تعمیرات ساختمان

پنجره دوجداره upvc چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امروزه با افزایش جمعیت در شهرها شلوغی‌ها و صداهای ناهنجار نیز افزایش پیدا کرده است. همچنین با بیشتر شدن قیمت و کمبود منابع انرژی ضروری است که از هدر رفتن آنها جلوگیری شود. یکی از بهترین راهکارها استفاده از پنجره‌های دوجداره upvc می‌باشد. upvc ماده‌ای است که از مشتقات سخت شده و نفتی پلی وینیل کلراید می‌باشد. پنجره‌های دوجداره از این مواد ساخته می‌شوند.

پنجره‌ upvc در برابر رطوبت، نفوذ آب، نفوذ گرما، سرما و آلاینده‌ها مقاومت بسیار بالایی دارد. همچنین سرعت اجرای این پنجره‌ها بسیار بالا می‌باشد و از لحاظ اقتصادی نیز نسبت به پنجره‌های آلومینیومی و فلزی مقرون به صرفه‌تر است. پنجره دوجداره upvc دارای شیشه‌های دوجداره است که درون آن از گاز آرگون استفاده می‌گردد. گاز آرگون خاصیت‌های زیادی دارد که یکی از آنها ایجاد عایق برای حفظ دما است. به همین علت استفاده از پنجره دوجداره یو پی وی سی موجب می‌شود که مصرف سوخت‌های فسیلی و انرژی کاهش یابد.

مزایای استفاده از پنجره upvc در ساختمان

 • از لحاظ قیمت برای خانواده‌ها به صرفه‌تر و مطلوب تر خواهد بود.
 • افزایش رفاه به علت مصرف درست سوخت‌های فسیلی و انرژی
 • کمک به اقتصاد ملی
 • کم شدن مصرف سوخت و در نهایت کم شدن آلودگی ناشی از آن
 • در کل فضا دمای ثابت برقرار خواهد شد.
 • در فضای مورد نظر می‌توان دمای دلخواه را تنظیم کرد.
 • استهلاک سیستم سرمایش و گرمایش کاهش پیدا می‌کند.
 • در هر اتاق می‌توان دمای متفاوت و متعادل برقرار کرد.
 • هزینه مصرف سوخت تا ۵۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.
 • اغلب پنجره‌های upvc ضد قفل می‌باشند بدین معنا که توسط فرد ناشناس به راحتی باز نخواهد شد. اما در هنگام استفاده از در و پنجره‌های چوبی و سنتی راحت قابل نفوذ خواهند بود.
 • مزیت دیگر پنجره upvc این است که هرگز نیاز به نقاشی ندارند و فقط باید در طول سال چند بار با استفاده از پارچه مرطوب آن را کامل تمیز کنید.
 • با توجه به اینکه پنجره upvc از فولاد گالوانیزه است، به سختی شکسته خواهد شد. بنابراین از نظر امنیت نگرانی وجود نخواهد داشت.
 • این پنجره‌ها نسبت به پنجره‌های سنتی و قدیمی بسیار محکم‌تر و قوی‌تر می‌باشند.
 • پنجره دوجداره upvc امروزه متناسب بر هر خانه‌ای تولید می‌گردد. افراد می‌توانند این پنجره‌ها را در طیف وسیعی از سبک‌ها، طرح‌ها و اندازه‌ها داشته باشند. در زمان گذشته پنجره upvc فقط به رنگ‌های سفید تولید می‌شد، اما اخیراً تحولات زیادی ایجاد شده است که منجر گردیده است که انواع گسترده‌تری ارائه شود.
 • این پنجره‌ها حامی محیط زیست می‌باشند چون سازگار با طبیعت بوده و کاملاً بدون سرب می‌باشند و نود و پنج درصد زباله آن قابل بازیافت است. بنابراین برای چرخه طبیعت هیچگونه مواد زائدی نخواهد داشت.
 • این پنجره‌ها در برابر آتش سوزی بسیار مقاوم می‌باشند. چون در ساختار آنها ترکیبات ضد اشتعال و غلظت کلر بالا وجود دارد. بنابراین برای حفظ امنیت خانواده و خانه بهترین انتخاب پنجره upvc است.
حتما بخوانید:   نقاشی نما ساختمان در تهران | اهمیت نقاشی نما ساختمان در تهران

پنجره دوجداره upvc

معایب استفاده از پنجره دوجداره upvc

 • چنانچه از پروفیل یو پی وی سی مرغوب و با کیفیت استفاده نشود، امکان دارد که بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی پروفیل‌ها بردارند و در آنها تغییر رنگ را ببینید.
 • برای شستن یا نظافت پنجره دوجداره از مواد شوینده بسیار قوی مانند وایتکس نباید استفاده کرد.
 • چنانچه پیش از نصب از فریم کم استفاده نگردد، امکان دارد پس از نصب پنجره با مشکلاتی مواجه شوید.
 • تراز کردن و رگلاژ پنجره دوجداره باید حتماً توسط افراد متخصص انجام شود در غیر این صورت ممکن است که عایق شدن پنجره ضعیف گردد.
 • از پنجره upvc نباید در محل‌هایی مانند آزمایشگاه که از مواد شیمیایی استفاده می‌گردد یا در مکان‌های دیگری مثل کوره‌ها که حرارتی می‌باشند، استفاده نمود.

جهت بازشو پنجره دوجداره

پنجره دوجداره upvc از نظر جهت باز شدن به چندین دسته طبقه‌بندی می‌گردند و افراد با توجه به شرایط و نیاز خود یکی از آنها را انتخاب می‌کنند:

پنجره دوجداره upvc ثابت

این نوع از پنجره‌های یکی از بهترین و پرکاربردترین گزینه می‌باشد. چون در آن نیاز به استفاده از یراق آلات نخواهد بود. مزایای استفاده از پنجره دوجداره ثابت عبارت هستند از:

 • چون در آن مولین وجود ندارد، بهترین میزان دید را خواهد داد.
 • در مقابل گرد و غبار عایق است.
 • در برابر صوت و حرارت عایق می‌باشد.

از جمله پنجره‌های دوجداره upvc این مدل از پنجره‌ها می‌باشد. چون در  مدل‌های ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرد و چون ثابت است، در مکان‌های نورده به حالت دیواره کاربردی خواهد بود.

پنجره دوجداره دو حالته

ویژگی این سیستم بازشو پنجره دوجداره روی دو محور به حالت عمودی و افقی است. این سیستم طوری طراحی گردیده است که مانع مقاومی در مقابل نفوذ گرد و غبار، باران و کم شدن آلودگی صوتی به حالت چشمگیر خواهد بود. وقتی که شدت طوفان و باد و باران به بالاترین میزان می‌رسد در هزینه‌های گرمایش و سرمایش صرفه‌جویی زیادی می‌شود. مزایای استفاده از پنجره دوجداره upvc دو حالته عبارت هستند از:

 • این سیستم به گونه‌ای طراحی گردیده است که قابلیت باز شدن همزمان پنجره را نیز دارد.
 • این پنجره این امکان را به افراد خواهد داد که سیستم‌های دو حالته و تک حالته را روی این بازشو اجرا کنند.
حتما بخوانید:   بازسازی خانه با پایین ترین هزینه | تخمین هزینه بازسازی خانه قدیمی

پنجره دو جداره کشویی

این پنجره در ریل خود فقط به بغل باز می‌شود. به همین علت با این لاستیک پرزگیر و درزگیر دارد، درزهای آن کمین باز خواهد ماند پهنای پروفیل از مدل لولایی در حدود دو برابر می‌باشد که موجب می‌شود در مقایسه با مدل لولایی مدل زمخت‌تری داشته باشد. مزایای استفاده از این نوع پنجره دوجداره upvc عبارت هستند از:

 • این نوع پنجره برای انواع پرده‌های نصب شده مزاحمتی ایجاد نخواهد کرد.
 • در هنگام باز و بسته شدن فضای خانه را اشغال نمی‌کند.

پنجره دوجداره تاشو

پنجره دوجداره تاشو ی جمع می‌شود در یک کنار قرار می‌گیرد. در درب‌هایی که عرض آنها بیشتر از سه متر است یا پنجره دو جداره تاشو یا در پارتیشن‌هایی که یک فضا را از فضای دیگر به صورت موقت جدا نموده است و در برخی مواقع لزوماً باید به صورت کلی جمع شوند، کاربردی خواهد بود. یراق آلات و پروفیل این پنجره از دیگر پنجره‌ها متفاوت بوده و گرانتر می‌باشد.

پنجره دوجداره فولکس واگنی

پنجره دوجداره فولکس واگنی جایگزینی برای پنجره‌های کشویی است، که گران‌تر می‌باشد ولی پروفیل آن از نوع معمولی بوده و از پروفیل کشویی حداقل ۵۰ درصد ارزان‌تر می‌باشد. بنابراین می‌توان گفت که این تفاوت قیمت موجب می‌شود که قیمت آن از پنجره‌های کشویی کمتر شود. این نوع بازشو با بازشو دو حالته از عایق‌ترین حالت بازشو می‌باشد که مزایای یراق دو حالته را با مزایای پنجره دوجداره کشویی همزمان دارد.

چرا بیشتر از پنجره دوجداره لولایی استفاده می‌شود؟

قیمت پنجره‌های دوجداره upvc از نوع کشویی هشتاد درصد بیشتر می‌باشد. چون پروفیل آن گرانتر و پهن‌تر است.

مقدار عایق کنندگی پنجره دوجداره کشویی نسبت به دوجداره لولایی بیست درصد کمتر می‌باشد. چون پنجره در روی ریل حرکت می‌کند، بنابراین درزهای آن کمی باز می‌ماند. بنابراین بیشتر از پنجره‌های لولایی استفاده می‌شود.

مراقبت از پنجره دوجداره upvc

نیاز به مراقبت و نگهداری از پنجره دوجداره upvc بسیار کم خواهد بود فقط باید هر چند وقت یکبار داخل و اطراف فریم آن را تمیز کنید هنگام استفاده از پنجره دوجداره پوسیدگی و آسیب‌هایی که در پنجره‌های چوبی مشاهده می‌شود را شاهد نخواهید بود. این پنجره‌ها به علت پوسیدگی یا آسیب ناشی از آب و هوا آسیب نمی‌بینند.

حتما بخوانید:   درب ضد حریق چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

پنجره دوجداره upvc

قیمت پنجره دوجداره upvc

محاسبه قیمت پنجره دوجداره upvc فقط بر اساس متریال تعیین نمی‌گردد، حتی به صورت بازه‌ای و حدودی نیز نمی‌توان این کار را انجام داد. آیتم‌های زیادی بر روی قیمت پنجره دوجداره تأثیرگذار هستند:

 • برند پروفیل پنجره دوجداره upvc

شرکت‌های گوناگونی پنجره‌های دوجداره را تولید می‌کنند که هر کدام از آنها دارای کیفیت و قیمت متفاوتی می‌باشند برخی از انواع پنجره دوجداره upvc نیز به صورت کارگاهی ساخته می‌شوند که این مورد هم در قیمت تأثیرگذار خواهد بود.

 • شیشه پنجره دوجداره upvc

بر اساس اینکه شیشه‌ای که انتخاب می‌شود، دوجداره باشد یا سه جداره و ضخامت هر جدار چه اندازه باشد، قیمت نهایی متفاوت خواهد بود. حتی طرح ظاهری شیشه‌ها که ساده یا رنگی باشد، می‌تواند در قیمت تفاوت‌هایی ایجاد کند.

 • متراژ پنجره دوجداره upvc

مانند دیگر کارهای ساختمانی در قیمت پنجره دوجداره upvc متراژ بسیار حائز اهمیت خواهد بود. با این تفاوت که در این پنجره‌ها متراژ علاوه بر تأثیر گذاشتن بر متریال مصرفی بر روی تعداد یراق آلات و همچنین نوع طرح پنجره و زیرساخت‌ها تأثیرگذار خواهد بود. یعنی متراژ مورد نظر هم بر روی قیمت و هم به صورت غیر مستقیم بر روی دیگر موارد تأثیرگذار خواهد بود.

 • تعداد لنگه‌های پنجره دوجداره upvc

پنجره دوجداره upvc تک لنگی سه لنگه یا دو لنگه باشد که بر روی قیمت نهایی آن تأثیرگذار می‌باشد.

از دیگر مواردی که روی قیمت تمام شده پنجره دوجداره تأثیرگذار هستند، می‌توان به بازشوی آن، وجود کتیبه نیز اشاره کرد. فروشندگان ابعاد دقیق پنجره را اندازه‌گیری کرده و سپس از شما در مورد تعداد بازسوها، طرح پنجره و ابعاد هر لنگه سوالاتی می‌پرسند و بدین ترتیب قیمت نهایی پنجره دوجداره upvc تعیین می‌کنند.

اغلب فروشندگان و افراد نصاب برای محاسبه قیمت دارای نرم‌افزارهایی می‌باشند، چون محاسبه قیمت نهایی با توجه به موارد تأثیرگذار کمی پیچیده و مشکل است. استفاده از این نرم‌افزارها کار را برای فروشندگان و افراد نصاب راحت‌تر و آسان‌تر می‌کند. با توجه به کیفیت‌های متفاوتی که در بازار وجود دارد، پیشنهاد می‌شود که از پنجره دوجداره upvc با کیفیت استفاده نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

پنجره دوجداره upvc چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی مزایا و معایب پنجره upvc

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x