تعمیرات جاروبرقی

چرا از پاکت جاروبرقی دائمی نباید استفاده کنیم؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

شاید شما ندانید که پاکت جاروبرقی چه نقش مهمی در سلامتی دستگاه دارد ولی باید بگوییم که این پاکت‌ها عامل مهمی برای قدرت و مکش موتور جاروبرقی هستند. به طور کلی می‌توان گفت کیسه‌های جارو برقی به دو نوع یکبار مصرف و دائمی در بازار فروخته می‌شوند. بیشتر مردم به دلیل قیمت کمتر ترجیح می‌دهند که از کیسه‌های دائمی استفاده کنند ولی در اصل باید بدانید که کیسه‌های دائمی جاروبرقی دارای معایبی می باشند که ما در ادامه مهمترین این معایب را بررسی خواهیم کرد تا با مطالعه این مقاله شما دیگر به فکر خریدن کیسه‌های دائمی جاروبرقی نباشید.

معایب استفاده از کیسه های دائمی جاروبرقی

پاکت‌های جاروبرقی انواع مختلفی دارند که به طور کلی می‌توان آنها را به دو دسته یکبار مصرف و دائمی تقسیم کرد. این پاکت‌ها دارای ظرفیت مشخصی هستند که در صورت پر شدن، حتماً باید آنها را تعویض کنید. در ادامه شما را با معایب استفاده از کیسه‌های دائمی جاروبرقی آشنا می‌کنیم:

۱- امکان پارگی کیسه دائمی جاروبرقی

کیسه‌های جاروبرقی یکبار مصرف در صورت پر شدن فقط لازم است که شما فیلتر ورودی را بسته و کیسه را عوض کنید ولی وقتی از کیسه دائمی برای جاروبرقی خود استفاده می‌کنید، باید حتماً ماهی یک بار آن را تخلیه کنید در غیر این صورت ممکن است گرد و خاک به داخل موتور دستگاه برگردد. در هنگام تخلیه کیسه دائمی، احتمال سوراخ شدن یا پارگی آن وجود دارد. از طرف دیگر هم اگر به موقع کیسه دائمی جاروبرقی تخلیه نشود، باعث خواهد شد به موتور دستگاه فشار وارد شود.

۲- طول عمر جارو برقی کاهش پیدا می‌کند.

همانطور که گفتیم اگر کیسه جاروبرقی را به موقع خالی نکنید، باعث می‌شود به موتور آن فشار بیاید از طرف دیگر، کیسه‌های جاروبرقی دائمی نسبت به کیسه‌های یکبار مصرف ضخامت بیشتری دارند. شاید شما هم شنیده باشید که وقتی دستگاه روشن نشود و یا اینکه قدرت موتور آن کاهش پیدا کند، باید مطمئن شوید که کیسه کامل جا افتاده است. بعضی از برندهای جاروبرقی اگر کیسه خوب جا نیفتد فشار زیادی به موتور وارد شده و عمر مفید آن کاهش پیدا می‌کند. پس توصیه می‌کنیم برای جاروبرقی خود کیسه‌های یکبار مصرف خریداری کنید تا مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافه برای تعمیر جاروبرقی خود نشوید.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات جاروبرقی زیرووات ZEROWATT

پاکت جاروبرقی

۳- احتمال سوختن جاروبرقی

یکی از معایب پاکت‌های جاروبرقی دائمی این است که فیلترهای گرد و خاک و لایه محافظتی ندارند و این باعث شده که گرد و خاک به راحتی وارد دستگاه شود و گاهی خسارت‌های جبران ناپذیری را به موتور دستگاه وارد کند. حتی گاهی ممکن است کیسه دائمی فرسوده شده و در هنگام جارو کشیدن بدون اینکه شما متوجه شوید، کیسه در داخل دستگاه سوراخ و یا پاره شود و این باعث می‌شود که به موتور جاروبرقی آسیب زده و گاهی هم باعث بروز آلرژی در اعضای خانواده می‌شود.

۴- ایجاد مشکلات بهداشتی

در روی پاکت‌های جاروبرقی منافذی وجود دارد که باعث می‌شود هوا از آن عبور کند، از طرفی هم جلوی خارج شدن گرد و خاک را به بیرون می‌گیرد. هر قدر که منافذ کوچکتر باشند کیسه جاروبرقی دارای کیفیت بهتری است ولی باید بدانید که کیسه‌های دائمی جاروبرقی دارای منافذ درشت‌تری می‌باشند و این باعث خواهد شد که گرد و غبار وارد محیط شود. اگر متوجه شدید که در هنگام جارو کشیدن خانه به وسیله جاروبرقی، دچار حساسیت شده‌اید باید بدانید به دلیل پراکنده شدن گرد و خاک از داخل کیسه به بیرون است.

علاوه بر این موردی که برایتان نام بردیم، وقتی کیسه دائمی جاروبرقی پر می‌شود باید حتماً سریع کیسه را خالی کنید که بتوانید دوباره از دستگاه استفاده کنید. این کار باعث می‌شود شما مستقیماً در معرض آلودگی و گرد و غبار قرار داشته باشید و شاید در طولانی مدت این مورد باعث ایجاد آلرژی شود.

در ادامه شما را با انواع کیسه‌های جارو برقی و مزایای کیسه‌های یکبار مصرف آشنا می‌کنیم تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

انواع کیسه های جاروبرقی

در صورتی که شما هم از جاروبرقی استفاده می‌کنید، حتماً باید با نکات مهمی در مورد استفاده از این دستگاه آشنا باشید زیرا در غیر این صورت ممکن است خطاهایی را انجام بدهید که جبران آن برایتان هزینه بر خواهد بود. یکی از مواردی که باید در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید، انواع کیسه‌های جاروبرقی است. شاید سؤال کنید که چند نوع کیسه جاروبرقی وجود دارد؟ باید بگوییم که در قدیم فقط یک مدل کیسه جاروبرقی وجود داشت ولی امروزه به علت طراحی‌های مختلف ما شاهد انواع کیسه‌های جارو برقی می‌باشیم. به طور کلی ۵ نوع کیسه جاروبرقی داریم:

 1. کیسه‌های یکبار مصرف
 2. کیسه‌های دائمی
 3. کیسه نوع P
 4. کیسه نوع G
 5. کیسه جاروبرقی هپا

نکته مهم: قبل از اینکه کیسه جاروبرقی را خریداری کنید باید اطمینان پیدا کنید که کیسه مورد نظرتان مناسب برند و مدل دستگاه شما است.

۱- کیسه‌های یکبار مصرف جاروبرقی

می‌توان گفت کیسه‌های یکبار مصرف جاروبرقی بهترین گزینه برای انتخاب کیسه جاروبرقی است زیرا از جهت تکنیکال و فنی بهترین هستند. متخصصان توصیه می‌کنند حتماً برای جاروبرقی خود از کیسه‌های یکبار مصرف استفاده کنید. همانطور که از نام آن هم پیداست این کیسه‌ها فقط برای یک بار استفاده می‌شوند و قابل خالی کردن نیستند.

حتما بخوانید:   خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی زیمنس SIEMENS

باید قبل از روشن کردن جاروبرقی آن را در دستگاه قرار داده و بعد از مدتی، وقتی حدوداً نصف کیسه پر شد، آن را بیرون آورده و در داخل سطل زباله بیندازید. وقتی از این کیسه‌ها استفاده می‌کنید دیگر مطمئن خواهید بود که برای جاروبرقی تان مشکلی پیش نمی‌آید.

استفاده از کیسه‌های یکبار مصرف جاروبرقی چه مزایایی دارد؟

در ادامه شما را با مزایای فنی و مهم این کیسه‌ها آشنا می‌کنیم زیرا آشنا بودن با مزایای این کیسه‌ها می‌تواند نقش مهمی در انتخاب شما داشته باشد:

 • کیسه‌های یکبار مصرف به فیلتراسیون متعددی مجهز هستند و از وارد شدن گرد و خاک به داخل دستگاه جلوگیری می‌کنند.
 • با عوض کردن به موقع این کیسه‌ها شما امکان ایجاد قارچ و باکتری را در دستگاه به صفر می‌رسانید.
 • استفاده از کیسه‌های یکبار مصرف از بروز آلرژی و حساسیت در افراد جلوگیری می‌کند.
 • این کیسه‌ها طوری طراحی شده‌اند که وقتی حدوداً نصف آن پر شد، باید کیسه را بیرون بیندازید.
 • کاملاً بهداشتی می‌باشند.
 • استفاده از آنها بی دردسر و راحت است.
 • برای سلامت موتور دستگاه مناسب هستند.
 • از داغ شدن بیش از اندازه جاروبرقی جلوگیری می‌شود.
 • با استفاده از این کیسه‌ها، از خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی جلوگیری می‌شود.

شاید سؤال کنید چگونه کیسه‌های یکبار مصرف از داغ شدن و خاموش شدن جاروبرقی جلوگیری می‌کنند. باید بگوییم وقتی شما کیسه را به موقع عوض کنید و کیسه کاملاً پر نشده باشد، احتمال اینکه کیسه پاره شود به هیچ وجه وجود نداشته و ذرات گرد و خاک هم نمی‌توانند وارد موتور شوند. این باعث می‌شود احتمال سوختگی موتور به دلیل ورود گرد و خاک، کم شود.

بعضی‌ها معتقدند که استفاده از کیسه‌های جاروبرقی دائمی صرفه اقتصادی دارد ولی باید بداند که استفاده در طولانی مدت از این کیسه‌ها می‌تواند به موتور جاروبرقی شما آسیب زده و گاهی مجبور شوید که موتور را تعمیر و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

۲- کیسه های دائمی جاروبرقی

امروزه کیسه‌های دائمی جاروبرقی جزو کیسه‌های پرفروش بازار هستند. منظور از کیسه دائمی همانطور که از نام آن پیداست، کیسه‌هایی می‌باشد که جنس آنها ضخیم و فیبری بوده و شما می‌توانید برای مدت طولانی و تا زمانی که این کیسه‌ها پاره شود، از آن استفاده کنید. از جهت اقتصادی استفاده از این کیسه‌ها به صرفه‌تر است و بسیاری از مردم به همین دلیل از آن استفاده می‌کنند.

مزایای استفاده از کیسه‌های دائمی جاروبرقی

در ابتدای مقاله شما را با معایب استفاده از این کیسه‌ها آشنا کردیم ولی لازم است که بدانید استفاده از این کیسه‌ها مزایایی هم دارد که عبارتند از:

 • به سادگی می‌توانید آنها را بشویید.
 • در صورتی که کیسه پر شود می‌توانید آن را تخلیه کنید.
 • این کیسه در پرزهای درونی ذرات گرد و خاک را حفظ می‌کند.
 • احتمال خرابی و پارگی آن کم است.
 • می‌توان به سادگی آن را از فروشگاه‌های مجاز خریداری کرد.
حتما بخوانید:   علائم سوختگی موتور جاروبرقی | تعمیر تخصصی موتور جاروبرقی در محل

در کنار مزایایی که نام بردیم باید بدانید که تخلیه این کیسه‌ها کمی سخت است و اگر به درستی آن را تخلیه نکنید، ممکن است که کیسه پاره و یا سوراخ شود، در این صورت گرد و خاک به داخل جارو برقی منتقل خواهد شد و ممکن است باعث سوختگی موتور دستگاه شود. اگر تخلیه گرد و خاک داخل کیسه به درستی انجام نگیرد مسلماً برایتان مشکل ساز می‌شود.

نکته مهم: دقت داشته باشید وقتی می‌خواهید کیسه دائمی جاروبرقی را تخلیه کنید، حتماً از ماسک استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است دچار آلرژی شوید.

۳- کیسه‌های جاروبرقی سری P

یکی دیگر از کیسه‌های جاروبرقی، کیسه های سری P هستند که جزو کیسه‌های دائمی می‌باشند. تفاوتشان هم با کیسه‌های دائمی دیگر در جنس آنهاست. جنس کیسه‌های جاروبرقی سری P از لایه‌های میکروفیلتر بوده و گرد و غبار را به خوبی جذب می‌کند. شما می‌توانید با توجه به برند و مدل جاروبرقی خود، این کیسه‌ها را از فروشگاه خریداری کنید. فقط دقت داشته باشید که در این کیسه‌ها از فناوری روز استفاده شده و گرانتر از کیسه‌های معمولی هستند.

۴- کیسه جاروبرقی سری G

این کیسه‌ها دارای فناوری بالاتر و قابلیت بیشتری می‌باشند و اگر می‌خواهید این کیسه‌ها را خریداری کنید، باید به برند دستگاهتان توجه کنید. مهم‌ترین و شاخص‌ترین قابلیتی که این کیسه‌ها دارند، جذب بیشتر و بالاتر آن است که می‌تواند به شما اطمینان بدهد هیچ گرد و خاکی وارد موتور نمی‌شود.

۵- کیسه جاروبرقی هپا

در کیسه‌های جاروبرقی هپا، از حداکثر توانایی جهت جلوگیری از وارد شدن گرد و خاک به موتور استفاده شده است. یعنی این کیسه‌ها منافذی دارند که به هیچ وجه ذرات گرد و غبار نمی‌توانند از آن فرار کرده و وارد دستگاه شوند. به همین دلیل این کیسه از جهت بهداشتی جایگاه بسیار بالایی دارد.

در هنگام کرونا برای تهیه ماسک‌های مخصوص، از پارچه‌هایی در کیسه هپا استفاده می‌کردند و حتی اشخاصی که دارای آلرژی هستند از این ماسک استفاده می‌کنند.

پاکت جاروبرقی

سخن پایانی

در این مقاله از آی بک امداد شما را با انواع کیسه‌های جاروبرقی و همچنین معایب و مزایای استفاده از آنها آشنا کردیم، همچنین  معایب استفاده از کیسه‌های دائمی جاروبرقی را به طور کامل برایتان توضیح دادیم تا بهترین گزینه را برای جاروبرقی خود انتخاب کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

چرا از پاکت جاروبرقی دائمی نباید استفاده کنیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مزایای استفاده از کیسه‌های دائمی جاروبرقی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x