خدمات ساختمان

لیست قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه در سال ۱۴۰۲

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

لوله و اتصالات گالوانیزه به علت ویژگی‌ ها و خواص منحصر به فردی که دارد در اجرا و انجام تعمیرات انواع مختلف لوله کشی ساختمان دارای کاربردهای زیادی می‌ باشد. لوله کشی آب گرم و سرد، شوفاژ، نصب شیرآلات بهداشتی، لوله کشی گاز، لوله کشی فاضلاب و … علاوه بر آن خارج از کاربرد ساختمانی از گالوانیزه در صنایع نیز استفاده می‌ شود.

جنس و کاربرد اتصالات گالوانیزه

جنس اتصالات گالوانیزه معمولاً از چدن و یا فولاد می‌ باشد و همچنین در گذشته برای به اجرا در آوردن لوله کشی آب در ساختمان‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گرفتند ولی در حال حاضر لوله‌ های پلیمری جای آنها را گرفته و معمولاً کمتر از لوله کشی گالوانیزه استفاده می‌ شود. اما در خرده کاری تعمیراتی موتورخانه‌ ها و رایزر اصلی آبرسانی و همچنین نصب شیرآلات از لوله کشی گالوانیزه استفاده می گردد. در حال حاضر اتصالات گالوانیزه از پر مصرف‌ ترین و پر کاربردترین اتصالات در ساختمان و صنعت محسوب می‌ شود.

برندهای مختلف اتصالات گالوانیزه

از لحاظ روش تولید اتصالات گالوانیزه به دو دسته اتصالات گرم و سرد تقسیم بندی می‌ شوند. نوع آبکاری و ضخامت اتصالات نقش مهمی در ماندگاری و طول عمر آنها دارد و می‌ تواند روی کیفیت لوله کشی نیز به صورت مستقیم تاثیرگذار باشد. به همین خاطر بهتر است در اماکن حساس و پروژه‌ های خاص از اتصالات گالوانیزه‌ ای که دارای کیفیت مرغوبی می‌ باشند استفاده گردد. معمولا از اتصالات نوع گرم برای رفع نشتی آب از لوله و همچنین اجرای لوله کشی استفاده می‌ شود و نسبت به اتصالات سرد کاربرد بیشتری دارد. برندهای مختلف در بازار امروز وجود دارد که برخی از آنها داخل کشور تولید می‌ شوند و برخی دیگر خارجی هستند.لیست قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه در سال ۱۴۰۲

 • اتصالات برزیلی Tupy
 • اتصالات گالوانیزه برند جورج فیشر
 • اتصالات گالوانیزه ایرانی
 • اتصالات گالوانیزه چینی معمولی
 • اتصالات گالوانیزه مک چینی

هر کدام از اتصالاتی که در بالا نام بردیم از نظر کیفیت با یکدیگر متفاوت می‌ باشند و قیمت‌ های متفاوتی نیز دارند. جثه و وزن اتصالات آهنی نیز در مرغوب بودن و قیمت آنها تاثیرگذار است.

حتما بخوانید:   نکات مهم و کلیدی برای طراحی داخلی خانه | سبک های مختلف طراحی داخلی

اتصالات برزیلی و ویژگی‌ های آن

اتصالات برزیلی را از نظر کیفیت می‌ توانیم مرغوب‌ ترین و بهترین اتصالات دنده‌ ای در دنیا بنامیم. این برند بسیار مشهور بوده و از نظر وزنی و کیفیت آبکاری در سطح بسیار بالایی قرار دارد و البته قیمت آن نیز نسبت به اتصالات دیگر بیشتر است. از اتصالات برزیلی در پروژه‌ های صنعتی و در ساختمان‌ هایی که بزرگ هستند و دارای خطوط اصلی آب بزرگی می‌ باشند استفاده می‌ شود.

لیست قیمت اتصالات گالوانیزه برزیلی Tupy

اتصالات گالوانیزه جورج فیشر

اتصالات جورج فیشر هم از اتصالات بسیار با کیفیتی هستند ولی کیفیت آنها به اندازه اتصالات برزیلی نمی‌ باشد. اتصالات جورج فیشر هم در بازار فروش خوبی دارند و کاربرد آنها در ساختمان و صنعت زیاد است.

اتصالات گالوانیزه مک

به علت قیمت مناسب و کیفیت خوبی که دارد از پر مصرف‌ ترین اتصالات گالوانیزه محسوب می‌ شود. این اتصالات چینی هستند اما وزن خوبی دارند و کیفیت آنها نیز در حد مطلوب می‌ باشد. به علت قیمت مناسب فروش خوبی نیز در پروژه‌ های مختلف ساختمانی دارند.

اتصالات گالوانیزه چینی معمولی

از دیر باز اتصالات چینی به عنوان پر مصرف‌ ترین اتصالات در ساختمان‌ ها محسوب می‌ شدند و اکنون نیز به علت قیمت پایینی که دارند و کیفیت نسبتاً خوب آنها دارای طرفداران بسیاری می‌ باشند. کیفیت اتصالات چینی معمولی نسبت به اتصالات برزیلی مک و جورج فیشر خیلی بالا نیست ولی قیمت مناسب آن باعث شده برای پروژه‌ هایی که خرده کاری دارند به کار برده شود.

اتصالات گالوانیزه ایرانی

تولید و ساخت اتصالات گالوانیزه ایرانی به علت افزایش قیمت ارز در سالیان اخیر بسیار رونق گرفته و بعضی از آنها نیز دارای کیفیت مناسبی می‌ باشند. قیمت اتصالات ایرانی تقریباً با اتصالات چینی معمولی هم رده و یا از آنها پایین‌ تر است و همه این‌ ها بستگی به کیفیت محصول و وزن متوسط آنها دارد.

انواع مختلف اتصالات سفید دنده‌ ای

اتصالات گالوانیزه از نظر کاربردی در شکل‌ های مختلفی تولید شده و استفاده می‌ گردند.لیست قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه در سال ۱۴۰۲ نکته مهم این است که اتصالات گالوانیزه در رنگ سیاه نیز وجود دارند و از آنها بیشتر در لوله کشی شوفاژ و گاز استفاده می‌ شود ولی از نظر شکل و کاربرد ساختار آنها بسیار به یکدیگر مشابه است. طول و اندازه اتصالات، عمق رزوه اتصالات و نوع کلاس دنده‌ ها هم ممکن است در کیفیت آنها تفاوت‌ هایی ایجاد نماید.

حتما بخوانید:   افزایش فشار آب خانه بدون نیاز به پمپ و برق

زانویی گالوانیزه یا Elbow

زانویی گالوانیزه برای تغییر دادن جهت لوله کشی مورد استفاده قرار می‌ گیرد و از مهم‌ ترین انواع مختلف اتصالات گالوانیزه به شمار می‌ آید. زانویی دنده‌ ای به دو صورت ۹۰ درجه و ۴۵ درجه تولید شده و در بعضی از سایزهای پایین زانویی تبدیل هم وجود دارد. زانویی گالوانیزه دو سری داخلی دنده دارد و به لوله رزوه و یا اتصال دنده خارجی متصل می‌ گردد.

سه راه گالوانیزه Tee

سه راهی گالوانیزه جهت انشعاب‌ گیری مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این سه راهی سه سر داخل دنده دارد و شکل آن به صورت T می‌ باشد. به جز سایز بندی مساوی یک نوع تبدیلی آن نیز وجود دارد که جهت انشعاب‌ گیری از سایز بزرگ به سایز کوچک مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

زانویی چپقی گالوانیزه یا street elbow

این نوع از زانویی درست مشابه با زانویی معمولی گالوانیزه می‌ باشد و تفاوت آن در این است که یک سمت آن دنده از رو دارد. کارکرد زانویی چپقی گالوانیزه درست مشابه با زانویی که برای تغییر جهت در لوله کشی استفاده می‌ شود و دارای زوایای ۴۵ درجه و ۹۰ درجه می‌ باشد. در بعضی موارد جهت کاهش دادن مصرف مغزی هم می‌ توان از چپقی استفاده نمود.

مغزی گالوانیزه یا Nipple

مغزی گالوانیزه یکی از اتصالات بسیار پر مصرف است که دارای اتصالی صاف و با دو سر دنده می باشد که جهت متصل نمودن انواع شیر و اتصالات و تجهیزات لوله کشی‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

بوشن گالوانیزه یا Coupling

بوشن گالوانیزه یا Coupling نیز یکی از قطعات اتصالات سفید می باشد. از بوشن گالوانیزه برای اتصال دادن مستقیم به لوله و یا اتصال رو پیچ استفاده می‌ کنند. بوشن دنده‌ ای جزئی از اتصالات اصلی به شمار می‌ آید و داخل دنده دو سر دارد.

تبدیل گالوانیزه یا Reducer

این اتصالات همانطور که از اسمش مشخص است برای تبدیل کردن و کاهش سایز در لوله کشی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. به طور معمول تبدیل گالوانیزه در قسمت سر بیشتر رو پیچ دنده و سر کمتر داخل دنده می‌ باشند ولی برخی تبدیل‌ ها هم هستند که دو سر داخل دنده می‌ باشند و به بوشن کوزه‌ ای و یا بوشن تبدیلی معروف هستند و البته کاربرد کمتری نیز دارند.

رو پیچ تو پیچ گالوانیزه و یا Female Connector

رو پیچ تو پیچ گالوانیزه نیز یکی از اتصالات خاص می‌ باشد که برای اضافه کردن و امتداد دادن لوله کشی که نیاز به جابجایی دارد مورد استفاده قرار می‌ گیرد. از این نوع اتصالات مخصوصاً برای نصب کردن شیرآلاتی که لوله کشی داخل دیوار دارند استفاده می شود.

حتما بخوانید:   مقایسه سنگ مرمر و مرمریت | کاربرد سنگ مرمر و مرمریت در دکوراسیون داخلی خانه

مهره ماسوره گالوانیزه یا Union

یکی دیگر از اتصالات مهم مهره ماسوره گالوانیزه می‌باشد که در نقاطی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شیرآلات اصلی و یا فرعی در ساختمان به همدیگر رسیده‌اند و در یکدیگر قفل می‌شوند مهره ماسوره کنار شیر فلکه پمپ آب کنتور و تجهیزاتی از این قبیل نصب می‌شود تا زمانی که نیاز به آن باشد بتوان بدون هیچگونه دردسری تجهیزات مربوطه را باز کرد

درپوش یا Cap

جهت مسدود کردن و کور کردن مسیر لوله کشی معمولا از درپوش گالوانیزه به کار برده می‌شود معمولا لوله گالوانیزه به شکل روپیچ می‌باشد که برای کور کردن آن باید از درپوش گالوانیزه تو پیچ استفاده نمودیکی دیگر از اتصالات مهم در پوش گالوانیزه و یا کپ می‌باشد مخصوصاً وقتی که لوله کشی تمام می‌شود و برای تست کردن سیستم پیش از نصب شیرآلات از آن استفاده می‌شود به طور معمول کپ یا درپوش دارای دنده روپیچ می‌باشد با نام درپوش داخل دنده و یا درپوش ساده نیز شناخته می‌شود چهارراهی سه راهی سیفون گالوانیزه پل مغزی از اتصالاتی هستند که جزئی از اتصالات دنده‌ای به شمار می‌آیند ولی کم مصرف‌ تر هستند

سایز اتصالات گالوانیزه

سایز معمولی اتصالات گالوانیزه‌ ای که در ایران استفاده می‌ شود از ۱/۲ اینچ تا سایز ۴ اینچ متغیر است.لیست قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه در سال ۱۴۰۲

در بازار ایران گاهی اوقات از نمره بازاری آنها نیز استفاده می‌ کنند.

 • سایز ۱/۲ اینچ: نمره ۲
 • سایز ۳/۴ اینچ: نمره ۲/۵
 • سایز یک اینچ: نمره ۳
 • سایز ۱۱/۴ اینچ: نمره ۴
 • سایز ۱۱/۲ اینچ: نمره ۵
 • سایز ۲ اینچ: نمره ۶
 • سایز ۲۱/۲ اینچ: نمره ۷
 • سایز ۳ اینچ: نمره ۸
 • سایز ۴ اینچ: نمره ۱۰
 • سایز ۵ اینچ: نمره ۱۲
 • سایز ۶ اینچ نمره ۱۵

کلام پایانی

اتصالات گالوانیزه وظیفه آبرسانی به قسمت‌ های یوتیلیتی پروژه و موتورخانه‌ ها را انجام می‌ دهند. شیرآلات گالوانیزه جهت متصل کردن لوله‌ های گالوانیزه به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌ گیرند. به خاطر شرایط آب و هوایی و محیطی اتصالات دنده‌ ای در معرض زنگ زدگی قرار دارند بنابراین پوششی جهت محافظت و مراقبت آنها باید وجود داشته باشد تا آنها را در برابر زنگ زدن مقاوم کند. برندهای مختلفی از اتصالات گالوانیزه در ایران وجود دارد که در این مقاله از آی بک امداد به توضیحاتی در مورد تک تک آنها پرداختیم و ویژگی‌ ها و خصوصیات هر کدام را توضیح دادیم.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

لیست قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه در سال ۱۴۰۲

امتیاز سردبیر

لیست قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه در سال ۱۴۰۲، برندهای مختلف لوله و اتصالات گالوانیزه

امتیاز کاربر: 4.65 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x