خدمات پرستاری و مراقبتی

راهنمای خرید انواع مختلف سرشور آرایشگاهی مبله و ایستاده

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در آرایشگاه زنانه و مردانه گاهی اوقات لازم است بعد از کوتاهی، موی سر مشتری به صورت کامل شست و شو داده شود و یا قسمتی از آن برای انجام دادن کار مد نظر مرطوب شود. اینجاست که نیاز به یک سرشور آرایشگاهی می‌ باشد. چنانچه قصد دارید که سالن زیبایی و یا پیرایش تاسیس نمایید و یا در فکر نوسازی و ایجاد تغییرات در سالن آرایشگاه خود هستید با انتخاب یک سرشور مناسب می‌ توانید سالن آرایشگاه خود را تجهیز کنید.

سرشور آرایشگاهی چیست؟

یکی از وسایل موجود در آرایشگاه سرشور می‌ باشد که چندین سال است در بیشتر آرایشگاه‌ ها و سالن‌ ها دیده می‌ شود و کاربرد آن جهت شستن موها پس از انجام خدمات روی مو می‌ باشد. سرشورها حالتی شبیه به کاسه دارند و بعضی از مدل‌ های مختلف آن دارای صندلی و بعضی دیگر بدون صندلی می‌ باشد. علاوه بر آن جهت تامین آبی که برای شستن موی افراد لازم است یک یا دو شیر به سینک آن وصل شده است.

انواع مختلف سرشورها

جهت خرید سرشور گیاهی باید قبل از هر چیزی با انواع مختلف این محصول که در بازار وجود دارد آشنا باشید. پس از آن بر حسب ویژگی‌ هایی که هر کدام از این سرشورها دارند می‌ توانید تصمیم بگیرید که کدام یک از آنها را خریداری کنید.راهنمای خرید انواع مختلف سرشور آرایشگاهی مبله و ایستاده در ادامه مطلب برخی از انواع مختلف سرشورهای گیاهی را معرفی می‌ کنیم و به توضیح در مورد آنها می‌ پردازیم.

سرشور ایستاده

معمولا همانطور که از نامشان پیداست سرشور ایستاده فاقد محلی برای نشستن می‌ باشد و فقط یک کاسه دارد که روی پایه قرار می‌ گیرد و همچنین یک کمد برای گذاشتن وسایل مورد نیاز دارا می‌ باشد. علیرغم آنکه این نوع از سرشورها قیمت پایین‌ تری نسبت به سایر سرشورهای مبله دارند، افراد کمتری نیز طرفدار آن می‌ باشند. سرشور ایستاده یکی از قدیمی‌ ترین مدل‌ های سرشور آرایشگاهی است که در بازار موجود می‌ باشد. این مدل از سرشورها دارای ابعاد بسیار کوچکی هستند و به همین خاطر برای محیط‌ های کوچک مناسب می‌ باشند. استفاده نمودن از سرشور ایستاده و به کار بردن آن دشوارتر و سخت‌تر از سرشور مبله می باشد ولی چنانچه در آرایشگاه خود محلی برای قرار دادن سرشور مبله ندارید می‌ توانید از نوع ایستاده آن استفاده کنید اما تجربه ثابت کرده که مشتری با سرشورهای مبله بیشتر احساس راحتی خواهد کرد.

حتما بخوانید:   انواع تمرینات تنفسی برای کودکان | مزایای تمرینات تنفسی

سرشور کاسه متحرک

یکی از جدیدترین انواع مختلف سرشور آرایشگاهی که در سالن‌ های مدرن دیده می‌ شود سرشور کاسه‌ ای متحرک می‌ باشد. این نوع از سرشورهای کاسه‌ ای امکان تنظیم کردن ارتفاع را دارند و زمانی که مشتری روی صندلی آن می‌ نشیند ارتفاع سرشور با گردن مشتری تنظیم خواهد شد و همین امر موجب می‌ شود که شما بتوانید تسلط بیشتری روی مشتری داشته باشید و هم مشتری هنگام شسته شدن موهایش راحت باشد و همین موارد می‌ تواند در جذب مشتری نیز تاثیرگذار باشد. سرشورهای کاسه‌ ای متحرک معمولاً دارای یک دوش هستند که چند حالته می‌ باشد و به شستن بهتر موها کمک می‌ نماید. یکی دیگر از ویژگی‌ های مربوط به سرشور کاسه ای این است که هنگام شست و شوی موی سر مشتری آب به اطراف پخش نمی‌ شود و دیگران خیس نخواهند شد. بنابراین چنانچه بودجه شما به اندازه کافی می‌ باشد این مدل از سرشورها می‌ توانند بسیار مناسب باشند.

سرشور کاسه‌ ای ثابت

یک نوع دیگر از سرشورهای آرایشگاهی، مدل کاسه‌ ای ثابت می‌ باشد که قابلیت تنظیم ارتفاع ندارد ولی مشتری روی قسمت صندلی آن می‌ نشیند و به راحتی می‌ توان موهای او را شست و شو داد و آرایشگر با دقت و تمرکز زیادی باید این کار را انجام دهد. راهنمای خرید انواع مختلف سرشور آرایشگاهی مبله و ایستادهمعمولا این سرشورها برای آرایشگاه‌ های زنانه مناسب نیستند اما در آرایشگاه مردانه بیشتر استفاده می‌ شود. به علت کوتاه بودن موهای آقایان موجب می‌ شود که این سرشورها برای آنها مناسب‌ تر باشد. مهم‌ ترین تفاوتی که بین سرشور متحرک و ثابت وجود دارد قیمت آنها می‌ باشد و مسلماً سرشور متحرک قیمت بیشتری نسبت به سرشور ثابت دارد.

سرشور خوابیده

یکی دیگر از انواع مختلف سرشور آرایشگاهی که در بازار وجود دارد سرشور خوابیده می‌ باشد. در این مدل از سرشورها مشتری روی صندلی به راحتی دراز می‌ کشد و موهای او شست و شو داده می‌ شود. در سرشور خوابیده معمولاً گردن مشتری درگیری کمتری دارد و منجر به ایجاد درد در گردن او نخواهد شد.

سرشور مبله

یکی دیگه از سرشورهای موجود در بازار سرشور مبله می‌ باشد. این سرشور ظاهری چرمی دارد و رویه خارجی آن دارای یک کاسه متصل جهت شستن موی سر می‌ باشد و جنس آنها معمولاً استیل بوده و استحکام زیادی دارد. یک تکیه گاه نیز در قسمت پایینی این سرشور برای مشتری قرار داده شده است که راحت بودن او را افزایش می‌ دهد. قسمت نشیمن سرشور مبله هم از جنس چرم می‌ باشد و مشتری احساس راحتی بیشتری خواهد کرد. شیرآلاتی که در این نوع از سرشورها به کار گرفته شده است با دوام می‌ باشد و کمتر نیاز به تعویض و یا تعمیر دارد.

حتما بخوانید:   بیماری ام اس چیست | پرستاری از بیمار ام اس

کاسه سرشور

معمولا باید در هنگام انتخاب کاسه سرشور نکات مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه به آنها می‌ پردازیم.

  • سرشور ثابت قابلیت جابجایی کاسه ندارد و معمولاً برای مشتری آزار دهنده خواهد بود ولی قطعاً هزینه‌ های آن نسبت به سایر سرشورها کمتر است.
  • چنانچه قادر به خرید سرشور با کاسه متحرک نیستید می‌ توانید برای ابتدای کار از این نوع سرشورها استفاده نمایید.
  • جنس کاسه سرشور معمولا از سرامیک می‌ باشد و بر اساس مدل آن معمولاً دارای دو دوش می‌ باشد که جهت شست و شوی موی سر مشتری به کار گرفته می‌ شود.

مهمترین نکات برای خرید سرشور آرایشگاهی

نکات مهم جهت خرید سرشور آرایشگاهی وجود دارد که حتماً باید مورد توجه قرار گیرد. در غیر این صورت ممکن است سرشوری که خریداری می‌ کنید برای آرایشگاه شما مناسب نباشد و یا مشتری در آن احساس راحتی نکند. در ادامه مطلب به بررسی نکاتی در مورد خرید سرشور آرایشگاهی می‌ پردازیم.

جنس سرشور آرایشگاهی

یکی از مواردی که باید به آن توجه شود، کاسه سینک شست و شو و جنس آن می‌ باشد که معمولاً از سرامیک و یا فلز است. محل نشیمن سرشور مبله معمولاً از چرم پلاستیک و یا فوم می‌ باشد. شرکت های سازنده سرشور معمولاً برای ساخت سرشوری که بسیار مناسب باشد و مشتری در آن احساس راحتی کند با یکدیگر در رقابت هستند. قابلیت تنظیم پایه و قابلیت جابجایی کاسه از جمله مواردی می‌ باشد که باید به هنگام خرید سرشور به آن توجه کنید.

راحتی و آسایش در استفاده

یکی از موارد مهم این است که هنگام شستن موی سر مشتری، او باید احساس راحتی و آسایش داشته باشد. بیشتر مشتریان این قسمت از کار را دوست دارند و می‌ خواهند که احساس آرامش داشته باشند و شست و شوی راحتی را تجربه کنند. علاوه بر آن باید مطمئن شوید که صندلی سرشور دارای قابلیت تنظیم می‌ باشد و یک پشتی بالشتکی هم داشته باشد تا مشتریان احساس ناراحتی نکنند.

حتما بخوانید:   مراقبت کودک توسط سالمند و رعایت نکات مهم

کاسه سرشور

پیش از این هم اشاره کردیم که نوع کاسه و جنس آن از نکات مهم قبل از خرید سرشور آرایشگاهی می‌ باشد. همانطور که قبلاً هم گفتیم کاسه سرشورها دارای دو نوع فلزی و سنگی و به صورت متحرک و ثابت تولید شده‌ اند . کاسه‌ های ثابت قابلیت تنظیم ندارند ولی کاسه‌ های متحرک را می‌ توان بر اساس سر مشتری و گردن او تنظیم کرد تا مشتری هنگام شست و شو احساس راحتی بیشتری داشته باشد و بتواند لحظات خوشی را در آرایشگاه شما سپری نماید.

بودجه خرید سرشور

مدل‌ های مختلفی از سرشور در بازار وجود دارد که قیمت‌ های آنها نیز با همدیگر متفاوت می‌ باشند. سرشور مبله معمولاً قیمت بالاتری نسبت به دیگر سرشورها دارد و سرشور ایستاده نیز از قیمت پایین‌ تری در میان سرشورها برخوردار است. صندلی سرشور دارای کیفیت و سبک‌ های متنوعی می‌باشد و به همین خاطر در قیمت‌ها نیز تاثیرگذار هستند. انتخاب هر کدام از آنها باید با توجه به نیاز و بودجه شما در نظر گرفته شود. نکته مهم توجه به اولویت بندی خودتان است. توجه کنید کاسه سرشوری را خریداری کنید که با کیفیت باشد تا بتوانید سالیان زیادی از آن استفاده کنید.

تجهیزات جانبی سرشور

معمولا کاسه سرشورها دارای تجهیزات جانبی مختلفی نیز می‌ باشند و تجربه ثابت کرده هر چقدر که این تجهیزات و لوازم جانبی بیشتر باشد مشتری احساس راحتی بیشتری خواهد کرد. به عنوان مثال چنانچه کاسه سرشور دارای کوشن گردنی باشد مشتری به هنگام شست و شوی موهای خود درد در گردن احساس نخواهد کرد. راهنمای خرید انواع مختلف سرشور آرایشگاهی مبله و ایستادهمطمئن شوید که کوشن راحت و ارگونومیک طراحی شده و بالش گردنی با کاسه سرشور از نظر اندازه متناسب باشد. همچنین برخی از سرشورها دارای کابینت می‌ باشند که می‌ توان لوازم مربوط به شست و شو را داخل آن قرار داد.

کلام پایانی

در این مقاله از آی بک امداد به بررسی انواع مختلف سرشور آرایشگاهی پرداختیم. سرشور آرایشگاهی دارای مدل‌ های مختلف ایستاده، خوابیده و مبله می‌ باشد. همچنین کاسه سرشور در نوع متحرک و ثابت وجود دارد که نوع متحرک آن می‌ تواند احساس راحتی بیشتری به مشتری بدهد و البته قیمت آن نیز بالاتر می‌ باشد. چنانچه در مورد خرید سرشور آرایشگاهی نیاز به راهنمایی داشتید، کارشناسان آی بک امداد می‌ توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای خرید انواع مختلف سرشور آرایشگاهی مبله و ایستاده

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای خرید انواع مختلف سرشور آرایشگاهی مبله و ایستاده، سرشور مبله، ایستاده و خوابیده

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x