خدمات پرستاری و مراقبتی

مزایای پرستاری از بیماران در منزل در مقایسه با بیمارستان

در این مقاله از ایبک امداد قصد داریم به مقایسه پرستاری از بیماران در منزل نسبت به بیمارستان بپردازیم. چنانچه شما نیز بین این دو گزینه تردید دارید و نمی دانید که از بیمار خود در خانه مراقبت کنید و یا او را در بیمارستان بستری کنید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا نکات مهمی در این زمینه یادآور شویم.

مقایسه پرستاری از بیماران در منزل نسبت به بیمارستان

بیشتر مردم سعی می کنند تا جایی که امکان دارد از بیمار خود در منزل پرستاری و مراقبت کنند اما برخی دیگر نیز تمایل دارند این کار در بیمارستان انجام شود به همین خاطر ما در این مقاله قصد داریم به مقایسه این دو مورد بپردازیم تا اطلاعات مهمی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. به طور حتم پرستاری کردن از بیمار در منزل با بیمارستان بسیار متفاوت است و این دو مورد یکسان نیستند. پس چنانچه بخواهیم به مقایسه پرستاری از بیمار در منزل نسبت به بیمارستان بپردازیم باید موارد مهمی را از مزایای نگهداری از بیمار در منزل عنوان کنیم.

راحتی و آسایش بیمار در منزل

نکته ای که برای همگان روشن است این است که نگهداری از بیمار و مراقبت از او در منزل باعث راحتی و آسایش بیمار خواهد بود. بیمار در منزل خود احساس بهتری نسبت به بیمارستان دارد و مراقبت از او نیز توسط یک پرستار حرفه‌ای و کارآزموده انجام می شود.

انجام مراقبت های پزشکی توسط پرستار حرفه ای در منزل

بسیار واضح هست امکاناتی که بیمار می تواند در بیمارستان جهت مراقبت های پزشکی دریافت کند بسیار بیشتر از منزل است اما این نکته به شرایط و مشکلات بیمار نیز بستگی دارد چنانچه بیماری وخیم نیست و مراقبت از بیمار در خانه نیز امکان پذیر می باشد بهتر است که این کار در خانه انجام شود اما پزشک باید این اجازه را به خانواده بدهد که بیمار شرایطش طوری است که بشود این کار را در خانه انجام داد. در این شرایط پرستار می تواند با داشتن تجهیزات لازم جهت مراقبت و پرستاری از بیمار به نگهداری و مراقبت از او در منزل بپردازد.

حتما بخوانید:   مزایای ورزش سالمند در روی ویلچر چیست و چگونه امکان پذیر است؟

عدم انتقال بیماری های ویروسی و عفونت های بیمارستانی

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که در مقایسه بین پرستاری از بیمار در بیمارستان و منزل می توان آن را در نظر گرفت این است که محیط خانه بسیار پاکیزه تر و تمیزتر نسبت به بیمارستان می باشد و امکان ابتلا به بیماری های ویروسی و عفونت های بیمارستانی بسیار پایین می باشد. بیماری های ویروسی از قبیل آنفولانزا و کرونا می‌تواند مزید بر علت شده و حال بیمار شما را وخیم تر کند. مزایای پرستاری از بیماران در منزل در مقایسه با بیمارستانبنابراین می‌توان گفت محیط خانه بسیار سالم تر از بیمارستان است و مراقبت و نگهداری از او در خانه گزینه بهتری به شمار می آید.

کم بودن هزینه های پرستاری از بیمار در منزل به نسبت بیمارستان

مراقبت از بیمار و پرستاری از او در بیمارستان بستگی به تجهیزات و شرایط بیمار دارد اما اگر بیمار شرایط پایداری داشته باشد و بتوان از او در خانه مراقبت کرد واضح است که هزینه هایی که باید برای نگهداری از بیماران در منزل در نظر گرفت بسیار پایین تر از هزینه های نگهداری از او در بیمارستان می باشد و از این لحاظ برای خانواده ها بسیار مقرون به صرفه تر است. در بسیاری از موارد عزیزان سالخورده که دچار بیماری هم می باشند و قادر به مدیریت یکی از جنبه های نگهداری از خود در منزل مانند حمام کردن و یا تهیه غذا نیستند تحت پرستاری مراکز مراقبت های طولانی قرار می‌گیرند و با این شرایط هزینه های بسیار بالایی جهت مراقبت از آنها باید در نظر گرفته شود که این مورد می تواند با استخدام یک پرستار در منزل به راحتی کاهش یابد.

روحیه شادابی در بیماران و دوری از افسردگی

افرادی که به بیماری مبتلا می‌شوند روحیات آنها نسبت به قبل حساس تر شده و نیاز به توجه ویژه‌ای دارند به همین خاطر نگهداری از این عزیزان در منزل و کنار خانواده باعث می‌شود که در روحیه آنها تاثیر مثبت ایجاد شود و همین مورد می تواند به بهبود روند بیماری کمک کند زیرا بیماران احساس امنیت بیشتری در کنار خانواده خود خواهند داشت به همین خاطر می توان گفت پرستاری از بیماران در منزل نسبت به بیمارستان ارجحیت دارد.

مصرف به موقع داروها توسط بیمار در منزل

چنانچه بیمار به علت مشکلاتی که دارد با تجویز پزشک نیاز به مصرف دارو داشته باشد در چنین شرایطی پرستار می تواند در زمان های تعیین شده دارو را به بیمار داده و از این بابت خانواده را مطمئن کند که تمام داروها به صورت صحیح و به اندازه مورد استفاده بیمار قرار می گیرد زیرا هر اشتباهی در مصرف داروها می‌تواند آسیب های جبران ناپذیری برای بیماران به همراه داشته باشد. پرستارانی که مجرب و حرفه‌ای می باشند آموزش های لازم جهت نظارت و کنترل و مقدار مصرف داروها و همچنین مدیریت نسخه ها را می دانند و اعضای خانواده می‌توانند مطمئن باشند که دارو در زمان مناسب و به مقدار کافی توسط بیمار مصرف شده است.

حتما بخوانید:   مراقبت های پرستاری در سندروم متابولیک | مدیریت سندروم متابولیک

رسیدگی به امور روزانه بیمار در منزل

گروهی از بیماران در وضعیتی هستند که قادر به انجام فعالیت های روزانه خود نمی باشند و فعالیت های روزمره از جمله نظافت، حمام، آشپزی و … را نمی‌توانند انجام دهند. استخدام پرستار در منزل می تواند به انجام این کارها کمک کند. خانواده ها به هنگام استخدام پرستار می توانند این مورد را با او در میان گذاشته و از او بخواهند که در پخت و پز و نظافت بیمار به آنها یاری رساند و به همین خاطر بیمار نیز مانند هر کدام از اعضای خانواده می تواند از زندگی شاد و سالمی بهره‌مند شود.مزایای پرستاری از بیماران در منزل در مقایسه با بیمارستان پرستاران بیمار جهت رسیدگی به موارد روزمره زندگی بیمار آموزش های لازم را دیده اند و به بیمار کمک می کنند تا زندگی با کیفیت تر و سالم تری داشته باشد.

نکات مهم جهت استخدام پرستار برای بیماران در منزل

پرستار حرفه ای به عنوان شخصی که نقش تعیین کننده در بهبود شرایط و وضعیت بیمار دارد می تواند رابط بین بیمار و پزشک او باشد. پرستار استخدام شده جهت نگهداری از بیماران تنها مسئول مراقبت و نگهداری از بیمار نمی باشد بلکه می تواند در خدمات بهداشتی درمانی و همچنین مراقبت از او نقش مهمی را ایفا کند. پرستار با توجه به وضعیت بیمار به صورت هفتگی و یا حتی روزانه گزارشی از بهبودی بیمار را در اختیار خانواده و یا پزشک بیمار قرار می‌دهد و به این صورت می‌تواند درمان بیماری را برای خانواده و پزشک آسان‌ تر کند زیرا این مورد می تواند به افزایش تشخیص بیماری و همچنین درمان موفقیت آمیز آن منجر شود. پرستاری که برای نگهداری و مراقبت از بیمار در نظر گرفت گرفته می شود باید از نظر اطلاعات پزشکی در سطح بالایی باشد تا بتواند مواردی از قبیل تزریقات آمپول یا سرم و یا تنظیم برنامه دارو را به راحتی انجام دهد همچنین پرستار بیمار باید دلسوز، مهربان، صبور، هوشیار و با دقت بسیار بالا باشد.

بیمار تا چه زمانی به پرستار جهت مراقبت نیاز دارد

بیماران بر اساس شرایط و وضعیت سلامت نوع بیماری و نوع درمان به مدت زمان مختلفی جهت مراقبت نیاز دارند به عنوان مثال بیمارانی که بیماری آنها حاد است و البته این بیماری موقت است پس از آن که درمان به صورت کامل انجام شد و سلامتی خود را به دست آوردند طبیعتا دیگر نیازی به پرستار ندارند و پرستار صرفاً تا زمان بهبود آنها استخدام می شود. برخی دیگر از بیماری ها پیش رونده و مزمن هستند یعنی با گذشت زمان شرایط بیمار وخیم‌تر خواهد شد این بیماران به صورت دائمی و همیشگی نیاز به پرستاری و مراقبت دارند و پرستار باید به صورت دائمی و شبانه روزی در اختیار بیمار باشد و به مراقبت و نگهداری از او بپردازد.

پرستار می تواند از چه بیمارانی مراقبت کند؟

مرکز خدماتی ایبک امداد با تشکیل کادر درمانی، مراقبتی و متخصص و اعزام پرستار حرفه ای و با تجربه در زمینه خدمات پرستاری به بیمار در منزل آماده خدمات ‌رسانی به شما کاربران محترم می باشد. مرکز خدماتی ایبک امداد سعی دارد تا با بهره گیری از توانمندی و تخصص کادر حرفه‌ای با ارائه خدمات به موقع و با کیفیت نیاز خانواده‌ها را به پرستاری از بیمار رفع کند. خدماتی که در مرکز ما ارائه می‌شود برای طیف گسترده ای از بیمارانی که نیازمند مراقبت و نگهداری در منزل می باشند ارائه می‌شود.

حتما بخوانید:   نادیده گرفتن حسادت در کودک چه پیامدهایی دارد؟

پرستار خوب جهت مراقبت از بیماران در منزل چه ویژگی هایی دارد؟

زمانی که خانواده بیمار توانایی مراقبت از او را ندارند می توانند با استخدام یک پرستار در منزل تمامی امور مربوط به درمان و پرستاری و مراقبت از بیمار خود را در منزل انجام دهند. مزایای پرستاری از بیماران در منزل در مقایسه با بیمارستانپرستارانی که جهت خدمات رسانی به بیماران به منزل اعزام می شوند باید بتوانند با بیمار ارتباط برقرار کرده و باعث آرامش و آسایش او شوند. پرستار باید در انجام خدمات درمانی به صورت مداوم و مستمر و حتی گاهی شبانه روزی جهت پرستاری از شخص بیمار در منزل حضور داشته باشد. پرستار باید بتواند محیط خانه را شاد و آرام کند تا بیمار هر چه سریعتر بهبود یابد. پرستاری که جهت نگهداری از بیمار به منزل اعزام می‌شود باید در امور پزشکی اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند خدمات درمانی را نیز برای بیمار انجام دهد. به عنوان مثال چنانچه لازم بود تزریقاتی برای بیمار انجام شود این کار در منزل توسط پرستار صورت گیرد. همچنین آشنایی با عوارض داروها و یادداشت کردن تمام حالات بیمار از وظایف پرستار می باشد و لازم است همه واکنش های بیمار را در حین درمان به پزشک و خانواده اطلاع دهد. از ویژگی های دیگر یک پرستار خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مسئولیت پذیر بودن و قابل اعتماد بودن
  • درک همدلانه
  • با درایت و مدبر
  • قابلیت کنترل شرایط در مواقع اضطراری

پرستار باید دلسوز و مهربان باشد و بتواند با بیماران که معمولاً روحیه حساسی دارند و ممکن است گاهی اوقات بد اخلاقی کنند ارتباط برقرار کند. گاهی اوقات بیمارانی که بیماری‌های لاعلاج دارند دچار اندوه و افسردگی می‌شوند و این پرستار است که باید بتواند با انتقال روحیه شاد آنها را از دلسردی و ناامیدی رهایی دهد.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به مقایسه مراقبت و نگهداری از بیماران در منزل نسبت به بیمارستان پرداختیم. آرزوی ما برای شما عزیزان سلامتی است اما اگر گاهی دچار بیماری خود و یا عزیزانتان شدید و نیاز به پرستار در منزل داشتید می توانید با مشاوران ما در ایبک امداد تماس بگیرید و درخواست خود را مطرح کنید. ایبک امداد در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهد بود.

111111111111111111

31

مزایای پرستاری از بیماران در منزل در مقایسه با بیمارستان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مزایای پرستاری از بیماران در منزل در مقایسه با بیمارستان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا