خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

تفاوت دستگاه لوله بازکنی توالت ایرانی و فرنگی | روش لوله بازکنی توالت ایرانی با فنر

اگر با گرفتگی لوله فاضلاب در توالت ایرانی و یا فرنگی روبرو شدید باید بدانید که روش لوله بازکنی در توالت ایرانی و فرنگی با یکدیگر متفاوت است در ادامه می خواهیم شما را با نحوه لوله بازکنی توالت ایرانی و فرنگی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

مقایسه لوله بازکنی توالت ایرانی و فرنگی

توالت های ایرانی و فرنگی در ساختار با یکدیگر تفاوت زیادی دارند و همچنین روش دفع فاضلاب در آنها با هم فرق می کند در ادامه می خواهیم نحوه لوله بازکنی در توالت فرنگی و ایرانی را با یکدیگر مقایسه کنیم. ابتدا باید این موضوع را یادآور شویم که توالت های فرنگی و ایرانی برای دفع فاضلاب در ساختمان های تجاری و مسکونی استفاده می شوند البته مقصود ما از توالت ایرانی و فرنگی، نوع سنگ توالت است.

در بحث توالت ایرانی باید بگوییم این روش برای دفع فاضلاب بسیار قدیمی بوده و به قرن ها پیش برمی گردد و این نشان می دهد که ایرانیان از گذشته های خیلی دور به مسائل بهداشتی اهمیت می دادند و از توالت ایرانی استفاده می کردند. استفاده از توالت ایرانی و همچنین فرنگی مزایا و معایب خاصی دارد و همچنین روش لوله باز کنی هر کدام با یکدیگر متفاوت است شخص لوله بازکن، برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب در توالت ایرانی و فرنگی باید تجربه و مهارت بالایی داشته باشد تا بتواند راه مناسبی برای رفع گرفتگی انتخاب کند.

گرفتگی لوله فاضلاب توالت ایرانی

رایج ترین سیستم دفع فاضلاب، توالت ایرانی است و اگر با گرفتگی لوله فاضلاب در توالت ایرانی روبرو شدید بهترین راه برای برطرف کردن گرفتگی استفاده از دستگاه های لوله بازکنی با فنر می باشد .

عوامل زیادی می تواند باعث گرفتگی توالت ایرانی بشود و ممکن است شما در هر زمان از شبانه روز نیاز به خدمات لوله بازکنی پیدا کنید بیشترین گرفتگی در زانویی های توالت ایرانی است اگر به ساختار توالت ایرانی دقت کنید می بینید که دریچه ورودی فاضلاب توالت باز است و امکان دارد هر جسمی به داخل توالت بیفتد و باعث گرفتگی توالت شود لازم به ذکر است که بدانید اگر دستمال های کاغذی به داخل توالت انداخته شوند می توانند با فضولات ترکیب شده و بعد از مدتی ایجاد گرفتگی کنند.

از انداختن هر چیزی مخصوصاً دستمال کاغذی، نوار بهداشتی و… به داخل چاه فاضلاب خودداری کنید و بعد از اینکه از توالت استفاده کردید حتماً به وسیله آب و یا سیفون مسیر فاضلاب را آزاد کنید.

توالت ایرانی و فرنگی

دلایل زیر می تواند باعث گرفتگی لوله فاضلاب توالت ایرانی شود:

 • گرفتگی توالت ایرانی با مدفوع
 • گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی
 • رسوب گرفتگی زیاد
 • افتادن اشیا مختلف در چاه توالت
 • گرفتگی توالت ایرانی با مو
 • افتادن نوار بهداشتی در دستشویی

یکی از بیشترین دلایل گرفتگی توالت ایرانی دستمال کاغذی می باشد بیشتر افراد تصور می کنند که دستمال کاغذی در آب حل شده و نمی تواند باعث گرفتگی شود ولی باید بگوییم که دستمال کاغذی با فضولات مخلوط شده و به مرور زمان باعث گرفتگی های سخت می‌شود و می‌تواند برای شما دردسرهای زیادی درست کند توصیه می کنیم هیچگاه دستمال کاغذی استفاده شده را داخل توالت ایرانی نیندازید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تفاوت لوله بازکن های مجاز و غیر مجاز چیست؟

برطرف کردن گرفتگی توالت ایرانی به روش های خانگی

گاهی ممکن است گرفتگی توالت فرنگی جزئی بوده و شما بتوانید به راحتی با روش های خانگی آن را برطرف کنید ولی اگر با روش های خانگی موفق به رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت ایرانی نشدید توصیه می‌کنیم از محلول های شیمیایی برای این کار استفاده نکنید زیرا محلول های شیمیایی می تواند باعث آسیب های جبران ناپذیری شده و سلامتی شما را بخاطر بیاندازد.

استفاده از دستگاه لوله بازکنی با فنر برای رفع گرفتگی توالت ایرانی

برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب بهترین راه استفاده از دستگاه های لوله بازکنی با فنر می باشد دستگاه فنر می تواند انواع گرفتگی ها را برطرف کند با استفاده از فنر های معمولی و فولادی در متراژهای مختلف می توانید گرفتگی لوله فاضلاب را رفع کنید.

فنرهای لوله بازکنی نه تنها مسیر عبور فاضلاب را باز می کنند بلکه باعث لایروبی لوله هم می شوند با استفاده از مواد شوینده و همچنین فنرزنی به طور همزمان می توانید بوی بد فاضلاب را هم از بین ببرید مزیت مهم استفاده از فنر برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب توالت ایرانی این است که فنر کمترین تماس را با کاسه توالت دارد و لوله باز کن در صورتی که مهارت زیادی داشته باشد می‌تواند فنر را کنترل کرده و از شکستگی و ضربه به کاسه توالت جلوگیری کند.

گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی

گاهی ممکن است لوله فاضلاب توالت فرنگی مسدود شده و فضولات در داخل کاسه توالت باقی بماند در این صورت باید برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی سریع اقدام کنید زیرا در صورت برطرف نشدن مشکل ممکن است گرفتگی بیشتر شده و باعث بالا زدن آب چاه شود.

دلایلی که می تواند باعث گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی شوند عبارتند از:

 • گرفتگی توالت فرنگی با اشیاء
 • گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع
 • گرفتگی توالت با دستمال کاغذی
 • گرفتگی توالت فرنگی با صابون
 • گرفتگی توالت فرنگی با پارچه
 • و…..

برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی به روش های خانگی

در صورتی که چاه فاضلاب  توالت فرنگی مسدود شده بود می توانید در مرحله اول از روش های خانگی برای باز شدن راه توالت فرنگی استفاده کنید بیشتر مواقع با روش های خانگی گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی به راحتی برطرف خواهد شد ولی اگر مشکل جدی بود و گرفتگی با روش های خانگی کارساز نبود توصیه می کنیم به شرکت های لوله بازکنی مراجعه کرده و از خدمات این شرکت ها استفاده کنید.

استفاده از دستگاه لوله بازکنی با فنر برای رفع گرفتگی توالت فرنگی

سیستم دفع فاضلاب در توالت فرنگی با توالت ایرانی بسیار متفاوت است رفع گرفتگی ها در توالت فرنگی کار آسانی نیست و حتماً باید از شخص متخصص در این زمینه کمک بگیرید زیرا ممکن است در هنگام عملیات لوله بازکنی به توالت فرنگی آسیب برسد مسیر عبور فاضلاب از توالت فرنگی قابل مشاهده نبوده و ممکن است به وسیله فنر به آن ضربه وارد شده و مسیر عبور و لوله ها دچار شکستگی شوند.

در بعضی مواقع ممکن است قادر به جدا کردن کاسه توالت فرنگی باشید در این صورت توصیه می کنیم آن را باز کرده و از طریق لوله فاضلاب از فنر استفاده کنید تا از رسیدن آسیب به توالت فرنگی جلوگیری کرده و همچنین بتوانید با قدرت بیشتری به وسیله فنر مسیر گرفتگی توالت را باز کنید

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین اسید برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب و حمام

فنر هایی که برای انواع گرفتگی ها از آن استفاده می کنند با یکدیگر فرق دارند و فنرهایی هم که برای توالت فرنگی استفاده می شود سبک تر و نازک تر می باشد. باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی به وسیله فنر بسیار پرکاربرد می باشد ولی گاهی مشتری تقاضا می کند که برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی از پمپ تراکم هوا استفاده شود زیرا انتقال فشار هوا به داخل شبکه فاضلاب در توالت فرنگی راحت تر می باشد.

نکات مهم در استفاده از فنر برای رفع گرفتگی توالت فرنگی

اگر در صورت گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی تصمیم به استفاده از فنر برقی گرفتید باید در هنگام انجام فنر زدن توالت فرنگی به این نکات توجه کنید تا نتیجه بهتری بگیرید:

 • قبل از اینکه از فنر برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی استفاده کنید باید مقداری آب جوش را با مواد شوینده در داخل توالت بریزید تا گرفتگی نرم شود.
 • در هنگام استفاده از فنر برای رفع گرفتگی توالت فرنگی، دقت داشته باشید به هیچ وجه با فشار و زور فنر را به داخل هل ندهید زیرا احتمال آسیب دیدن و شکستن توالت فرنگی وجود دارد.
 • دقت داشته باشید از فنر زدن با دریل در توالت فرنگی خودداری کنید زیرا به دلیل سرعت زیاد دریل، ممکن است به توالت فرنگی آسیب برسد.

نکته مهم: استفاده از فنر لوله بازکنی برای برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی، یکی از روش هایی می باشد که به تخصص و تبحر زیادی نیاز دارد توصیه می‌کنیم این کار را حتماً به وسیله اشخاص ماهر انجام دهید.

توالت ایرانی و فرنگی

 

سوالات متداول شما:

۱- برای استفاده از فنر جهت باز کردن گرفتگی توالت فرنگی آیا بهتر است از فنر برقی استفاده کنیم یا فنر دستی؟

اگر شما تا به حال از فنر استفاده نکرده‌اید توصیه می کنیم از فنر دستی استفاده کنید زیرا کنترل فنر دستی راحت تر است.

۲- عمل فنر زنی را تا کجا ادامه بدهیم؟

فنر زنی را آنقدر ادامه بدهید تا به جلو رفته و مجرای خروجی را باز کند.

۳- آیا فنر زدن چاه توالت فرنگی به مهارت و دقت نیاز دارد؟

بله شخصی که اقدام به فنر زدن توالت فرنگی می کند حتماً باید از مهارت بالایی برخوردار باشد زیرا در صورت هل دادن زیاد فنر به داخل باعث شکستن و آسیب دیدن توالت فرنگی خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم تا شما را با روش های لوله بازکنی توالت ایرانی و فرنگی با استفاده از دستگاه لوله بازکنی فنر آشنا کنیم. توصیه می کنیم برای باز کردن گرفتگی لوله های فاضلاب توالت ایرانی و فرنگی در ابتدا از روش های خانگی استفاده کنید اگر استفاده از روش های خانگی کارساز نبود آنگاه به شرکت‌های معتبر لوله‌بازکنی مراجعه کنید تا به وسیله دستگاه های مخصوص، گرفتگی لوله فاضلاب توالت ایرانی و فرنگی را برطرف کنند.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تفاوت دستگاه لوله بازکنی توالت ایرانی و فرنگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات مهم در استفاده از فنر برای رفع گرفتگی توالت فرنگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا