خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

دستگاه لوله بازکنی ارابه ای چیست و چگونه با آن کار می کنند؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با دستگاه ارابه ای بسیار آسان بوده و می توان گرفتگی های لوله را به سرعت برطرف کرد. بسیاری از شرکت های لوله بازکنی از دستگاه ارابه برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده می کنند در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای آشنا کنیم با ما همراه باشید.

دستگاه لوله بازکنی ارابه ای چیست؟

اگر شما هم تا به حال با شرکت های لوله بازکنی تماس گرفته اید حتماً مشاهده کردید که روش های مختلفی برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب وجود دارد که یکی از آنها استفاده از دستگاه لوله بازکنی ارابه ای می باشد. این دستگاه قدرت زیادی داشته و می تواند هر نوع گرفتگی لوله فاضلاب را رفع کند استفاده از این دستگاه در شرکت های لوله بازکنی بسیار رایج است و تقریباً می توان گفت که اختراع دستگاه ارابه ای تحول عظیمی در لوله بازکنی ایجاد کرده است.

به این دستگاه ژنراتور ارابه ای هم گفته می شود الکترو فنری که به دستگاه ارابه ای وصل می شود امکانات زیادی داشته و می توان به وسیله این امکانات، گرفتگی لوله را سریع برطرف کرد. دستگاه ارابه ای یکی از بهترین تجهیزات لوله بازکنی است که می توان برای رفع گرفتگی لوله از آن استفاده کرد.

دستگاه لوله بازکنی ارابه ای در روی یک ارابه و یا چهارچوب فلزی سوار شده است که دارای چرخ بوده و به راحتی می‌توان آن را حمل کرد. این دستگاه قدرتمند، به دلیل وزن زیاد در روی ارابه قرار می گیرد و اینکار حمل آن را راحت می کند. قدرت این دستگاه باعث می‌شود که نسبت به روش های دیگر لوله بازکنی مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

در ادامه می خواهیم شما را با روش استفاده از دستگاه ارابه‌ای آشنا کنیم. استفاده از این دستگاه به وسیله شرکت ها بسیار مهم بوده و معتقدند که ضمانت کار آنها استفاده از این دستگاه ارابه ای است. این دستگاه می تواند گرفتگی دوباره لوله را به تعویق بیندازد.

دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

روش استفاده از دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

دستگاه لوله بازکنی ارابه ای، دستگاهی مخصوص رفع گرفتگی لوله است که به آن ژنراتور هم می‌گویند این دستگاه در لوله بازکنی بسیار مهم بوده و در طراحی جدید، به نوع الکتروفنر آن امکانات جدیدی هم اضافه شده است.
ژنراتور لوله بازکنی یکی از بهترین ژنراتور ها بوده و شرکت های خدماتی برای افزایش کیفیت کار خود از آن استفاده می کنند. دستگاه ارابه ای و یا ژنراتور لوله بازکنی می تواند تمام گرفتگی ها را به راحتی رفع کند که در ادامه برایتان بیان کنیم:

 • برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام
 • رفع گرفتگی توالت به وسیله دستگاه ارابه‌ای
 • رفع گرفتگی لوله ها با فنر مخصوص ارابه‌ ای
 • رفع گرفتگی حیاط و پارکینگ
 • برطرف کردن گرفتگی سیفون با دستگاه ارابه‌ای
 • رفع گرفتگی سیفون روشویی و ظرفشویی به وسیله دستگاه مخصوص
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی به وسیله دستگاه لوله بازکنی ارابه‌ای
 • استفاده از دستگاه ارابه ای برای برطرف کردن تمام گرفتگی های سخت

برطرف کردن گرفتگی لوله، بیشتر به وسیله فنر های لوله باز کنی انجام می شود در این بین فنر های زیادی وجود دارد. توجه کنید که استفاده از دستگاه ارابه ای می تواند در کار لوله باز کنی، سرعت زیادی ایجاد کند دستگاه لوله بازکنی ارابه ای قدرت زیادی داشته و می‌تواند به صورت تضمینی کار لوله بازکنی را انجام دهد.

فنرهای مخصوص لوله بازکنی

فنرهای لوله بازکنی به دلیل انعطاف زیادی که دارند می توانند به راحتی از پیچ و خم های لوله عبور کنند. استفاده از فنر ها برای رفع گرفتگی لوله، کاربرد زیادی دارد و می توان از آن برای برطرف کردن گرفتگی شبکه فاضلاب هم استفاده کرد زیرا این فنرها متراژهای متنوعی داشته و برای هر نوع استفاده ای، از انواع مختلف فنر تولید شده است. برای دوران فنر به وسیله دستگاه لوله بازکنی ارابه‌ای باید فنر را به الکتروموتور وصل کنید تا در صورت روشن شدن موتور، فنر هم به دوران دربیاید. در مورد موتور دستگاه ارابه ای باید بگوییم که این لوله بازکنی یک موتور گرداننده دارد که کار اصلی را انجام می دهد یعنی دوران فنر به وسیله موتور انجام می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  فاصله لوله فاضلاب توالت فرنگی از دیوار | فاصله استاندارد توالت فرنگی از دیوار

الکتروموتور ها امکانات زیادی دارند مانند کلید های راست گرد و چپ گرد، که برای گرفتگی های مختلف و زیاد کردن عملکرد دستگاه در آن قرار داده شده اند از این امکان دستگاه لوله بازکنی ارابه ای، می توان برای شل کردن گرفتگی هم استفاده کرد.

روش استفاده از دستگاه لوله بازکنی ارابه ای چگونه است؟

برای اینکه از این دستگاه استفاده کنید حتماً نکات ایمنی را رعایت کرده تا حادثه ای برای شما رخ ندهد. برای استفاده از دستگاه لوله بازکنی ارابه‌ای، از دستکش چرمی برای جلوگیری از آسیب دیدگی دست استفاده کنید دقت داشته باشید رعایت نکات ایمنی لوله بازکنی در هنگام استفاده از این دستگاه بسیار مهم است. در مورد کار با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای ابتدا باید بعد از روشن کردن دستگاه به وسیله دست، فنر دوار را به درون لوله بفرستید تا فنر از جای خود بیرون نیاید.

بعد از هدایت فنر باید اهرم گرداننده فنر را هم فشار دهید تا فنر حرکت کند این کار شما باعث می شود فنر شروع به گردش کرده و گرفتگی ها را باز کند البته شما باید ابتدا بدانید که گرفتگی در کدام قسمت لوله است و به همان قسمت هم فشار بیشتری وارد کنید.
نکات مهمی که در هنگام استفاده از دستگاه ارابه ای حتماً باید بدانید عبارتند از:

 • در هنگام استفاده از این دستگاه نکات ایمنی را حتماً رعایت کنید.
 • قبل از روشن کردن موتور از تجهیزات ایمنی استفاده کنید.
 • برای رفع گرفتگی لوله، سرفنر مناسب نصب کنید.
 • متناسب با نوع گرفتگی و همچنین نوع لوله دور موتور مناسبی انتخاب کنید.
 • دستگاه ارابه ای را به طور مرتب سرویس کنید.

برای اینکه دستگاه ارابه‌ای عملکرد خوبی داشته باشد، همزمان با این دستگاه و گردش فنر، با شلنگ مقداری آب در داخل فاضلاب بریزید تا رسوبات لوله را شسته و به راحتی مسیر لوله را باز کند این کار باعث خواهد شد عمل تراشیدن جرم ها و لایروبی به آسانی انجام شود.

از کجا می توان دستگاه لوله بازکنی ارابه ای خرید؟

شاید سؤال کنید که از کجا می توانیم دستگاه ارابه ای لوله بازکنی را خریداری کنیم؟ باید بگوییم که این دستگاه در تمام فروشگاه های ابزار فروشی و تجهیزات لوله بازکنی وجود دارد و می توانید به راحتی آن را بخرید دستگاه لوله بازکنی ارابه ای ۱۰ متر فنر دارد و با استفاده از آن می توانید گرفتگی های عادی خانگی را برطرف کنید. اگر هم فنر بیشتری نیاز داشتید کافی است که فنر های طولانی تری بخرید. این دستگاه یک سال ضمانت داشته و در صورت خراب شدن می‌توانید آن را رایگان تعمیر و یا تعویض کنید.

انواع تجهیزات لوله بازکنی

شاید بخواهید با تجهیزات لوله بازکنی بیشتر آشنا شوید در ادامه می خواهیم دستگاه های لوله بازکنی را که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، برایتان نام برده و روش کار آنها را توضیح دهیم.
معروف ترین دستگاه های لوله بازکنی که بیشترین استفاده از آنها انجام می‌شود عبارتند از:

 • دستگاه لوله بازکنی فنر زنی
 • دستگاه های لوله بازکنی ارابه‌ای
 • دستگاه های لوله بازکنی دریلی
 • دستگاه لوله بازکنی پمپ تراکم هوا

زمانی که شما به شرکت‌های لوله باز کنی مراجعه می کنید آنها تشخیص می دهند که کدام دستگاه برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب مناسب تر است و از وسیله مناسب برای این کار استفاده می کنند.
توجه داشته باشید استفاده از این تجهیزات نیاز به تخصص و مهارت دارد اگر در این زمینه مهارتی ندارید به هیچ وجه خودتان از این دستگاه ها استفاده نکنید زیرا امکان دارد هم به لوله فاضلاب و هم به خودتان آسیب برسانید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی|مزایا و معایب سیستم های تخلیه توالت فرنگی

آشنایی با دستگاه لوله بازکنی فنر

یکی از معروف ترین دستگاه های لوله بازکنی فنر برقی است که در بیشتر گرفتگی ها از آن استفاده می کنند. دستگاه فنر زنی انواع مختلفی دارد که بدنه آنها تفاوت زیادی با هم ندارد ولی سرفنرهای آن با هم فرق می کنند که هر کدام از این سرفنرها برای گرفتگی خاصی مناسب است.
این دستگاه به طور معمول از دو قسمت پمپ گرداننده فنر و فنر بلند، تشکیل شده است طرز کار این دستگاه به این شکل است که باید ابتدا سر فنر فولادی را در لوله فرو کنید دستگاه را روشن کرده تا به وسیله پمپ تکان دهنده با سرعت زیاد فنر به گردش در بیاید. به وسیله فنر هیچ موادی در مسیر لوله باقی نمانده و گرفتگی ها به راحتی برطرف می شود.

یکی از ویژگی های دستگاه لوله بازکنی فنر زنی این است که کوچک و قابل حمل بوده و سرفنر های مختلفی دارد که می تواند با سرعت زیاد گرفتگی ها را برطرف کند.

آشنایی با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

همانطور که می دانید گرفتگی‌های لوله فاضلاب می تواند به دلایل مختلفی باشد که هر گرفتگی نیاز به دستگاه مخصوصی دارد به همین دلیل دستگاه‌های مختلفی تولید شده که هر کدام برای گرفتگی خاصی مورد استفاده قرار می گیرد یکی از این تجهیزات، دستگاه لوله بازکنی ارابه ای است که به دلیل داشتن پمپ و فنر جزو دستگاه های با قدرت محسوب می شود. استفاده از دستگاه لوله بازکنی ارابه ای به مهارت و تخصص خاصی نیاز دارد و همچنین باید حتماً در هنگام استفاده از آن موارد ایمنی را کاملاً رعایت کنید تا از بروز هر حادثه جلوگیری کرده باشید.

طرز کار دستگاه لوله بازکنی ارابه ای هم مانند دستگاه های فنر زنی می باشد و فرق چندانی ندارد به این صورت که فنر را در داخل لوله فرستاده تا به وسیله پمپ، فنر به گردش در بیاید و گرفتگی لوله را برطرف کند.

آشنایی با دستگاه لوله بازکنی دریلی

یکی دیگر از تجهیزات لوله باز کنی، دستگاه لوله بازکنی دریلی است که با توجه به کاربرد آن مانند دریل های دستی بوده و فنر به دریل متصل شده و با چرخش، گرفتگی لوله را رفع می کند. در هنگام استفاده از این دستگاه هم حتماً باید دارای مهارت لازم باشید زیرا می‌تواند خطراتی برای شما به دنبال داشته باشد. ممکن است فنر از دریل جدا شده یا فنر بپیچد، به همین دلیل باید حتماً رعایت نکات ایمنی را جدی بگیرید.

دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

آشنایی با دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا

یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات لوله بازکنی، دستگاه تراکم هوا است که می‌تواند به وسیله فشار زیاد آب گرفتگی لوله را برطرف کند. استفاده از این دستگاه به دلیل فشار زیاد آب ممکن است خطرناک باشد حتماً باید نکات ایمنی را رعایت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با روش استفاده از دستگاه لوله بازکنی ارابه ای آشنا کردیم. استفاده از تجهیزات و وسایل لوله بازکنی بسیار تخصصی بوده و در هنگام کار با آنها باید نکات ایمنی کاملاً رعایت شود اگر در زمینه استفاده از این تجهیزات مهارتی ندارید توصیه می کنیم هیچگاه به تنهایی از این دستگاه ها استفاده نکنید و برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب به شرکت های معتبر لوله بازکنی مراجعه کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دستگاه لوله بازکنی ارابه ای چیست و چگونه با آن کار می کنند؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش استفاده از دستگاه لوله بازکنی ارابه ای چگونه است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا