خدمات ساختمان

نقاشی ساختمان در زمان بازسازی | ترفند نقاشی ساختمان

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

طراحی و نقاشی ساختمان در هنگام بازسازی از مهم‌ترین مراحل می‌باشد. انجام درست نقاشی ساختمان با توجه به قوانین خاصی انجام می‌شود. به این ترتیب زیبایی منزل دوچندان خواهد شد. بنابراین افرادی که می‌خواهند نقاشی ساختمان را انجام دهند، حتماً باید آموزش‌های لازم را دیده باشند. در غیر این صورت نمی‌توانند نقاشی ساختمان را به درستی انجام دهند.

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

برای اینکه نقاشی ساختمان در هنگام بازسازی به صورت صحیح و اصولی انجام شود و از نتیجه کار راضی باشید، حتماً باید از ابزار مناسب استفاده کنید. انتخاب ابزار مورد نیاز باید با دقت انجام شود. در این صورت رنگ آمیزی ساختمان راحت‌تر و آسان‌تر خواهد بود.

استفاده از غلتک‌های میله بلند

اکثر افراد گمان می‌کنند که استفاده از غلتک‌های میله بلند فقط برای سقف و دیگر مناطق مرتفع است. ولی برای اینکه نقاشی ساختمان راحت‌تر و آسان‌تر انجام شود، استفاده از این نوع غلتک‌ها پیشنهاد می‌شود.

چون این غلتک‌ها ارتفاع بیشتری دارند می‌توان برای نقاشی اکثر نقاط از آن استفاده کرد. با استفاده از غلتک‌های میل بلند دیگر برای رنگ کردن قسمت پایین دیوار نیاز به خم شدن نخواهد بود. به این ترتیب خستگی نقاشی ساختمان کمتر می‌شود و سرعت کار بسیار بیشتر خواهد بود. بنابراین با رعایت این مورد پس از اتمام نقاشی از کمردرد و درد بازو در امان خواهید بود و برای تهیه انواع فرجه‌ها دیگر نیاز به هزینه کردن نخواهد بود.

استفاده از فرچه مناسب

یک دیگر از ترفندهای نقاشی ساختمان این است که از فرچه مناسب استفاده شود. استفاده از غلتک نمی‌توان همه نقاط دیوار را رنگ آمیزی کرد. برای رنگ کردن بعضی از بخش‌ها باید از فرچه مناسب استفاده نمود. فرچه با توجه به سایزی که دارد به بزرگ، متوسط و کوچک و با توجه به کیفیتی که دارد از بد تا خوب تقسیم بندی می‌گردد.

نباید از فرچه‌هایی که قیمت بسیار پایینی دارند، انتظار کیفیت و کارایی بالایی داشته باشید و امکان دارد که در حین کار موهای آن جدا شود و به این ترتیب رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان خراب شود. از فرچه‌های مصنوعی که دو نوع هستند می‌توان برای نقاشی ساختمان استفاده کرد.

حتما بخوانید:   بهترین دیوارپوش برای حمام | انواع پوشش برای دیوار حمام

اولین نوع فرچه مصنوعی فرچه پلی استر می‌باشد که برای رنگ آمیزی خارج ساختمان کاربرد دارد. دومین نوع فرچه مصنوعی فرچه نایلونی می‌باشد که برای رنگ آمیزی درون ساختمان کارایی دارد. از فرچه‌های کوچک برای انجام دادن کارهای ظریف‌تر و از فرچه‌های بزرگ برای نقاشی نقاط دیگر ساختمان استفاده می‌کنند.

انتخاب کاتر مناسب

رنگ حالت کشسانی دارد که موجب می‌شود به اطراف پاشیده شود. برای جلوگیری از خراب شدن قسمت‌های دیگر دیوار باید از چسب استفاده کنید. در مواقعی که چسب را جدا می‌کنید، قسمتی از رنگ نیز جدا می‌گردد که در این صورت رنگ آمیزی و نقاشی انجام شده خراب خواهد شد. در این شرایط باید از کاتر کمک بگیرید. وقتی می‌خواهید از دیوار چسب را جدا کنید، در ابتدا اطراف آن را با استفاده از کاتر برش دهید. پس از آن چسب را از دیوار جدا نمایید.

وقتی از این ترفند نقاشی ساختمان استفاده می‌کنید، می‌توانید کار خود را با خیال راحت‌تر انجام دهید و از خرابی قسمت‌های رنگ شده نگران نباشید. اگر به کاتر دسترسی ندارید، از چاقو یا تیغ می‌توانید به جای آن استفاده نمایید.

نقاشی ساختمان

نگهداری غلتک و فرچه در یخچال

نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان کار سختی نیست. در صورتی که وسعت خانه زیادتر است، نقاشی آن چند روزی زمان نیاز خواهد داشت. بنابراین در یک روز نمی‌توانید همه کارها را انجام دهید. برای نقاشی ساختمان و استراحت‌های بین آن به چند روز وقت نیاز خواهد بود.

در این زمان باید غلتک و فرچه را در پلاستیک قرار داده و محکم ببندید. پس از آن آنها را داخل یخچال نگهداری کنید. این کار موجب می‌شود که رنگ روی فرچه و غلتک خشک نشود و با خیال راحت تا چند روز بدون استفاده از الکل و تینر می‌توانید از آنها استفاده نمایید. سرعت نقاشی ساختمان در این صورت بیشتر خواهد بود و وقت شما هدر نخواهد رفت. این ترفند نیز از جمله ترفندهای کاربردی محسوب می‌شود.

روش W برای نقاشی ساختمان

افراد مبتدی برای نقاشی ساختمان خطوط افقی و عمودی به صورت رفت و برگشت ایجاد می‌کنند. این کار موجب می‌شود که نتیجه خوب از کار در نیاید و همچنین در سراسر دیوار پوشش دهی به خوبی انجام نشود. یکی از ترفندهای رنگ آمیزی نقاشی ساختمان به روش W است که افراد متخصص در این زمینه استفاده از این شیوه را پیشنهاد می‌دهند.

برای انجام دادن این کار باید غلتک یا فرچه را به رنگ آغشته کرده و روی دیوار یک W رسم نمایید. طول هر کدام از خط‌های این حرف باید به اندازه طول دست باشد. پس از آن دور آن باید دو آن مستطیل بکشید و به خوبی درون آن را رنگ نمایید. با انجام دادن این کار به خوبی همه سطوح رنگ می‌شوند و به صورت یکنواخت رنگ مورد نظر در سراسر دیوار پخش می‌گردد.

حتما بخوانید:   انواع شیرآلات بهداشتی آشپزخانه از جهت کاربرد | معایب و مزایای انواع شیرآلات

دستمال مرطوب در دسترس داشته باشید

با توجه به اینکه رنگ مایع است، احتمال دارد که در هنگام نقاشی به پایین بریزد و برای افراد مبتدی این یکی از مشکلات اصلی محسوب می‌شود. وقتی رنگ به پایین می‌ریزد، زمین و قسمت‌هایی که نمی‌خواهیم رنگ با آنها تماس داشته باشد بیش از اندازه کثیف خواهند شد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، راه حل ساده‌ای وجود دارد. باید دستمال مرطوبی به همراه خود داشته باشد تا وقتی رنگ به سمت پایین می‌ریزد، به سرعت آن را پاک کنید.

دقت نمایید که دستمال کاغذی و یا پارچه‌های خشک برای این کار مناسب نخواهند بود. چون چسبیدن رنگ به زمین نتیجه کثیف کاری را بیشتر می‌کنند. وقتی پنجره را رنگ آمیزی می‌کنید، باید رنگی که روی شیشه ریخته می‌شود را با استفاده از تیغه‌ای پاک کنید.

درزها را فراموش نکنید

دیوارها معمولاً یکدست و صاف نیستند و روی آنها شکاف‌ها و درزهایی وجود دارد که شاید مهم به نظر نیایند. اما این نقاط بسیار با اهمیت می‌باشند. از ترفندهای نقاشی ساختمان دید گسترده و وسیع شما می‌باشد که نباید در زمان رنگ میزی از شکاف‌ها و درزها غافل شوید. این قسمت‌ها نیز باید به خوبی رنگ شوند.

رنگی شدن دستگیره درها

کثیف شدن پریزها و دستگیره درها از مشکلاتی است که به طور معمول در هنگام رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان با آن مواجه می‌شوید. اگر از درها به خوبی نگهداری نکنید، هزینه‌های زیادی را به همراه خواهد داشت. برای پاک کردن رنگ‌ها باید وسایل مورد نیاز را داشته باشید. برای جلوگیری از آن باید در ابتدای کار خود دستگیره‌ها و پریزها را جدا کرده و دور از رنگ‌ها قرار دهید. وقتی کار نقاشی ساختمان به اتمام رسید می‌توانید نصب آنها را مجدداً انجام دهید.

همچنین می‌توانید از چسب کاغذی نیز استفاده کنید. چسب کاغذی را روی پریزها و درها بچسبانید و به این ترتیب از رنگی شدن آنها می‌توانید به راحتی جلوگیری نمایید. پس از اتمام کار چسب‌ها را جدا نمایید.

نکات مهم در نقاشی ساختمان هنگام بازسازی

 • رنگ مناسب و با کیفیت انتخاب کنید.
 • انواعی از تسترهای نقاشی را جمع کرده و در مکان روشن این تسترها را انتخاب کنید.
 • نقاشی مورد نظر را روی کاغذ در مکان روشن تست نمایید.
 • از نتیجه‌ای که می‌خواهید حاصل شود، اطمینان حاصل نمایید.
 • برای پوشاندن نقص‌های دیوار پیشنهاد می‌شود از رنگ‌های مات استفاده نمایید.
 • برای سقف رنگ مناسب انتخاب کنید. بهتر است که از رنگ سفید و رنگ‌های خیلی تیره استفاده نکنید.
 • برای نقاشی ساختمان از فرچه مناسب استفاده کنید. به سایز قلم‌مو انتخابی خود دقت کنید. بهترین طرح و شکل از قلم‌مو را برای کار مربوطه انتخاب کنید. با استفاده از شانه قدیمی می‌توانید قلم‌مو را تمیز کنید.
 • برای رنگ آمیزی از غلتک مناسب استفاده کنید. برای راحتی بیشتر استفاده از غلتک‌های دسته بلند پیشنهاد می‌شود.
 • از درزها و گوشه‌های دیوار نباید غافل شوید.
 • برای شروع کار دیوار را آماده کنید. مناطق ناصاف و حفره‌ها را پر کنید. رنگ‌های پوسته پوسته شده و کهنه را از بین ببرید. دیوارها را سمباده زنی کنید.
 • ‌قسمت‌هایی که نمی‌خواهید رنگ به آنها تماس داشته باشد را بپوشانید.
 • بهتر است که یک لایه رنگ اضافه در نظر بگیرید.
 • رنگ‌ها را با یکدیگر خوب مخلوط نمایید.
 • نوارهای چسبی که قبل از کار چسبانده بودید را با کاردک جدا کنید تا نقاشی خراب نشود.
 • اگر رد قلموها باقی مانده است، می‌توانید با مایع مخصوص پوشاننده آنها را از بین ببرید.
 • برای نظافت می‌توانید از پارچه‌های برزنتی کمک بگیرید.
 • ابتدا کار یک دیوار را به اتمام برسانید و سپس به سراغ دیوار دیگر بروید.
 • رنگ‌ها حتماً باید در ظرف مخصوص نگهداری شوند.
 • برای نقاشی ساختمان باید تکنیک‌های مورد نیاز برای قسمت‌های مختلف را به خوبی یاد بگیرید.
حتما بخوانید:   غلتک یا قلم مو؟ | بهترین ابزار برای رنگ آمیزی ساختمان

نقاشی ساختمان

سخن تکمیلی

در هنگام نقاشی ساختمان باید دقت فراوانی داشته باشید. چون در صورتی که این کار به صورت صحیح و اصولی انجام نشود، زحمات شما به هدر خواهد رفت. برای اینکه نتیجه بازسازی ساختمان و نقاشی بدون ایراد و ایده آل باشد، باید پیش از انجام آن سطوح مورد نظر را زیرسازی کنید. در ابتدا باید رنگ آستر زده شود و همه قسمت‌هایی که پوسته دارند با استفاده از سمباده به خوبی از بین بروند.

برای نقاشی ساختمان از ابزار مناسب و با کیفیت استفاده کنید. رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان نیاز به مهارت و دانش دارد. در صورتی که این کار را بدون داشتن آگاهی انجام دهید، نتیجه کار مطلوب نخواهد بود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نقاشی درست ساختمان در زمان بازسازی | ترفند نقاشی ساختمان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

ترفندهایی برای نقاشی ساختمان در زمان بازسازی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x