حیوانات

خرید روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگی

اگر شما هم صاحب حیوان خانگی هستید پس به خوبی می‌ دانید که نه فقط مبلمان بلکه همه لوازم و وسایل خانه شما از آسیب گربه و یا سگ در امان نخواهد بود زیرا حتی وقتی که حیوان خانگی شما تلاشی هم نمی‌ کند که وسایل را خراب کند و از آن بالا و پایین نمی‌ پرد باز هم راه رفتن ساده آن بر روی مبلمان می‌ تواند موجب کثیف شدن و ایجاد خراش روی روکش مبلمان شود. به همین خاطر انتخاب روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگی می‌ تواند کمی مشکل شما را حل کند. خوشبختانه پارچه‌ هایی که مقاومت زیادی در برابر اثر پنجه گربه و سگ دارند در بازار وجود دارد و همچنین در برابر جذب موی حیوانات نیز مقاومت دارند.

توصیه‌ های مهم برای صاحبان حیوان خانگی

اگر به حیوان خانگی خود آموزش می‌ دهید که از روی مبلمان نپرد و باعث ایجاد خراش بر روی وسایل و لوازم مختلف خانه شما از جمله مبلمان نشود، یک روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگی می‌ تواند تا حدود زیادی خیال شما را از این بابت آسوده کند. پارچه‌ ای که به عنوان روکش مبل باید انتخاب کنید حتماً باید بافت فشرده و سفتی داشته باشد و رنگ آن نیز تا حد امکان نباید روشن باشد. حتی چنانچه این آموزش را به حیوان خانگی خود داده‌ اید باز هم در انتخاب رنگ وسواس به خرج دهید و رنگ‌ هایی مانند قهوه‌ ای، دودی، خاکستری و شتری را انتخاب کنید تا موهای حیوانات که به آن می‌ چسبد مشاهده نشود. خرید روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگیدر نهایت پارچه‌ ای که انتخاب می‌ کنید باید مقاومت زیادی در برابر لکه و کثیفی داشته باشد. روش‌ ها و راهکارهای زیر نیز می‌ تواند به شما کمک کنند تا به کمک آنها از پریدن حیوانات خانگی بر روی مبلمان خود جلوگیری کنید.

  • فراهم نمودن جای خواب مناسب برای حیوان

اگر جای خواب و استراحت کردن حیوان خانگی شما به حد کافی گرم و نرم و راحت نیست حتماً به فکر خریداری کردن یک جای مناسب برای او باشید تا دیگر تمایلی نداشته باشد که بر روی مبلمان راحتی شما لم بدهد.

  • استفاده از سرکه

از آنجایی که سرکه بوی بسیار تندی دارد باعث می‌ شود که حیوان خانگی از مبلمان دوری کند. برای آنکه حیوان خانگی شما عادت نشستن و لم دادن بر روی مبلمان راحتی شما از سرش بیفتد چند روزی پنبه‌ ای را به سرکه آغشته کنید و آن را داخل بشقابی بر روی مبل قرار دهید. این کار باعث می‌ شود که حیوانات از مبلمان دوری کرده و روی آن استراحت نکنند.

  • استفاده از اسپری معطر

بیشتر حیوانات خانگی به بوی اسانس و اسپری معطر حساس می‌ باشند و علاقه‌ ای ندارند مکانی که این بو را دارد به آن نزدیک شوند. به همین خاطر می‌ توانید از روغن معطر و آب استفاده کرده آنها را با هم ترکیب کنید و داخل بطری اسپری بریزید و بر روی مبلمان خود اسپری کنید.

  • ریختن سنگریزه داخل بطری پلاستیکی
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهکارهایی برای دفع پشه و دیگر حشرات از خانه

یکی از راهکارهایی که به وسیله آن می‌ توانید از پریدن حیوان به سمت مبلمان خانه خود جلوگیری کنید ترساندن آنها می‌ باشد. برای این کار می‌ توانید داخل چند بطری پلاستیکی را پر از سنگریزه کرده و طوری آن را بر روی مبل بگذارید که به محض آنکه حیوان بر روی مبل پرید این بطری‌ ها روی زمین افتاده و ایجاد صدای بلند کنند. به همین خاطر حیوان می‌ ترسد و دیگر روی مبل نمی‌ پرد و به آن نزدیک نمی‌ شود.

  • پوشاندن مبلمان با فویل آلومینیومی

یکی از بهترین روش‌ ها برای آنکه به حیوان خانگی آموزش دهید روی مبلمان نپرد و بازی نکند این است که چند ورق آلومینیومی را بر روی مبلمان قرار دهید. ورق آلومینیومی ایجاد صدای بلند می‌ کند و حیوان از صدای آن می‌ ترسد. یکی دیگر از مزایای به کار بردن این روش این است که سطح مبلمان هم برای لم دادن حیوانات تیز و سرد می‌ شود و احساس ناخوشایندی به حیوان القا می‌ کند و به همین خاطر حیوانات دیگر تمایلی ندارند که روی مبلمان بپرند.

راهنمای کامل خرید روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگی

همانطور که گفتیم حیوانات به علت گرم و نرم بودن و راحت بودن مبلمان خیلی دوست دارند که به روی آن بپرند و لم بدهند و از آنجایی که بسیاری از افراد به موی حیوانات حساسیت دارند و دوست ندارند که محیط زندگی آنها آلوده به موی حیوانات شود به همین خاطر در پی راهکاری هستند که بتوانند از این مشکل جلوگیری نمایند. خرید روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگییکی از بهترین روش‌ ها استفاده از روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگی می‌ باشد.

روکش چرم و ویژگی آن

چرم از بهترین انواع مختلف روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگی می‌ باشد. در واقع این روکش طبیعی بسیار با دوام است و با گذشت زمان و همچنین استفاده مکرر مقاوم‌ تر نیز می‌ شود. مراقبت و نگهداری از چرم هم کار دشواری نیست. علاوه بر آن روکش مبل چرمی دارای رنگ‌ ها و و قیمت‌ های متنوعی است که به راحتی قابل تهیه کردن می‌ باشد ولی مهم‌ ترین ویژگی که می‌ توانیم در مورد روکش مبل چرمی بگوییم این است که در برابر آسیب حیوانات مقاومت دارد و حیوانات نمی‌ توانند به آن صدمه‌ ای وارد کنند. رطوبت، کثیفی، گرد و خاک که به مبلمان شما منتقل می شود و موی تن حیوانات، به راحتی از روی روکش چرمی پاک می‌ گردد. گربه می‌ تواند روکش چرمی را به راحتی با پنجه‌ های خودش سوراخ کند و بنابراین بهتر است یک اسکرچر برای گربه تهیه کنید تا پنجه‌ های او در تماس مستقیم با روکش چرم نباشد. همچنین مبلمان با روکش چرمی بوی بد و موی حیوانات را نیز به خود جذب نمی‌ کند.

روکش میکرو فایبر و ویژگی‌ آن

یکی از پارچه‌ هایی که برای مبلمان استفاده می‌ شود و بافت مصنوعی دارد میکروفایبر است و انتخاب مناسبی برای افرادی است که دارای حیوان خانگی می‌ باشند. شست و شو و نگهداری از روکش میکروفایبر بسیار ساده می‌ باشد و قیمت آن نیز از چرم مناسب‌ تر است. همچنین در رنگ‌ های مختلفی نیز می‌ توان آن را پیدا کرد. اگر چه زیبایی روکش میکروفایبر نسبت به دیگر روکش‌ ها کمتر است ولی بافت بدون درز و فشرده آن، از آسیب رساندن حیوانات و رد پنجه‌ های آنها در امان می‌ ماند. علاوه بر آن موی حیوانات نیز به داخل بافت آن نمی‌ تواند نفوذ کند و به همین خاطر روکش مناسبی برای مبلمان خانه افرادی است که دارای حیوانات خانگی می‌ باشند. روکش میکرو فایبر را به آسانی می‌ توان با حوله تمیز و صابون و مقداری آب لکه گیری کرد و قبل از شست و شوی کامل باید به راهنمای شستن روکش مبل مراجعه کرده و آن را مطالعه نمایید. یکی از مشخصات روکش میکرو فایبر این است که اگر جهت خواب بافت روکش روی آن دست بکشید و یا این کار خلاف جهت انجام دهید می‌ توانید روکش را تیره‌ تر یا روشن‌ تر کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش گرفتن ناخن سگ در منزل

روکش آکریلیک و ویژگی آن

معمولاً از پارچه آکریلیک در مبلمانی که بیرون از خانه به کار برده می‌ شود استفاده می‌ گردد. به عنوان مثال می‌ توان در چتر آفتابی که لب ساحل قرار دارد روکش آکریلیک استفاده نمود و یا روکش صندلی‌ ها که معمولاً در فضای باز قرار می‌ گیرند هم از اکریلیک ساخته می‌ شود. یکی از مهمترین ویژگی‌ ها و مشخصات پارچه آکریلیک این است که مقاومت آنها در برابر پاره شدن و خم شدن بالاست و استحکام زیادی دارند. این پارچه‌ ها رنگ‌ های مختلفی داشته و تا مدت‌ ها می‌ توانند درخشش خودشان را حفظ نمایند. به علاوه به راحتی هم پاره نمی‌ شوند و مدت زمان طولانی می‌ توان از آنها استفاده نمود. به همین خاطر می‌ توان گفت روکش آکریلیک از بهترین گزینه‌ ها جهت روکش مبلمان برای حیوانات خانگی می‌ باشد.

روکش مبلی طرح‌ دار

روکش مبلی دارای انواع مختلفی می‌ باشد و طرح و نقش متنوعی دارد و برای افرادی که دارای حیوان خانگی می‌ باشند این نوع روکش‌ ها مناسب‌ تر است. این پارچه‌ ها کمک می‌ کنند که جای خراش و اثرات مو در بین نقش‌ های پارچه گم شده و مشاهده نشود.خرید روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگی این ویژگی مخصوصاً زمانی تأثیر گذار است که رنگ پارچه مبلمان با رنگ موی حیوان یکسان باشد. برخی اوقات صاحب حیوان خانگی برای آنکه موی حیوانات بر روکش مبل و یا فرش دیده نشود از پارچه مبل پشمی یا فاستونی استفاده می‌ کنند. این پارچه‌ ها اگرچه در کوتاه مدت کارایی دارند ولی برای تمیز کردن آنها با دردسر مواجه خواهید شد زیرا بافت آنها طوری است که مو به تار و پود پارچه نفوذ پیدا کرده و در آنها گره می‌ خورد و به همین خاطر تمیز کردن آن در واقع غیر ممکن خواهد شد.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله از مجله آی بک به آن اشاره کردیم روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگی باید از جنس چرم، آکریلیک، میکروفایبر و یا پارچه طرح و نقش‌ دار باشد. وقتی می‌ خواهید پارچه مناسبی برای روکش مبلمان خود انتخاب کنید حتماً دقت کنید که پارچه بافت نرم و شلی مانند مخمل، نخ، کتان و … نداشته باشد. تنها در صورتی می‌ توانید این نوع از پارچه‌ ها را خریداری کنید که حیوان خانگی شما به خوبی تربیت شده باشد و از پنجه کشیدن و راه رفتن بر روی مبلمان خودداری کند.

 

خرید روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خرید روکش مبل مناسب برای حیوانات خانگی، روکش مبلی طرح دار

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا