خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

✅ آموزش لوله باز کنی با جوش شیرین در منزل | رفع گرفتگی لوله فاضلاب با جوش شیرین ✅

یکی از روش های باز کردن لوله فاضلاب استفاده از جوش شیرین می باشد که حتماً شما هم تا به حال یکبار این روش را امتحان کرده اید جوش شیرین در بیشتر خانه ها پیدا می شود و نیازی نیست برای پیدا کردن آن با مشکل و پرداخت هزینه زیاد روبرو شوید در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با باز کردن لوله فاضلاب به وسیله جوش شیرین آشنا کنیم با ما همراه باشید.

باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

جوش شیرین یک لوله بازکن قوی خانگی می باشد که معمولاً در همه خانه ها هم به راحتی پیدا می شود با استفاده از جوش شیرین می توان بسیاری از گرفتگی های لوله فاضلاب مانند لوله ظرفشویی، توالت و حمام را برطرف کرد شما می توانید با استفاده از جوش شیرین خودتان به راحتی گرفتگی لوله فاضلاب را رفع کنید.

دلایل گرفتگی به طور معمول می تواند پسماند مواد غذایی، مو، روغن، چربی و غیره در داخل چاه باشد موادی را که برایتان نام بردیم می توانند به مرور زمان باعث گرفتگی در لوله فاضلاب آشپزخانه شوند برای اینکه گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه را برطرف کنید جوش شیرین می تواند گزینه مناسبی باشد زیرا جوش شیرین خاصیت اسیدی دارد و به راحتی با موادی که در داخل لوله فاضلاب می باشند حل می شود.

در ادامه می خواهیم شما را با نحوه باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین و نکات ایمنی که باید رعایت کنید آشنا کنیم:

باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

آشنایی با جوش شیرین

اگر شما می خواهید از جوش شیرین برای گرفتگی های لوله فاضلاب استفاده کنید ابتدا باید با این ماده آشنایی بیشتری داشته باشید به طور کلی محلول هایی که با جوش شیرین آماده می شوند می توانند بیشتر گرفتگی های فاضلاب را برطرف کنند اگر گرفتگی منزل شما سخت بود و با جوش شیرین برطرف نشد باید برای باز کردن گرفتگی موارد دیگر را امتحان کنید ولی در بیشتر مواقع جوش شیرین می تواند مشکل را برطرف کند.

نام دیگر جوش شیرین بی کربنات سدیم می باشد که پودر قلیایی بوده و مقدار کمی هم خاصیت اسیدی دارد به همین دلیل چربی ها را به راحتی در خود حل خواهد کرد و می‌تواند روش خوبی برای بازکردن لوله فاضلاب باشد شاید برایتان جالب باشد که بدانید از جوش شیرین برای کارهای دیگر مانند از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی و تمیز کردن ماشین لباسشویی هم استفاده می شود. البته جوش شیرین در مواد خوراکی مانند نان و کیک ها هم برای حجم دهنده، مورد استفاده قرار می گیرد.

قبل از اینکه کار خود را با جوش شیرین شروع کنید باید نکات ایمنی را دانسته و به آن عمل کنید این کار باعث می شود که شما ایمن بوده و سرعت باز کردن لوله فاضلاب هم با جوش شیرین بیشتر شود این موارد عبارتند از:

 • اگر شما می خواهید با محلول لوله بازکن لوله فاضلاب را باز کنید هیچگاه بعد از استفاده از لوله باز کن، از محلول جوش شیرین و سرکه و یا جوش شیرین و نمک استفاده نکنید.
 • اگر از جوش شیرین و سرکه برای باز کردن لوله فاضلاب استفاده کردید دقت داشته باشید نباید مقدار ترکیبی این دو ماده زیاد باشد زیرا سرکه و جوش شیرین هر دو قلیایی بوده و ترکیب آنها با هم باعث انتشار گاز بیشتر شده و بوی بدی در فاضلاب ایجاد می شود.
 • برای بازکردن لوله فاضلاب حداکثر ۲ بار می توانید از جوش شیرین استفاده کنید اگر برای دفعه دوم هم گرفتگی لوله فاضلاب رفع  نشد نباید دوباره از آن استفاده کنید زیرا گازهای فاضلابی بیشتر خواهند شد و همچنین استفاده بیشتر هم تأثیری ندارد.
 • در صورت برطرف نشدن گرفتگی با جوش شیرین باید روش های دیگر را برای رفع گرفتگی امتحان کنید و اگر گرفتگی سخت بود حتماً باید با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه باز کردن توالت فرنگی بدون لوله کش

روش باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین و سرکه

همانطور که گفتیم یک روش خانگی متداول برای اینکه شما بتوانید لوله فاضلاب آشپزخانه را باز کنید جوش شیرین می باشد جوش شیرین می تواند بوی بد چاه را هم از بین برده و گرفتگی های سینک را برطرف کند هنگام استفاده از جوش شیرین می توانید از سرکه هم کمک بگیرید سرکه یک ماده اسیدی رقیق شده می باشد که در صورت ترکیب با جوش شیرین واکنش شیمیایی داده و چربی ها را در خود حل خواهد کرد قبل از اینکه کار خود را شروع کنید و از خالی بودن داخل لوله و سینک ظرفشویی از آب اطمینان پیدا کنید در غیر اینصورت رفتگی برطرف نمی شود.

 روش باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین و سرکه به این شکل است که شما باید یک لیوان سرکه را با یک لیوان جوش شیرین ترکیب کنید و در لوله فاضلاب ریخته و صبر کنید تا این محلول به طور کامل در گرفتگی ها نفوذ کند بهتر است که مدت زیادی صبر کنید مثلاً شب که این ماده را در لوله فاضلاب ریختید تا صبح صبر کنید که تاثیر این ماده و همچنین نفوذ آن بیشتر شود. بعد از اینکه این ماده در گرفتگی ها به طور کامل نفوذ کرد می توانید آب جوش را به وسیله کتری آرام آرام داخل سینک بریزید تا گرفتگی لوله فاضلاب برطرف شود.

باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

روش باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین و نمک

اگر شما از جوش شیرین و سرکه استفاده کردید ولی گرفتگی لوله فاضلاب برطرف نشد بهتر است از جوش شیرین و نمک برای برطرف کردن گرفتگی استفاده کنید این روش یکی از روش‌های کاربردی خانگی برای بازکردن لوله فاضلاب می باشد. برای باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین و نمک، در مرحله اول یک لیوان جوش شیرین را داخل لوله ریخته و بعد از آن نصف لیوان نمک را هم به جوش شیرین اضافه کنید در این روش هم مانند روش قبل بهتر است زمان زیادی صبر کنید مثلاً شب جوش شیرین و نمک را داخل لوله ریخته و تا صبح از لوله فاضلاب استفاده نکنید بعد از آن مقداری آب جوش را آرام داخل لوله بریزید تا لوله را شسته و گرفتگی برطرف شود سپس می‌توانید آب سرد را باز کرده و لوله را امتحان کنید.

باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین و نوشابه

روش دیگری که می توان برای بازکردن لوله فاضلاب امتحان کنید استفاده از جوش شیرین و نوشابه می باشد برای این منظور نصف شیشه نوشابه را داخل فاضلاب بریزید و بعد از آن نصف لیوان جوش شیرین را هم به آن اضافه کنید بعد از اضافه کردن جوش شیرین یک لیوان سرکه داخل لوله فاضلاب بریزید تا گرفتگی لوله برطرف شود این سه ماده می‌توانند باعث ایجاد یک واکنش شیمیایی بی خطر شوند که مو، چربی و رسوبات و… را به راحتی از بین ببرد. بعد از اینکه مواد را داخل لوله فاضلاب ریختید بهتر است یک ساعت صبر کنید و بعد از آن لوله را با آب گرم بشویید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه می توانیم گرفتگی لوله با سیمان و مصالح ساختمانی را برطرف کنیم؟

نکات مهم در هنگام استفاده از جوش شیرین برای بازکردن لوله فاضلاب

اگر شما می‌خواهید لوله فاضلاب را به وسیله جوش شیرین و سرکه باز کنید باید به نکات زیر توجه کنید:

 • اگر گرفتگی فاضلاب در قسمت توالت ایرانی می باشد توصیه می کنیم روی آن آب جوش نریزید آب جوش را در لوله خالی کنید زیرا آب جوش می تواند در هنگام سرد بودن هوا باعث شکستن کاسه توالت شود.
 • اگر گرفتگی در توالت فرنگی است به هیچ وجه از آب جوش استفاده نکنید باید به جای آب جوش، آب گرم بریزید.
 • اگر می‌خواهید از جوش شیرین و سرکه برای باز کردن فاضلاب استفاده کنید بیش از دو بار این کار را انجام ندهید زیرا اگر گرفتگی شدید نباشد انجام یک یا دو بار این روش می‌تواند آن را برطرف کند و اگر گرفتگی شدید و سخت باشد تکرار این کار نتیجه ای ندارد و حتی می تواند باعث زیاد شدن گازهای فاضلابی شده و بوی بدی از فاضلاب شما به مشام برسد.
 • بعد از اینکه جوش شیرین را داخل چاه ریختید حتماً باید کمی صبر کنید تا جوش شیرین در مواد داخل چاه فاضلاب ، حل شود و بعد از آن لوله را با آب کاملاً بشویید.

مزایای باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

مزایای باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین موارد زیر است:

 • شما می توانید برای گرفتگی های توالت فرنگی، سینک ظرفشویی و یا حمام از جوش شیرین استفاده کنید.
 • استفاده از جوش شیرین جهت برطرف کردن گرفتگی لوله سینک ظرفشویی گزینه خوبی برای از بین بردن چربی های داخل لوله می باشد.
 • جوش شیرین خاصیت ضد عفونی کننده داشته و آنتی باکتریال قوی است و استفاده از آن می تواند لوله را هم کاملاً ضدعفونی کند.
 • استفاده از جوش شیرین برای بازکردن لوله فاضلاب هم مفید است و هم برای انسان بی خطر می باشد.
 • استفاده از جوش شیرین و سرکه برای بازکردن لوله فاضلاب نسبت به محلول های لوله بازکن شیمیایی روش مطمئن تری می باشد زیرا محلول های لوله باز کنی خاصیت خورندگی داشته و لوله های فاضلاب دچار پوسیدگی می شود.

جمع بندی

استفاده از جوش شیرین برای باز کردن لوله فاضلاب می تواند راه مفید و بی خطری برای برطرف کردن گرفتگی لوله باشد شما می توانید با استفاده از محلول های: جوش شیرین و سرکه، جوش شیرین و نمک، جوش شیرین و نوشابه گرفتگی های سینک ظرفشویی و حمام را از بین برده و حتی بوی بد فاضلاب را هم به وسیله جوش شیرین و سرکه از بین ببرید.

استفاده از جوش شیرین می تواند راه حل مناسب و مطمئنی برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب باشد زیرا مانند لوله بازکنی شیمیایی دارای خاصیت خورندگی نبوده و به لوله های فاضلاب آسیب نمی رساند اگر با استفاده از روش های خانگی نتوانستید مشکل گرفتگی فاضلاب را برطرف کنید نشان دهنده این است که گرفتگی سخت بوده و به این راحتی برطرف نمی شود برای این منظور باید حتماً به شرکتهای لوله بازکنی مراجعه کنید تا به وسیله فنر های برقی، گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کنند.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا