تعمیرات پکیج و آب گرمکن

کامل‌ترین لیست کد خطای پکیج لورچ و نحوه برطرف کردن آنها

کامل‌ترین لیست کد خطای پکیج لورچ و نحوه برطرف کردن آنها | مفهوم کدهای خطای پکیج لورچ

پکیج نیز مانند سیستم‌های دیگر امکان دارد که با گذشت زمان با ایرادها و مشکلاتی مواجه شود. در این مواقع در صورتی که کدهای خطای پکیج لورچ را بشناسید می‌توانید در مدت زمان کوتاهی بهترین و درست‌ترین اقدامات را برای برطرف کردن آنها انجام دهید. نمایش کدهای خطا یا همان ارورها در پکیج لورچ از جمله ویژگی‌های این دستگاه می‌باشد، که کار عیب یابی و تعمیر آن را راحت‌تر و سریع‌تر می‌کند. نمایش کدهای خطا توسط پکیج لورچ کمک می‌کند که عیب یابی سیستم سریع‌تر انجام شود و دلیل بروز اختلال با سرعت بیشتری شناسایی شود.

ویژگی های پکیج لورچ

قبل از اینکه ارورها و کدهای خطای پکیج لورج را مورد بررسی قرار دهیم، بهتر است که با خصوصیات و ویژگی‌های پکیج لورچ آشنایی داشته باشید. در حال حاضر این برند پکیج‌های خود را در چند مدل تولید می‌کند و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود از بین این مدل‌ها انتخاب خود را داشته باشید. در حالت کلی پکیج‌های برند لورچ ویژگی‌های منحصر به فرد زیر را دارند:

  • در همه این پکیج‌ها برای تأمین آب گرم شبکه آب مصرفی و شبکه گرمایشی از دو مبدل حرارتی تشکیل شده است.
  • در ساخت پکیج لورچ سیستم‌های حفاظت از پمپ و حفاظت از شعله به کار رفته است که از ناقص شدن شعله و خاموش شدن آن و نوسانات دمایی در پکیج جلوگیری می‌کند.
  • تجهیز پکیج لورچ به دودکش دوجداره و سیستم احتراق آهسته از دیگر ویژگی‌های این محصولات می‌باشد.
  • راندمان حرارتی بالا و مصرف انرژی پایین نیز در این پکیج‌ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد.
  • پکیج‌های لورچ دارای قابلیت عیب یابی هوشمند می‌باشند.
  • پکیج‌های برند لورچ دارای قابلیت تنظیم اتوماتیک دما هستند.
  • در همه مدل‌های پکیج لورچ از سیستم هواگیری خودکار استفاده شده است.
  • این پکیج ها مجهز به نمایشگر دیجیتال می‌باشند.
حتما بخوانید:   چرا فیوز پکیج می سوزد | چه زمانی باید فیوز پکیج را عوض کنیم؟

کدهای خطای پکیج لورچ

وقتی که عملکرد پکیج لورچ با اختلال و مشکل روبرو می‌شود، در نمایشگر دیجیتال این دستگاه کدهای خطا یا ارورها به نمایش در می‌آیند. کدهای خطا در این پکیج با پیشوند حرف E قابل مشاهده است. با استفاده از معنا و مفهوم هر کدام از این کدهای خطا می‌توانید مشکل به وجود آمده را یافته و اقدامات لازم برای برطرف کردن آنها را انجام دهید.

پکیج لورچ

کد خطای E۰ در پکیج لورچ

زمانی که در پکیج لورچ، ترموستات زماندار اختلالی به وجود می‌آید، این کد خطا بر روی نمایشگر دیجیتال به نمایش در خواهد آمد. در صورتی که دمای آب از ۱۰۵ درجه سانتیگراد گذشت و سنسور افزایش دما را متوقف نکرد، این ترموستات به برد مرکزی دستور خاموش شدن سیستم را ارسال می‌کند. چنانچه در پکیج خود این ارور را مشاهده نمودید، باید از سالم بودن ترموستات دستگاه خود اطمینان حاصل کنید و برای تعمیر آن اقدامات لازم را انجام دهید.

کد خطای E۰۱ در پکیج لورچ

در صورتی که در پکیج لورچ سیستم جرقه زن نتواند وظایف خود را به صورت صحیح انجام دهد، این کد خطا در صفحه نمایش پکیج به نمایش در می‌آید. در این شرایط باید تلاش کنید که با دکمه c سیستم را از حالت قفل خارج کنید و مشکل را برطرف نمایید، اما در صورتی که این راهکار جواب نداد شما باید برای عیب یابی و تعمیر سیستم خود از افرادی که دارای تخصص در این زمینه هستند کمک بگیرید.

کد خطای E۰۲ در پکیج لورچ

چنانچه در پکیج لورچ سوئیچ فشار با مشکل و ایرادی مواجه شود، بر روی صفحه نمایش سیستم این کد خطا را مشاهده خواهید کرد.

برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید وقتی که دستگاه را از حالت قفل خارج کردید، باید سوئیچ فشار و اتصالات آن مانند فن و دودکش را مورد بررسی قرار داده و از درست نصب شدن دودکش مطمئن شوید. چنانچه نتوانستید دلیل بروز این کد خطا را شناسایی کنید، بهتر است که این کار را به افراد متخصص بسپارید.

کد خطای E۰۳ در پکیج لورچ

در صورتی که سنسور دما دچار خرابی شود، موجب خواهد شد که این کد خطا به نمایش در آید. با مشاهده این کد خطا باید از سالم بودن سنسور دما و اتصالات آن مطمئن شوید. چون ریشه بروز این کد خطا در این قطعه می‌باشد. در صورتی که در سنسور دمای پکیج خرابی وجود داشت، باید افراد با تجربه آن را تعویض و یا تعمیر کنند.

کد خطای E۰۴ در پکیج لورچ

چنانچه ترموستات آب مصرفی در پکیج لورچ خرابی داشته باشد، شما این کد خطا را بر روی نمایشگر مشاهده خواهید کرد. شناسایی دلیل به وجود آمدن این مشکل و برطرف کردن آن بهتر است که توسط افراد با صلاحیت انجام شود. بنابراین در صورتی که این کد خطا را در پکیج لورچ مشاهده کردید، از افراد متخصص کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   عیب‌یابی و مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش | کد خطای آن

کد خطای E۰۵ در پکیج لورچ

اگر در عملکرد مدولاتور شیر گاز پکیج مشکلی پیش آید موجب خواهد شد که شعله در این سیستم کاهش پیدا کند و این کد خطا در نمایشگر آن ظاهر شود. در این حالت باید از سالم بودن شیر گاز و اتصالات آن مطمئن شوید. قبل از اینکه هر اقدامی انجام دهید، بهتر است که نظر کارشناسان را نیز بدانید.

کد خطای E۰۶ در پکیج لورچ

وقتی که دمای آب در این دستگاه توسط سنسور بیشتر از ۹۰ درجه سانتیگراد تشخیص داده شود، پکیج لورچ به صورت اتوماتیک فعالیت خود را متوقف می‌کند. با این وجود در این زمان کاربران به آب گرم دسترسی خواهند داشت. این کد خطا در پکیج لورچ پس از اینکه دمای آب کاهش یافت و به دمای ۶۰ درجه نزدیک شد، برطرف خواهد شد.

اما چنانچه با گذشت زمان مشکل به وجود آمده در این پکیج برطرف نشد، مبدل پکیج و سنسور گرمایش نیاز به بررسی خواهند داشت. پیشنهاد می‌شود در این صورت دستگاه شما توسط تعمیرکارانی که صلاحیت دارند عیب یابی و تعمیر شود.

کد خطای E۰۷ در پکیج لورچ

این کد خطا در پکیج نیز به معنی اختلال در سوئیچ فشار هوا می‌باشد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید سوئیچ فشار را بررسی کرده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که نمی‌توانید این قطعه را مورد بررسی قرار دهید، به هیچ عنوان آن را دستکاری نکنید.

کد خطای E۰۸ در پکیج لورچ

در صورتی که فشار آب از ۴۵ بار کمتر باشد، این کد خطا در نمایشگر پکیج قابل مشاهده خواهد بود. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، در اولین قدم باید لوله کشی رادیاتورها را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که نشتی در آن وجود دارد، برطرف نمایید. پس از آن از عدم وجود هوا در مدار مطمئن شوید. در صورتی که در این قسمت‌ها مشکلی وجود نداشت، باید سلامت پمپ پکیج را بررسی نمایید.

کد خطای E۰۹ در پکیج لورچ

وقتی دمای پکیج لورچ از دمای صد درجه سانتیگراد بگذرد، کارکرد ترموستات پکیج مختل می‌شود و بر روی نمایشگر پکیج لورچ کد خطای E۰۹ ظاهر خواهد شد.

در این شرایط باید پکیج خود را از حالت قفل بیرون آورده و منتظر شوید که دستگاه پس از کاهش دما به عملکرد صحیح برسد. در صورتی که با گذشت زمان مشکل به وجود آمده رفع نشد از سلامت سنسور دمای پکیج باید مطمئن شوید.

حتما بخوانید:   بررسی عوامل موثر در خاموش شدن ناگهانی پکیج ایران رادیاتور | تعمیر پکیج ایران رادیاتور

پکیج لورچ

کد خطای E۱۰ در پکیج لورچ

وقتی که فشار سیستم شوفاژ بیش از اندازه افزایش یابد و دو برابر شود، این کد خطا در نمایشگر پکیج لورچ به نمایش در می‌آید. در این حالت باید شیر پرکن را ببندید و پس از آن با استفاده از پیچ هواگیری کمی از آب را بیرون آورید. چنانچه این کد خطا برطرف نشد، احتمال دارد که کارکرد پمپ پکیج به مشکل خورده و ایراد داشته باشد. بنابراین باید از سالم بودن این قطعه و اتصالات آن مطمئن شوید.

کد خطای E۱۲ در پکیج لورچ

در صورتی که سیستم کنترل از راه دور دستگاه وظایف خود را به صورت درست انجام ندهد، این کد خطا در نمایشگر ظاهر می‌شود. این مشکل با ریست کردن پکیج لورچ در بیشتر مواقع برطرف می‌شود. بنابراین باید پکیج خود را خاموش و روشن کنید. در صورتی که این مراحل را انجام دادید و کد خطا همچنان نمایش داده می‌شود، باید دستگاه شما توسط متخصصین مورد بررسی قرار بگیرد.

کد خطای E۱۳ در پکیج لورچ

پکیج‌های مدرن امروزی به برد الکتریکی مجهز می‌باشند، که این برد مانند مغز در سیستم عمل می‌کند. در صورتی که در این قسمت مشکل نرم‌افزاری وجود داشته باشد، این کد خط‌ها در پکیج لورچ به نمایش در می‌آید.

برای برطرف کردن مشکل در این شرایط باید برد الکتریکی را تعمیر کنید. در صورت لزوم باید اقدامات لازم برای عوض کردن این قطعه را انجام دهید. باید توجه داشته باشید که برد الکتریکی از جمله قطعات بسیار حساس می‌باشد و کار با آن فقط توسط افراد با تجربه و با مهارت باید انجام گردد.

سخن تکمیلی

ارورها و کدهای خطا در پکیج لورچ به کاربران در عیب یابی و تعمیر دستگاه کمک می‌کند. عیب یابی و تعمیر پکیج لورچ از جمله کارهای حساس و خطرناک می‌باشد، که خطراتی مانند برق گرفتگی را به دنبال دارد. چنانچه در زمینه تعمیرات پکیج تجربه کافی ندارید، پیشنهاد می‌شود که عیب یابی و تعمیر پکیج لورچ را به افراد متخصص بسپارید. در این صورت عیب یابی و تعمیر پکیج شما به صورت اصولی انجام خواهد شد و کارایی دستگاه کاهش پیدا نخواهد کرد و مشکلات به وجود آمده برطرف خواهد شد‌.

31

کامل‌ترین لیست کد خطای پکیج لورچ و نحوه برطرف کردن آنها

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

لیست کدهای خطای پکیج لورچ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x