مجله لوازم خانگی

بیش از 10 روش برای به کارگیری قاب عکس قدیمی در دکوراسیون

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

به طور معمول بیشتر افراد برای نمایش عکس و یا مجموعه ای از تصاویر از انواع قاب عکس استفاده می کنند. در برخی از موارد عکس و تصویر داخل قاب به مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهد و دیگر نمی توان برای دیزاین دیوار و یا به طور کلی دکوراسیون داخلی از آن ها استفاده کرد.

با از بین رفتن و یا کهنه شدن تصویر ممکن است قاب عکس آن خالی بماند از طرفی با دیجیتالی شدن عکس ها و در صورت علاقه به چاپ، کمتر کسی به سراغ قاب های عکس می رود و می توان گفت که قاب های عکس قدیمی عملا بی استفاده می مانند.

جای نگرانی نیست که در طراحی دکوراسیون جدید می توان از قاب عکس های قدیمی نو و زیبا به شکلی خلاقانه در طراحی دکوراسیون بهره گرفت که در مقاله پیش رو مواردی از راهکارهای استفاده از این وسیله دکوری و زیبا مورد بررسی قرار می گیرد.

استفاده از قاب عکس خالی در طراحی قسمت های مختلف خانه

شاید بتوان گفت قاب های عکس از جمله اکسسوری های خاطره انگیز در در بسیاری از خانه ها می باشد چرا که افراد مدت های طولانی بخشی از خاطرات خود را در آن نگه داشته اند. از این رو می توان گفت که احتمال تعلق خاطر به قاب عکس های قدیمی زیاد است.

با اینکه استفاده از تصاویر و عکس ها در قاب های عکس و نصب آن ها بر روی دیوار منازل و یا قرار دادن روی میز کاری بسیار ساده است، با این وجود می توان از آن ها به شکل هایی خلاقانه و هنرمندانه تر در طراحی دکوراسیون بهره گرفت. که در ادامه مواردی از آن ها مورد بررسی قرار می گیرد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر چرخ خیاطی | عیب یابی چرخ خیاطی

استفاده از قاب عکس قدیمی 2

ایده هایی برای کاربرد دوباره قاب عکس های قدیمی

از جمله راهکارهای استفاده از قاب عکس قدیمی در طراحی دکوراسیون های جدید می توان به موارد نام برده در زیر اشاره کرد:

 1. ساخت جا کلیدی با استفاده از قاب عکس

باید توجه داشت که با افزودن قلاب هایی جذاب به قاب عکس می توان به سادگی آن را به جاکلیدی تبدیل کرد. در این مورد و با توجه به سبک دکوراسیون خانه و همچنین سبک قاب می توان تعدادی کلید بدون استفاده (همانند کلید های عتیقه و قدیمی) نیز تهیه و در قسمت های مختلف قاب نصب کرد و همچنین از محل قلاب ها برای آویزان کردن دیگر کلیدها بهره گرفت.

لازم به ذکر است که این تبدیل کاربردی نیاز به صرف مدت زمان طولانی ندارد و در کمتر از چند ساعت می توان جاکلیدی زیبا و در عین حال کاربردی ساخت.

 1. ایجاد یک کلاژ تصویر زیبا با استفاده از چند بند و ریسمان

در برخی از موارد می توان با استفاده از تکه هایی از بند و ریسمان کنفی، ابریشمی و … قاب عکس را به وسیله ای جذاب برای جایابی عکس ها، تصاویر و یا دیگر عناصر کوچک تبدیل کرد.

برای ساخت این کلاژ تنها از قاب عکس بدون سایر اجزای مربوط به آن استفاده می شود و ایجاد آن بدین شکل است که باید ریسمان هایی را در جهات دلخواه پشت قاب عکس چسباند، سپس با استفاده از گیره های کوچک و مخصوص کاغذ، عکس و تصاویر دلخواه را به آن وصل  و یا حتی آویزان کرد.

 1. تبدیل قاب عکس به دکوراسیون میز

یکی از راهکارها برای استفاده دوباره از قاب عکس های قدیمی تبدیل آن ها به دکوراسیون زیبایی برای میز می باشد. برای منظور و به عنوان مثال می توان قاب عکس را به یک سینی مبدل کرد که در تناسب با فصول و یا ماه های سال می توان زمینه آن را تغییر داد و در شرایط مختلف از آن بهره گرفت.

 1. تبدیل قاب عکس به تابلوی مخصوص یادداشت ها

شاید بتوان گفت یکی از کم هزینه ترین، ساده ترین و بهترین ایده ها برای استفاده مجدد از قاب های عکس قدیمی تبدیل آن ها به تابلوی یادداشت جذاب و زیبا می باشد.

برای این کار تنها کافی است که تصویر داخل قاب را از آن خارج و یک تصویر ساده و ترجیحا روشن در آن قرار داد به گونه ای که یادداشت ها را در خود گم نکند. همچنین برای نوشتن یادداشت ها می توان از ماژیک وایت برد و یا حتی تکه کاغذ های کوچک و مخصوص یادداشت استفاده کرد.

 1. ساخت ایستگاهی مناسب برای شارژر های گوشی

در زمان حاضر و در هر خانه ای بیش از یک گوشی برای شارژ و اتصال به پریز وجود دارد، باید توجه داشت که اتصال گوشی و شارژر به پریز های مختلف موجب شلختگی و به هم ریختگی فضا می شود. در این مورد است که می توان گفت تبدیل قاب عکس قدیمی راهکاری مناسب برای بهبود وضعیت شارژرها در خانه است.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر بخار‌شو دلونگی Delonghi|خدمات نمایندگی بخار‌شو دلونگی

از دیگر از مزیت های این کار آن است که می توان میزان شارژ گوشی ها و یا در صورت تمایل به چک کردن گوشی، آنها را بدون برداشتن مورد بررسی قرار داد، همچنین جمع شدن سیم شارژها در پشت قاب از بی نظمی و حتی ایجاد آسیب در آن ها جلوگیری می کند.

 1. تهیه کلاژ چند لایه با استفاده از چند قاب عکس قدیمی

در برخی از موارد پیش می آید که افراد تعداد زیادی قاب عکس خالی و یا قدیمی در اختیار دارند که ایده ای برای استفاده از آن ندارند. در این صورت است که با استفاده از لایه بندی تصادفی و یا غیر تصادفی آن ها می توان عنصری دکوراتیو و خلاقانه تهیه کرد.

برای ساخت کلاژ چند لایه با استفاده از چسب و میخ می توان قاب های عکس را به یکدیگر متصل کرد و از آن برای دیزاین دیوارهای بزرگ بهره گرفت.

قاب عکس قدیمی

 1. تبدیل قاب عکس به مکانی برای وصل کردن زیور آلات

یکی دیگر از بهترین راهکارها برای استفاده از قاب های عکس قدیمی تبدیل آن ها به مکانی برای آویزان کردن جواهرات و اکسسوری هایی نظیر آن است.

برای این کار کافی است که پشت قاب عکس را با بافتی زیباتر تعویض کرد و همچنین رنگ دور آن را نیز به دلخواه تغییر داد.

در اینجا باید اشاره کرد که از قاب عکس می توان برای نگهداری از عینک (در جهت نگهداری از آن به شکلی مناسب و عدم ایجاد آسیب در آن)، ساعت و … نیز بهره گرفت.

 1. ساخت تراریوم با استفاده از چند قاب عکس

تراریوم یکی از عناصر جدیدی است که بر حسب علاقه و در دکوراسیون داخلی می توان از آن استفاده کرد. آشکار است که با اتصال چند عدد قاب عکس به یکدیگر (با استفاده از چسب حرارتی، چسب نواری و یا چسب آکواریوم) می توان یک تراریوم زیبا ساخت. البته در صورت لزوم و بر حسب علاقه نیز با رنگ کردن می توان ظاهر قاب های عکس را تغییر داد.

 1. ساخت قفسه ای زینتی برای حمام

با افزودن قطعاتی چوب، شیشه، پلاستیک و یا فلز (بسته به جنس قاب) به پشت قاب می توان آن را به قفسه ای زیبا، دکوری و در عین حال کاربردی برای استفاده در فضای سرویس بهداشتی تبدیل کرد.

 1. به روز کردن دراور با استفاده از قاب عکس قدیمی

در بسیاری از موارد می توان از قاب عکس به عنوان پایه ای برای مبلمان و دراور ها به شکلی کارآمد و نوین استفاده کرد و آن ها را بسیار شیک تر جلوه داد.

 1. آویزان کردن گیاهان با استفاده از قاب عکس

یکی از راهکارهای دیگر برای استفاده مجدد از قاب های عکس قدیمی چوبی، استفاده از آن ها به عنوان قابی مناسب برای گلدان در تراس و بالکن است. این کاربرد قاب های قدیمی و مشاهده آن ها باعث ایجاد جلوه های شیک و زیبا می شود.

 1. ساخت سینی با استفاده از قاب عکس های قدیمی

یکی دیگر از راهکارهای ساده برای استفاده مجدد از قاب های عکس قدیمی تبدیل آن ها به سینی پذیرایی است. برای این کار نخست باید پس زمینه عکس را تعویض کرد. در این مورد می توان از تکه ای پارچه یا کاغذ با طراحی خاص برای زیبا سازی زمینه کار استفاده نمود و در نهایت باید دو دسته در طرح و رنگ مناسب نیز به طرفین قاب وصل کرد.

 1. تبدیل قاب عکس به تقویم

تهیه تقویم با استفاده از قاب عکس می تواند به ایده ای خلاقانه برای تمام افراد خانواده به ویژه کودکان تبدیل شود. در این تقویم می توان تاریخ هایی خاص مانند روز تولد، تاریخ مراسمات و موارد مشابه را جهت یادآوری ثبت و یادآوری کرد.

 1. نظم دادن به اشیا مدرسه کودکان

شاید بتوان گفت تبدیل قاب عکس های قدیمی به وسیله ای مناسب جهت نظم دهی به وسایل مدرسه و تشویق کودکان به نظم نیز راهکار کارآمدی برای استفاده از این وسیله باشد. در این مورد می توان قاب عکس را به جایی برای آویزان کردن وسایل مدرسه و یا قرار دادن مداد و خودکار و اشیایی نظیر آن استفاده نمود.

حتما بخوانید:   تعمیر چرخ گوشت بلک اند دکر

به کارگیری قاب عکس قدیمی

در پایان باید اشاره کرد که افزون بر روش ها و راهکارهای بالا شیوه هایی دیگر نیز برای استفاده مجدد از قاب عکس های قدیمی وجود دارد که در انتخاب و اجرای آن ها محدودیتی وجود ندارد و تنها برای استفاده از آن ها کافی است که بدون محدودیت از نیروی خلاقیت و در تناسب با سایر وسایل موجود در محیط استفاده نمود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

بیش از 10 روش برای به کارگیری قاب عکس قدیمی در دکوراسیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

قاب عکس قدیمی در دکوراسیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x