تعمیرات ساختمان

قیمت بازسازی خانه در سال ۱۴۰۲ | عوامل موثر در هزینه بازسازی

قیمت بازسازی خانه در سال ۱۴۰۲ | عوامل موثر بر هزینه بازسازی خانه، بازسازی اتاق‌ها

هزینه های مربوط به بازسازی خانه به عوامل مختلفی بستگی دارد و در صورت تغییر هر کدام از این عوامل قیمت آن تغییر خواهد یافت، هزینه و قیمت بازسازی خانه با توجه به اینکه خانه را به صورت اساسی بازسازی نمایید یا از چه متریالی استفاده نمایید و… افزایش یا کاهش پیدا خواهد کرد. بازسازی خانه موجب می شود، که آسایش شما بیشتر شود و همچنین ارزش ساختمان بیشتر خواهد شد.

امروز هزینه های بازسازی را پرداخت نمایید

قبل از این که هزینه بازسازی منزل خود را برآورد نمایید، بهتر است، که وضعیت بازار را بدانید. چنانچه تصمیم شما برای انجام دادن بازسازی ساختمان جدی می باشد، بهتر است، که در اولین اقدام تیم مناسب را استخدام نمایید. هزینه و قیمت بازسازی مثل هزینه های دیگر در کشور هر روز افزایش می یابد. به همین علت پیشنهاد می گردد، که کار خود را عقب نیانداخته و هزینه تعمیر و بازسازی ساختمان خود را پرداخت نمایید.

نحوه محاسبه هزینه بازسازی منزل

برای محاسبه نمودن قیمت بازسازی منزل به صورت کلی از دو روش استفاده می شود:

 • اولین روش این است، که هزینه بازسازی خانه به صورت متری محاسبه می گردد. در این شیوه قیمت بازسازی کردن یک متر مربع از ساختمان مشخص می گردد، ولی کاهش و افزایش قیمت بازسازی باز به موارد زیاد دیگر بستگی خواهد داشت و میزانی که تعیین می گردد، تقریبی خواهد بود.
 • یک روش دیگر این است که به صورت کلی هزینه بازسازی محاسبه می گردد. در این شیوه پس از اینکه محل مورد نظر مورد بررسی قرار گرفت، در مورد میزان خدمات و نوع خدمات مورد نیاز و قیمت مدنظر طرفین و… صحبت شده و به توافق میرسند در این شیوه تعداد روزهایی که برای تمام شدن خدمات مورد نیاز است تعیین شده و قیمت و دستمزد یک روز در نظر گرفته می شود.

عوامل مختلفی که در قیمت بازسازی موثر هستند

برای اینکه عوامل گوناگونی که بر هزینه بازسازی موثر هستند را بررسی نمایید، می توانید قسمت های مختلف منزل را به دو بخش تقسیم نمایید:

 • اتاق مرطوب مثل سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه. قیمت بازسازی این اتاق ها از دیگر اتاق ها بیشتر خواهد بود و این به نوساز یا قدیمی بودن بستگی ندارد.
 • اتاق خشک مثل اتاق نشیمن، پذیرایی، خواب و… کار اتاق خشک عوض کردن کفپوش و رنگ آمیزی می باشد، ولی کار اتاق مرطوب نیاز به عملیات تاسیساتی بیشتری خواهد داشت و تعمیرات آن اساسی خواهد بود.
 • قیمت و هزینه خرید متریال و اقلام اولیه از جمله عواملی است، که در تعیین هزینه بازسازی بسیار مهم می باشند. این که از چه متریال و اقلامی استفاده می‌کنید،بر هزینه بازسازی و تعمیرات تأثیر خواهد گذاشت. در صورت استفاده از اقلام درجه یک و یا معمولی هزینه شما متغیر خواهد بود.
 • هزینه نصب و اجرا از دیگر عوامل موثر می‌باشد. در محاسبه هزینه بازسازی منزل باید به این مورد نیز توجه داشته باشید. همچنین علاوه بر هزینه نصب و اجرا هزینه تخریب ساختمان و هزینه حمل ضایعات نیز باید اضافه شود.
حتما بخوانید:   تعمیر و ترمیم چمن مصنوعی آسیب دیده | مراحل ترمیم چمن مصنوعی

بازسازی منزل

هزینه بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

در برخی از ساختمان ها سرویس بهداشتی و حمام یکی می باشد. در این صورت در هزینه بازسازی صرفه جویی خواهد شد. بازسازی سرویس بهداشتی و حمام با توجه به عوامل مختلفی مانند متریالی که برای دیوارپوش و کفپوش انتخاب می شود، کمد و سینک، شیرآلات، نورپردازی و… متغیر خواهد بود و همه این عوامل بر هزینه بازسازی خانه های نوساز و قدیمی تاثیرگذار هستند.

در صورتی که قصد استفاده از گزینه های لوکس تر و اساسی تر مانند حوله خشک کن، وان یا تغییر توالت ایرانی به فرنگی و… را داشته باشید، حتماً باید به هزینه بازسازی این موارد را نیز اضافه نمایید.

هزینه بازسازی آشپزخانه

برای افراد کارفرما در کنار سرویس بهداشتی و حمام هزینه هایی که به آشپزخانه مربوط می باشد، بسیار حائز اهمیت است و در خیلی از مواقع منظور کارفرماها از قیمت بازسازی خانه قدیمی در حقیقت قیمت بازسازی سرویس بهداشتی و آشپزخانه می باشد.

چون در این بخش گزینه های بازسازی متعدد می باشد، تیم هایی که این کار را انجام می‌دهند به مشتریان خود پروژه ها را در پکیج های مختلف ارائه می دهند. به عنوان مثال:

 • بازسازی های کوچک: شامل شیرآلات، رنگ آمیزی، ارتقای روشنایی، نصب کاشی بین کابینتی و تخریب دیوارهای غیر باربر است.
 • بازسازی میان رده‌ی: شامل کف سازی، عوض کردن شیرآلات، نصب بک اسپلش، نصب سنگ روی کابینت و کابینت با قیمت های متناسب است.
 • بازسازی سطح بالا: شامل اجرا و طراحی کابینت های سفارشی، نصب پیشخوان سنگی یا کانتر یا گرانیتی، نورپردازی سقفی، نصب جزیره، تعویض سینک ظرفشویی و کف سازی است.
حتما بخوانید:   پنجره دوجداره upvc چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

در زمان بازسازی یا نوسازی قسمت‌هایی از آشپزخانه باید به سه چیز بیشتر از عوامل دیگر توجه داشته باشید، کفپوش، سنگ روی کابینت و کابینت ها. این موارد با انواع متریال معمولی تا لوکس می توانند اجرا شوند و به صورت قابل توجهی هزینه بازسازی را تغییر دهند.

بنابراین در صورتیکه قصد بازسازی کامل آشپزخانه خود را دارید، پیشنهاد می شود، که بیشترین بودجه خود را به متریال پیشخوان و کابینت اختصاص دهید. همچنین به هزینه نصب آنها نیز توجه داشته باشید و آن را کنار بگذارید. سپس چنانچه آشپزخانه منزل شما نیازی به تعمیرات اساسی نداشته باشد،دکور  فضا را ارتقا داده و شیرآلات را عوض کنید.

هزینه بازسازی پذیرایی و نشیمن

قسمتی از هزینه بازسازی منزل باید به بازسازی اتاق پذیرایی و نشیمن تخصیص یابد. هزینه هایی که به این قسمت ها مربوط است، معمولاً کمتر می باشد. چون این بخش ها فضای زیادی را تشکیل می دهند، تغییر در آنها زیاد به چشم می آید. در اتاق پذیرایی و نشیمن می‌توانید تغییر های زیادی را انجام دهید. در برخی مواقع افراد فقط مبلمان و رنگ دیوارها را عوض می کنند و در برخی مواقع امکان دارد، که کفپوش، پریزها، کلید ها و پنجره ها نیز عوض شده و به روز شوند.

از عوامل مهمی که در هزینه بازسازی این بخش ها بسیار مهم است و امکان دارد آن را به شدت افزایش دهد، نصب کردن شومینه می‌باشد. در هزینه بازسازی اتاق نشیمن و پذیرایی نیز موارد لوکس تر مثل نصب سیستم هوشمند و… می تواند در هزینه بازسازی ساختمان تاثیر بسزایی داشته باشند.

بازسازی منزل

قیمت بازسازی اتاق ها

در بازسازی ساختمان بهتر است که اتاق مهمان و خواب نیز بازسازی شوند قیمت بر هزینه بازسازی برای اتاق ها تقریبا مانند هزینه بازسازی اتاق نشیمن و پذیرایی می باشد در اکثر مواقع اتاق های مهمان و خواب فقط به نورپردازی کمد دیواری برای رنگ آمیزی جدید احتیاج خواهند داشت.

هزینه بازسازی پارکینگ و زیرزمین

هزینه بازسازی پارکینگ و زیرزمین معمولا مبلغ زیادی را نیاز نخواهد داشت. مگر اینکه افراد قصد داشته باشند امکانات خاصی به آنها اضافه نموده و کاربری آنها را تغییر دهند، که در این شرایط افراد برای هزینه های مختلف غیر تأسیساتی و تأسیساتی باید آماده شوند. از هزینه های تأسیسات در قسمت های گوناگون می توان به لوله کشی گاز، لوله کشی آب، گرم و سرد نمودن سیستم تهویه، نصب نمودن شوفاژ و برق کاری اشاره کرد.

حتما بخوانید:   چرا باید از نمای مینرال استفاده کنیم؟ | کاربرد نمای مینرال

چگونه هزینه بازسازی منزل را کاهش دهیم؟

کنترل قیمت و بازار از دست افراد خارج می باشد، ولی می توانید با به کار بردن راهکارهایی هزینه بازسازی ساختمان خود را کاهش دهید. در ادامه به راه‌هایی که برای کم کردن هزینه بازسازی می‌توانید داشته باشید، اشاره می کنیم:

 • برنامه ریزی داشته باشید. از مسئله های مهم در بازسازی منزل، داشتن برنامه ریزی می باشد. به صورت دقیق باید خدماتی که نیاز دارید و هزینه هایی که به این خدمات ارتباط دارد را مشخص نموده و بررسی نمایید. ببینید که به چه امکاناتی نیاز دارید و چه کارهایی باید انجام شود و سپس به هرکدام بودجه را اختصاص دهید.
 • تقویمی برای پروژه خود بسازید. برای این که بتوانید هزینه بازسازی خانه های کهنه را کمتر کنید، بهتر است، که برای خود تقویمی تدوین نمایید. با مشورت متخصصان و پیمانکاران تقویم را پر کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید، که برای وقفه های احتمالی باید زمان مناسبی را در نظر بگیرید.
 • هزینه هایی که قابل پیش‌بینی نیستند را نیز باید پیش‌بینی نمایید. پیشنهاد می گردد وقتی که هزینه و قیمت بازسازی منزل را محاسبه و برآورد می نمایید، به مبلغ فوق ده الی پانزده درصد برای تغییرات غیر منتظره و احتمالی اضافه نمایید.
 • قبل از اینکه بازسازی منزل خود را آغاز کنید تصمیمتان را به صورت قطعی بگیرید و ثبات نظر داشته باشید. در میان بازسازی پروژه خود چیز جدید را به صورت ناگهانی اضافه نکنید. در این صورت هزینه بازسازی افزایش خواهد یافت و همچنین مراحل بعدی نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وقتی پروژه را آغاز می نمایید، باید به آن پایبند باشید، تا بازسازی با موفقیت انجام شود.
 • در زمانی که می‌خواهید تیم مورد نظر را برای بازسازی منزل خود انتخاب نمایید، باید به تجربه و سابقه آنها توجه ویژه ای داشته باشید و سعی کنید که از افرادی که حرفه‌ای، با تجربه، واجد شرایط و معتبر هستند را انتخاب نمایید. این کار موجب خواهد شد، که در مرحله نهایی از نتیجه به دست آمده راضی بوده و لذت ببرید. در غیر این صورت ممکن است، که بازسازی آنطور که می‌خواهید انجام نشده و یا به صورت غیر اصولی انجام شود، بعد در آینده مشکلات زیادی را برای شما به وجود آورد.

31

قیمت بازسازی خانه در سال ۱۴۰۲ | عوامل موثر در هزینه بازسازی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی عوامل موثر در هزینه بازسازی خانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x