تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیر جارو شارژی مولینکس Moulinex

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

از وسایل برقی جدید در خانه، جاروشارژی ها هستند، به علت فضای کمی که اشغال میکنند مورد پسند اکثر مصرف کنند ها میباشند. با وجود اینکه  ابعاد کوچیکی دارد  اما توانایی بالا در نظافت دارد. جارو شارژی ها در  انواع مختلفی در بازار عرضه میشوند. یکی از محبوب ترین برند های لوازم برقی خانگی برند مولینکس میباشد که در زمینه ی وسایل خانگی بسیار خوش نام است. این برند ساخته کشور فرانسه میباشد. در این مقاله سعی داریم با جارو شارژی برند مولینکس، شیوه های عیب یابی و تعمیرات آن آشنا شوید. با ما همراه باشید.

علت روشن نشدن جارو شارژی مولینکس چیست؟

یکی از پر دلهره ترین لحظات در استفاده از لوازم برقی هنگامی است که دکمه دستگاه را جهت روشن شدن لمس میکنیم اما دستگاه روشن نمیشود. در این هنگام باید علت هایی را که باعث روشن نشدن دستگاه میشود را بررسی کنید. در قدم موتور دستگاه را بررسی کنید،احتمال هرگونه آسیب به موتور را مدنظر قرار دهید.ممکن است موتور جارو شارژی سوخته باشد. اگر دستگاه در معرض رطوبت یا در تماس با آب قرار گرفته باشد،موتور آسیب میبیند. از دیگر موارد عمر بالای دستگاه است،ممکن است سالیان طولانی است که از دستگاه استفاده میکنم در این هنگام احتمال خرابی موتور امری بدیهی است. در صورت استفاده نامناسب از جارو شارژی و روشن ماندن طولانی آن ممکن است موتور آسیب ببیند. اگر بعد از یک ضربه جارو شارژی روشن نمیشود حتما آن را به یک تعمیرکار ماهر نشان دهید. اگر مشکل شما از موارد بالا بود در بیشتر موارد نیاز به تعویض موتور است. برد الکترونیکی دستگاه از دیگر مواردی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. این مورد بسیار تخصصی است و باید توسط کارشناس ماهر انجام شد چون برد از جمله مهم ترین قطعات دستگاه است. دکمه خاموش و روشن دستگاه ممکن است آسیب دیده باشد و با لمس آن دستگاه روشن نشود،در این هنگام نسبت به رفع خرابی آن اقدام نمایید. خرابی دکمه های جارو شارژی هم دلایل مختلفی دارد. ممکن است در مدار های دکمه های خاموش روشن اتصالی رخ داده باشد،یا خود دکمه در اثر ضربه صدمه دیده باشد. در این صورت باید نسبت به تعمیر یا تعویض سی های مدار های داخلی مرتبط با دکمه های خاموش و روشن دستگاه اقدام کرد. ممکن است آب وارد دستگاه شده باشد و باعث آسیب به موتور و ایجاد اتصال در مدارهای آن شده باشد.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیر جاروبرقی سانی | راهنمای تعمیر و عیب یابی جاروبرقی سانی

جارو شارژی مولینکس

چرا جارو شارژی مولینکس شارژ نمیشود؟

بعد از استفاده طولانی مدت از جارو شارژی جالا نوبت شارژ شدن دستگاه است، دستگاه را به پریز وصل میکنیم و منتظر میمانیم اما تغییر در روند شارژ دستگاه مشاهده نمیکنم. علت شارژ نشدن آن چیست؟ در ادامه دلایل عدم شارژ دستگاه را باهم بررسی میکنیم. یکی از ابتدایی ترین دلایلی که باید مورد بررسی قرار دهیم سالم بودن پریز برق میباشد. بدین منظور دوشاخه را در پریز برق دیگری امتحان میکنیم اگر مجددا با تغییر پریز برق شارژ دستگاه انجام نشد به دنبال دلیل دیگری برای شارژ نشدن جارو شارژی میگردیم. دوشاخه دستگاه را چک کنید و هرگونه خرابی و یا قطعی در سیم برق دستگه را با دقت بررسی کنید. از دلایل دیگر خرابی باتری دستگاه است، اگر باتری به دلیل استفاده های نادرست فاسد شده باشد با اتصال به برق شارژ نمیشود.

جارو شارژی مولینکس هنگام استفاده صدای زیادی تولید میکند

 حتما شما هم تجربه ی شنیدن صدای غیر طبیعی از دستگاه های برقی را داشته اید. ممکن است هنگام استفاده از جارو شارژی مولینکس صدایی را بشنویم که از صدای طبیعی دستگاه بیشتر است. شنیدن این صدا نشانه یک ناهنجاری در دستگاه یا خرابی یکی از قطعات آن است. خرابی موتور دستگاه یکی از دلایلی است که میتواند باعث تولید صدای بلند از جاروشارژی مولینکس شود. چرخش موتور صدا تولید میکند، حال اگر در موتور هر گونه خرابی ای اتفاق افتاده باشد باعث شنیدن صدای ناهنجار از دستگاه میشود. در هنگام خرید دستگاه دقت لازم را به عمل بیاورید و از فروشنده بخواهید که دستگاه را در فروشگاه باز کرده و تست کند ،انواعی از مدل های جارو شارژی در بازار موجود است بعضی از مدل ها صدای بیشتری در هنگام استفاده ده تولید میکند که لازم است قبل از خرید دستگاه این را بدانید. اگر بدنه ی جارو شارژی شکسته باشد باعث تولید صدای بیشتری از دستگاه میشود. جنس بدنه ی بیشتر جارو شارژی ها از نوعی پلاستیک است و صدای تولیدی در موتور در درون این پلاستیک ها میپیچد. یکی دیگر از دلایل مهم در تولید صدای غیر طبیعی از دستگاه کثیف بودن فیلتر آن است. کثیفی فیلتر علاوه بر اینکه قدرت مکش جارو شارژی را کاهش میدهد، صدای زیادی نیز تولید میکند. لازم است فیلتر دستگاه را به طور دوره ای مورد نظافت قرار بدهید. در هنگام کار با جارو شارژی دقت کنید قطعات بزرگ یا اشیایی مانند کیسه های پلاستیکی وارد لوله نشود ،حضور این اجسام در لوله باعث شنیدن صدای بلند و غیر طبیعی از دستگاه میشود. اگر برس جارو شارژی نیز شکسته باشد صدای زیادی تولید میکند، در این هنگام لازم است برس شکسته شده با برس جدید تعویض شود. اگر دستگاه مدت طولانی به کار گرفته شود ممکن است با داغ شدن موتور صدایی بیشتر از حالت نرمال از آن شنیده شود.

حتما بخوانید:   علت شارژ نشدن جارو شارژی چیست؟

علت استشمام بوی سوختگی از جارو شارژی مولینکس چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که هنگام کار با جارو برقی بوی سوختگی به مشام شما برسد. از اولین دلایل داغ شدن موتور دستگاه به علت استفاده طولانی مدت از آن یا نیم سوز شدن موتور میباشد. گاهی بوی سوختگی جارو برقی ناشی از پر بودن زیاد مخزن جارو شارژی میباشد. با پر بودن بیش از حد مخزن و فشاری که به دستگاه وارد میکند این بو شدیدتر میشود. اگر هنگامی که جارو شارژی را برای شارژ در داخل پایه آن قرار میدهید بوی سوختگی استشمام کردید بلافاصله جارو شارژی را از پایه بردارید و آن را به نزدیک ترین نمایندگی برای تعمیر بسپارید. در این مواقع از اقدامات خود سرانه بپرهیزید و کار تعمیر را حتما به یک متخصص بسپارید. فیلتر دستگاه را بررسی کنید اگر فیلتر کثیف باشد یا مدت طولانی تعویض نشده باشد هم ممکن است باعث ایجاد بوی سوختگی در جارو شارژی شود.

جارو شارژی مولینکس به طور ناگهانی خاموش شد

مشغول استفاده و کار با جارو شارژی هستید که ناگهان خاموش میشود ،اگر این اتفاق ناخوشایند را تجربه کرده اید با ما در ادامه ی مطالب همراه باشید تا به بررسی عوامل ایجاد این مشکل و اقدامات مورد نیاز برای رفع آن بپردازیم. ساده ترین مسئله ای که نیاز است بررسی شود، میزان شارژ دستگاه است. ممکن است دلیل خاموش شدن ناگهانی دستگاه شما تمام شدن شارژ آن باشد در ان هنگام آن را برای مدتی معین در پایه بگذارید تا شارژ شود. اگر برد الکترونیکی دستگاه خراب شده باشد باعث خاموش شدن ناگهانی دستگاه میشود. بررسی خرابی برد الکترونیکی در حیطه تخصص تعمیر کار ماهر است و شما به عنوان یک فرد عادی قادر به تشخیص سلامت یا خرابی آن نمی باشید بنابراین نیاز است تا دستگاه توسط یک فرد ماهر بررسی شود. در بعضی از جارو شارژی های نسل جدید با تکمیل شدن ظرفیت مخزن دستگاه، جارو شارژی خاموش میشود. در این زمان باید نسبت به تخلیه ی دستگاه از موادی که در آن جمع شده است اقدام کنید. همیشه به یاد داشته باشید که بهتر است دستگاه را بعد از هر بار استفاده تخلیه کنید و فیلتر دستگاه را تمیز کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جاروبرقی در شرق تهران | خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در تهران

جارو شارژی مولینکس

نکات مهم در نگهداری جارو شارژی مولینکس

نگهداری لوازم برقی نیاز به حساسیت بیشتری دارد. همیشه بعد از خرید هر لوازم برقی ای سعی کنید با دقت دفترچه ی راهنمای آن را که در جعبه قرار دارد با دقت کامل مطالعه کنید این دفترچه راهنما، کامل ترین و بهترین منبع برای اطلاعات دستگاه خریداری شده شما است. به یاد داشته باشید جارو شارژی وسیله ای حساس است و نباید انتظار داشت که بتوانیم از آن برای جمع کردن حجم زیادی از آشغال های ریخته شده در ابعاد وسیع استفاده کنیم. مدت زمان استفاده از دستگاه را کنترل کنید و برای دقایق طولانی از آن استفاده نکنید هر چند دقیقه یکبار و قبل از داغ شدن بدنه ی دستگاه آن را خاموش کرده و استراحت دهید. در مدل هایی که به برخورد با آب یا مایعات دیگر حساس هستند، در هنگام استفاده دقت لازم را داشته باشید. فیلتر دستگاه را به طور منظم تعویض کنید و بعد از هربار استفاده از دستگاه مخزن آن را تخلیه کنید. برای شارژ کردن دستگاه دوشاخه را مستقیم به پریز برق وصل نکنید و تا جای امکان سعی کنید از یک محافظ استفاده کنید. تا قبل از شارژ کامل شدن آن را از برق جدا نکنید. سری دستگاه را هر چند وقت یکبار تمیز کنید. در صورت هر گونه خرابی یا آسیب به دستگاه حتما آن را به یک متخصص برای تعمیر بسپارید.

سخن پایانی

 در این مقاله سعی کردیم تا جای امکان در مورد شیوه های تعمیر و نگهداری و همینطور عیب یابی جارو شارژی مولینکس بپردازیم. ممکن است علت خرابی دستگاه شما موارد دیگری باشد که مربوط به اتصالات برقی و الکترونیکی داخل دستگاه میباشد. به یاد داشته باشید که در این گونه موارد از دستکاری خودسرانه پرهیز کنید و کار تعمیر را به تعمیر کار مربوطه بسپارید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیر جارو شارژی مولینکس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر جارو شارژی مولینکس Moulinex

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x