تعمیرات پکیج و آب گرمکن

تفاوت پکیج و آبگرمکن دیواری | انواع پکیج و آبگرمکن دیواری

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

با توجه به آنکه پکیج دیواری و آبگرمکن دیواری هر کدام دارای مزایا و معایب خاصی می‌ باشند و با یکدیگر تفاوت‌ هایی دارند، گاهی اوقات ممکن است مصرف کننده را دچار تردید کند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای خرید یکی از این‌ دستگاه ها دچار شک شده باشید و ندانید که کدام یک از آنها برای خانه شما مناسب‌ تر است؟ گاهی پیدا کردن همه ویژگی‌ ها، مزایا و معایب آبگرمکن و پکیج می‌ تواند به انتخاب بهتر کمک کند. دانستن تفاوت پکیج و آبگرمکن دیواری می تواند در انتخاب بهتر به شما کمک کند.

آبگرمکن دیواری چیست؟

در حقیقت آبگرمکن دیواری یک آبگرمکن بدون مخزن می‌ باشد که نام دیگر آن آبگرمکن فوری است و وظیفه آن تامین آب گرم مصرفی برای منازل و ساختمان‌ ها می‌ باشد. نحوه عملکرد آبگرمکن دیواری به این شکل است که آب سرد به آبگرمکن وارد می‌ شود و از کوئل یا لوله مسی که داخل آبگرمکن وجود دارد عبور می‌ نماید. مشعلی هم زیر لوله‌ های آبگرمکن قرار دارد و توسط همان مشعل لوله‌ ها گرم می‌ شوند. در نتیجه دمای آبی که داخل کوئل‌ ها وجود دارد افزایش پیدا می‌ کند.

نکاتی در رابطه با خرید آبگرمکن دیواری

پیش از آنکه آبگرمکن دیواری برای خانه و یا محل کار خود خریداری کنید باید بدانید که دستگاهی که شما خریداری می‌ کنید باید حتماً متناسب با نیازهای شما باشد.تفاوت پکیج و آبگرمکن دیواری | انواع پکیج و آبگرمکن دیواری به هنگام خرید آبگرمکن لازم است موارد و نکات مهمی را مد نظر قرار دهید و به آنها توجه کنید زیرا در این صورت است که انتخاب درست و اصولی خواهید داشت.

رده مصرف انرژی

همانطور که گفتیم آبگرمکن‌ ها از وسایل و لوازم پر مصرف و پر کاربرد می‌ باشند ولی با توجه به آنکه در زمینه تولید آنها پیشرفت‌ هایی حاصل شده است این دستگاه‌ ها امروزه با رده انرژی مناسبی به بازار عرضه شده‌ اند و تاثیر مهمی در کم کردن هزینه‌ های گاز و برق شما دارند. رده مصرف انرژی و یا کارایی آبگرمکن با یک نمودار مشخص می‌ شود که در ازای آب گرمی که در یک روز تولید می‌ کند میزان مصرف گاز را مورد ارزیابی قرار می‌ دهد. بنابراین آبگرمکنی دارای کارایی بالاتری می‌ باشد که فاکتور انرژی بیشتری هم داشته باشد.

حتما بخوانید:   علت کم شدن فشار آب در آبگرمکن چیست؟

حداکثر قدرت حرارتی و یا ظرفیت

شاخص قدرت حرارتی در آبگرمکن با واحد کیلو کالری سنجیده می‌ شود. همانطور که از نام این شاخص پیداست نشان می‌ دهد که ظرفیت حرارتی در آبگرمکن چقدر است؟ هر چقدر ظرفیت آبگرمکن و یا قدرت حرارتی آن بیشتر باشد در یک زمان می‌ تواند آب گرم بیشتری را از آبگرمکن خارج نماید و در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

حداقل فشار ورودی

در واقع این شاخص مشخص می‌ کند کمترین میزان آب ورودی که برای روشن کردن آبگرمکن لازم می‌ باشد چقدر است و واحد اندازه‌ گیری این شاخص بار می‌ باشد. در مناطقی که آب فشار پایینی دارد مقدار این شاخص بسیار اهمیت پیدا می‌ کند و باید حتماً به آن توجه شود.

نوع گاز مصرفی

آبگرمکن‌ های دیواری، آبگرمکن‌ های گازی هستند و سوخت مصرفی در آنها گاز مایع و یا گاز شهری می‌ باشد. معمولاً در مناطقی که گاز شهری وجود ندارد از گاز مایع استفاده می‌ کنند. در واقع آبگرمکن‌ های دیواری طوری طراحی شدند که برای هر دو نوع گاز قابل استفاده می‌ باشند.

بیشترین خروجی آب گرم

میزان خروجی آب گرمی که از آبگرمکن دیواری خارج می‌ شود و واحد آن لیتر در دقیقه می‌ باشد، حداکثر میزان خروجی آب گرم را مشخص می‌ کند. در واقع می‌ توان گفت هر چقدر این میزان بیشتر باشد آبگرمکن کارایی بیشتری داشته و مصرف کننده خیلی راحت‌ تر می‌ تواند از آن استفاده نماید.

فن تخلیه آلاینده

بعضی از آبگرمکن‌ های دیواری دارای سیستم فن تخلیه می‌ باشند یعنی در این آبگرمکن‌ ها یک فن تعبیه شده است که در مسیر خروجی قرار دارد و باعث می‌ شود سرعت خروج آلاینده از آبگرمکن افزایش پیدا کند. در واقع این مورد می‌ تواند یکی از مزایای بسیار خوب برای آبگرمکن دیواری محسوب شود.

انواع آبگرمکن دیواری

آبگرمکن‌ های دیواری در مدل‌ ها، طرح‌ ها، ابعاد متفاوتی به بازار عرضه شده‌ اند و هر کدام از آنها ویژگی‌ ها و مشخصات خاصی دارند. تفاوت پکیج و آبگرمکن دیواری | انواع پکیج و آبگرمکن دیواریبرندهای گوناگونی اقدام به تولید آبگرمکن دیواری کرده‌ اند و مصرف کنندگان می‌ توانند با در نظر گرفتن نیازها و خواسته خود و همچنین مزایا و معایب آبگرمکن‌ های دیواری اقدام به خرید یکی از آنها نمایند.

آبگرمکن شمعک دار و یا پیلوت‌ دار

برخی از آبگرمکن‌ ها دارای شمعک دائم می‌ باشند و شمعک آنها همیشه روشن است و هنگامی که آب گرم باز می‌ شود، شمعک مشعل را روشن می‌ نماید. ایرادی که می‌ توانیم به این آبگرمکن‌ ها بگیریم این است که مصرف انرژی در آنها زیاد است. همچنین ایجاد رسوبات نیز در این دستگاه‌ ها نسبت به سایر آبگرمکن‌ ها بیشتر می‌ باشد.

حتما بخوانید:   سرویس و شستشوی رادیاتور شوفاژ | مزایای شستشوی رادیاتور شوفاژ

آبگرمکن بدون شمعک

این مدل از آبگرمکن‌ ها دارای شمعکی که همیشه فعال باشد نیستند و وقتی که شما آب گرم را باز می‌ نمایید با سیستم جرقه زنی که در آنها تعبیه شده است و هوشمند می‌ باشد موجب جرقه زدن و در نتیجه روشن شدن مشعل می‌ شود. به علت این سیستمی که در آبگرمکن‌ های بدون شمعک وجود دارد مصرف انرژی آنها نیز پایین‌ تر است.

پکیج دیواری چیست؟

پکیج دیواری در واقع موتورخانه‌ ای کامل می‌ باشد. پکیج در واقع با بیشترین کیفیت و کارایی می‌ تواند وظیفه موتورخانه را انجام دهد و البته نسبت به موتورخانه مصرف سوخت کمتری دارد و فضای کمتری نیز اشغال می‌ کند. پکیج دیواری علاوه بر آنکه وظیفه گرم نمودن رادیاتورها را بر عهده دارد و محیط ساختمان را گرم می‌ کند یک مسئولیت دیگر نیز بر عهده دارد و آن هم تولید آب گرم مصرفی برای ساختمان می‌ باشد.

تفاوت پکیج و آبگرمکن دیواری در چیست؟

در این مقاله به بررسی آبگرمکن دیواری و پکیج پرداختیم و نکاتی در مورد خرید آنها و انواع مختلف آبگرمکن و پکیج بیان کردیم و شما را به صورت مختصر با این دستگاه‌ ها آشنا نمودیم. ولی حالا زمان آن رسیده که این دو سیستم گرمایشی را با یکدیگر مقایسه کنیم.

  • آبگرمکن همانطور که از نامش پیداست وظیفه گرم کردن آب را بر عهده دارد و سیستم آن به گونه‌ ای طراحی شده که آب سرد به آن وارد می‌ شود و به واسطه مشعل و مبدلی که داخل آن طراحی شده است آب گرم شده و به دست مصرف کننده می‌ رسد.
  • پکیج در واقع با همان سیستم آبگرمکن کار می‌ کند اما تفاوتی که دارد این است که وظیفه گرم کردن رادیاتورها را نیز به عهده خواهد داشت.
  • پکیج‌ها به دو دسته تک مبدل و دو مبدل دسته‌ بندی می‌ شوند. در پکیج‌ ها، آب سرد به سیستم وارد شده و با مشعلی که در آن طراحی شده است گرم می‌ شود و به دست مصرف کننده می‌ رسد. در سمت دیگر لوله‌ های رادیاتور نیز وجود دارند که به مبدل وارد می‌ شوند. به واسطه همان مشعل دوباره گرم شده است و به سمت لوازم گرمایشی یا همان رادیاتورها می‌ رود.

آبگرمکن دیواری بهتر است یا پکیج؟

آبگرمکن دیواری در واقع جایگزین آبگرمکن مخزن‌ دار شده است و پکیج دیواری نیز جانشین موتورخانه می باشد و در دنیای امروز این وسایل گرمایشی گزینه‌ های بهتری محسوب می‌ شوند زیرا هم از نظر مصرف سوخت و هم از نظر کارایی عملکرد بهتری دارند. پکیج دیواری نیز از آبگرمکن دیواری بسیار به صرفه‌ تر است زیرا پکیج علاوه بر آنکه وظیفه آبگرمکن را انجام می‌ دهد در واقع هم کار موتورخانه را انجام می‌ دهد و هم کار بخاری را و بسیار خوب نقش خود را ایفا می‌ کند. به همین خاطر سطح مصرف انرژی در پکیج‌ ها بسیار پایین‌ تر است و بازده حرارتی آنها افزایش پیدا می‌ کند.

حتما بخوانید:   دلیل آب دادن آبگرمکن دیواری چیست و چطور آن را برطرف کنیم؟

استفاده در شرایط گوناگون

  • آبگرمکن دیواری و پکیج دیواری فضای کمی در خانه اشغال می‌ کنند و هر دوی آنها را می‌ توان در آشپزخانه نصب نمود.
  • پکیج ها برای محیط‌ های کوچک مناسب هستند اما لازم به ذکر است محل نصب پکیج می‌ تواند با محدودیت‌ هایی مواجه باشد. به عنوان مثال نصب کردن پکیج در فضای کمتر از ۶۰ متر ممنوع می‌ باشد و در این محیط‌ ها باید از آبگرمکن استفاده شود.
  • یکی دیگر از بزرگترین ایرادهایی که می‌ توان به آبگرمکن‌ گرفت سرد شدن ناگهانی آب می‌ باشد. آبگرمکن‌ هایی که بدون مخزن هستند به علل مختلفی مخصوصاً در فصل زمستان ممکن است با این مشکل مواجه شوند اما در پکیج‌ های دیواری کمتر این ایراد مشاهده می‌ شود.
  • پکیج دیواری به علت آنکه از برق استفاده می‌ نماید در مناطقی که ممکن است قطعی برق در آنجا زیاد باشد گزینه مناسبی نخواهد بود. در نتیجه بهتر است در این مناطق از آبگرمکن استفاده شود تا قطع شدن برق اختلالی در دمای خانه شما ایجاد نکند.

تفاوت آبگرمکن و پکیج از نظر قیمت

آبگرمکن‌ ها نسبت به پکیج قیمت پایین‌ تری دارند ولی زمانی که شما برای خانه خود پکیج خریداری می‌ کنید دیگر لازم نیست که بخاری هم بخرید.تفاوت پکیج و آبگرمکن دیواری | انواع پکیج و آبگرمکن دیواری در واقع با یک تیر دو نشان می‌ زنید و از پرداخت هزینه اضافی نیز جلوگیری می‌ کنید.

مقایسه پکیج و آبگرمکن از نظر آلودگی محیطی

پکیج و آبگرمکن از وسایل گرمایشی هستند که باعث خشک شدن محیط می‌ شوند و در اصطلاح هوای خانه را سنگین می‌ کنند. در این شرایط سالمندان و کودکان با شرایط سختی مواجه خواهند شد و ممکن است دچار مشکلات تنفسی شوند.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم که شما را با آبگرمکن و پکیج آشنا کنیم، ویژگی‌ ها و مشخصات هر کدام را توضیح دهیم و تفاوت بین آن دو را برای شما بازگو کنیم. حال شما می‌ توانید تصمیم نهایی را با در نظر گرفتن امکانات و شرایط خود بگیرید و یک وسیله گرمایشی مناسب خریداری کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تفاوت پکیج و آبگرمکن دیواری

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تفاوت پکیج و آبگرمکن دیواری، انواع پکیج و آبگرمکن دیواری

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x