خانواده

در مهمانی فضای باز چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

شاید تصمیم داشته باشید که یک مهمانی فضای باز برگزار کرده تا بتوانید از هوای لذت بخش طبیعت استفاده کنید. مسلماً برای اینکه این مهمانی شما به خوبی برگزار شود باید حتماً برنامه‌ریزی صحیحی داشته و به صورت همه جانبه خودتان را آماده کنید. فرقی نمی‌کند که این مهمانی در روف گاردن یعنی همان پشت بام باشد و یا در حیاط خانه و یا حتی در کنار استخر برگزار شود. به هر حال شما باید از اشتباهاتی که ممکن است در این مهمانی‌ها انجام شود دوری کنید و مطمئن باشید که مهمانانتان می‌توانند اوقات خوشی داشته باشند.

اشتباهاتی که ممکن است در مهمانی فضای باز ایجاد شود.

در مهمانی‌های فضای باز ممکن است اشتباهاتی انجام دهید که باعث شود به مهمانان شما خوش نگذشته و مهمانی دلچسبی نداشته باشید، برای این منظور باید از این اشتباهات اجتناب کنید:

۱- کم بودن نوشیدنی و غذا

شما باید از مقدار غذای لازم برای مهمانی خود اطلاعات کامل داشته باشید و برای این منظور باید بدانید دقیقاً چقدر مهمان دارید و اگر هم برایتان امکان دارد کمی غذای اضافه درست کنید تا مهمانان شما از پشت میز غذا گرسنه بلند نشوند و یا ممکن است ناخواسته مهمانان شما اضافه شوند و شما باید برای پذیرایی از آنها غذای کافی داشته باشید.

مسلماً برای برگزاری مهمانی در فضای باز، به مقدار زیادی نوشیدنی هم نیاز دارید، پس باید از کافی بودن نوشیدنی‌ها مطمئن شوید. دقت کنید علاوه بر آماده کردن نوشیدنی‌های شیرین و طعم‌دار، باید حتماً به اندازه لازم هم آب آشامیدنی در اختیار مهمانان قرار بگیرد.

مهمانی فضای باز

۲- نداشتن وسیله برای دفع حشرات

وقتی شما مهمانی را در فضای باز برگزار می‌کنید، احتمال دارد حشرات برای مهمانانتان ایجاد دردسر کنند و گاهی حتی مهمانی را هم بر هم بزنند. پس برای اینکه مهمانان شما لذت برده و خاطره‌ای به یاد ماندنی از این مهمانی در ذهنشان باقی بماند، باید حتماً از مهار کننده حشرات مانند اسپری، برای دور کردن حشرات استفاده کنید. برای این کار می‌توانید مواد دافع حشرات و یا تجهیزاتی در اطراف فضا قرار داده یا جاهایی که ممکن است مهمان‌های بیشتری باشند از اسپری برای دفع حشرات استفاده کنید.

حتما بخوانید:   مبل توگو کدام است؟ | طرز ساخت مبل توگو و کاربرد آن

۳- کم بودن صندلی و فضا برای نشستن مهمان‌ها

اگر مهمانی را در فضای باز برگزار می‌کنید، حتماً باید صندلی و جایگاه مناسبی برای تمام آنها آماده کنید. می توانید به جز صندلی از مبلمان باغی و زیرانداز هم استفاده کنید و یا حتی در اختیار بعضی از مهمان‌ها مبلمانی قرار دهید که بتوانند با هم گفتگو کنند و از تجمع در کنار هم لذت ببرند. اگر شرایط نشستن تمام مهمان‌ها مطابق خواسته شما نبود به هیچ وجه نگران نباشید زیرا استفاده از مبلمان باغی و زیرانداز می‌تواند مشکل را حل کند.

توصیه می‌کنیم قبل از اینکه برای مهمانی خود صندلی تهیه کنید، حتماً آگاهی کامل از تعداد دقیق مهمان‌ها داشته باشید تا بتوانید به تعداد کافی صندلی آماده کنید.

۴- نداشتن برنامه‌ریزی برای باران و باد

قبل از اینکه برای برگزاری مهمانی فضای باز خود برنامه‌ریزی کنید باید آب و هوا را خوب بررسی کنید و ببینید آیا در روز مهمانی شما هوا صاف است یا خیر؟ البته اگر هم متوجه شدید که آسمان صاف پیش بینی شده، باز هم باید آمادگی لازم را برای مقابله کردن با شرایط ضروری داشته باشید زیرا گاهی نمی‌توان شرایط جوی را پیش بینی کرد پس باید از قبل فکری بکنید. مثلاً مکانی را در فضای باز در نظر بگیرید که در هنگام بارش باران مهمانان بتوانند برای مدتی در زیر آن قرار بگیرند.

۵- برنامه‌ریزی نداشتن برای سردی هوا

وقتی مهمانی را در فضای باز برگزار می‌کنید، ممکن است با غروب کردن آفتاب دمای هوا کاهش پیدا کرده و هوا کمی سرد شود. باید حتماً در فضای باز هم از وسایل گرمایشی مناسبی استفاده کنید و یا می‌توانید چند ژاکت و پتو در اختیار مهمانانتان قرار بدهید تا به این صورت خودشان را گرم کنند.

۶- آماده نکردن جعبه کمک‌های اولیه

مسلماً هیچکس نمی‌خواهد که در مهمانی فضای بازش اتفاقی رخ بدهد و کسی آسیب ببیند ولی گاهی احتمال دارد اتفاقی را که شما انتظار ندارید پیش بیاید. پس باید حتماً در دسترس خود جعبه کمک‌های اولیه داشته باشید، تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید. در جعبه کمک‌های اولیه چیزهایی مانند اسپری برای کاهش درد گزش حشرات، پماد سوختگی، مایع ضدعفونی، گاز استریل، چسب زخم و… می‌باشد.

۷- همسایه‌های خوب خود را فراموش کردید.

برگزار کردن مهمانی باز ممکن است یک شمشیر دو لبه برای شما باشد زیرا هم می‌خواهید مهمانی تان خوب برگزار شود، و هم به دلیل موسیقی در این دورهمی ها و صحبت مهمان‌ها با صدای بلند، می‌تواند برای همسایگان ایجاد دردسر کند. معمولاً این سر و صداها کاملاً از کنترل شما خارج است. پس بهتر است برای اینکه همسایگانتان با بدی از شما یاد نکنند، به آنها احترام بگذارید. یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا از بروز دلخوری و مشکلات جلوگیری کرده باشید، دعوت آنها به مهمانی است. اگر هم امکان دعوت همسایگان را به مهمانی خود ندارید، باید به آنها اطلاع داده و از آنها خواهش کنید اگر ناراحتی برایشان ایجاد شد، به شما خبر بدهند. بهتر است حتی قبل از شروع مهمانی، بابت سر و صدا و مشکلات ایجاد شده از آنها عذرخواهی کنید.

حتما بخوانید:   روش‌های صرفه‌جویی در مصرف آب در سرویس بهداشتی

هنگامی که مهمان دعوت می‌کنید باید برای پارک ماشین‌ها هم فضای لازم را در نظر بگیرید. شاید بعضی از همسایگان لطف کرده و حتی محل پارکشان را در اختیار مهمانان شما بگذارند ولی نباید انتظار داشته باشید که این لطف در حق شما انجام شود. باید بعد از اینکه میهمان‌ها آمدند سری به محل پارک ماشین‌ها زده و اطمینان پیدا کنید که مسیر تردد همسایگانتان مسدود نشده باشد.

۸- درخواست نکردن از دیگران برای تهیه غذا

بهتر است برای مهمان، خودتان غذا تهیه نکنید. در این مورد لازم است زیاد سخت نگرفته و از دیگران درخواست کنید که با سلیقه خودشان، برای شما غذا تهیه کنند. در این صورت می‌توانید خودتان هم نوشیدنی های مناسب و یا غذاهای گوشتی را برای مهمانان آماده کنید.

وقتی دیگران غذا را برای مهمانی تهیه کنند، برای مهمانان شما گزینه‌های بیشتری وجود دارد تا بتوانند غذای مورد علاقه‌شان را انتخاب کنند. معمولاً تعداد کمی از افراد هستند که با آوردن غذا مخالف باشند. غذاهای متنوع باعث می‌شوند میز پذیرایی شما جذاب و زیبا شود و شاید کسی غذای جدیدی را با خود بیاورد. در این صورت می‌توانید از او خواهش کنید که دستور آماده کردن غذای خود را در اختیار دیگران قرار بدهد.

البته استفاده از این روش برای تمام مهمانی‌ها مناسب نیست و بیشتر برای مهمانی‌های خانوادگی و خودمانی مناسب است.

۹- کارها را به تأخیر انداختند.

یکی از اشتباهاتی که ممکن است در مهمانی‌های فضای باز انجام دهید به تأخیر انداختن کارها است. هیچگاه تا آخرین لحظه برای آماده کردن وسایل مهمانی منتظر نمانید. بهتر است لیست کارها را از یک هفته قبل آماده کرده و چند روز قبل از شروع مهمانی هم مقدمات آن را فراهم کنید.

اگر برای انجام دادن کارهای مهمانی، وقت کافی داشته باشید فشار زیادی بر روی شما وارد نشده و می‌توانید راحت‌تر کارهای خود را انجام بدهید. علاوه بر آن می‌توانید در روز مهمانی هم برای بودن با مهمانان زمان کافی داشته باشید زیرا مجبور نخواهید بود کارهای خود را در آخرین لحظه و با عجله انجام دهید.

حتما بخوانید:   روش‌های جلوگیری از سوختگی فریزری مواد غذایی

۱۰- نداشتن برنامه‌ریزی صحیح

شاید هدف شما برای برگزار کردن مهمانی فضای باز، خوردن غذا و صحبت با یکدیگر باشد، ولی به هر حال باید برای جلوگیری کردن از یکنواختی مهمانی، چند فعالیت مناسب و سرگرم کننده هم ایجاد کنید. بازی‌ها و فعالیت‌هایی که باعث می‌شود یخ مهمان‌ها آب شده و ارتباط بهتری با هم برقرار کنند، می‌تواند بسیار مناسب باشد. البته دقت داشته باشید که لازم نیست تمام فعالیت‌ها را در یک زمان با هم شروع کنید. مثلاً می‌توانید از بازی‌های کارتی برای سرگرم کردن مهمان‌ها استفاده کنید و یا در مورد موضوعی که قبلاً در مورد آن فکر کرده‌اید یک مکالمه جالب را بیندازید.

مهمانی فضای باز

سخن پایانی

اگر شما تصمیم به برگزاری یک مهمانی در فضای آزاد گرفته‌اید، باید اطمینان پیدا کنید که در طول مهمانی، مهمانان شما راحت هستند. پس لازم است که برای خنک کردن و یا گرم کردن فضا اقدامات لازمی را انجام دهید.

در زمستان می‌توان از گودال آتش یا شومینه استفاده کرد و یا حتی می‌توانید یک بخاری تهیه کنید تا مهمانان شما گرم و راحت باشند و یا با آماده کردن نوشیدنی‌های گرم باعث شوید تا مهمانان به خوبی گرم شده و محیطی گرم و دنج برای آنها آماده کنید.

در مهمانی‌های تابستانی هم می‌توانید به فکر راه‌هایی باشید تا مهمانان را بیشتر خنک نگه دارید. فضای بازی که در نظر دارید باید به اندازه کافی سایه داشته باشد تا مهمان‌ها از نور خورشید در امان باشند. برای این منظور می‌توانید از نصب پرده های سبک استفاده کنید، این کار شما باعث می‌شود تا مهمانان از نور خورشید محافظت شده و حتی جلوی نسیم‌های خنک تابستانی را هم نخواهد گرفت و یا می‌توانید از کولرها و یا پنکه مناسب در فضای باز استفاده کنید.

به هر حال مهم‌ترین موضوعی که در مورد مهمانی‌های فضایی باز باید در نظر بگیرید، برنامه‌ریزی دقیق و درست است. شما با برنامه‌ریزی صحیح می‌توانید یک مهمانی خاطره انگیز و دلپذیر برگزار کنید.

امیدواریم مطالبی را که از مجله آی بک در اختیارتان قرار دادیم، برایتان مفید بوده باشد و بتوانید برای برگزاری مهمانی در فضای باز از آنها استفاده کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

در مهمانی فضای باز چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

اشتباهاتی که ممکن است در مهمانی فضای باز ایجاد شود.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x