خدمات نظافتی

شیوه درست جارو زدن فرش با جاروبرقی | تنظیم جاروبرقی

شیوه درست جارو زدن فرش با جاروبرقی | تنظیم جاروبرقی، دفعات مناسب جاروبرقی کشیدن

برای تمیز کردن خانه هر روز از جاروبرقی استفاده شده و تمیزکاری خانه با استفاده از جاروبرقی انجام می‌شود. برای اینکه این کار را به صورت صحیح و اصولی انجام دهید، باید به مواردی مانند زمان مناسب جاروبرقی کشیدن، انتخاب جاروبرقی مناسب و نحوه درست جاروبرقی کشیدن توجه داشته باشید. انتخاب جاروبرقی مناسب در برخی مواقع امکان دارد دشوار باشد. چون جاروبرقی‌ها در انواع مختلف طراحی و تولید شده‌اند و در مدل‌های ایستاده، شارژی، دستی و مخزن‌دار وجود دارد.

همچنین تولید جاروبرقی را برندهای گوناگون انجام می‌دهند و با توجه به مواد اولیه‌ای که در تولید آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد، کیفیت دستگاه‌ها مختلف و متفاوت است. وقتی که برای خرید جاروبرقی به بازار می‌روید ممکن است که در بین برندهای ایرانی و خارجی سردرگم شوید. جاروبرقی‌ها هر کدام دارای ویژگی‌ها و عملکردهای متفاوتی هستند و هر دستگاهی برای هر شخص با هر بودجه و هر فرشی مناسب نخواهد بود. به عنوان نمونه برخی از فرش‌ها دارای بافت نرم می‌باشند، بنابراین باید دستگاهی را انتخاب نمایید که مناسب فرش شما باشد تا بتواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

بهترین برند جاروبرقی

برای اینکه بتوانید جارو کشیدن فرش را به خوبی انجام دهید، بهتر است که جاروبرقی با کیفیت انتخاب کنید. در ادامه چند برند جاروبرقی که از جمله برندهای معتبر و با کیفیت هستند را مورد بررسی قرار می‌دهیم، تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

جاروبرقی فیلیپس

یکی از معروف‌ترین و بهترین برندهایی که در تولید جاروبرقی‌های با کیفیت فعالیت دارد، برند فیلیپس می‌باشد. این برند یک برند هلندی بوده و در دنیای الکترونیک می‌توان گفت که یک ابر ستاره است. برند فیلیپس با ارائه محصولات بسیار با کیفیت و مرغوب توانسته است که قدرت خود را ثابت کند. جاروبرقی‌های برند فیلیپس مستثنا از این قاعده نیستند و در بازار از جمله بهترین جاروبرقی‌ها محسوب می‌شوند.

جاروبرقی برند بوش

وقتی که از فروشندگان جاروبرقی راهنمایی می‌خواهید، اغلب آنها معتقد هستند که یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید جاروبرقی بوش است. بوش یک برند آلمانی است. محصولات این برند در سراسر دنیا عرضه شده است و قدرت جاروبرقی‌های بوش نیز زبانزد می‌باشد.

حتما بخوانید:   انواع لوازم شستشوی لباس و ظروف

جاروبرقی برند سامسونگ

یکی دیگر از برندهای معتبر و معروف که در زمینه تولید محصولات الکترونیک فعالیت دارد برند سامسونگ می‌باشد. این برند یک برند کره‌ای بوده و محصولات تولیدی آن بسیار با کیفیت است. جاروبرقی سامسونگ یکی از رقبای قوی برای دیگر شرکت‌ها محسوب می‌شود.

جاروبرقی برند ال جی

نام برند ال جی را اکثر مردم شنیده و با آن آشنا هستند. محصولات تولیدی این برند از کیفیت بسیار خوبی برخوردار می‌باشد. چون در ساخت محصولات خود از مواد اولیه با کیفیت استفاده می‌کند. در نتیجه جاروبرقی ال جی از بهترین جاروبرقی ‌های موجود در بازار است.

جاروبرقی برند پاناسونیک

یکی دیگر از جاروبرقی‌های بسیار با کیفیت جاروبرقی برند پاناسونیک است. البته قیمت این دستگاه گران می‌باشد و همه افراد نمی‌توانند این جاروبرقی را تهیه کنند.

بنابراین اگر نمی‌خواهید برای خرید جاروبرقی بسیار زیاد هزینه کنید، می‌توانید از برندهای خوب ایرانی مانند اسنوا و پارس خزر هم استفاده نمایید. این جاروبرقی‌ها بسیار با کیفیت بوده و قدرتمند هستند.

ویژگی‌های جاروبرقی خوب

همانطور که گفته شد جاروبرقی‌ها در انواع مختلف وجود دارند که می‌توان به نوع هوشمند سیلندر دار و شارژی اشاره کرد. نسل جدید این تکنولوژی جاروبرقی‌های هوشمند می‌باشند که در این صنعت تحول بزرگی ایجاد کردند. با استفاده از کنترل از راه دور می‌توان جاروبرقی‌های هوشمند را هدایت کرد. این جاروبرقی‌ها برای افرادی که برای جارو کشیدن وقت یا حوصله کافی ندارند، بسیار مناسب می‌باشد.

البته باید بدانید که قیمت این جاروبرقی‌ها در مقایسه با مدل‌های دیگر بیشتر می‌باشد. ویژگی مهم جاروبرقی خوب قدرت زیاد مکش آن است. هر چقدر که مکش جاروبرقی زیادتر باشد، کیفیت آن بیشتر است. یکی دیگر از ویژگی‌های جاروبرقی خوب این است که باید صدای کمتری داشته باشد. در هنگام خرید جاروبرقی باید به کیفیت بدنه آن نیز توجه داشته باشید. از ویژگی‌های مهم جاروبرقی خوب کیفیت مناسب بدنه آن است.

جاروبرقی

استفاده از برس چرخان جاروبرقی

بیشتر جاروبرقی‌ها برس چرخان دارند. این برس برای تمیز کردن عمق پرزهای فرش طراحی شده است. همچنین کاربرد دیگر برس چرخان جاروبرقی جمع کردن موهای ریخته می‌باشد که بسیار مفید و کاربردی می‌باشد. در صورتی که موهای بلند دارید، حتماً روی فرش شما موهای ریخته شده وجود دارد. برس چرخان برای این آیتم بسیار مناسب بوده و می‌توانید برای جمع کردن موهای ریخته شده از آن استفاده نمایید.

اما باید توجه داشته باشید در صورتی که از فرش‌های گلیمی، پشمی و در کل فرش‌هایی با سبک خاص استفاده می‌کنید، برای فرش شما این ویژگی مناسب نیست و امکان دارد که فرش نخ‌ کش شود و به پرز های آن آسیب برسد. بنابراین وقتی که جاروبرقی خود را انتخاب می‌کنید، باید به نوع فرش خود توجه داشته باشید.

حتما بخوانید:   معرفی کامل اجزای تشکیل دهنده توالت فرنگی | تعمیر هر یک از بخش های توالت فرنگی

درست جاروبرقی کشیدن

اکثر افراد گمان می‌کنند که جاروبرقی کشیدن کار خاصی ندارد و نیاز به شیوه خاصی برای این کار وجود ندارد، ولی در صورتی که روش درست جاروبرقی کشیدن رعایت نشود، امکان دارد که به فرش شما آسیب برسد.

قبل از اینکه جارو کشیدن را آغاز کنید، باید به همه‌ی نقاط فرش خود نگاه بیندازید و اشیا و چیزهایی که روی آن وجود دارد را با دست جمع کنید. این قطعه‌های درشت و ریز اگر توسط جاروبرقی مکیده شوند. امکان دارد که به دستگاه شما آسیب رسیده و در مکش آن اختلال به وجود آید.

همچنین دسته دستگاه خود را به جهت پرس‌های فرش خود بکشید و در همه نقاط فرش این کار را تکرار کنید تا به صورت کامل تمیز گردد. جارو کشیدن نباید با عجله انجام شود. چون در مواقعی که با عجله جاروبرقی کشیده می‌شود، گرد و خاک به طور کامل پاک نخواهد شد. بنابراین با حوصله و صبر و آرام جارو کشیدن را انجام دهید.

تنظیم ارتفاع جاروبرقی

جاروبرقی‌ها دارای تجهیزات و لوازم جانبی هستند که در صورت نیاز می‌توانید از هر یک از آنها استفاده نمایید. به عنوان مثال برای نقاطی که دسترسی به آنها راحت نیست، مانند لبه دیوار، راه پله‌ها و زیر کمد می‌توانید از سری کوچک جاروبرقی استفاده نمایید یا برای فرش‌ها و مبل‌های ابریشمی می‌توانید از سری مخصوص جاروبرقی‌ها استفاده نمایید تا به مبل و فرش شما آسیب وارد نشود. همچنین در این صورت می‌توانید جارو کشیدن را سریع‌تر و آسان‌تر انجام دهید.

دفعات مناسب جاروبرقی کشیدن

با توجه به میزان رعایت نظافت تعداد افراد تعداد دفعات مناسب جاروبرقی کشیدن متفاوت خواهد بود. به عنوان نمونه در صورتی که رفت و آمد در منزل شما زیادتر است یا در مناطق پر گرد و خاک و کویری زندگی می‌کنید و یا حیوان خانگی دارید، باید در طول هفته چند بار جاروبرقی بکشید. در صورتی که رفت و آمد زیادی در خانه شما وجود ندارد و نظافت توسط افراد رعایت می‌گردد، می‌توانید هر هفته یک بار منزل خود را جاروبرقی بکشید. در صورتی که تمیز کردن و جارو کشیدن فرش‌ها به موقع انجام نشود، به مرور زمان موجب فرسایش آنها خواهد شد.

تأثیر جارو کشیدن درست در طول عمر فرش

یکی از مواردی که موجب افزایش طول عمر فرش می‌شود جارو کشیدن درست آن می‌باشد. وقتی که فرش را تازه می‌خرید در همان ابتدا حتماً باید فرش را جارو بکشید. مدل جاروبرقی که برای این کار از آن استفاده می‌کنید بسیار حائز اهمیت است. هر چقدر که دستگاه شما کیفیت خوبی داشته باشد و مکش آن بیشتر باشد، آلودگی‌ها و گرد و غبار موجود بین الیاف فرش بهتر تمیز خواهند شد.

حتما بخوانید:   بهترین جرم گیر کاشی سرامیک توالت و حمام

وقتی فرش به صورت عمیق جارو کشیده می‌شود، دیگر نیاز به شستشوی زیاد فرش نخواهد بود. شستشوی زیاد فرش موجب می‌شود که فرش شما کهنه شود و پس از چند سال مجبور می‌شوید که فرش جدید تهیه کنید. بهتر است که جارو کشیدن را در جهت‌های مختلف انجام دهید. این کار موجب خواهد شد که همه آلودگی‌ها که در بین پرز فرش‌ها وجود دارد به طور کامل تمیز شود. همچنین جارو کشیدن صحیح فرش موجب خواهد شد که باکتری‌های بین پرزها کاهش پیدا کرده و احتمال وجود انواع ویروس‌ها و حشرات به حداقل برسد.

بعضی از قسمت‌های منازل جزو مناطق کور محسوب می‌شوند و برای جمع شدن گرد و غبار و آلودگی محل مناسبی هستند. جاهایی مانند زیر کمدها، کنار و گوشه منزل و… از این گزینه‌ها هستند. بنابراین در هنگام جارو کشیدن باید به طور کامل تمیزکاری این نقاط انجام شود. خوشبختانه با توجه به جاروبرقی‌های تولید شده که دارای مکش بالا و لوازم جانبی مختلف هستند، می‌توانید به راحتی همه بخش‌های منزل خود را تمیز نمایید. با تنظیم کردن ارتفاع دسته جاروبرقی می‌توانید همه گوشه، کنار و قسمت‌های مختلف منزل خود را تمیز کنید.

جاروبرقی

سخن تکمیلی

جارو کشیدن یکی از کارهایی است که باید با حوصله و به صورت صحیح و اصولی انجام شود تا از نتیجه کار راضی باشید. در غیر این صورت مجبور خواهید بود که در فواصل زمانی کوتاه جارو کشیدن را تکرار کنید. در هنگام جارو کشیدن بهتر است که از جاروهای با کیفیت و دارای قدرت مکش زیاد استفاده نمایید. استفاده از اینگونه جاروها موجب می‌شود که شما در مدت زمان کمتری بتوانید جارو کشیدن را به اتمام برسانید.

برای اینکه فرش شما به صورت کامل تمیز شود، بهتر است که در جهت‌های مختلف جارو بکشید. همچنین برای تمیز کردن گرد و غبار قست‌های مختلف منزل می‌توانید از سری‌های مناسب این کار استفاده نمایید.

31

شیوه درست جارو زدن فرش با جاروبرقی تنظیم جاروبرقی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه جارو کردن فرش با جاروبرقی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x