تعمیرات پکیج و آب گرمکن

دلیل گرم نشدن رادیاتور های پکیج ایران رادیاتور چیست؟

گرم نشدن رادیاتور های پکیج یعنی دستگاه روشن است ولی آب گرم بخوبی به رادیاتور ها نمی رسد و باعث سرد ماندن آنها می شود. گرم نشدن رادیاتور ها دلایل مختلفی دارد. ما قصد داریم در این مقاله از ایبک امداد به بررسی گرم نشدن رادیاتور های پکیج ایران رادیاتور بپردازیم:

روش راه اندازی رادیاتور های پکیج ایران رادیاتور در حالت زمستانه

ابتدا به نحوه گرم شدن رادیاتورها در پکیج ایران رادیاتور می پردازیم تا ببینیم چه عواملی می تواند مسیر گرم شدن رادیاتورها را با مشکل روبرو کند:

 • چنانچه اولین بار است می خواهید پکیج خود را روشن کنید، ابتدا باید مدار دستگاه را پر از آب کنید. برای این کار آب سرد ورودی پکیج را باز کرده و بعد از آن آب مصرفی را باز کنید تا هواگیری از آب انجام شود.
 • جهت راه اندازی مدار گرمایش باید فشار بار دستگاه حتماً بین یک و نیم تا دو بار باشد. اگر بار فشار  پکیج شما کمتر از این میزان باشد باید زیر بدنه پکیج شیر مشکی یا آبی رنگ متصل به دستگاه را باز کنید.
 • عقربه فشارسنج روی دستگاه باید روی عدد ۲ قرار گرفته باشد. سپس شیر پرکن را ببندید.
 • در این مرحله پکیج باید خاموش باشد، در غیر این صورت با کدهای خطا مواجه می شوید. دسته شیر گاز را باز کرده و کلید اصلی برق دستگاه را متصل کنید.
 • ولوم انتخاب حالت باید روی مصرفی قرار گرفته باشد تا چراغ ها دو به دو از سمت چپ به راست خاموش و روشن شوند. ترموستات پکیج باید روی حالت یا max  یا min قرار داشته باشد. تا دمای مصرفی آب دستگاه تنظیم شود.
 • آب مصرفی در این حالت کم کم گرم می شود. جهت راه اندازی حالت زمستانه باید ولوم انتخاب دستگاه را روی علامت شوفاژ قرار دهید تا رادیاتور ها هم گرم شوند.
 • شیرهای برگشت و رفت تمام رادیاتور ها باید در حالت باز قرار داشته باشد. شیر هایی که در زیر رادیاتور ها تعبیه شده اند باید کاملاً باز باشند. ترموستات را بچرخانید درجه حرارت رادیاتور ها را روی min یا max یا بین این دو حالت باید قرار دهید تا درجه رادیاتورها مشخص شود.
حتما بخوانید:   رفع ارور E51 در پکیج ایران رادیاتور | دلایل کد خطای E51

دلیل گرم نشدن رادیاتور های پکیج ایران رادیاتور

گرم نشدن رادیاتور ها دلایل مختلفی دارد که در ادامه این مقاله به آنها می پردازیم:

شیر های رفت و برگشت رادیاتور ها در زیر پکیج ایران رادیاتور کامل باز نیستند

زیر بدنه پکیج چهار شلنگ آب وجود دارد که دو عدد از آنها مربوط به شیرهای رفت و برگشت پکیج و دو تای دیگر مربوط به شیرهای رفت و برگشت رادیاتور ها می شوند. جهت اطمینان از کامل باز بودن شیرهای رفت و برگشت مدار، آنها را بررسی کنید شیر ها باید موازی با لوله ها باشند.

پکیج ایران رادیاتور

شیر های رفت و برگشت در پکیج ایران رادیاتور بسته اند

چنانچه پکیج روشن می شود و آب گرم دمای مطلوبی دارند ولی رادیاتور ها سرد هستند، ممکن است به دلیل این باشد که رادیاتور ها از پکیج دور تر هستند. ممکن است شیر های رفت و برگشت را باز نکرده باشید یا رادیاتور ها بخوبی بالانس نباشند.

 1. باید ابتدا رادیاتورها را بررسی کنید شیر رفت و شیر بالایی در تمام رادیاتور ها باید کاملاً باز باشند. شیر برگشت یا شیر پایین رادیاتور ممکن است، بطور کامل باز نشده باشد. باید به سراغ رادیاتور بعدی رفته و آنرا از رادیاتور قبلی بیشتر باز کنید. تا وقتی به آخرین رادیاتور رسیدید شیر پایین آن بطور کامل باز باشد.
 2. اکنون تمام رادیاتور های شما کاملاً بالانس شده اند. توجه داشته باشید شیر پایین رادیاتور یا شیر برگشت به وسیله پیچاندن روکش باز نمی شوند. روکش آنرا برداشته و با آچار مناسب شیر را باز کنید.

رادیاتور های پکیج ایران رادیاتور هوا گرفته اند

یکی از مشکلات رایج رادیاتور های پکیج هواگیری آنها می باشد که باید در حالت زمستانه، تمام رادیاتور ها را هواگیری کنید.

 • جهت انجام این کار باید ابتدا پکیج خود را خاموش کرده و بعد از اینکه آب داخل مدار دستگاه خنک شد، شیر بالای رادیاتور را با آچار هواگیری باز کنید تا هوای آن بخوبی تخلیه شود.
 • بعد از اینکه به همراه هوا از رادیاتور آب تخلیه شد یعنی هواگیری رادیاتور های شما بخوبی انجام شده است.
 • هواگیری کردن رادیاتور ها در گرم شدن آنها بسیار مؤثر می باشد و در عملکرد پکیج نیز تأثیر بسزایی دارد.
حتما بخوانید:   نکات کلیدی در خصوص جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان

ارتفاع شعله در پکیج ایران رادیاتور کوتاه می باشد

دو نوع شعله به نام های شعله بلند و شعله کوتاه در پکیج وجود دارد، که باید در ارتفاع مشخصی بسوزند.

 1. میزان شعله کوتاه پکیج به اندازه یک سوم ارتفاع از محفظه احتراق است و شعله بلند نیز باید به میزان دو سوم از ارتفاع محفظه بلندی داشته باشد.
 2. چنانچه شعله ارتفاعی غیر از این داشته باشد چند دلیل می تواند باعث بروز این  شود.
 3. ممکن است فشار گاز ورودی به ساختمان کم باشد که در این حالت حتماً باید به اداره گاز منطقه خود اطلاع دهید تا مشکل را بررسی و برطرف کنند. در حالت دیگر ممکن است شیر ماژوله گاز بخوبی تنظیم نباشد و باید توسط تعمیرکار پکیج، شیر ماژوله تنظیم شده تا ارتفاع شعله درست شود.

سوپاپ بای پس پکیج ایران رادیاتور رسوب گرفته باشد

مسیر حرکت آب گرم در حالت عادی به سمت مبدل اولیه رفته تا آب گرم مصرفی در پکیج تأمين شود.

 •  زمانی که پکیج را در وضعیت زمستانه تغییر می دهید، چنانچه شیر آب گرم مصرفی ساختمان بسته باشد، شیر موتوری در زیر پکیج فعال شده و با حرکت سوپاپ بای پس آب گرم مصرفی به سمت رادیاتور های پکیج تغییر مسیر داده تا رادیاتورها نیز گرم شوند.
 • ممکن است سوپاپ بای پس رسوب گرفته یا ضعیف شده باشد، و به درستی  نتواند عمل کند.
 •  با وجود فعال شدن شیر موتوری، مسیر جریان آب گرم به سمت رادیاتورها باز نمی شود و سوپاپ بدرستی حرکت نکرده است.. پس در اینصورت رادیاتورها گرم نخواهند شد.
 • برای برطرف کردن این مشکل باید، توسط تعمیرکار‌ متخصص پکیج مورد بررسی قرار بگیرد. چنانچه سوپاپ بای پس دچار رسوب گرفتگی شده باشد، با رسوب زدایی و شستشوی آن مشکل برطرف می شود. ولی اگر فنر سوپاپ دچار خرابی و یا ضعیف شده باشد، راهی جز تعویض این سوپاپ ندارید.

خراب شدن پمپ پکیج ایران رادیاتور

مهم ترین قطعه ای که می تواند در حالت خرابی خود مانع از گرم شدن رادیاتور ها شود پمپ پکیج می باشد، چون آب گرم در مسیر گرمایش دیگر نمی تواند بخوبی بچرخد.

 • خراب شدن پمپ پکیج به دلایل گوناگونی مانند شکستن پروانه پمپ، گیرپاژ کردن پمپ، رسوب گرفتن پمپ، بسته شدن مسیر ورودی به پمپ و همچنین کثیف شدن فیلتر ورودی صورت می گیرد.
 • هر کدام از این دلایل می تواند باعث شود تا پمپ پکیج بخوبی کار نکند.
 • باید ابتدا بدنه پمپ را لمس کرده تا مطمئن شوید که پمپ داغ نکرده است.
 • در این مرحله باید پیچ های پمپ پکیج را باز کنید تا بتوانید از چرخش روتور پمپ اطمینان پیدا کنید. چنانچه روتور پمپ دستگاه گیر کرده باشد شما می توانید با استفاده از یک پیچ گوشتی آنرا چند دور بخوبی بچرخانید تا دوباره شروع به کار کند. ولی اگر شکستگی در پروانه پمپ ایجاد شده باشد بهتر است، حتماً این قطعه را تعویض کنید. در انتها از باز بودن مسیر های ورودی به پمپ پکیج نیز مطمئن شوید و فیلتر پمپ را بخوبی تمیز کنید.
حتما بخوانید:   دلیل روشن نشدن پکیج بوتان و ایران رادیاتور

مبدل اصلی پکیج ایران رادیاتور رسوب گرفته است

عملکرد مبدل اصلی یا اولیه در پکیج های دو مبدله این می باشد که آب گرم مسیر گرمایش رادیاتور را گرم کند. ولی اگر مبدل اولیه به دلایلی مانند سختی آب زیاد، حرارت بالای پکیج و بی کیفیت بودن مبدل دچار رسوب گرفتگی شود، دیگر آب مورد نیاز جهت رادیاتور های پکیج را نمی تواند بخوبی گرم کند.

مشکل رسوب گرفتگی مبدل های پکیج ایران رادیاتور را می توانید با انجام مراحل اسید شویی به راحتی برطرف کنید.

لوله های رادیاتور های پکیج ایران رادیاتور جرم گرفته اند

رادیاتور های پکیج از لوله هایی از جنس فلز ساخته شده اند که به دلایلی مانند خوردگی، زنگ زدگی و تماس با آب مسدود می شوند و این رسوبات در پکیج نیز یک دلیل دیگر گرفتگی در مسیر لوله های رادیاتور های پکیج ایران رادیاتور است.

 1. تمام این عوامل باعث می شوند تا آب گرم نتواند به راحتی در رادیاتور های پکیج ایران رادیاتور گردش کند و شما با سرد شدن رادیاتور های پکیج روبرو می شوید.
 2. ابتدا باید دلیل این مشکل را پیدا کرده و آنرا برطرف کنید. باید رادیاتور ها را باز کرده و زیر فشار زیاد آب گرفته تا جرم های آن بخوبی شسته شود تا آب بتواند بخوبی در مسیر گردش آب به حرکت در آید و رادیاتور های پکیج گرم شوند.
 3. توجه داشته باشید قبل از شروع فصل زمستان پکیج ایران رادیاتور را سرویس کنید تا هر گونه جرم و رسوب گرفتگی آنرا برطرف کنید.

پکیج ایران رادیاتور

جمع بندی

در این مقاله دلایل گرم نشدن رادیاتور های پکیج ایران رادیاتور را بطور کامل برای شما توضیح دادیم. همچنین از نحوه برطرف کردن این ایراد مطالب مهم را برایتان بیان کردیم. برای استفاده بهینه از پکیج ایران رادیاتور سرویس های سالانه دستگاه را فراموش نکنید. بهتر است از سرویسکار متخصص پکیج کمک بگیرید. مجموعه ایبک امداد آماده خدمت رسانی به شما کاربران عزیز می باشند.

31

دلیل گرم نشدن رادیاتور های پکیج ایران رادیاتور چیست؟

مجموع امتیاز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x