خدمات ساختمان

بهترین درزگیر سرامیک و کاشی کدام است؟

این روزها در همه منازل از درزگیر سرامیک و کاشی استفاده می‌ گردد. بیشتر مواقع مخصوصاً زمانی که جهت نصب سرامیک و کاشی پودر سیمان سیاه یا سفید در اختیار نباشد می‌ توان از درزگیر سرامیک و کاشی استفاده نمود. به کار گرفتن این مواد علاوه بر آنکه می‌ تواند زیبایی سرامیک را دو چندان کند در نظافت و سرعت کار نیز بسیار مؤثر می‌ باشد. به صورت کلی می‌ توانیم بگوییم درزگیر سرامیک و کاشی در مواردی مانند بند کشی و آب‌ بندی سرویس بهداشتی، موزاییک، سنگ‌ های زینتی، سرامیک، سینک ظرفشویی، حمام، جکوزی، کاشی استخر، آشپزخانه، ورودی و خروجی لوله آب و فاضلاب، تراس و … کاربرد دارد. این مواد علاوه بر آنکه از نفوذ آب جلوگیری می‌ کنند ‌ترک ها و نقاط ضعف را نیز پوشانده و کاهش می‌ دهند. درزگیرها همچنین می‌ توانند به صورت یک لایه محافظی برای سرامیک و کاشی عمل کنند. این مواد از ایجاد لکه بر روی کاشی‌ ها جلوگیری می‌ کند.

درزگیر چیست و چه کاربردی دارد؟

درزگیرها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آنها دارای ویژگی‌ های منحصر به فردی می‌ باشند. کارایی و نوع درزگیر به میزان درز مورد نظر سرامیک و کاشی بستگی دارد. در واقع درزگیرها یک ابزار کاربردی جهت پوشش فضاهای خالی بین اتصالات و همچنین فاصله بین دو و یا چند ماده برای جلوگیری کردن از نشتی آب و یا رطوبت می‌ باشند. به صورت کلی زمانی که سطحی را با سرامیک، موزاییک و کاشی می‌ پوشانند بر اثر مرور زمان و همچنین مصرف مواد شوینده دوغاب آن خاصیت خود را از دست داده و با گذشت زمان و رطوبت و آب به قسمت‌ های مختلف ساختمان نفوذ پیدا خواهد کرد به همین خاطر هم در ابتدای کار و هم زمانی که دوغاب تخریب شده است بهترین گزینه استفاده نمودن از درزگیر سرامیک و کاشی می‌ باشد. به کار بردن درزگیر علاوه بر آنکه باعث حفظ زیبایی محیط خواهد شد در افزایش عمر سرامیک، کاشی، سنگ و موزاییک مؤثر می‌ باشد. به طور کلی برای پر کردن درزهای بین انواع مصالح مختلف ساختمانی از درزگیر استفاده می شود.

بهترین درزگیر سرامیک و کاشی کدام است؟

بهترین درزگیر سرامیک و کاشی می تواند به نیازها و اهداف شما وابسته باشد. درزگیر پلی اورتان، درزگیر سیلیکونی، درزگیر آکریلیک همگی به عنوان رایج‌ ترین گزینه‌ ها برای درزگیر سرامیکی می‌ باشند. با توجه به نیاز و شرایطی که ساختمان دارد ممکن است نوعی خاص از درزگیر برای آن بهتر باشد ولی به صورت کلی برای انتخاب یک درزگیر سرامیک و کاشی خوب لازم است مواردی را نیز مد نظر داشته باشید. درزگیر باید توانایی پوشش دادن همه فضاهای خالی بین سرامیک‌ ها و کاشی‌ ها را داشته باشد. پس از استفاده درزگیر نباید ترک بخورد، مقاومت زیادی در برابر رطوبت داشته باشد و همچنین نصب آن نیز آسان باشد، در برابر ماده شوینده بتواند مقاومت کند، ضد باکتری، ضد میکروب و ضد قارچ باشد، قابلیت استفاده بهینه از آن وجود داشته باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مزایا و کاربرد فایبر گلاس نسبت به سایر مواد چیست؟

درزگیر اکریلیک چیست؟

درزگیر آکریلیک به عنوان یک درزگیر چند منظوره و همچنین چسب بسیار پرکاربرد و محبوب می‌ باشد. این مواد خواص ضد آب دارند و در برابر رطوبت مقاومت داشته و به خوبی می‌ توانند در محیط‌ های مرطوب مورد استفاده قرار گیرند. درزگیر آکریلیک را می‌ توان برای مصارف داخلی به کار برد. به عنوان مثال جهت درزگیری سرامیک، چوب، پنجره‌ ها و سایر سطوح می‌ توان از درزگیر آکریلیک استفاده کرد. درزگیر آکریلیک را می‌ توان به عنوان بهترین درزگیر سرامیک و کاشی به شمار آورد. خاصیت چسبندگی که درزگیر آکریلیک دارد موجب می‌ شود تا از آن جهت متصل نمودن سیمان با چهارچوب پنجره آهنی، آلومینیومی و چوبی استفاده نمود و همین خاصیت چسبندگی باعث می‌ شود که بتوان آن را بهترین درزگیر موزاییک نیز دانست.

درزگیر سیلیکونی چیست؟

یک نوع دیگر از درزگیرهای سرامیک و کاشی، چسب درزگیر سیلیکونی می‌ باشد که برای کارهای عمومی، تأسیساتی و یا خانگی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.بهترین درزگیر سرامیک و کاشی کدام است؟ سیلیکون بهترین عایق رطوبت می‌ باشد و بهترین انتخاب به منظور عدم ایجاد کپک و قارچ در شکاف‌ ها و درزها است. ظاهر چسب سیلیکونی مانند ژل می‌ باشد و در قوطی‌ های استوانه‌ ای شکل با سری مخروطی به فروش می‌ رسند. این مواد خواص ضد آب دارند و همچنین ضد رطوبت می‌ باشند و دارای مقاومت بالایی هستند. تأثیر درزگیر سیلیکونی به طور معمول در کاربرد خارجی نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرد و برای درزگیری کردن پنجره‌ ها، سرامیک، نصب کابینت و درب‌ ها کارایی دارند. درزگیر سیلیکونی سرامیک و کاشی با توجه به آنکه خاصیت ارتجاعی دارد معمولاً در حمام برای سینک ظرفشویی و یا هر جای دیگری که با رطوبت و آب سر و کار دارد به کار برده می‌ شود. برای انتخاب کردن بهترین درزگیر سرامیک و کاشی باید عوامل مهمی مثل محیط کار، نوع سرامیک، شرایط آب و هوا و اهداف پروژه خود را در نظر بگیرید. همچنین از نظرات و توصیه‌ های سازندگان و تولیدکنندگان چسب نیز بهره ببرید تا به شما کمک کند بهترین چسب درزگیر سرامیک و کاشی را انتخاب نمایید.

درگیرز پلی اورتان و کاربرد آن

یکی از بهترین درزگیرهای سرامیک و کاشی درزگیر پلی اورتان می‌ باشد که دارای خاصیت الاستومری است. زمانی که صحبت از درزگیر سرامیک و کاشی می‌ شود قطعاً یکی از بهترین گزینه‌ ها درزگیر پلی اورتان می‌ باشد. این نوع از درزگیرها پیوند یورتانی دارند. درزگیر پلی اورتان دارای انعطاف پذیری زیادی بوده و می‌ تواند با ساختار سرامیک نیز سازگاری داشته باشد. در حقیقت همین خاصیت باعث می‌ شود که درزگیر سریعاً خشک شود. به طور کلی درزگیر پلی اورتان در مواردی مانند اتصال صنایع چوبی و لوازم، چسباندن کفپوش، تعمیرات منزل، صنایع خودرو، ساخت مبلمان و … مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

درزگیر ام اس پلیمر و کاربرد آن

چنانچه صحبت از بهترین درزگیر سرامیک و کاشی به میان آید بدون تردید پلیمر هم از محبوب‌ ترین درزگیرها می‌ باشد. این محصول بسیار قدرتمند بوده و با الهام گرفتن از چسبندگی هشت پا طراحی شده است. ام اس پلیمر یک محصول سیلیکونی است و به شدت الاستیکی قدرتمند و با دوام می‌ باشد و به راحتی در سطوح مرطوب هم می‌ چسبد. این محصول نسبت به درزگیر سیلیکونی و درزگیر پلی اورتان قدرت چسبندگی بیشتری دارد و دقیقاً به همین خاطر برای فضاهای مرطوب و یا زیر آب هم می‌ توان از آن استفاده نمود. بیشترین کاربرد این درزگیر آب‌ بندی سازه و یا سطوحی که مرتبط با آب می‌ باشد است و خاصیت صد در صدی ضد قارچ، ضد باکتری و ضد کپک دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش نصب توالت فرنگی | صفر تا صد نصب توالت فرنگی

ویژگی بهترین درزگیر سرامیک و کاشی

بهترین درزگیر سرامیک و کاشی برخی ویژگی‌ های کلیدی زیر را دارد. بهترین درزگیر سرامیک و کاشی کدام است؟مهمترین ویژگی که می‌ توانیم در مورد این محصولات بیان کنیم عبارتند از:

  • مقاومت زیاد در برابر رطوبت و آب
  • انعطاف پذیری
  • ظاهر زیبا و مطابقت با رنگ کاشی
  • مقاومت شیمیایی
  • عدم کثیف کاری و استفاده راحت

کاربرد درزگیر سرامیک و کاشی

درزگیر سرامیک و کاشی را می‌ توان در مکان‌ های مختلف مورد استفاده قرار داد. بعضی از مکان‌ ها که می‌ توان در آنها از درزگیر استفاده نمود عبارتند از:

  • دستشویی و حمام

درزگیر سرامیک و کاشی به عنوان یک چسب درزگیر برای حمام و سرویس بهداشتی کاربرد دارد زیرا ضد آب است و در مقابل نفوذ آب و رطوبت می‌ تواند مقاومت داشته باشد.

  • آشپزخانه

درزگیر سرامیک و کاشی در آشپزخانه هم مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این محصولات می‌ توانند به خوبی درزگیری مابین کاشی‌ ها و سرامیک‌ ها را انجام دهند و کف آشپزخانه هم به صورت یکنواخت و صاف در می‌ آید.

  • کف سرامیک

درزگیر سرامیک و کاشی برای درزگیری کردن کفپوش سرامیکی و همچنین درزگیری کردن کفپوش کاشی بسیار مناسب می‌ باشد و موجب عدم نفوذ رطوبت و آب زیر کاشی‌ ها خواهد شد.

سوالات متداول

آیا درزگیر ام اس پلیمر سمی می‌ باشد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم ترکیباتی که در فرمولاسیون این محصول وجود دارد دوستدار طبیعت است و در محیط‌ های بهداشتی مثل کلین روم و یا فضاهای مخصوص که برای نگهداری از مواد غذایی می‌ باشد هم می‌ توان آن را مورد استفاده قرار داد.

درزگیر پلی اورتان و سیلیکونی چه تفاوتی با هم دارند؟

درزگیر سرامیک و کاشی سیلیکونی و پلی اورتان خواص نزدیک به هم دارند و تنها تفاوتی که بین آن دو وجود دارد این است که پلی اورتان معمولاً از درزگیر سیلیکونی قیمت بیشتری دارد.بهترین درزگیر سرامیک و کاشی کدام است؟

بهترین درزگیر سرامیک و کاشی کدام است؟

درزگیرها را بر اساس کاربردهای خاص آنها می‌ توان دسته‌ بندی کرد و هر کدام از آنها ویژگی‌ های مختلفی دارند به همین خاطر باید با در نظر گرفتن نیاز و اهداف پروژه اقدام به خرید درزگیر سرامیک و کاشی کنید.

سخن آخر

در این مطلب از آی بک امداد به معرفی بهترین درزگیر سرامیک و کاشی پرداختیم و علاوه بر آن اطلاعات مفیدی را گردآوری کردیم. در واقع به کلیه ابزاری که به منظور پوشش دادن فضاهای خالی بین اتصالات و همچنین پر کردن فاصله‌ها بین دو و یا چند ماده برای جلوگیری کردن از نشتی به کار برده می‌ شود درزگیر می‌ گویند که از پر کاربردترین و معروف‌ ترین آنها می‌ توان به درزگیر سیلیکونی اکریلیکی، درزگیر ام اس پلیمر و پلی اورتان اشاره نمود.

بهترین درزگیر سرامیک و کاشی کدام است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بهترین درزگیر سرامیک و کاشی کدام است؟ کاربرد درزگیر سرامیک و کاشی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا