درب های ورودی، طرح ها و مدل‌های شیک و جذابی دارند که می‌توانید با توجه به کاربرد درب و سلیقه خود، مناسب‌ترین آن را انتخاب کنید.

درب های ورودی آپارتمان را نه تنها می‌توانید مطابق با نیاز و سلیقه خود سفارش بدهید، بلکه به شکل پکیج کامل و آماده هم موجود هستند. پرمصرف‌ترین و شیک‌ترین درب‌ها برای ورودی، درب های فلزی و آهنی هستند که تأثیر زیادی هم در دکوراسیون خارجی خواهند داشت، و باید برای انتخاب آن کاملاً دقت کنید. مهمترین ویژگی درب‌های فلزی این است که یک پارچه بوده و مقاومت زیادی در مقابل شرایط آب و هوایی دارند و همچنین دارای امنیت بالایی هم می‌باشند.

سازندگان و طراحان درب ورودی آپارتمان معتقدند که درب های فلزی کارایی بالایی داشته و برای درب‌های خارجی و داخلی آپارتمان بهترین گزینه هستند. فلز جایگزین مناسبی برای چوب بوده و می‌توان از آن برای ساختمان سازی استفاده‌های زیادی کرد، همچنین برای ساختن چهارچوب‌های زیبا و مقاوم هم استفاده می‌شود.

حتما بخوانید:   ایده هایی جذاب برای زیباتر کردن دکوراسیون آشپزخانه

برای ساختن درب های ورودی از جنس فلزات، معمولاً لولای درب را به قاب فلزی جوش می‌دهند تا نه تنها باعث زیبایی بیشتر شود، بلکه به استحکام درب هم کمک کند. معمولاً چهارچوب‌های فلزی بیشتر بین مردم مرسوم است و برای درب‌های ورودی ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها استفاده می‌شود و دلیل اصلی آن هم استحکام بالا و به صرفه‌تر بودن چهارچوب‌ فلزی نسبت به چهارچوب چوبی است.

درب ورودی

نکات مهم برای انتخاب درب ورودی آپارتمان

برای اینکه درب ورودی آپارتمان را انتخاب کنید باید به نکات مهمی توجه کنید. اولین نکته این است که باید درب ورودی بر اساس سبک و نوع نمای ساختمان شما انتخاب شود. مثلاً شما برای نمای رومی باید از درب‌هایی با همان طرح استفاده کنید. به طور کلی می‌توان گفت برای نماهای امروزی و مدرن، باید با نمای مدرن انتخاب کرد و همچنین برای نماهای کلاسیک هم باید درب کلاسیک در نظر بگیرید.

دکوراسیون ورودی خانه

راهرو یا ورودی خانه قسمت مهمی محسوب می‌شود و معمولاً اولین جایی است که در هنگام وارد شدن به چشم می‌آیند. ورودی منزل می‌تواند در دید بینندگان نسبت به دکوراسیون خانه تأثیرگذار باشد و جلوه خاصی به دکوراسیون خانه ببخشد. معمولاً این قسمت مورد کم لطفی افراد قرار می‌گیرد و به چیدمان و لوازم آن اهمیت زیادی نمی‌دهند. در این قسمت چیزهایی را قرار می‌دهیم که نیاز داشته و ضروری هستند، ولی باید توجه کنید که این قسمت از خانه هم نیاز به دکوراسیون و زیبایی دارد و می‌تواند حس خوبی را در افراد ایجاد کند.

ایده‌های مناسب برای دکوراسیون ورودی

همانطور که گفتیم باید قسمت ورودی منزل دکوراسیون زیبایی داشته باشد تا لوازم دکوری نگاه بیننده را جذب کند. به غیر از زیبایی ظاهری این مکان، باید بگوییم که ورودی منزل از جهت فنگ شویی هم اهمیت زیادی دارد و اگر نامرتب باشد باعث خواهد شد انرژی مثبت وارد منزل نشود، پس اگر به دکوراسیون این قسمت اهمیت زیادی نداده و زیبایی بصری هم برای شما مهم نیست، حتماً مرتب بودن ورودی خانه را جزو اولویت‌ها قرار بدهید.

شاید سؤال کنید برای دکوراسیون ورودی منزل باید چه چیزهایی را در نظر بگیریم؟ اولین نکته مهم چیدمان کلی خانه است. ورودی باید با داخل خانه شما هماهنگی کاملی داشته باشد پس باید با توجه به سبک دکوراسیون داخل خانه، چیدمان ورودی را هم انجام دهید. دومین نکته هم انتظاری است که شما از ورودی منزل دارید. معمولاً جاکفشی جزو وسایل ثابت ورودی تمام منازل است ولی می‌توانید وسایل دیگری هم مثل نیمکت، جارختی، قاب عکس و چیزهای دیگر را مطابق سلیقه خود انتخاب کرده و در آنجا قرار دهید. البته مرتب بودن این مکان را فراموش نکنید.

حتما بخوانید:   درز انبساط در گرمایش از کف چیست و در کجا اجرا می‌شود؟

استفاده از کفپوش‌های زیبا و جذاب

یکی از مواردی که برای کفپوش ورودی باید به آن توجه کنید، استفاده نکردن از موکت است. موکت نه تنها از جهت زیبایی برای ورودی مناسب نیست، بلکه از جهت بهداشتی هم گزینه مناسبی نمی‌باشد. برای انتخاب کفپوش ورودی باید سلیقه به خرج داده و از موزاییک‌های رنگ‌های رنگ استفاده کنید. اگر از سرامیک یا موزاییک برای ورودی استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم حتماً یک پادری هم برای آنجا در نظر بگیرید.

دکوراسیون دیوار ورودی

اگر ورودی خانه به وسیله راهرو به قسمت‌های دیگر راه دارد، شما می‌توانید یک قاب عکس و یا تابلو در روی دیوار نصب کنید و یا اینکه انتهای راهرو یک میز کنسول کوچک بگذارید و به عنوان نقطه کانونی، پشت دیوار آن را هم با کاغذ دیوارهای رنگی، جلوه زیبایی ببخشید. اگر ورودی منزل شما باریک است، می‌توانید از یک آینه استفاده کنید. آینه باعث می‌شود حس باریک بودن محیط از بین رفته و فضا بزرگتر به چشم بیاید.

ورودی آپارتمان‌ها معمولاً فضای زیادی ندارد اگر ورودی خانه شما هم فضای کمی دارد، توصیه می‌کنیم با تابلو و یا لوازم دیگر دیوارها را شلوغ نکنید. این کار نه تنها باعث زیبایی ورودی خانه نخواهد شد بلکه ترافیک بصری هم ایجاد می‌کند. در مورد استفاده از آینه باید بگوییم که در قوانین فنگ شویی گفته شده آینه نباید روبروی درب ورودی قرار بگیرد، توصیه می‌کنیم اگر خواستید برای بزرگ نشان دادن فضای راهرو، از آینه استفاده کنید آن را مقابل درب ورودی قرار ندهید.

اهمیت روشنایی ورودی

نورپردازی در ورودی منزل، اهمیت زیادی دارد. این کار باعث می‌شود دکوراسیون منزل از یکنواختی و سردی خارج شده و حس صمیمیت و گرمی در فضا ایجاد شود. می‌توانید برای ورودی خانه از نورپردازی‌های سقفی و دیواری استفاده کنید ولی باید دقت داشته باشید که روشنایی سقفی، زیاد شلوغ نباشد و یا اگر از لوسترهای پر زرق و برق استفاده می‌کنید، حتماً آن را به عنوان یک نقطه کانونی انتخاب کرده و لوازم دیگر را ساده‌تر انتخاب کنید

در صورتی که ورودی خانه شما یک راهروی پهن دارد می توانید از کنسول ویترین یا یک کتابخانه استفاده کرده و به وسیله اکسسوری‌های مناسب و جذاب، دکوراسیون خانه را تزیین کنید. روی کنسول هم می‌توانید شمع، مجسمه و یا آباژور قرار داده و یا اینکه یک تابلو را بالای کنسول در روی دیوار آویزان کنید. هیچگاه از گیاهان طبیعی در خانه غافل نشوید. استفاده از گیاهان و گل‌های زیبا و متنوع برای دکوراسیون داخلی، می‌تواند حس شادی و سرزندگی را به افراد القا کند. اگر از این ترفند برای ورودی خانه استفاده کنید، این حس به مهمانانی که وارد خانه می‌شوند، داده خواهد شد.

حتما بخوانید:   مهمترین نکات برای انتخاب رنگ خانه

درب ورودی

نکات کلی برای دکوراسیون ورودی خانه

در ادامه بعضی از نکات مهم را که می‌تواند به زیبایی دکوراسیون ورودی خانه شما کمک کند به شما معرفی خواهیم کرد:

  1. نظم و ترتیب را رعایت کنید: اولین چیزی که در هنگام ورود به خانه به چشم می‌آید، نظم و ترتیب وسایل است. باید به ابعاد وسایلی که در ورودی خانه می‌گذارید، توجه داشته باشید. اگر ورودی و راهرو کوچک است بهتر است از اشیاء کمی استفاده کنید تا فضا شلوغ به نظر نیاید و اگر هم فضا بزرگ است، می‌توانید از یک میز و یا مبل کوچک استفاده کنید.
  2. از رنگ‌های مناسب استفاده کنید: استفاده از رنگ‌های مناسب می‌تواند در زیبایی دکوراسیون ورودی اهمیت زیادی داشته باشد. باید اطمینان پیدا کنید که رنگ‌ها کاملاً با هم هماهنگ هستند. اگر دیوارها سفید است بهتر است در جزئیات از رنگ های ملایم مثل صورتی یا آبی پاستیل استفاده کنید. و اگر هم دکوراسیون شما رنگ‌های تاریک دارد بهتر است برای تعادل، از رنگ‌های روشن استفاده کنید.
  3. نورپردازی را فراموش نکنید: نورپردازی می‌تواند زیبایی خاصی به دکوراسیون منزل شما بدهد. استفاده از چراغ‌های سقفی، زمینی و یا چراغ‌های دیواری برای ایجاد نور کافی، لازم هستند. سعی  کنید از لامپ‌هایی استفاده کنید که چراغ‌های قابل تنظیم دارند البته نورپردازی مخفی هم می‌تواند تأثیر زیادی در زیبایی ورودی داشته باشد.
  4. استفاده از آینه را فراموش نکنید: آینه‌ها جزو دکوری‌های مهم برای ورودی خانه هستند که نه تنها فضا را بزرگتر جلوه می‌دهند بلکه باعث انعکاس نور خواهم خواهند شد.

سخن پایانی

دکوراسیون ورودی نقش مهمی داشته و می‌تواند باعث جلب توجه مهمانان شود. شما می‌توانید با انتخاب درست دکوراسیون و نظم و ترتیب در ورودی، باعث به چشم آمدن زیبایی خانه شوید. دکوراسیون‌های زیبا می تواند فرصت خوبی باشد تا شما شخصیت و سلیقه خود را نشان دهید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

درب ورودی مهم‌ترین نقطه منزل، در دکوراسیون داخلی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات مهم برای انتخاب درب ورودی آپارتمان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x