تعمیرات پکیج و آب گرمکن

خدمات تخصصی تعمیر پکیج در تهرانپارس | تعمیر پکیج در محل

ایرادات رایج پکیج | دلیل داغ شدن پمپ پکیج | نکات اساسی در نگهداری از پکیج دیواری

امروزه پکیج ها مناسبترین جایگزین برای سیستم های گرمایشی موتورخانه های قدیمی هستند. این دستگاه سبب به وجود آمدن گرمای کافی برای گرم شدن آب تمامی واحدهای مسکونی می شود. به کارگیری پکیج دیواری در مقایسه با آبگرمکن های دیواری و همچنین دستگاه های سیستم گرمایش مرکزی قدیمی دارای امتیازات بیشتری است. این دستگاه ها به لحاظ سر و صدا دارای آلودگی صوتی کمتری هستند و تغییرات در دمای آب محسوس نیست. از طرفی نصب و راه اندازی آن نیز بسیار ساده تر است. اما این وسیله مورد استفاده در خانه های امروزی با وجود دارا بودن مزایای منحصربه فرد مانند تمامی وسایل منزل بعد از مدتی استفاده از آن نیاز به تعمیر پیدا می کند. در این شرایط می توانید از مراکز تعمیر پکیج در تهرانپارس برای سرویس ماهانه یا سالیانه و همچنین تعمیر این دستگاه بسیار کاربردی در خانه کمک بگیرید.

تعمیر پکیج در تهرانپارس

امروزه به جای آبگرمکن های قدیمی از پکیج ها در خانه ها برای گرم کردن آب استفاده می شود. در بیشتر خانه ها، به مرور زمان پکیج ها دچار مشکلات و ایراداتی می شوند که بایستی آن را تعمیر کرد. تعمیر این دستگاه باید به وسیله اشخاص دارای تخصص و مراکز تعمیرات مرتبط با آن صورت گیرد. زیرا در صورت تعمیر اشتباه یا ناقص دستگاه سبب آسیب رسیدن به دیگر بخش های پکیج می شود.

قطعه برد دستگاه پکیج، از اصلی ترین بخش های این سیستم گرمایشی است که در حقیقت مغز و مرکز فرمان آن محسوب می شود. به طوری که تمامی فرمان های صادره برای دستگاه پکیج توسط این بخش صورت می گیرد. به عبارتی این قطعه یک دستگاه کامپیوتری با حساسیت بالاست که از اجزای پیچیده ای تشکیل شده است. در حالت کلی ایجاد هرگونه خطا در این دستگاه ها به شکل خطا در صفحه نمایش این دستگاه نمایان می شود.

اقدام به تعمیر این قطعه از دستگاه پکیج اگر به درستی صورت نگیرد می تواند شدیداً مشکل ساز باشد. بنابراین تعمیر آن احتیاج به دانش فنی و اطلاعات الکترونیکی کافی دارد. برای جلوگیری از آسیب رساندن به دیگر بخش های پکیج بایستی با مراکز تعمیر پکیج در تهرانپارس تماس گرفته تا با ارسال یک تکنسین مجرب مشکل آن برطرف شود.

حتما بخوانید:   راهنمای کامل آموزش تنظيم شعله در پکیج | تست شیر گاز پکیج

دلیل داغ شدن پمپ پکیج

دستگاه پکیج می تواند با ایرادات متنوعی مواجه شود و از همین رو امکان دارد احتیاج به تعمیرکار پکیج باشد. از ایراداتی که برای پکیج ها در منازل رخ می دهد، ایراد در پمپ این دستگاه ها است که می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. از متداول ترین ایراداتی که برای پمپ این دستگاه رخ می دهد، داغ شدن بیش از اندازه آن است. در ادامه به بعضی از دلایل خرابی و داغ شدن بیش از اندازه این دستگاه می پردازیم.

عدم آب کافی در پکیج

چنانچه در لوله ها و درون دستگاه پکیج هیچ آبی وجود نداشته باشد، روشن کردن دستگاه می تواند باعث خراب شدن و حتی در بعضی مواقع منجر به سوختن دستگاه شود. از همین رو، پیشنهاد می شود تا همیشه اطمینان حاصل کنید که داخل پکیج آب هست و پس از آن دستگاه را روشن کنید.

مشکل در مسیر برگشت آب

آب گرمی، که دمای خود را از دست می دهد، به واسطه پمپ به داخل پکیج باز می گردد. به همین دلیل ممکن است در مسیر بازگشت و لوله هایی که آب را منتقل می کنند مشکلی ایجاد شده باشد که سبب نرسیدن آب به پمپ دستگاه شود.

چنانچه در لوله ها گرفتگی یا مانعی وجود داشته باشد و به همین علت مسیر لوله ها در زمان بازگشت آب به پمپ مسدود باشد، پمپ دستگاه بدون آب کار می کند و ممکن است خرابی و یا سوختن دستگاه اتفاق بیفتد. برای برطرف کردن این ایراد می توانید از گونه های مختلف لوله بازکن ها بهره ببرید و گرفتگی لوله آبی را که به پمپ متصل است را باز کنید.

نداشتن فیلتر مناسب

فیلتر مرغوب و مناسب در معبر آب، املاح اضافی آن را گرفته و میکروب ها و سنگ ریزه ها را که غالباً در آب وجود دارند، از آن تفکیک می کند. چنانچه فیلتری که در معبر جریان آب وجود دارد مناسب نباشد، یا مشکلی در فیلتر آن ایجاد شده باشد، انواع مواد و دانه ها به درون پکیج و پمپ دستگاه وارد می شوند.

این موضوع در مدت زمان طولانی موجب خراب شدن آنها می شود. از همین رو، پکیج به طور ناگهانی از کار می افتد. برای جلوگیری از بروز این ایراد بهتر است فیلتر پکیج را بررسی کنید و در زمان های منظم اقدام به تعویض آن نمایید.

حتما بخوانید:   روش تعمیر آبگرمکن دیواری توربو بوتان

ایجاد رسوب در پمپ پکیج

به وجود آمدن رسوبات در پمپ پکیج هم منجر به خراب شدن پمپ می شود. در این مواقع پمپ نمی تواند به خوبی آب را به جریان بیندازد. در شرایطی که به مدت طولانی از دستگاه استفاده نکنید، مواد در داخل پمپ پکیج رسوب می کنند.

در این حالت املاح موجود در آب، آغاز به ته نشینی و رسوب در قسمت پمپ دستگاه می کنند. به همین علت، مناسب است تا به طور منظم از دستگاه پکیج استفاده کنید و چنانچه نیازی به استفاده از آن ندارید و می خواهید پکیج را خاموش کنید، آب درون آن را تخلیه کرده و بعد دستگاه را خاموش کنید.

عدم سرویس کردن پکیج

سرویس دستگاه پکیج امری است که بایستی به طور مرتب در فواصل زمانی مشخص توسط تکنسین های مجرب مراکز تعمیر پکیج در تهرانپارس انجام شود، نباید از کنار آن ساده رد شد. در زمان سرویس دستگاه تمام مشکلات غیرمحسوس پکیج و پمپ آن نیز رفع می شوند و به مرور زمان موجب خراب شدن دستگاه نمی شوند.

تعمیر پکیج در تهرانپارس

تعمیر کردن پمپ پکیج

چنانچه پمپ پکیج با ایراد و مشکل روبه رو می شود، احتیاج به تعمیر و یا تعویض قطعه دارد. پمپ پکیج در قسمت پشت دستگاه قرار گرفته و با در آوردن پیکره فلزی دستگاه می توانید آن را ببینید. برای تعمیر کردن پکیج در وهله اول باید دستگاه را از پریز برق بکشید. بعد از در آوردن پیکره، پمپ را از پکیج خارج کرده و سیم های متصل به آن را جدا کنید.

اگر به تازگی پمپ را تهیه کرده اید، آن را جایگزین پمپ معیوب کرده و پکیج را بسته و دستگاه را روشن کنید. اما گر بخواهید پمپ معیوب را تعمیر کنید، بهتر است از یک تکنسین مجرب در مراکز تعمیر پکیج در تهرانپارس کمک بگیرید. چراکه هر اشتباهی می تواند به قسمت های مختلف پکیج صدمه وارد کند.

نکات اساسی در نگهداری از پکیج دیواری

علیرغم اینکه پکیج های دیواری دارای سیستم پیچیده ای هستند، ولی دقت به چندین نکته ساده و ابتدایی باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود. علاوه براین درصد خرابی پکیج را به میزان بسیاری کاهش می دهد. در ادامه با ما باشید تا از این نکات آگاه شوید.

چکاپ دوره ای قطعات مختلف پکیج

با چکاپ منظم قطعات دستگاه می توانید قبل از ایجاد هر نوع ایراد و خرابی در عملکرد قطعات پکیج، ایرادات احتمالی را تشخیص داده و هرچه سریعتر اقدام به برطرف کردن آنها کنید. این موضوع از خسارت احتمالی بیشتر به قطعات دستگاه پیشگیری می کند. بعضی اوقات خراب شدن قطعات پکیج به دلیل عملکرد و استهلاک بالای آن می باشد. ولی در بعضی مواقع نیز خرابی در قطعات دستگاه به علت عواملی همچون رسوب املاح موجود در آب بر روی آنهاست.

حتما بخوانید:   نصب و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان مدل b118 و b3118

سرویس مرتب و فصلی پکیج

شوربختانه، بعضی از افراد هزینه کردن برای سرویس روتین این دستگاه را یک هزینه غیرضروری می دانند و با عدم سرویس پکیج پیش از فصل زمستان، سبب پس انداز بیشتر خود می شوند. ولی همانگونه که دیدید، پکیج دیواری از قطعات بسیار حساسی تشکیل شده است که همیشه در مجاورت آب و دما قرار دارند، به همین دلیل احتیاج به سرویس و تعمیر فصلی دارند تا ایرادی در کارکرد اجزای دستگاه به وجود نیاید.

درحقیقت، با سرویس فصلی و مرتب پکیج از درصد خرابی و بروز مشکل در آن کاسته می شود و در دراز مدت شما نیازی به هزینه بیشتر برای تعمیر پکیج در تهرانپارس توسط مراکز تعمیر این دستگاه ندارید.

تعمیر پکیج در تهرانپارس

رسوب گیری پکیج

در صورتی که سرویس پکیج را به صورت کامل و به درستی انجام دهید، سرویس کار پکیج کار رسوب گیری دستگاه را هم برای شما انجام می دهد. به دلیل اینکه در آب املاح زیادی وجود دارد، با گذشت زمان درون اجزای پکیج و رادیاتورها همچون مبدل و پمپ پکیج، رسوب جمع می شود. این موضوع سبب ایجاد اختلال در کارکرد گرمایشی پکیج شده و بازدهی آن را کاهش می دهد.

تنظیم کردن پکیج

به جهت اینکه پکیج های دیواری از عملکرد صحیحی برخوردار باشند، بایستی به صورت دقیق و طبق دستور کار شرکت تولید کننده آنها تنظیم شوند. برای مثال، فشار عادی برای عملکرد صحیح پکیج مابین 1 تا 1.5 بار است. به هم ریختن این میزان سبب می شود کارکرد پکیج دچار مشکل شود.

نتیجه گیری

پکیج ها نیز همچون سایر لوازم خانه به مرور زمان دچار فرسودگی شده و در آنها ایراد یا خرابی قطعات به وجود می آید. که این خرابی ها منجر به عملکرد ضعیف و حتی سوختن دستگاه می شود. از همین رو برای تعمیر و سرویس فصلی پکیج ها باید از تعمیرکاران مجرب مراکز تعمیر پکیج در تهرانپارس در این زمینه کمک بگیرید.

31

تعمیر پکیج در تهرانپارس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات تخصصی تعمیر پکیج در تهرانپارس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x