تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیر جارو شارژی کارچر | خدمات تعمیرات جارو شارژی Karcher

جارو شارژی امروز به عنوان یکی از مهم ترین و کاربردی ترین دستگاه ها در نظافت منزل به کار برده می شود و توانسته جایگزین خوبی برای جاروبرقی های سنگین باشد. از این رو در این مقاله از ایبک امداد به معرفی و بررسی جارو شارژی کارچر می‌پردازیم، مشکلات احتمالی آن را بیان می کنیم و راهکارهایی جهت برطرف کردن آن ارائه خواهیم داد. چنانچه مایل هستید اطلاعاتی درباره جارو شارژی کارچر به دست بیاورید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

معرفی و بررسی جارو شارژی کارچر

جارو شارژی کارچر یکی از دستگاه های بسیار کاربردی می باشد که از کیفیت بسیار خوبی بهره برده است. این دستگاه از نوع جاروی شارژی عصایی است و کاربردی بسیار آسان دارد. تمیز کردن خانه به وسیله جارو شارژی کارچر می‌تواند به تجربه خوشایند برای شما کاربران عزیز تبدیل شود. جارو شارژی کارچر با دسته بلند و انعطاف پذیری که دارد می‌تواند از خم و راست شدن های پی در پی برای تمیز کردن خانه جلوگیری کند. میله بلندی که این دستگاه دارد از سه قسمت مختلف تشکیل شده و هر کدام از آنها امکان جداسازی و سرهم کردن دوباره را دارند. در انتهای این میله بخش پارویی جارو شارژی نصب می شود.

قابلیت جداسازی این قطعات می تواند حمل و نقل و نگهداری این دستگاه را بسیار راحت کند. جارو شارژی کارچر یک باتری لیتیومی دارد و می تواند تا ۳۰ دقیقه شارژ را درون خود نگه دارد همچنین این دستگاه دارای نشانگر مخصوصی می باشد که میزان باقیمانده شارژ را اعلام می‌کند. مخزن جارو شارژی کارچر ۳۷۰ میلی لیتری است و از نوع کشویی می باشد و در بخش کناری موتور قرار دارد. برای آنکه بتوانید دستگاه را روشن کنید کافی است مقداری دسته جارو را خم کنید و برای خاموش کردن آن اگر دسته را در حالت عمودی قرار دهید جارو شارژی خاموش می شود. کارچر یکی از بزرگترین و معروف ترین شرکت های آلمانی در تولید لوازم خانگی می باشد و توانسته محصولاتی بسیار با کیفیت را به بازار عرضه کند.

مشکلات متداول در جارو شارژی کارچر

همانطور که گفته شد جارو شارژی کارچر یکی از با کیفیت ترین دستگاه های موجود در بازار می باشد و با قابلیت هایی که دارد می تواند کار نظافت منزل را برای کاربران بسیار آسان کند اما از آنجایی که ممکن است همانند هر وسیله دیگری دچار مشکل و خرابی شود ما در ادامه مطلب به بررسی این مشکلات می پردازیم و برای حل هر کدام از آنها راه حل هایی به شما عزیزان ارائه می دهیم. راهنمای تعمیر جارو شارژی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات جارو شارژی کارچرشایع‌ترین مشکلات جارو شارژی کارچر عبارتند از:

 • جارو شارژی کارچر خاموش شده و روشن نمی شود.
 • قدرت مکش در جارو شارژی کارچر کم شده است.
 • موتور جارو شارژی کارچر ضعیف شده است.
 • جارو شارژی کارچر به هنگام استفاده سر و صدای زیادی دارد.
 • جارو شارژی کارچر در حین کار لرزش زیادی دارد.
 • دکمه ها و کلید های جارو شارژی کارچر کار نمی کند.

در ادامه به بررسی برخی از مشکلات بالا می پردازیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش تمیز کردن جارو برقی مخزن دار چگونه است؟/آموزش تمیز کردن جارو برقی

چرا قدرت مکش در جارو شارژی کارچر کاهش پیدا کرده است؟

اگر هنگام کار کردن با جارو شارژی کارچر متوجه شدید که مکش آن ضعیف شده است لازم است اقدامات زیر را انجام دهید.

 • محفظه دستگاه لازم است پس از چند بار استفاده کردن از جارو شارژی به صورت کامل تخلیه شود.
 • گیر کردن آشغال در لوله های جارو شارژی می تواند باعث ضعیف شدن مکش آن شود برای برطرف کردن آن لازم است لوله ها از نظر انسداد بررسی شوند.
 • اگر برس جارو شارژی دچار گرفتگی و انسداد شده باشد می تواند باعث کاهش مکش دستگاه شود بنابراین لازم است برس از نظر گرفتگی مورد بررسی قرار گیرد.
 • کثیف بودن فیلتر جارو شارژی نیز یکی از دلایلی است که می‌تواند باعث ضعیف شدن قدرت مکش در دستگاه شود و بنابراین بهتر است هر چند وقت یک بار آن را تمیز کرده و در صورت لزوم تعویض شود.

چرا صداهای غیر طبیعی از جارو شارژی کارچر به هنگام کار کردن به گوش می رسد؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای جارو شارژی کارچر پیش آید ایجاد صداهای ناهنجار و بلند از دستگاه می باشد چنانچه با این مشکل روبرو شدید بهتر است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • اگر فیلتر بیش از حد کثیف شده باشد و دچار گرفتگی و انسداد شده باشد می‌تواند باعث ایجاد صدای زیاد در جارو شارژی کارچر شود بنابراین لازم است هر چند وقت یک بار فیلتر را جدا کرده کاملاً تمیز کنید و دوباره آن را در جای خود قرار دهید.
 • اگر بلبرینگ ها دچار آسیب دیدگی و شکستگی شده باشند می‌تواند باعث ایجاد صدای زیاد درون دستگاه شود بنابراین لازم است بلبرینگها چک شوند.
 • وجود گرفتگی و انسداد در لوله پارویی و یا برس جارو شارژی می‌تواند باعث ایجاد صداهای بلند و ناهنجار درون دستگاه شود.

چرا جارو شارژی کارچر روشن نمی شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای جارو شارژی کارچر پیش آید روشن نشدن دستگاه پس از خاموش شدن می باشد برای آنکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید لازم است همه اتصالات درونی دستگاه را چک کنید. راهنمای تعمیر جارو شارژی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات جارو شارژی کارچربرای انجام این کار بهتر است از یک فازمتر استفاده کنید. چنانچه اتصالات مشکلی نداشتند کلید پاور جارو شارژی باید مورد بررسی قرار گیرد. اگر برق رسانی کلید مشکلی داشت سیم هایی که به آن متصل هستند را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید. پس از انجام مراحل بالا و برطرف شدن مشکل لازم است برد دستگاه و یا موتور آن مورد بررسی قرار گیرد. برای برطرف کردن مشکل در موتور و یا برد لازم است از یک تعمیرکار و سرویسکار ماهر در این زمینه کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در این زمینه می باشند.

علت ایجاد بوی سوختگی در جارو شارژی کارچر چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای جارو شارژی کارچر پیش آید استشمام بوی سوختگی از دستگاه می باشد. بوی سوختگی معمولاً مربوط به تسمه است و اگر تسمه از جای خود بیرون آمده باشد و یا دچار آسیب شده باشد می تواند باعث ایجاد این بوی نامطبوع شود. بوی سوختگی که ناشی از آسیب دیدن تسمه باشد مانند بوی سوختگی لاستیک است بنابراین لازم است تسمه را کامل مورد بررسی قرار دهید.  اگر سالم بود باید موتور دستگاه مورد بررسی قرار گیرد زیرا سوختن موتور نیز یکی از دلایل ایجاد بوی سوختگی درون دستگاه می باشد. بهتر است که جارو شارژی را به مدت طولانی روشن نگذارید و چنانچه قصد دارید به مدت طولانی از آن استفاده کنید بهتر است به دستگاه استراحت دهید و پس از خنک شدن مجدداً از آن استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات جاروبرقی زنیت ZENITH| نمایندگی جاروبرقی زنیت

چرا جارو شارژی کارچر بیش از اندازه داغ می شود؟

هر دستگاهی چنانچه زیاد از آن استفاده شود می تواند داغ شود اما باید دقت کنید که بیش از حد داغ شدن دستگاه می‌تواند هشداری برای خراب شدن آن باشد. بنابراین بهتر است به مدت طولانی از دستگاه استفاده نکنید و چنانچه با مشکل داغ شدن جارو شارژی کارچر مواجه شدید برس و فیلتر دستگاه را مورد بررسی قرار دهید چرا که گرفتگی و انسداد در برس و فیلتر و همچنین پر شدن بیش از حد مخزن جارو شارژی می تواند باعث داغ شدن دستگاه شود.

چرا جارو شارژی کارچر شارژ نمی شود؟

یکی از مشکلات بسیار مهم که ممکن است برای جارو شارژی به وجود آید شارژ نشدن دستگاه می باشد. برای آنکه مشکل را برطرف کنید ابتدا مطمئن شوید که باتری سالم است اگر باتری سالم نبود باید تعویض شود ولی اگر مطمئن شدید که باتری سالم است لازم است منبع شارژ را مورد بررسی قرار دهید. پایه شارژر چنانچه خراب باشد می تواند باعث شارژ نشدن جارو شارژی شود و در این شرایط لازم است که پایه شارژر تعویض شود. یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند باعث شارژ نشدن جارو شارژی کارچر شود خراب شدن برد الکترونیکی آن می باشد. برای تعمیر و سرویس برد الکترونیکی و همچنین تشخیص علت می توانید از تعمیرکاران و سرویس کاران ماهر و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

چرا جارو شارژی کارچر در حین کار ناگهان خاموش می شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای جارو شارژی کارچر پیش آید خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین کار می باشد. در این شرایط باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • مطمئن شوید که باتری جارو شارژی به درستی شارژ شده است.
 • برای آنکه جارو شارژی به درستی کار کند شارژ آن باید کامل باشد.
 • اگر باتری دچار فرسودگی شده باشد و خراب شده باشد می تواند باعث اختلال در عملکرد جاروشارژی شود.

راهنمای تعمیر جارو شارژی کارچر Karcher | نمایندگی تعمیرات جارو شارژی کارچر

 • خراب شدن برد الکترونیکی و آسیب دیدن آن نیز یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی می باشد.
 • چنانچه کیسه مخزن جارو شارژی بیش از حد پر شده باشد و همچنین فیلتر آن کثیف باشد می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی شود.
 • بنابراین لازم است که فیلتر تعویض شود و مخزن هرچند وقت یکبار کاملاً تخلیه شود.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به معرفی و بررسی جارو شارژی کارچر پرداختیم و نکات مهم در حفظ و نگهداری از آن را بیان کردیم. با رعایت این نکات می توانید مدت زمان طولانی از جارو شارژی کارچر استفاده کنید و همچنین اگر دستگاه شما با مشکلی روبرو شد قادر خواهید بود که آن را برطرف کنید. اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید می توانید با کارشناسان ایبک امداد تماس بگیرید و با آنها مشورت کنید. از اینکه تا پایان با ما همراه بودید از شما متشکریم.

 

راهنمای تعمیر جارو شارژی کارچر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای تعمیر جارو شارژی کارچر | خدمات تعمیرات جارو شارژی Karcher

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا