تعمیراتتعمیرات جاروبرقی

انواع کیسه جاروبرقی | بهترین پاکت جاروبرقی

پاکت های جاروبرقی یکبار مصرف و پاکت های جاروبرقی دایمی

تا به امروز با موارد زیادی از جاروبرقی آشنا شدید، مواردی نظیر تقویت قدرت مکش جاروبرقی، علت صدای بلند جاروبرقی و… اما در این مقاله قصد داریم تا به سراغ کیسه جاروبرقی برویم و هر آن چیز که باید در رابطه با کیسه جاروبرقی بدانید را برایتان شرح دهیم، کیسه موجود در محفظه داخلی جارو برقی که از اجزای اصلی این دستگاه به شمار می رود دارای انواع متفاوتی است. اگر چنانچه بخواهیم نگاهی اجمالی به صنعت تولیدی این محصول داشته باشیم به این نکته پی خواهیم برد که این کیسه ها به لحاظ جنس، کارایی، نام برندی و … دارای صدها مدل مختلف می‌باشند.

این کیسه ها از لحاظ سایز نیز مختلف بوده و دارای اندازه های کوچک و بزرگ می‌باشند. سایز بزرگ این محصول ۱۲۵ سانتی متر و کوچک آن ۵ سانتی متری است که در حال حاضر در بازار موجود می باشد. انواع کیسه های جاروبرقی از جهت تعداد لایه هایی که دارند نیز متفاوت می‌باشند که در این زمینه نیز می توان به کیسه های یک لایه، دو لایه، سه لایه و … اشاره نمود.ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع مختلف این محصول آشنا سازیم.

انواع کیسه جاروبرقی

به طور معمول کیسه های جاروبرقی موجود در بازار به دو حالت یافت می‌شوند. حالت اول کیسه جاروبرقی یکبار مصرف (این کیسه ها قابلیت یک بار استفاده شدن را دارند و بعد آن دور ریخته می شوند) و حالت دوم کیسه های دایمی هستند( این کیسه ها را می‌توان چندین دفعه مصرف کرد و بعد از هر بار استفاده قابلیت شست و شو را دارند).

پاکت دایم جاروبرقی

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا شما را با کیسه دایم جاروبرقی آشنا سازیم، جنس این محصول پارچه ای به شکل فیلتری می‌باشد و نکته حائز اهمیت در ارتباط با این کیسه ها این است که بعد از اینکه پر شد باید کاملا تخلیه شود و دوباره مورد مصرف قرار گیرد( خالی نمودن این مدل کیسه ها کار آسانی نیست)

پاکت یکبار مصرف جارو برقی

مدل بعدی  پاکت های یکبار مصرف جاروبرقی هستند که قصد داریم شما را از ویژگی های آن مطلع سازیم، این مدل از پاکت ها از جهت بهداشتی دارای میزان کیفیتی بالاتری هستند و بعلاوه با وارد شدن تکنولوژی در این حوزه این پاکت ها یکبار مصرف طراحی خاص با قابلیت فضایی بزرگتر نسبت به نوع دایم را دارند.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات توستر آاگ AEG | آموزش تعمیر توستر آاگ

جنس این پاکت های یکبار مصرف سیار با کیفیت بوده و بعلاوه یک عدد درپوش نیز دارد(وجود درپوش به این خاطر از ویژگی های منحصر به فرد این محصول به شمار می آید که شما می‌توانید زمانی که این پاکت ها را از محفظه آن جدا می کنید و دور می اندازید به آسانی این امکان برای شما فراهم است تا در درپوش را ببندید تا بدون ریختن چیزی از درون پاکت به بیرون به راحتی دور ریخته شود) علاوه بر این ها شایان ذکر است که این پاکت ها دارای فیلتراسیون نیز هستند.

انواع کیسه جاروبرقی

انواع پاکت یکبار مصرف جاروبرقی

در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با تقسیم بندی مدل های مختلف پاکت جاروبرقی یکبار مصرف آشنا سازیم پس لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی در این زمینه کسب نمایید.

پاکت یکبار مصرف هپا

اولین نوع از پاکت های یکبار مصرف جاروبرقی که قصد معرفی آن را داریم پاکت یکبار مصرف هپا می‌باشد، در حقیقت این کلمه مخفف شده هوای ذرات است که راندمانی بالا دارد و عملکرد آن بدین گونه است که همانند یک فیلتر می‌تواند تعداد بیشماری از ذرات بسیار ریز را جذب خود نماید(به کار گیری این پاکت ها در جاروبرقی برای افرادی که از بیماری های تنفسی رنج می‌برند توصیه می‌شود، زیرا این مدل از پاکت ها میزان گرد و غبار موجود در فضا، شوره سر و همچنین آلرژی و حساسیت هایی که این افراد دارند را به حداقل ممکن می‌رساند)

حتما بایستی این نکته را مد نظر داشته باشید که پاکت هپا استاندارد را خریداری نمایید( استاندارد این محصول با توجه به انجام آزمایشاتی متفاوت بر روی است که نشان استاندارد را به آن اختصاص می‌دهد) و در حقیقت با تکیه بر این استاندارد ها پی به این نکته خواهیم برد که این پاکت اصل بوده و در صورت نداشتن استاندارد مشخص خواهد شد که فیک است و از لحاظ کیفیتی از پاکت اصلی ضعیف تر است. فیلتر های موجود در پاکت هپا (اصلی) همگی یک شماره سریالی دارند که مختص به خودشان است و این موضوع را اثبات می‌کند که حداقل میزان ۹۹.۹۸ درصد از ذره های ۰.۳ میکرون را جذب خود می نماید.

در نتیجه همواره در زمان خرید این مدل از پاکت های یکبار مصرف به نکات گفته شده توجه کنید(فیلتر های به کار گرفته شده در هپا از نوع اصل شاید به لحاظ قیمت نسبت به سایر فیلتر ها بالاتر باشد پس همیشه دقت کنید که در هنگام خرید این محصول صرفا با مشاهده قیمت پایین تر، کیفیت را قربانی قیمت نکنید، زیرا احتمال فیک بودن آن زیاد است) با توجه به نکاتی که به آن پرداختیم جهت اطمینان از اصل یا فیک بودن پاکت هپا موارد گفته شده بالا را همواره در زمان خرید در نظر داشته باشید.

حتما بخوانید:   مبرد چیست و مبرد R-410A چه کاربردهایی دارد؟

پاکت یکبار مصرف سری (پی)

مدل بعدی، پاکت های یکبار مصرف سری (پی) می‌باشند  که در انواع متفاوتی مورد مصرف واقع می گردند، از جمله ویژگی های بارز آنها می‌توان به میزان حجم بالا، ضد حساسیت بودن، قدرت جذب بالای گرد و خاک، وجود میکرو فیلتر ۵ لایه ای و دریچه ای که کاملا بهداشتی بوده و برای دفع پسمانده ها به صورت تمیز استفاده می‌شود و همچنین به کار گیری از الیافی که پشمی است و در جهت مقاومت بالای این پاکتها برای جلوگیری از پارگی تولید گشته اشاره نمود.

این نوع از پاکت ها را می‌توان برای آن دسته از جاروبرقی هایی که با آن سازگار هستند مورد مصرف قرار داد، به لحاظ زمانی باید گفت که تنها دو هفته امکان استفاده از این پاکتها وجود دارد.

انواع کیسه جاروبرقی

پاکت یکبار مصرف تیپ (سری) (جی)

مدل بعدی از پاکت های یکبار مصرف سری (جی)است که از سایز بزرگتری نسبت به سایر مدل ها برخوردار است. مزیت های مهم پاکت های اصل این است که بیشترین میزان تمیزی را برای شما فراهم می‌سازند و جدا از این امر طول عمر جاروبرقی را به حداکثر حالت ممکن می‌رسانند.

این مدل از پاکت های یکبار مصرف جاروبرقی مزیت های بیشماری دارند و سایز بزرگشان باعث می‌شود تا میزان بیشتری از گرد و غبار را درون خود نگاه دارند و این موضوع از عوض نمودن پاکت جلوگیری به عمل می آورد. نکته قابل توجه و حائز اهمیت که از مهمترین مزیت های این محصول به شمار می‌رود این است که این مدل از کیسه‌ها دارای این قابلیت می‌باشند که برای تمامی مدل های جاروبرقی مناسب می‌باشد(اما باز توصیه می‌شود در زمان خرید این پاکتها حتما مدل جاروبرقی خود را به فروشنده اعلام کنید تا در آینده به دردسر احتمالی دچار نشوید).

تفاوت های پاکت یکبار مصرف با پاکت دایمی

حالا قصد داریم تا شما را با تفاوت های پاکت های یکبار مصرف و دایمی جاروبرقی آشنا سازیم، به طور کلی تمامی پاکت های جاروبرقی شامل جنس های کاغذی،پارچه ای و پلیمری می‌باشند که به شکل دایمی و یا یکبار مصرف درون جاروبرقی قرار می‌گیرند.

ما باید پاکت های دایمی را بعد از هر بار استفاده تخلیه کنیم تا بتوانیم مراتب دیگر از آن استفاده کنیم در حالی که پاکت های یک بار مصرف بعد از هر بار مصرف و پر شدن دور انداخته می شوند و پاکت جارو برقی جدید جای آنها را می‌گیرد.

حتما بخوانید:   سیم اتصال به زمین چه نقشی در ساختمان ها دارد؟

انواع کیسه جاروبرقی

پاکت یکبار مصرف جاروبرقی مناسب تر است یا دایمی

در این قسمت پایانی از مقاله قصد داریم تا این جوابی برای این سوال داشته باشیم که مصرف پاکت یکبار مصرف مناسب تر است یا دایمی. همان طور که گفتیم پاکت های موجود در بازار برای جاروبرقی به دو حالت یکبار مصرف و دایمی هستند.پاکت های از نوع یکبار مصرف دارای تعداد لایه های مختلفی می‌باشند، و توصیه ما این است که از پاکت های یک لایه استفاده نفرمایید، چرا که بسیار نازک بوده و در نتیجه احتمال ریسک پارگی در آنها زیاد است و به علاوه به راحتی خاک و گرد و غبار را از خود عبور می‌دهند که در نهایت باعث صدمه به موتور جاروبرقی می‌گردد و شما مجبور می‌شوید موتور جاروبرقی را تعمیر و یا حتی تعویض نمایید.

مرغوبترین نوع از پاکت های یکبار مصرف، پاکت های سه لایه می‌باشند، چرا که این پاکتها به لحاظ کیفیت و ضخامت بالای خود موجب می‌شوند تا خاک و گرد و غبار از آنها رد نشود، بنابراین در مقایسه با پاکت های دایمی از این جهت خیلی بهتر می‌باشند.

برعکس پاکت های دایمی جاروبرقی بعد از مدتی که مصرف می‌گردند خاک و گرد و غبار را به طرف موتور جذب می‌کنند که همین امر سبب آسیب به موتور جاروبرقی می‌گردد.

شما همچنین می‌توانید پاکت های آنتی باکتریال موجود در بازار را خریداری نمایید که برای آن دسته از افرادی که از بیماری های تنفسی رنج می‌برند و حساسیت و آلرژی های خاصی دارند گزینه بسیار مناسبی می باشد و شما نیز می‌توانید از این پاکت ها برای جاروبرقی خود استفاده نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله از مجله ایبک امداد به بررسی انواع کیسه جاروبرقی پرداختیم و دانستید که کیسه های جاروبرقی هم دایمی دارند و هم موقت که بصورت تعویض شدنی هستند، شایان ذکر است که سایز و مدل پاکت بستگی به مدل جاروبرقی شما دارد و شما هیچ وقت بدون در نظر نداشتن نوع مدل جاروبرقی خود نمی‌توانید اقدام به خرید پاکت جاروبرقی نمایید. در قسمت نهایی این مقاله به مزیت ها و معایبی که بایستی در انتخاب پاکت جاروبرقی دقت نمایید پرداختیم. مابقی موارد بستگی به شخص شما دارد که چه مدل پاکتی را مناسب جاروبرقی خود می داند و آن را تهیه می‌کنید.

 

 

انواع کیسه جاروبرقی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای بررسی کامل انواع کیسه جاروبرقی و مدل های داخل کشور

امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا