خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب به وسیله فنر برقی | راهنمای باز کردن فاضلاب با فنر برقی

آموزش لوله بازکنی با فنر برقی | راهنمای رفع گرفتگی فاضلاب با استفاده از فنر برقی | آموزش فنر زدن سرویس بهداشتی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

گرفتگی لوله های حمام ، آشپزخانه و توالت ممکن است دیر یا زود برای هر کسی پیش بیاید شاید بخواهید با روش کار فنرهای برقی آشنا شوید تا در صورت نیاز بتوانید خودتان مشکل گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کنید البته توصیه می‌کنیم اگر در این زمینه مهارت ندارید حتماً برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب با شرکت های معتبر لوله بازکنی تماس بگیرید

نحوه بازکردن لوله فاضلاب با دستگاه فنر برقی

جهت باز کردن لوله‌های فاضلاب به ابزار مختلفی نیاز داریم که یکی از این ابزارها فنر لوله بازکنی می باشد که کارایی زیادی دارد. نسبت به گذشته برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب تحولات زیادی داشته که در میان آنها استفاده از فنر لوله بازکنی بیشتر از همه مورد توجه قرار دارد.

دستگاه های فنر برقی از دو قسمت تشکیل شده اند:

  1. فنر
  2.  موتور برقی

یکی از متداول ترین ابزاری که در لوله بازکنی از آن استفاده می شود فنر برقی است و تمام فنی کاران این حرفه ، به این وسیله مجهز می باشند زیرا فنر برقی یکی از وسایل مهم در حرفه لوله بازکنی می باشد.

امروزه همه ی ساختمان ها برای دفع فاضلاب به سیستم های لوله کشی فاضلاب مجهز می باشند و تمام فاضلاب ساختمان به وسیله لوله کشی فاضلاب به صورت بهداشتی دفع می شوند.

گرفتگی های لوله فاضلاب معضل بزرگی بوده و ممکن است همیشه و در هر ساعتی پیش بیاید و دفع فاضلاب را مختل کرده و شما را با مشکلات زیادی روبرو کند. گاهی ممکن است گرفتگی جزئی بوده و شما بتوانید به روش های خانگی آن را برطرف کنید بدون اینکه هزینه ای پرداخت کنید. ولی گاهی گرفتگی سخت و زیاد بوده و شما به تنهایی قادر به رفع آن نیستید. در اینصورت باید حتماً به شرکت های لوله بازکنی معتبر مراجعه کنید تا مشکل گرفتگی لوله فاضلاب به سرعت برطرف شود.

در مرحله اول باید اطمینان داشته باشید که خدمات لوله بازکنی به صورت بهداشتی و با رعایت اصول ایمنی انجام می گردد و از ابزار آلات مخصوص مانند واترجت، پمپ تراکم هوا و یا فنر برقی استفاده می شود.

همانطور که گفتیم یکی از وسایل مهم و رایج برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب ، استفاده از فنربرقی می باشد که در ادامه می خواهیم شما را با این دستگاه و کارایی آن بطور کامل آشنا کنیم.

گرفتگی لوله فاضلاب

دستگاه فنر لوله بازکنی چیست؟

فنر لوله بازکنی وسیله ای است که نیروی لازم را از طریق موتور، جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب به فنر القا می کند. فنر برقی داری اشکال و مدل های مختلفی می باشد که امروزه دچار تحولات زیادی هم شده است.

تاریخچه فنر برقی مربوط به اوایل دهه ۸۰ است در آن زمان بود که کارشناسان به این دستگاه توجه خاصی پیدا کردند در گذشته فنرها دستی بود و گاهی هم فنرهای دستی را به وسیله ی دریل داخل لوله های فاضلاب می فرستادند که اینکار معایب زیادی داشت دریل به دلیل سرعت زیاد می توانست مشکل ساز شود.

فنرهای امروزی کارایی و ایمنی بیشتری دارند و می توان قدرت موتور آن را به راحتی تنظیم کرد در گذشته برای القای نیروی محرک به فنرهای دستی، از دریل استفاده می شد و اینکار بدون تجربه و دقت می توانست باعث بروز مشکلات زیادی بشود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  صفر تا صد تعمیر فلاش تانک یا سیفون توالت

فنر و دستگاه نیروی محرک در کنار هم می توانند کارایی خوبی داشته باشند شرکت های لوله بازکنی موظف هستند که برای لوله های فاضلاب، فنر های مخصوص در متراژهای متفاوت تهیه کنند. در هنگام کار با فنر های لوله باز کنی بیشتر از هرچیز رعایت نکات بهداشتی محیط مهم می باشد. دستگاه فنر برقی می تواند به راحتی گرفتگی های سخت را باز کند ولی دقت داشته باشید حتماً باید برای استفاده از این دستگاه مهارت فنی لازم را داشته باشید تا بتوانید فنر مناسب و همچنین روش مناسب را برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب انتخاب کنید.

دستگاه های امروزی برای کم کردن خطرات احتمالی بهینه شده اند دستگاه های قدیمی اگر در زیر باران استفاده می شدند احتمال خطر برق گرفتگی وجود داشت زیرا بدنه این دستگاه ها فلزی بود. یکی دیگر از مزایای دستگاه های فنر برقی قابلیت دوران معکوس می باشد که می تواند این توانایی را به سرویس کار بدهد که از پیچ خوردن فنر جلوگیری کند.

روش کار با دستگاه فنر برقی چگونه است؟

همانطور که برایتان گفتیم فنر برقی از دو بخش فنر و موتور تشکیل شده است فنر بعد از اینکه از محفظه دستگاه عبور می کند به داخل لوله فرستاده خواهد شد لوله ها در ابتدا دارای سیفون و زانویی هستند که باید فنر از آنها عبور کند نیروی محرکه موتور باعث می شود فنر بتواند به راحتی عبور کرده و وارد لوله شود وقتی فنر وارد لوله شد با استفاده از نیروی جلو رونده، برای حرکت دادن فنر به طرف گرفتگی استفاده خواهد شد. باید در هنگام استفاده از دستگاه فنر زنی به طور کامل مراقب تکنسین خدماتی باشید.

نیروی جلو رونده باید تا وقتی ادامه پیدا کند که حرکت فنر داخل لوله به طور روان انجام شود با مشاهده اولین سختی باید فنر به طرف عقب و جلو رانده شود تا گرفتگی برطرف شود بسیاری از افراد فکر می‌کنند که استفاده از فنر برقی بسیار راحت است ولی باید بدانید که ممکن است خطراتی در هنگام استفاده از فنر به وجود بیاید مانند گیر کردن فنر داخل لوله و یا حتی گیر کردن دست شخص فنی کار، بین فنر می تواند تهدید جدی برای شخص باشد.

برای اینکه از دستگاه فنر لوله بازکنی استفاده کنید حتماً باید دارای مهارت کافی باشید بعد از اینکه گرفتگی لوله به وسیله فنر لوله بازکنی برطرف شد باید دوباره فنر را برای لایروبی دیواره ها، داخل لوله بفرستید همراه با فرستادن فنر، باید آب هم برای برطرف کردن رسوب و جرم، داخل لوله ریخته شود. دستگاه فنر برقی نه تنها برای رفع گرفتگی استفاده می شود بلکه می تواند با حرکت دورانی خود داخل لوله را رسوب زدایی و لایروبی کند و همچنین بوهای بد فاضلاب را هم به وسیله فنر های برقی برطرف می کنند.

دلایل محبوب بودن دستگاه فنر برقی بین شرکت‌های مخصوص لوله بازکنی

همانطور که در این مقاله برایتان بیان کردیم وسایل خدماتی برای باز کردن لوله های فاضلاب شامل پمپ تراکم، واترجت و دستگاه فنر برقی می باشد ولی در بین این سه دستگاه فنر برقی از محبوبیت زیادی برخوردار است و بیشتر از بقیه دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

از دستگاه های پمپ تراکم هوا و واترجت برای گرفتگی های نیمه سخت استفاده می کنند اگر گرفتگی در اثر صابون، چربی و یا دستمال کاغذی باشد می توان به راحتی با دستگاه پمپ تراکم هوا و یا واترجت آن را برطرف کرد ولی دستگاه فنر لوله بازکنی برقی برای تمام موارد و شرایط سخت و آسان مورد استفاده قرار می گیرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب | علت گرفتگی لوله فاضلاب

برای گرفتگی های شدید با وسایل ساختمانی مانند گچ و سیمان هم از فنر برقی استفاده می کنند فنر برقی دارای سر فنرهای فولادی می باشد که می تواند موانع سخت را به راحتی برطرف کند. رسیدن فنر به محل گرفتگی می تواند جزو مزایای این دستگاه به حساب بیاید زیرا بین عوامل گرفتگی و فنر ارتباط موثری صورت می گیرد در حالی که در روش های دیگر نیرو فقط برای برطرف کردن گرفتگی اعمال خواهد شد نیرویی که برای برطرف کردن گرفتگی وارد می شود فقط از ورودی فاضلاب صورت می گیرد و با گرفتگی ارتباط مستقیم ندارد.

دستگاه فنر برقی را می توانید در هر جایی راه اندازی و استفاده کنید. دستگاه فنر برقی در متراژهای مختلف بلند و کوتاه موجود می باشند که شما می توانید برای لوله های فاضلاب با متراژ زیاد هم از آن استفاده کنید یکی دیگر از مزایای این دستگاه حمل و نقل آسان آن است این دستگاه را به راحتی می توان به وسیله موتورسیکلت هم جابجا کرد و این می تواند به سرویس کار این امکان را بدهد که در اولین فرصت در محل مورد نظر حاضر شود.

برطرف کردن گرفتگی های لوله فاضلاب به وسیله دستگاه فنر برقی چه مواردی را شامل می شود؟

بطور کلی می‌توان گفت استفاده از دستگاه های فنر برقی برای تمام گرفتگی ها کاربرد دارد گرفتگی لوله فاضلاب شما از هر نوعی که باشد می توانید به وسیله فنرهای برقی آن را برطرف کنید فنرهای برقی قابلیت های زیادی دارند که می‌توانند شرایط استفاده از این دستگاه را راحت کنند. برای برطرف کردن گرفتگی های شدید با متراژ زیاد و یا کم می توانید از این دستگاه به راحتی استفاده کنید.

قطر لوله های فاضلاب ساختمان با یکدیگر فرق می کند و شما می توانید با تشخیص فنی از فنر مناسب استفاده کنید تنها موردی که باید در آن احتیاط کنید برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی است در صورت گرفتگی توالت فرنگی باید از فنر های نرم استفاده شود و یا اینکه توالت فرنگی را بردارید و سپس فنرزنی را انجام دهید.

برطرف کردن گرفتگی های لوله فاضلاب به وسیله دستگاه فنر برقی موارد زیر را شامل می شود:

  •  برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی
  •  برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب پارکینگ و حیاط
  • برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب بالکن و پشت بام
  • برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب سینک ظرفشویی
  • برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام

گرفتگی لوله فاضلاب

 سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با نحوه برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب به وسیله دستگاه فنر برقی آشنا کنیم همانطور که گفتیم در بین دستگاه هایی که برای رفع گرفتگی لوله استفاده می کنند فنر برقی از محبوبیت زیادی برخوردار است زیرا می‌تواند به راحتی تمام گرفتگی های جزئی و یا سخت را برطرف کند.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب به وسیله فنر برقی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

برطرف کردن گرفتگی های لوله فاضلاب به وسیله دستگاه فنر برقی چه مواردی را شامل می شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا