تعمیرات ساختمان

بازسازی سرویس بهداشتی بدون هیچگونه تخریب

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

با توجه به آنکه هزینه بازسازی سرویس بهداشتی و حمام بسیار سنگین است، بیشتر افراد ترجیح می‌ دهند که از روش‌ هایی مقرون به صرفه اقدام به بازسازی بدون تخریب کنند و از این طریق سرویس بهداشتی خود را نوسازی نمایند. بازسازی سرویس بهداشتی بدون هیچ گونه تخریب نه تنها هزینه‌ های کمتری به دنبال خواهد داشت بلکه می‌ تواند در زمان کوتاهی نیز قابل اجرا باشد.

دلایل مختلف بازسازی سرویس

علل مختلفی وجود دارد که باعث می‌ شود شما تصمیم به بازسازی سرویس بهداشتی خود بگیرید که از مهم‌ ترین آنها موارد زیر می‌ باشد.

 • سرامیک کف سرویس بهداشتی و کاشی‌ های دیوار آن بر اثر گذر زمان و رطوبت دچار فرسودگی شده‌ اند.
 • تأسیسات مکانیکی موجود در سرویس بهداشتی مانند لوله کشی آب و فاضلاب آن دچار نشتی شده و یا به بازسازی نیاز پیدا کرده‌ اند که در نتیجه به جز تخریب کردن کف سرویس بهداشتی چاره دیگری نیست.
 • کفپوش و دیوارپوش سرویس بهداشتی خیلی قدیمی شده است و می‌ خواهید از مدل‌ های جدید استفاده نمایید.
 • عایق کاری کردن کف سرویس بهداشتی هم به علت نفوذ رطوبت و نم از بین رفته و برای ترمیم آن چاره‌ ای جز بازسازی کردن سرویس بهداشتی وجود ندارد.
 • به علت کمبود فضا می‌ خواهید متراژ سرویس بهداشتی را اضافه کنید و به همین خاطر اقدام به بازسازی آن می‌ کنید.

دلایل شما جهت بازسازی سرویس بهداشتی هر چیزی که باشد احتمالاً به دنبال راهکارهایی هستید که بدون تخریب این بازسازی را انجام دهید. در ادامه روش بازسازی سرویس بهداشتی بدون هیچگونه تخریب را توضیح می‌ دهیم.

قدم به قدم با بازسازی سرویس بهداشتی

اگر قصد دارید سرویس بهداشتی خود را بازسازی کنید روش‌ های ساده وجود دارد که در ادامه آنها را توضیح می‌ دهیم.بازسازی سرویس بهداشتی بدون هیچگونه تخریب

د‌ر ادامه مطلب قدم به قدم شما را با تمام نکات مربوط به بازسازی سرویس بهداشتی بدون هیچ گونه تخریب آشنا می کنیم.

بررسی تأسیسات مکانیکی در سرویس بهداشتی

ضرورت بررسی تأسیسات مکانیکی در سرویس بهداشتی پیش از انجام بازسازی آن بسیار اهمیت دارد. ممکن است شما بخواهید بازسازی سرویس بهداشتی را بدون کندن سرامیک‌ ها و کاشی‌ ها انجام دهید ولی لوله کشی آب و فاضلاب که در زیر کف و یا داخل دیوارها قرار دارد دچار نشتی شده باشد. در این صورت چنانچه شما بدون تخریب کردن سرویس بهداشتی بازسازی را انجام دهید مجبور خواهید شد که چند برابر مبلغ قبلی هزینه صرف رفع مشکل کرده و مجدداً کار بازسازی را انجام دهید. بنابراین در نخستین قدم از یک مجری متخصص و یا تکنسین لوله کش بخواهید که سیستم لوله کشی آب و فاضلاب را در سرویس بهداشتی شما همچنین شیرآلات و روشویی را از نزدیک بازدید نماید. پس از این کار در خصوص مدل بازسازی کردن سرویس بهداشتی می‌ توانید تصمیم بگیرید. چنانچه سیستم لوله کشی و تأسیسات سرویس بهداشتی در شرایط مناسبی بودند این امکان وجود دارد که بازسازی را بدون تخریب انجام دهید ولی چنانچه عایق کاری از بین رفته باشد و ایزوگام کف سرویس بهداشتی دچار خرابی شده باشد و یا لوله‌ های آب با نشتی مواجه شده باشند راهی جز تخریب کف و بازسازی کردن تاسیسات به صورت کلی وجود نخواهد داشت‌.

حتما بخوانید:   انتخاب بهترین گزینه از بین رنگ و کاغذ دیواری برای دیوار

تهیه مصالح و تجهیزات لازم برای بازسازی سرویس بهداشتی

مرحله دوم این است که با در نظر گرفتن بودجه خود باید اقدام به خرید لوازم و تجهیزات مورد نظر کنید. در این باره باید تصمیم بگیرید که آیا می‌ خواهید مثلاً سنگ توالت سرویس بهداشتی را نیز تعویض کنید یا خیر و یا فلاش تانک، شیرآلات و روشویی هم نیاز به تعویض دارند؟ بسیاری از افراد دوست دارند حتی اگر بازسازی سرویس بهداشتی را بدون تخریب انجام می‌ دهند باز هم شاهد تغییرات اساسی در آن باشند ولی عده‌ ای دیگر نمی‌ خواهند هزینه زیادی برای این کار انجام دهند و بودجه‌ ای که در نظر گرفته‌ اند محدود است.

شیب بندی و کف سازی

چنانچه بازسازی سرویس بهداشتی بدون هیچ گونه تخریب انجام شود لازم است به شیب‌ بندی و کف‌ سازی آن دقت نمایید. به صورت کلی اگر کف سرویس بهداشتی به علت رطوبت دچار نم زدگی شود هیچ روشی به جز تخریب و بازسازی کردن کف آن و نصب کاشی‌ های جدید وجود نخواهد داشت. علاوه بر آن چنانچه از سرامیک چسبی روی کف سرویس بهداشتی استفاده می‌ کنید حتماً به ارتفاع آن نیز توجه کنید زیرا میزان ارتفاع در کف سرویس بهداشتی تعیین شده است و چنانچه بخواهید سرامیک چسبی روی سرامیک قبلی نصب نمایید ممکن است ارتفاع کف زیاد شده و برای بستن درب سرویس بهداشتی با مشکل مواجه خواهید شد.

نصب روکش کاشی روی سرویس بهداشتی

چنانچه به فروشگاه کاشی و سرامیک رفته باشید حتماً از قیمت‌ های بالای آن اطلاع دارید. باید بدانید که این فقط قسمتی از هزینه‌ های شما در مورد خرید کاشی برای سرویس بهداشتی می‌ باشد و هزینه‌ های مربوط به نصب و اجرت آن جداست. به همین خاطر بهترین گزینه جهت بازسازی کردن سرویس بهداشتی این است که با کمترین هزینه‌ از روکش کاشی استفاده نمایید. جنس روکش کاشی از وینیل می‌ باشد که مانند یک استیکر یا برچسب روی سرامیک کف و یا دیوار سرویس بهداشتی کشیده می‌ شود. روکش کاشی دارای مدل‌ های مختلف و رنگ بندی متنوعی است و با همه سلیقه‌ ها هماهنگی دارد.بازسازی سرویس بهداشتی بدون هیچگونه تخریب روکش کاشی با کیفیت، ضد آب است و در برابر شست و شو، سایش و بخار مقاومت خوبی دارد بنابراین چنانچه از روکش کاشی در سرویس بهداشتی استفاده کنید و آن را روی کاشی‌ ها و سرامیک‌ های کهنه قدیمی نصب کنید با شستن سرویس بهداشتی هیچ مشکلی نخواهید داشت ولی باید دقت کنید از ریختن مواد اسیدی بر روی آنها خودداری نمایید زیرا احتمال پاک شدن طرح‌ ها و یا کنده شدن آنها وجود دارد.

 • نصب روکش کاشی از ساده‌ ترین کارها می‌ باشد و برای انجام آن نیاز به ابزاری برای برش دادن روکش دارید که می‌ توانید از تیغ موکت بری یا قیچی استفاده کنید.
 • دقت کنید که با حوصله و صبر زیادی این کار را انجام دهید.
 • برای نصب کردن روکش کاشی در سرویس بهداشتی حتماً باید ابتدا کاشی را تمیز کرده و خشک نمایید در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهید شد و ممکن است که روکش جدا شود.
 • اندازه متراژ کاشی باید محاسبه گردد و بر اساس همان روکش‌ ها را برش بزنید.
 • حالا می‌ توانید کاوری که در پشت روکش قرار دارد را جدا نمایید و به آرامی آن را روی کاشی چسبانده و صاف کنید.
 • چنانچه هنگام چسباندن روکش بر روی کاشی‌ ها متوجه شدید که کار به خوبی پیش نمی‌ رود و درست نصب نمی‌ شود می‌ توانید از حرارت سشوار کمک گرفته و روکش را گرم کنید و آن را از کاشی جدا کرده و مجدداً به صورت درست بچسبانید.
 • بنابراین شما با استفاده از روکش کاشی می‌ توانید دیوارها و کف سرویس بهداشتی را تغییر داده و با هزینه کمی بازسازی آن را انجام دهید.
حتما بخوانید:   مجوز بازسازی و پروانه بازسازی ملک چیست؟

بازسازی کردن کاشی سرویس بهداشتی

اگر عایق کف سرویس بهداشتی و یا دیوارهای آن از بین رفته باشد و دچار نشتی شده باشد لازم است که کاشی‌ های قدیمی را به صورت کلی تعویض کنید و لوله کشی آن را تعمیر نمایید زیرا در این شرایط نمی‌ توانید از روکش کاشی استفاده کنید و باید قسمتی از سرویس بهداشتی را تخریب کرده و کار رسیدگی به لوله‌ ها را انجام دهید. گاهی ممکن است فقط با تعویض یک کاشی مشکل برطرف شود ولی گاهی لازم است که تمام کف کنده شده و دوباره بازسازی آن انجام شود. در این شرایط هم حتماً به تراز بودن کف و شیب‌ بندی آن توجه کنید. نصب کاشی به کمک چسب کم هزینه‌ تر و ساده‌ تر از نصب کاشی به کمک ملات می‌ باشد. بنابراین اگر این امکان وجود داشت که بتوانید بدون تخریب کاشی و سرامیک کار بازسازی را انجام دهید حتما از روکش های مخصوص کاشی و سرامیک استفاده کنید تا هم پوششی رو کاشی های کهنه قدیمی باشد و هم تنوعی در سرویس بهداشتی ایجاد نماید.

هزینه بازسازی سرویس بهداشتی چقدر است؟

نخستین چالشی که ذهن کاربران را به خود مشغول می‌ کند هزینه‌ های مربوط به بازسازی سرویس بهداشتی می‌ باشد. قیمت تمام شده در بازسازی کردن سرویس بهداشتی به موارد مختلفی بستگی دارد.

حجم بازسازی: برای آنکه هزینه بازسازی سرویس بهداشتی به صورت درست برآورد شود باید حجم بازسازی مشخص گردد که مربوط به تعویض کاشی، تعویض کاسه توالت، اصلاح ایزوگام، تعویض شیرآلات، رفع نم، بازسازی لوله آب و فاضلاب و … می‌ باشد.بازسازی سرویس بهداشتی بدون هیچگونه تخریب

حتما بخوانید:   عیب یابی فلاش تانک | راهنمای تعمیر فلاش تانک

میزان مصرف مصالح: یکی دیگر از موارد برای بازسازی سرویس بهداشتی توجه به میزان مصرف مصالح می‌ باشد. استفاده از کاشی و سرامیک و یا به کار بردن روکش کاشی همگی در هزینه نهایی تأثیرگذار هستند.

دستمزد تکنسین و کارگر: به هنگام محاسبه هزینه‌ های بازسازی سرویس بهداشتی حتماً باید به دستمزد کارگر و استادکار نیز توجه کنید.

سخن پایانی

انجام تغییر و تحول در سرویس بهداشتی می‌ تواند  از چالش‌ های بزرگ برای افراد باشد. هزینه‌ های مربوط به آن ممکن است کار را کمی سخت‌ تر نماید. چنانچه لوله کشی آب و فاضلاب سرویس بهداشتی سالم باشد و عایق کاری کف و دیوارها از بین نرفته باشد، می‌ توان بازسازی سرویس بهداشتی را بدون هیچ گونه تخریب انجام داد. در این صورت هزینه‌ ها نیز به مقدار زیادی کاهش پیدا می‌ کند. برای مشورت در مورد بازسازی کردن سرویس بهداشتی و هزینه‌ های مربوط به آن می‌ توانید با کارشناسان آی بک امداد ارتباط گرفته و از آنها کمک بخواهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

بازسازی سرویس بهداشتی بدون هیچگونه تخریب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بازسازی سرویس بهداشتی بدون هیچگونه تخریب، هزینه بازسازی سرویس بهداشتی

امتیاز کاربر: 2.48 ( 9 نتایج)

نوشته های مشابه

3 5 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x