تعمیرات جاروبرقی

تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی چیست؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از مهمترین پرسش‌ هایی که قبل از خرید جاروبرقی ذهن کاربران را به خود درگیر می‌ کند این است که تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی چیست؟ امروز جاروبرقی‌ ها با فناوری‌ های گوناگونی ساخته می‌ شوند و از تکنولوژی روز دنیا برای ساخت آنها به کار برده می‌ شود. با توجه به آنکه برندهای زیادی اقدام به تولید جاروبرقی کرده‌ اند و در این زمینه فعالیت می‌ کنند هر کدام از آنها تکنیک‌ های خاصی در تولید و ساخت جاروبرقی دارند. فارغ از قیمت و تنوع برند، خرید محصولاتی که تکنولوژی در آنها به کار رفته باشد به معنی آن می‌ باشد که کار کردن با آن راحت‌ تر است و به همین خاطر درک تفاوتی که بین جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی وجود دارد از اهمیت زیادی برخوردار است.

جاروبرقی کمپرسوری چیست؟

پیش از آنکه به سراغ تفاوت‌ هایی که بین جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی وجود دارد برویم بهتر است در مورد تکنولوژی که در آنها به کار رفته و نحوه عملکرد آنها توضیحاتی بدهیم تا درک بهتری از تفاوت بین این دو داشته باشید و خیلی راحت‌ تر بتوانید انتخاب خود را انجام دهید. در یک تعریف کلی می‌ توانیم بگوییم جاروبرقی کمپرسوری از وسایل برقی می‌ باشد که در آن فناوری کمپرسور و یا پمپ هوا جهت مکش گرد و غبار و خاک از کف و یا دیگر سطوح مورد استفاده قرار گرفته است. میزان قدرت نظافت جاروبرقی بر اساس نوع فناوری و مدل آن متفاوت می‌ باشد. همانگونه که از نام جاروبرقی کمپرسوری پیداست فناوری کمپرسور برای ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است. در این تکنولوژی مکش جاروبرقی بسیار افزایش پیدا کرده و به همین خاطر جاروبرقی کمپرسوری توان بسیار بالایی دارد و جز جاروبرقی‌ های بسیار پر قدرت می‌ باشد.

کاربرد کمپرسور در جاروبرقی به چه صورت است؟

تا اینجا متوجه شدید که نخستین تفاوت بین جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی در فناوری می‌ باشد که در آنها به کار رفته است اما حالا باید بدانید که کمپرسور چیست و چه کاربردی در جاروبرقی دارد؟ تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی چیست؟نکته مهمی که باید به آن بپردازیم این است که کمپرسور در واقع اصطلاحی برای نامیدن ماشین می‌ باشد و جهت افزایش فشار هوا و یا دیگر سیالات به کار برده می‌ شود. دایره کاربرد کمپرسور آنقدر گسترده است که کمتر صنایعی را می‌ توانید ببینید که از آن برای تولید محصولاتشان استفاده نکنند. از کمپرسور علاوه بر لوازم خانگی در صنایع پزشکی نیز استفاده می‌ شود. در گذشته از کمپرسور برای محصولاتی مانند یخچال، کولر و ‌… استفاده می‌ شد ولی سالیان اخیر به کار بردن کمپرسور در جاروبرقی نیز بسیار رواج پیدا کرده است. کاربرد اصلی کمپرسور در تجهیزاتی مانند جاروبرقی این است که باعث ایجاد فشار مکش در این وسیله می‌ شود و می‌ تواند با قدرت زیادی به نظافت بپردازد و زباله‌ ها را به درون کیسه و یا مخزن هدایت کند. به همین خاطر تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و معمولی بیشتر در قدرت نظافت آن می‌ باشد ولی تفاوت‌ های دیگری هم دارند که در ادامه آنها را بررسی می‌ کنیم.

حتما بخوانید:   علت گرد و خاک در موتور در جاروبرقی | چرا موتور جاروبرقی خاک می گیرد؟

تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی چیست؟

این مدل از جاروبرقی‌ ها به علت تکنولوژی به کار رفته در ساختشان از مدل‌ های معمولی متفاوت هستند و قیمت بالاتری هم دارند ولی با توجه به نکاتی که در ادامه بیان می‌ شود متوجه می‌ شوید که ارزش خرید جاروبرقی کمپرسوری بسیار بالاست و این تفاوت قیمت در واقع تا حدود زیادی طبیعی می‌ باشد. تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی را در ۴ نکته مهم می‌ توان مورد بررسی قرار داد.

 • مصرف انرژی
 • قدرت مکش
 • دوام و ماندگاری
 • میزان صدا

مواردی که نام بردیم باعث می‌ شود که مدل کمپرسوری جاروبرقی از مدل معمولی آن برتر باشد و بیشتر افراد تمایل داشته باشند که جاروبرقی کمپرسوری خریداری کنند.

مصرف انرژی کمتر

نخستین و مهم‌ ترین تفاوتی که جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی دارند در مصرف انرژی آنها می‌ باشد. در جاروبرقی کمپرسوری مصرف انرژی کمتر است و به علت تکنولوژی که در آن به کار رفته مصرف برق و مصرف انرژی در آن تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است. معمولاً مدل‌ هایی که کمپرسوری می‌ باشند تراز مصرف انرژی در آنها A است. تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی چیست؟مصرف انرژی کم به معنای این است که با کاهش هزینه برق هم مواجه می‌ شوید زیرا جاروبرقی از دسته لوازم خانگی می‌ باشد که معمولاً چندین بار در یک هفته مورد استفاده قرار می‌ گیرد به همین خاطر باید از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

مکش بالاتر

از نکات مهمی که هنگام خرید جاروبرقی لازم است به آن توجه کنید قدرت مکش دستگاه می‌ باشد. هر چقدر قدرت مکش در جاروبرقی بیشتر باشد مکانی را که قصد جاروبرقی کشیدن آن را دارید تمیزتر می‌ شود. قدرت مکش در جاروبرقی موجب می‌ شود که موتور هم فشار کمتری را تحمل کند و بر کارکرد بهتر موتور جاروبرقی اثر مستقیمی می‌ گذارد. جاروبرقی کمپرسوری مکش خیلی قوی دارد و از مهمترین تفاوت‌ های جاروبرقی کمپرسوری و معمولی همین نکته است. قدرت مکش در جاروبرقی کمپرسوری به علت نوع موتور آن از مدل‌ های معمولی بسیار بیشتر است و بیشتر فروشندگان هم به این مورد اشاره می‌ کنند به همین خاطر برای مکان‌ هایی که پر تردد هستند معمولاً مدل کمپرسوری مناسب‌ تر است.

حتما بخوانید:   راهکارهایی برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی

دوام و ماندگاری بیشتر

یکی دیگر از موارد مهم در مورد تفاوت بین جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی دوام و ماندگاری بیشتر آن می‌ باشد و به علت آنکه لوازم خانگی از خریدهای پر هزینه به شمار می‌ آیند هیچکس علاقه ندارد که خیلی سریع شاهد خراب شدن وسایل خود باشد و معمولاً انتظار دارید که این وسایل چندین سال عمر کنند. جاروبرقی کمپرسوری علاوه بر قدرت زیاد و مصرف انرژی کم دارای مکش زیادی هم می‌ باشد و همچنین دوام و ماندگاری بالایی دارد. در واقع همه این موارد موجب می‌ شود که جاروبرقی کارکرد بهتری داشته باشد و فشار کمتری بر آن وارد شود. خراب شدن مدل کمپرسوری جاروبرقی از مدل معمولی آن به طرز چشمگیری کمتر می‌ باشد.

کاهش صدا

یکی از موارد جدایی ناپذیر در جاروبرقی‌ ها ایجاد سر و صدا می‌ باشد. صدا در جاروبرقی با واحد دسی بل مشخص می‌ شود و هر چقدر عدد دسی بل افزایش پیدا کند، صدای جاروبرقی نیز هنگام کار کردن بیشتر خواهد شد. در واقع این امر به طور مستقیم با مدل موتور و تکنولوژی که در آن به کار رفته است مرتبط می‌ باشد. همانطور که گفتیم یکی دیگر از تفاوت‌ های جاروبرقی مدل کمپرسوری و مدل معمولی میزان صدای آنها می‌ باشد. موتور کمپرسوری دارای تکنولوژی جدیدی است و با وجود آنکه توان و مکش زیادی دارد ولی صدای آن هنگام کار کردن کم است و همین موضوع باعث می‌ شود که افراد علاقه داشته باشند مدل کمپرسوری خریداری کنند.

ظرفیت بیشتر کیسه یا مخزن

از آنجایی که تکنولوژی کمپرسور در مدل‌ های کیسه‌ دار و یا مخزن‌ دار نیز مورد استفاده قرار گرفته است بنابراین متناسب با شرایط خود می‌ توانید یکی از مدل‌ های آن را تهیه کرده و نگران این نباشید که کیسه خیلی سریع پر شود زیرا به کمک این تکنولوژی زباله‌ ها و ذرات جمع شده در حالت متراکمی قرار می‌ گیرد و فضای زیادی اشغال نمی‌ کند. ظرفیت زیاد کیسه در جاروبرقی کمپرسوری به معنای آن می‌ باشد که ذرات داخل مخزن و یا کیسه بدون آنکه فاصله‌ ای با هم داشته باشند متراکم شده و فضای کمی اشغال می‌ کنند به همین خاطر از فضای کیسه به صورت بهینه‌ ای استفاده می‌ شود و همچنین ظرفیت جاروبرقی افزایش پیدا می‌ کند. هنگام خالی کردن مخزن و یا کیسه به علت فشرده بودن ذرات و گرد و غبار شاهد پراکنده شدن آنها به اطراف نخواهید بود.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر و استفاده جاروشارژی کنوود KENWOOD

مزایای جاروبرقی کمپرسوری

وقتی که جاروبرقی‌ های کمپرسوری به بازار عرضه شدند شاهد آن بودیم که قدرت و مکش این جاروبرقی‌ ها نسبت به جاروبرقی معمولی بسیار بیشتر است و به همین خاطر کار نظافت بسیار راحت‌ تر از گذشته انجام می‌ شود. به همین خاطر تمایل افراد برای خرید جاروبرقی کمپرسوری افزایش پیدا نموده است. جاروبرقی کمپرسوری دارای مزایای فراوانی می‌ باشد و این مزایا صرفاً به تمیز کردن خانه محدود نیست و برای سلامت افراد نیز تأثیر مستقیم دارد.

 • جاروبرقی کمپرسوری از نظر بهداشتی دارای عملکرد قابل قبولی می‌ باشد.
 • سرعت کار با جاروبرقی کمپرسوری بسیار بالاتر است.

تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی چیست؟

 • مکش و توان جاروبرقی کمپرسوری از جاروبرقی معمولی بسیار بیشتر است.
 • مصرف برق در این جاروبرقی بسیار کاهش پیدا می‌ کند.
 • برای سلامتی کاربر بسیار تأثیر گذار بوده و مفید است.
 • صدای کم جاروبرقی کمپرسوری بر روی شنوایی افراد تأثیر منفی نمی‌ گذارد.
 • میزان پراکنده شدن گرد و غبار و دیگر ذرات به علت بهره بردن از تکنولوژی در جاروبرقی بسیار کاهش پیدا نموده است.

سخن آخر

همانطور که در این مقاله از آی بک امداد به آن پرداختیم امروزه مدل‌ های متنوعی از جاروبرقی در بازار وجود دارد. یکی از این جاروبرقی‌ ها، جاروبرقی کمپرسوری می‌ باشد. تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی را می‌ توان از نظر مصرف انرژی، مکش و توان جاروبرقی، دوام و ماندگاری آن و همچنین ایجاد صدا مورد بررسی قرار داد. جاروبرقی کمپرسوری دارای مزایای بسیار بیشتری نسبت به جاروبرقی معمولی می‌ باشد و به همین خاطر افراد ترجیح می‌ دهند که این جاروبرقی را که با تکنولوژی روز ساخته شده است خریداری کنند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تفاوت جاروبرقی کمپرسوری و جاروبرقی معمولی چیست؟ مزایای جاروبرقی کمپرسوری

امتیاز کاربر: 4.55 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x