خدمات ساختمان

انواع مدل کمد دیواری با تخت تاشو | مزایا و معایب تخت تاشو

انواع مدل کمد دیواری با تخت تاشو| مزایا و معایب تخت تاشو، تخت تاشو تک نفره، تخت تاشو دو نفره

امروزه با توجه به اینکه آپارتمان نشینی گسترش یافته است و محیط زندگی افراد دارای متراژ پایین تری می باشد، افراد به دنبال وسایلی برای منزل خود هستند، که از فضای خود بهترین استفاده را داشته باشند. زندگی در آپارتمان های کوچک موجب شده است، که اکثر کالاها طوری طراحی و ساخته شوند، که چند منظوره باشند. طراحی کارها به گونه‌ای خلاقانه انجام می‌شود و نیاز به کمترین فضا دارند. یکی از این وسایل کمد دیواری با تخت تاشو می باشد.

کمد دیواری با تخت تاشو

همانطور که از اسم این محصول مشخص است، کمد دیواری می باشد، که همراه تخت تاشو بوده و ترکیب هوشمندانه کمد دیواری و تخت تاشو در این محصول انجام شده است، که موجب می شود از فضای محدود بهترین استفاده را داشته باشید. در این صورت برای دیگر لوازم خانه و تخت دغدغه کمبود فضا را نخواهید داشت.

انواع گوناگون کمد دیواری که تخت تاشو دارند

کمد دیواری هایی که دارای تخت تاشو هستند انواع گوناگونی دارند، که افراد با توجه به نیاز و سلیقه خود باید نوع مناسب آن را انتخاب کنند. در ادامه هر کدام از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم، تا در انتخاب تخت تاشو مناسب به شما کمک کنیم.

تخت تاشو از نوع یک نفره

تخت یک طرف نفره در مقایسه با تخت دو نفره کوچکتر می باشد و می‌توانید تخت یک نفره را در هر قسمت از منزل مثل باکس عمودی یا افقی قرار دهید. اندازه استاندارد تخت های یک نفره ۹۰ در ۲۰۰ یا ۸۰ در ۱۸۰ سانتی متر می باشد.

تخت تاشو

تخت تاشو از نوع دو نفره

اگر می‌خواهید از تخت دو نفره در مستر روم استفاده نمایید، توصیه می شود، که تخت خود را با کاناپه یا کمد دیواری تلفیق نمایید و بدین ترتیب استفاده بهینه از فضای خود داشته باشید. همچنین در صورتی که تخت دو نفره با دیگر مبلمان ها تلفیق شود، چند کاره خواهد بود. چنانچه می‌خواهید از تخت تاشو استفاده نمایید، بهتر است بدانید، که اندازه استاندارد آن ۲۰۰ در ۱۶۰ یا ۲۰۰ در ۱۴۰ سانتی متر می باشد. وقتی کمد دیواری شما دارای تخت خواب تاشو باشد، هر وقت که کمد را باز می‌کنید از تخت زیبا نیز می‌توانید استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   کاربرد سنگ پرلیت در ساختمان چیست | ویژگی های سنگ پرلیت

تخت تاشو

تخت تاشو برای نوجوانان و کودکان

در بیشتر خانه ها اتاق نوجوان و کودک نسبت به دیگر اتاق ها جمع و جور تر و کوچک تر طراحی می گردد. به همین دلیل والدین همیشه به دنبال فضایی هستند، که بتوانند وسایل فرزندان خود را قرار دهند. تخت تاشو در این شرایط کمک بزرگی می تواند به شما کمک کند. کمد دیواری که دارای تخت تاشو است، به کودکان شما این امکان را خواهد داد، که هم در طول شبانه روز از تخت مناسب استفاده کنند و هم برای بازی فضای مناسب داشته باشند.

تخت تاشو که دارای دو طبقه است

تخت تاشو هایی که از نوع دو طبقه می باشند از دیگر کمدهای دیواری هستند، که می خواهیم به آنها بپردازیم. در بعضی از خانواده ها کودکان از اتاقی مشترک استفاده می نمایند. وقتی که فضا محدود است، قرار دادن دو تخت خواب دردسر ساز خواهد بود. در این شرایط تخت خواب هایی که از نوع تاشو و دوطبقه هستند، به افراد کمک خواهد کرد. انتخاب این نوع تخت موجب خواهد شد، که در یک اتاق دو فرزند به راحتی جا شوند و فضای زیبا و شیکی نیز به وجود آورده شود.

تخت تاشو

تخت تاشو که برقی است

همانطور که گفتیم مزایای کمد دیواری که دارای تخت تاشو است زیاد می باشد، ولی یکی از معایب بزرگ آن این است، که باز و بسته کردن آن سخت است. ولی این مشکل نیز برطرف شده است. در صورتی که تخت تاشو به سیم کشی الکترونیک مجهز شود، با استفاده از کنترل ریموت می توانید به راحتی آنها را باز و بسته نمایید. در این نوع از تخت تاشو از کنترل جک نگهدارنده استفاده می گردد، که در این صورت تخت به صورت خودکار جمع آوری می شود. کاربرد تخت تاشو برقی بیشتر برای افرادی که دارای توانایی جسمانی خوبی نیستند، می باشد.

مزایا و معایب کمد دیواری که دارای تخت تاشو است

همه محصولات دارای معایب و مزایایی می باشند. کمد دیواری با تخت تاشو نیز همین گونه است. بهتر است، که با مزایا و معایب کمد دیواری که دارای تخت تاشو است آشنا باشید و ویژگی های منفی و مثبت آن را بدانید، تا با چشم باز و داشتن اطلاعات کافی بتوانید انتخاب خود را داشته باشید.

حتما بخوانید:   شرایط و نحوه مشارکت در ساخت و ساز ساختمان/قرارداد مشارکت در ساخت و ساز

مزایای کمد دیواری دارای تخت تاشو

  • استفاده کردن از کمد های دیواری که دارای تخت تاشو هستند موجب می‌شود، که شما فضای بیشتری را در اختیار داشته باشید.
  • تخت تاشو چند منظوره است و علاوه بر اینکه می توانید از تخت استفاده کنید، به عنوان کمد دیواری نیز می توانید از آن استفاده نمایید.
  • استفاده کردن از کمد دیواری هایی که دارای تخت تاشو هستند، مقرون به صرفه می باشد.
  • در صورتی که از کمد دیواری با تخت تاشو برقی استفاده کنید، در باز و بسته کردن آن مشکلی نخواهید داشت.

معایب کمد دیواری دارای تخت تاشو

  • چون در کمد دیواری هایی که دارای تخت تاشو هستند، شبکه سیمی وجود دارد، از نرمی آن کاسته می‌شود. ولی استفاده کردن از تشک مناسب و نرمال، این مشکل را برطرف خواهد کرد.
  • وقتی تخت کمد دیواری را جمع می کنید ممکن است، که زیبایی اتاق کمتر شود. چون اتاق بدون تخت دیده می شود.
  • تخت تاشو را نمی توان جا به جا کرد.

نصب تخت تاشو

تا اینجا با ویژگی‌ها تخت تاشو آشنا شدید. زمانی که تخت تاشو را تهیه می‌کنید، باید آن را نصب نمایید. از نکات مهم در نصب آن این است، که باید اندازه آن به صورت مناسب و دقیق مشخص شود. همچنین باید از اتصالات و ابزارآلات با دوام و مناسب استفاده شود، تا کیفیت تخت پایین نیاید و طول عمر آن کاهش پیدا نکند. به صورت کلی ساخت، طراحی و نصب کمد دیواری که دارای تخت تاشو است، یک فعالیت تخصصی می باشد. به همین دلیل توصیه می گردد، که از افراد و نیروهایی که در این زمینه تخصص دارند، کمک بگیرید. این کار موجب خواهد شد، که این محصول به صورت اصولی طراحی، ساخته و نصب شود.

انتخاب طرح و سبک تخت تاشو

افراد در انتخاب طرح و سبک تخت تاشو چالش زیادی نخواهند داشت. چون این محصول مدرن به حساب می‌آید و در سبک اسپرت و مدرن طراحی و ساخته می شود. در نتیجه با تمام اتاق ها با سبک و دکوراسیون متفاوت و مختلف سازگار می‌باشد. در بعضی از محصولات می توانید از دیزاین های کلاسیک سلطنتی و سنتی نیز استفاده کنید.

ابعاد تخت تاشو

تخت تاشو در ابعاد و اندازه های گوناگونی وجود دارد و اگر تختی با ابعاد مورد نظر خود را نیافتید، برخی از فروشگاه ها به شما این امکان را می‌دهند، که ابعاد و اندازه مورد نظر خود را انتخاب کرده و ساخت آن را سفارش دهید. همچنین در برخی مواقع می توانید از تخت تاشو هایی که به صورت افقی هستند، نیز استفاده کنید، تا نیازهای شما برطرف شود.

حتما بخوانید:   بهترین نوع کابینت آشپزخانه منزل چیست؟

متریال تخت تاشو

برای ساخت تخت تاشو اغلب از ام دی اف و چوب استفاده می شود. استفاده کردن از متریال چوب موجب می شود، که جلوه زیبا تر و متفاوت به دیزاین منزل ببخشد، ولی به دلیل اینکه چوب سنگین و گران است و همچنین در برابر حشرات و رطوبت آسیب پذیر می باشد، امروزه بیشتر از ام دی اف برای ساخت تخت تاشو استفاده می شود. ام دی اف هایی که دارای کیفیت خوبی هستند، نسبت به چوب ارزان تر بوده و وزنشان نیز کمتر است. همچنین ام دی اف ها دارای طرح های مدرن تر و متنوع تری نیز می باشند.

تخت تاشو عمودی

در اغلب اتاق خواب ها می توان از تخت تاشو عمودی استفاده کرد، چون ارتفاع آنها به اندازه کافی می‌باشد. ابعاد تخت تاشو مانند اندازه کمد لباس خواهد بود. اکثر افراد ترجیح می‌دهند، که از فضای عمودی بهترین استفاده را داشته باشند، به همین دلیل تخت تاشو های عمودی از پرطرفدارترین محصولات محسوب می شوند.

تخت تاشو افقی

بعضی از افراد هم امکان دارد، که مایل باشند، که از تخت افقی استفاده کنند و از فضای عمودی استفاده دیگری داشته باشند. برای رفع نیاز این افراد تخت تاشو هایی که از مدل افقی هستند، طراحی و ساخته می شود.

تخت تاشو

سخن تکمیلی

در این مقاله با انواع کمد دیواری هایی که دارای تخت تاشو هستند آشنا شدید. از مزیت های بسیار مهم این نوع از کمد دیواری ها این است، که از فضای کم به بهترین شکل می توانید استفاده کنید و کمبود جا را جبران نمایید و در عین‌حال دکوراسیون زیبایی داشته باشید.

با توجه به فضای اتاق شما و همچنین نیاز و سلیقه افراد تخت تاشو در مدل های گوناگونی طراحی و ساخته می شود. افراد باید بهترین آنها را انتخاب کنند. در زمان انتخاب تخت تاشو اگر دیوار اتاق شما کج و یا خیلی کوچک است و یا مایل هستید، که چند کشو به آن اضافه نمایید، پیشنهاد می شود، که از تخت تاشو های آماده خریداری نکنید و به صورت سفارشی با توجه به اندازه اتاق و بودجه ای که دارید، کمد دیواری با تخت تاشو را سفارش دهید. در این صورت شما کمد دیواری با تخت تاشویی منحصر به فرد خواهید داشت.

31

انواع کمد دیواری با تخت تاشو| مزایا و معایب تخت تاشو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی انواع مدل کمد دیواری با تخت تاشو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x