تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیر جاروبرقی درما Derma | خدمات نمایندگی درما

خدمات تعمیرات جاروبرقی درما Derma در تهران | آموزش عیب‌یابی جاروبرقی‌ درما

از جارو برقی‌ها برای نظافت و تمیز کردن منزل مداوم استفاده می‌شود و در صورتی که مراقبت از جاروبرقی به درستی صورت نگیرد، امکان دارد با مشکلاتی مواجه شود. باید توجه داشته باشید، که تعمیر جاروبرقی را جدی بگیرید. اگر جاروبرقی شما از کار افتاد و یا به سبب ایرادی، عملکرد آن پایین آمد، سریعاً جاروبرقی خود را عیب‌یابی و تعمیر نمایید. جارو برقی درما از جمله جاروبرقی‌های با کیفیت با عملکرد مطلوب می‌باشد. در این مطلب مشکلات متداول جاروبرقی درما را برای شما آورده و عیب‌یابی جاروبرقی درما را در هر مورد آموزش داده‌ایم.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی درما

عیب‌یابی جاروبرقی درما ساده است. یافتن علت خراب شدن جاروبرقی قسمتی از راه حل می‌باشد، اما امکان دارد تعمیر آن چندان ساده نباشد. اگر عیب‌یابی جاروبرقی برایتان مقدور نیست یا نتوانستید مشکل را برطرف کنید، بهتر است که از فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید و در سریعترین زمان ممکن برای تعمیر جاروبرقی خود اقدام کنید.

جاروبرقی درما مکش ندارد یا مکش جاروبرقی ضعیف است

دلایل مختلفی می‌تواند سبب بروز این مشکل شود. از جمله آنها می‌توان به پر بودن کیسه جاروبرقی درما، مسدود بودن لوله تلسکوپی، مسدود بودن لوله خرطومی، مسدود شدن فیلتر هوا، گیر افتادن وسایل کوچک در سر جاروبرقی یا همان برس جاروبرقی، اشاره نمود. برای بررسی مسدود بودن لوله تلسکوپی و لوله خرطومی جاروبرقی درما شما می‌توانید، از یک چراغ قوه هم استفاده نمایید. اگر در طرف دیگر لوله نور را کامل مشاهده نکردید، نشان دهنده وجود شئ خارجی درون لوله است، که به کمک یک وسیله مثل سیخ می‌توانید آن را خارج نمایید.

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند قدرت مکش جارو برقی درما را کم کند، مربوط به موتور جاروبرقی درما است. بسیاری از افراد با این مشکل روبرو شده‌اند، که جاروبرقی روشن است، اما موتور جاروبرقی قدرت کافی ندارد. امکان دارد به دلیل استهلاک دستگاه جارو برقی درما، پس از مدتی این مشکل پیش آید. همچنین احتمال دارد مشکل فنی برای موتور به وجود آمده باشد. ممکن است موتور جاروبرقی نیم سوز شده و یا ایراد دیگری پیدا کرده باشد. در این مورد باید تعمیرات جارو برقی درما را به تعمیرکار باتجربه بسپارید.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از جاروبرقی‌ بیزل BIZEL

جاروبرقی درما صدای بلندی دارد

چنانچه یکباره صدای جاروبرقی درما شما زیاد شده است و صدای ناهنجاری از آن تولید می‌شود، امکان دارد به دلیل بلبرینگ باشد، که خرابی آن، کفشک‌ها و آرمیچر را با یکدیگر درگیر کرده و تولید صدای بلندی را می‌کند. همچنین اگر فن جاروبرقی درما و پره‌های آن شکسته باشد، سبب ایجاد صدای بلند در جاروبرقی درما می‌شود. علاوه بر دلایل ذکر شده، اگر شئ خارجی درون لوله‌های جاروبرقی درما گیر کرده باشد، موقع مکش هوا امکان دارد صدای ناهنجاری تولید کند.

در صورتی که جاروبرقی لرزش زیادی داشته باشد، احتمالاً این مشکل به دلیل نگهدارنده‌های پلاستیکی داخل جاروبرقی است، که ساییده شده و از بین رفته‌اند. اگر نگهدارنده‌های داخل موتور جاروبرقی درما شل شده‌ باشند، می‌توان آنها را در جای خود محکم و فیکس کرد. اما اگر ساییده و یا پاره شده باشند، باید آنها را عوض نمایید.

از جاروبرقی درما بوی سوختگی می‌آید

قطعه‌های مختلفی در داخل محفظه جاروبرقی درما وجود دارد، که می‌تواند سبب این مشکل شود. در همان زمان که بوی سوختگی را احساس کردید، فوری جاروبرقی را خاموش نمایید. سپس دستگاهتان را با دقت بررسی نمایید. این کار را از کابل برق می‌توانید شروع کنید.

معمولاً تسمه موجب این مشکل می‌شود. اگر ایرادی در تسمه وجود داشته باشد و یا عواملی مانع حرکت درست آن شود و گیر کند بوی سوختگی لاستیک را احساس خواهید کرد. امکان دارد بلبرینگ جارو برقی درما، منشا بوی سوختگی باشد و فرسودگی آن حتی می‌تواند منجر به سوختن موتور شود.

خود موتور جاروبرقی می‌تواند نیم سوز یا کاملاً سوخته باشد و این بو امکان دارد به این مشکل مربوط باشد. سوختگی موتور به طور واضح دستگاه را از کار خواهد انداخت. بنابراین شما به راحتی می‌توانید آن را تشخیص دهید. در بیشتر موارد مشکل از بلبرینگ و تسمه است. اگر دانش فنی آنها را داشته باشید، می‌توانید آنها را عوض کنید و مشکلات آن را رفع کنید.

جاروبرقی درما روشن نمی‌شود

اگر جاروبرقی درما روشن نشود، شما به مشکل بزرگی بر خواهید خورد. اما امکان دارد مشکل قابل برطرف کردن باشد و نیازی به خرید جاروبرقی جدید نباشد. دلایل بروز این ایراد تقریباً تخصصی و عیب‌یابی جاروبرقی و رفع ایراد آن، نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. بنابراین توصیه می‌گردد، که دستگاه خود را به تعمیرکار متخصص جاروبرقی بسپارید. روشن نشدن جاروبرقی یا کار نکردن آن، احتمال دارد به دلیل وجود مشکل در دکمه خاموش و روشن یا کیت الکترونیکی باشد و یا به علت خرابی و مشکل در موتور یا اتصالات آن رخ داده باشد.

حتما بخوانید:   خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی جیپاس GEEPAS

جاروبرقی درما

احتمال دارد ایراد از سیم جمع کن باشد، که سبب روشن نشدن جاروبرقی درما شده باشد. در برخی مواقع که جریان برق وارد سیم جمع کن می‌شود، به دلیل عدم اتصال شاخک‌های آن به حلقه‌های گردان قرقره، برق به جاروبرقی درما و موتور جاروبرقی نمی‌رسد و روشن نمی‌شود. در این حالت باید شاخک‌ها را کمی به حالت عمودی نزدیک نموده و قرقره‌ها را بر روی آن قرار دهید. این عمل برای فشار آوردن حلقه گردان به شاخک‌ها برای اتصال، کافی است.

همچنین شما باید زغال‌های موتور جارو برقی درما را نیز بررسی کنید. اگر یکی از فنرها کار نکند یا زغال به کلکتور نچسبد، جاروبرقی درما روشن نمی‌شود. علاوه بر زغال‌ها که باید از نظر نبود چربی، تمیزی و لایه مزاحم برای ارتباط با کلکتورها و اندازه مناسب آن بررسی شود، رله‌ها و اتصالات آن را نیز باید چک کنید.

در نهایت سوختن موتور جاروبرقی درما، علت روشن نشدن و کار نکردن جاروبرقی است. که در این صورت شما علائم سوختگی را بر روی آرمیچر خواهید دید‌. البته امکان دارد روشن نشدن جاروبرقی درما به دلیل نرسیدن برق به آن باشد، که در این صورت باید ابتدا فیوز، پریز برق و کابل جاروبرقی درما را به خوبی بررسی نمایید، تا از سالم بودن و درست کار کردن آنها اطمینان حاصل کنید.

جاروبرقی درما حین کار خاموش می‌شود

زمانی که جاروبرقی درما شما در حین کار خاموش می‌شود، برای عیب‌یابی جاروبرقی باید مواردی از جمله پریدن فیوز برق منزل، نبود برق و یا قطع شدن آن در پریز برق، درآمدن دوشاخه برق جاروبرقی از پریز، را بررسی نمایید. اگر این موارد را چک کردید، به سراغ کابل برق جاروبرقی درما بروید، هرگونه پارگی و آسیب در کابل مشهود خواهد بود و می‌تواند دلیل قطعی و اتصالات الکتریکی در جارو برقی درما شود و در هنگام کار، دستگاه را خاموش کند. این مورد حتی به سوختن موتور نیز می‌تواند منجر شود. دلیل دیگری که می‌تواند موجب خاموش شدن جاروبرقی شما شود، داغ شدن بیش از اندازه جاروبرقی است.

جاروبرقی درما در هنگام کار زیاد داغ می‌شود

گرم شدن جاروبرقی درما در حین کار تا حدودی طبیعی می‌باشد، اما اگر جاروبرقی درما بیش از اندازه داغ می‌شود، طبیعی نبوده و نشان‌دهنده وجود مشکلی در دستگاه است.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات و باز کردن لوله جاروبرقی

داغ شدن زیاد جاروبرقی درما می‌تواند به دلیل خراب بودن ترموستات جاروبرقی و یا خراب شدن فن جاروبرقی درما و یا به علت نیم سوز شدن موتور جاروبرقی رخ دهد. امکان دارد پس از این اتفاق جاروبرقی خاموش شود. در این شرایط، از روشن کردن دستگاه بپرهیزید. چون امکان دارد منجر به سوختن موتور جاروبرقی درما شود.

دکمه روشن/خاموش یا سیم‌جمع‌کن جاروبرقی‌ درما کار نمی‌کنند

به طور معمول بر روی بدنه جاروبرقی دو دکمه وجود دارد، یکی برای روشن و خاموش کردن دستگاه و دیگری برای سیم جمع کردن آن‌ است. اگر از این دکمه‌ها بارها استفاده شده باشد یا در اثر ضربه ناگهانی دچار آسیب شده باشند، امکان دارد گیر کرده و یا از کار بیفتند. در این شرایط لازم است قاب روی جاروبرقی را باز نموده و دکمه‌ها را بررسی نمایید. اگر مشکل گیر کردن دکمه بود، به راحتی و با یک ضربه آرام برطرف می‌شود. اما اگر دکمه خراب شده و هرز شده باشد، باید آن را عوض کنید.

جاروبرقی درما بوی نامطبوعی می‌دهد

بوی بدی که از جاروبرقی درما احساس می‌کنید، مربوط به زباله‌ها و احتمالاً تکه‌های مواد غذایی است که در داخل جاروبرقی وجود دارند و این بوی نامطبوع را تولید می‌کند. بنابراین باید کیسه جاروبرقی و محفظه زباله را خالی نموده و آنها را بشویید. چون تخلیه به تنهایی موجب از بین رفتن بوهای نامطبوع نخواهد شد. اگر از کیسه‌های یکبار مصرف استفاده می‌کنید، کیسه را دور انداخته و کیسه جدید را جایگزین کنید. توجه داشته باشید، که فیلتر هوای جاروبرقی را نیز باید تمیز کنید و بشویید و پس از خشک شدن، آن را مجددا در محل خودش قرار دهید. برخی از فیلترها قابل شستشو نیستند و باید آنها را عوض کنید.

جاروبرقی درما

سخن تکمیلی

با تحریر این مقاله به عنوان آموزش تعمیرات جارو برقی درما، سعی کردیم که کاربران این دستگاه را با نحوه عیب‌یابی آنها آشنا سازیم. با مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد، که چگونه به هنگام مواجه شدن با مشکلات جاروبرقی درما آنها را عیب‌یابی کنید و با مشکلات رایج این دستگاه آشنا می‌شوید. همانطور که قبلا گفتیم بهترین گزینه برای عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی، کمک گرفتن از تکنسین متخصص است. در صورتی که خودتان از عهده عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی برنیامدید، این کار را به دست هر فردی نسپارید، چون امکان دارد دستگاه شما دچار مشکلات بیشتری شود.

111111111111111111

31

راهنمای تعمیر جاروبرقی درما Derma

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا