خدمات ساختمان

بهترین راهکار برای رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

آیا از آشپزخانه کوچک خود خسته شده‌ اید؟ آیا آشپزی کردن در فضای دلگیر و کوچک آشپزخانه را دوست ندارید؟ شاید تصور می‌ کنید که هیچ راه حلی به جز عوض کردن خانه وجود ندارد اما در اشتباه هستید. هرگز قدرت رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک را دست کم نگیرید زیرا با همین راهکار ساده می‌ توانید مشکل خود را برطرف کنید. چنانچه می‌ خواهید تغییرات جذابی را در آشپزخانه خود اعمال کنید، به جای بازسازی کردن کلی و صرف هزینه زیاد تنها با انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه کوچک می‌ توانید محیط آن را بسیار دلبازتر نمایید. انتخاب صحیح رنگ یکی از کم هزینه‌ ترین و ساده‌ ترین روش‌ های ایجاد تغییر در هر فضایی می‌ باشد. به علت آنکه آشپزخانه کوچک برای بازسازی کردن گزینه‌ های محدودی دارد، بنابراین تغییر رنگ آن، روشن‌ تر کردن و پر نور کردن آشپزخانه می‌ تواند تاثیر گذار باشد.

نکات مهمی برای رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک

اگر بخواهید جذابیت بصری آشپزخانه را در نظر بگیرید، رنگ تا حدود بسیار زیادی در آن تاثیر گذار خواهد بود. به طور حتم شما هم می‌ دانید که ‌رنگهای روشن باعث بزرگ جلوه دادن آشپزخانه کوچک می‌ شود. در واقع این راهکار یکی از ساده‌ ترین و کم هزینه‌  ترین راه‌ ها برای ایجاد تغییر در آشپزخانه می‌ باشد‌. در ادامه مطلب معیارهای مهمی برای انتخاب رنگ در آشپزخانه کوچک را مورد بررسی قرار می‌ دهیم.

استفاده از رنگ روشن در کابینت‌ ها

امروزه برای آشپزخانه‌ های کوچک از کابینت‌ هایی به رنگ‌ های کرم، سفید و یا دیگر رنگ‌ های روشن و خنثی انتخاب می‌کنند تا علاوه بر آنکه نشانگر سادگی باشد، بتواند آشپزخانه را نیز پر نور نشان دهد. بهترین راهکار برای رنگ آمیزی آشپزخانه کوچکچنانچه آشپزخانه شما کوچک است، استفاده نمودن از رنگ‌ های خنثی و سفید می‌ تواند راهکار خوبی برای شما باشد. رنگ خنثی به انعکاس نور کمک می‌ کند و استفاده از آن روی دیوارها، کابینت‌ ها، میز پیشخوان و سقف باعث ایجاد فضایی منسجم و بدون مرز خواهد شد و در چشم بیننده آشپزخانه بزرگتر جلوه می‌ کند.

حتما بخوانید:   نحوه کار آسانسور در مدل های مختلف | آسانسور چگونه کار می کند

تعویض رنگ آمیزی کابینت‌ های تیره

برای آنکه تنوعی به فضا بدهید می‌ توانید علاوه بر رنگ‌ های خنثی از رنگ‌ های مکمل ملایم نیز استفاده کنید. به عنوان مثال می‌ توانیم بگوییم از ترکیب سایه سفید در کنار هاله‌ ای از رنگ‌ های گرم مانند قهوه‌ ای و یا رنگ چوب می‌ توانید ظرافت و گرمای خاصی به آشپزخانه خود ببخشید. از رنگ چوب امروزه در آشپزخانه‌ ها بسیار استفاده می‌ شود و می‌ تواند گرما، عمق و ظرافت جذابی به آشپزخانه کوچک شما بدهد ولی دقت کنید که زیاد از آن استفاده نکنید.  کابینت‌ هایی که رنگ آنها تیره باشد نور را جذب می‌ کنند و باعث کوچک نشان داده شدن فضا می‌ شوند. برای تعویض رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک می‌ توانید از روکش برای درب کابینت‌ ها استفاده کنید. چنانچه درب کابینت‌ ها شکل مناسبی ندارند اقدام به بازسازی آنها کرده و از روکش سبک روی آنها استفاده کنید. همچنین می‌ توانید درب‌ های جدید نصب کنید و یا از کشوهای مدرن که دارای رنگ روشن هستند بهره ببرید.

توجه به سبک طراحی در رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک

یکی دیگر از نکات مهم در رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک تعیین سبک طراحی می‌ باشد. قبل از آنکه رنگ کردن آشپزخانه را شروع کنید باید سبک آن را انتخاب نمایید و بر اساس آن رنگ دیوارها را متناسب با رنگ آشپزخانه خود انجام دهید. به طور معمول سبک‌ های مینیمال و خلوت برای آشپزخانه‌ های کوچک مناسب هستند. در سبک معاصر یا دکوراسیون مدرن، رنگ سفید یک جایگاه ویژه در رنگ آمیزی دیوارها، کابینت‌ ها و سقف دارد. بهتر است از دکوراسیون سنتی و وسایلی مثل سماور و … که باعث شلوغ شدن فضای کوچک آشپزخانه شما می‌ شوند خودداری کنید و بیشتر به سمت رنگ‌ های روشن و مدرن بروید. در آشپزخانه‌ هایی که کوچک هستند معمولاً سبک مینیمال و خلوت کار می‌ شود و گرایش به سمت سبک مدرن وجود دارد.

ترکیب رنگ دیوارها با رنگ روشن در رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک

چنانچه رنگ دیوارهای آشپزخانه شما از قبل سفید بود و از آن خسته شده‌ اید می توانید اقدام به رنگ آمیزی دیوارهای آن کنید. البته اجازه دهید که رنگ سقف همانطور سفید بماند ولی رنگ دیوار را می‌ توانید با رنگ روشن دیگری به غیر از سفید ترکیب کنید. برای انجام این کار می‌ توانید از رنگ‌ های پاستلی و روشن که این روزها خیلی مد شده‌ اند استفاده نمایید. تناژ رنگ محبوب که بسیار به کار برده می‌ شود شامل رنگ‌ های کرم، آبی روشن، سبز نعنایی، زرد و … است که می‌ تواند به جذاب‌ تر شدن آشپزخانه کوچک شما کمک کند. بهترین راهکار برای رنگ آمیزی آشپزخانه کوچکچنانچه می‌ خواهید رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک خود را تغییر دهید و رنگ مورد علاقه خود را در آن به کار ببرید از رنگ‌ های مکمل استفاده کنید که آشپزخانه شما تاریک نشود. بعضی از رنگ‌ ها مثل سرمه‌ ای باعث تاریک نشان داده شدن فضا می‌ شوند ولی طوسی رنگ مکمل خوبی است. حتی می‌ توانید جسارت بیشتری به خرج دهید و از سایه‌ های رنگ‌ هایی مانند سبز، نارنجی، سرمه‌ ای، سیاه و … در رنگ پرده و لوازم تزیینی استفاده نمایید اما به خاطر داشته باشید در رنگ آمیزی دیوار نباید از آنها استفاده کنید.

حتما بخوانید:   بازسازی بنا جهت تغییر کاربری و بررسی اصول آن

توجه به رنگ لوازم بزرگ برای انتخاب رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک

وقتی که می‌ خواهید رنگ مناسبی برای آشپزخانه کوچک خود انتخاب کنید حتماً باید به جنس کابینت، میزان بازتاب نور، رنگ لوازم بزرگ، دستگیره کابینت‌ ها و … توجه نمایید. همچنین به میزان نور طبیعی و چگونگی توزیع رنگ در آشپزخانه خود دقت کنید تا بتوانید ظاهری ساده ایجاد نمایید. بهتر است رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک خود را به دو یا سه رنگ محدود نمایید و رنگ لوازم بزرگ مانند لباسشویی و یخچال را هم روشن انتخاب کنید تا باعث کوچک و گرفته نشان داده شدن فضا نشود.

پرده و سقف روشن

اگرچه در طراحی‌ های جدید رنگ آمیزی سقف نیز مرسوم است ولی در مورد آشپزخانه‌ های کوچک نمی‌ توان آن را توصیه کرد. سقف سفید می‌ تواند باعث بزرگتر نشان داده شدن فضا و بلندتر دیده شدن سقف شود. سقف سفید باعث انعکاس نور می‌ شود و چنانچه در آشپزخانه شما پنجره کوچکی وجود داشته باشد و نور طبیعی به فضا بتابد و سقف آشپزخانه نیز سفید باشد، در واقع این شانس بزرگی برای شما خواهد بود. اجازه دهید که نور طبیعی از پنجره به داخل آشپزخانه بتابد ولی اگر آشپزخانه پنجره نداشته باشد برای روشن‌ تر شدن فضا می‌ توانید از نورپردازی زیر کابینت‌ ها استفاده کنید.

رنگ‌ های مناسب برای رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک

همانطور که گفتیم برای رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک باید بسیار دقت کنید و از رنگ‌ های خنثی و روشن استفاده کنید. همچنین می‌ توانید از ترکیب رنگ‌ های روشن و رنگ‌ های گرم جذابیت خاصی به آشپزخانه خود ببخشید. در ادامه مطلب ایده‌ هایی جهت رنگ آمیزی آشپزخانه در اختیار شما قرار می‌ دهیم.

ترکیب رنگ سفید، آبی و خاکستری

این مجموعه رنگ می‌ تواند به دلبازتر شدن آشپزخانه شما کمک کند و دست شما در طراحی رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک باز خواهد بود. سقف سفید و دیوارها می‌ توانند به انعکاس نور کمک کنند و باعث بزرگتر جلوه داده شدن فضا شوند بنابراین سقف و دیوارها باید در این طراحی سفید شود. رنگ کابینت‌ های آشپزخانه باید از تناژ خاکستری انتخاب شود و لوازم تزیینی و دکوری و همچنین میز و صندلی می‌ تواند به رنگ آبی آسمانی باشد.

حتما بخوانید:   روش تمیز کردن کاغذ دیواری | پاک کردن گرد و غبار و لکه از کاغذ دیواری

ترکیب رنگ خنثی و بژ

حتماً نباید رنگ‌ هایی که در آشپزخانه استفاده می‌ شود خیلی برجسته باشد. حتی می‌ توانید از رنگ‌ های کرم، سفید، بژ، نسکافه‌ ای و … نیز برای روشن‌ تر نشان داده شدن فضا استفاده کنید. می توانید این رنگ ها را با یکدیگر ترکیب کنید و ظاهری یکپارچه و یک دست در آشپزخانه خود ایجاد نمایید. استفاده نمودن از پارکت چوبی هم می‌ تواند به عوض کردن حال و هوای آشپزخانه شما کمک کند و ظاهری مدرن به آن بدهد.

ترکیب فیروزه‌ ای، زرد و سبز کمرنگ

این پالت رنگی می‌ تواند بر روی دیوارهای آشپزخانه، کابینت‌ ها، وسایل دکوری و یا حتی کاشی‌ ها پیاده شود و جذابیت خاصی به آشپزخانه کوچک شما بدهد. با این ترکیب رنگ می‌ توانید آشپزخانه خود را سرشار از انرژی کنید. بهترین راهکار برای رنگ آمیزی آشپزخانه کوچکچنانچه خواهان رنگ بخشیدن و ایجاد شادابی و سر زندگی در فضای آشپزخانه خود هستید می‌ توانید از سه ترکیب رنگ سبز، زرد و فیروزه‌ ای به صورت متناسب بهره ببرید.

ترکیب سفید، سیاه و زرد

یکی از رنگ‌ های بسیار پر کاربرد و جذاب در آشپزخانه‌ های کوچک رنگ زرد می‌ باشد البته به شرطی که از آن چه در کابینت‌ ها و چه به عنوان رنگ آمیزی دیوار زیاد استفاده نکنید. در واقع می‌ توانید رنگ زرد را روی دیوار شاخص یا اکسنت وال به کار برده و از زیبایی آن بهره ببرید. همچنین می‌ توانید یک گلدان زرد بر روی میز آشپزخانه خود قرار دهید و یا خطوط باریکی روی پرده آشپزخانه را به رنگ زرد در آورید. به کار بردن رنگ زرد در کنار کابینت‌ های سفید و سیاه می‌ تواند آن را برجسته کرده و با جنس‌ های مختلفی که صفحات کانتر دارند مثل سنگ صابون، سنگ مرمر و … انتخاب درستی برای آشپزخانه شما باشند.

سخن پایانی

در این مقاله از آی بک امداد شما را با معیارهای انتخاب رنگ برای رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک آشنا کردیم. به کار بردن رنگ روشن در کابینت‌ ها و لوازم آشپزخانه می‌ تواند به بزرگتر جلوه دادن و پر نور نشان دادن فضا کمک کند. بهتر است چنانچه وسیله تیره‌ ای در آشپزخانه دارید مانند درب کابینت‌ ها، پرده و یا حتی رنگ کاشی‌ ها، آنها را با رنگ‌ های روشن عوض کنید تا معجزه رنگ روشن بتواند به صورت مستقیم حال و هوای آشپزخانه شما را تغییر دهد. در این مسیر می‌ توانید از خدمات آی بک امداد نیز کمک بگیرید.

 

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

بهترین راهکار برای رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بهترین راهکار برای رنگ آمیزی آشپزخانه کوچک، بهترین رنگ ها برای آشپزخانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x