خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

ترکیدگی لوله ساختمان | تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

تشخیص ترکیدگی لوله کشی ساختمان با دستگاه از جمله خدماتی می‌باشد که ساکنین ساختمان به آن نیاز خواهند داشت. امکان دارد که ساکنین ساختمان در ابتدا توجهی به این موضوع نداشته باشند، اما در مواقعی که نشانه‌هایی مانند بیشتر شدن مبلغ قبض آب، تشکیل رطوبت و نم در دیوارها، صدای چکه آب از دیوار و کم بودن فشار آب به وجود آید، نیاز به این خدمات خواهند داشت.

در صورتی که تشخیص ترکیدگی لوله کشی ساختمان و نشت یابی لوله فاضلاب در زمان مناسب انجام نگردد، ممکن است که خسارت‌های جانی و مالی زیادی برای افراد ساکن در ساختمان ایجاد کند.

دلیل ترکیدگی لوله آب

ترکیدگی و نشتی لوله به عوامل گوناگونی بستگی خواهد داشت که با توجه به نوع نگهداری و سرویس لوله‌ها متفاوت می‌باشد. فرسایش و پوسیدگی لوله آب یکی از عوامل موثر در ترکیدگی لوله‌ها می‌باشد. از دیگر عوامل می‌توان به یخ زدگی لوله‌ها اشاره کرد که موجب ترکیدگی آنها می‌گردد. تشخیص ترکیدگی لوله در این شرایط بسیار حائز اهمیت است. به خصوص در فصل زمستان که به آب گرم نیاز بیشتری احساس می‌شود.

با عایق کاری لوله‌ها و یا تعویض آنها می‌توانید این مشکل را تا حدی برطرف نمایید. یکی دیگر از مواردی که برای رفع ترکیدگی لوله با دستگاه باید در نظر داشته باشید، این است که از شرکت‌هایی کمک بگیرید که در زمینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه دارای سابقه باشند. چون بسیاری از لوله‌ها در کف ساختمان و انتهای دیوارها جاسازی شده‌اند و یافتن نشتی لوله‌ها برای افراد معمولی کار آسانی نخواهد بود.

مهم‌ترین عوامل ترکیدگی لوله آب

  • ضربه خوردن لوله فاضلاب و آب
  • استهلاک لوله‌ها و تمام شدن عمر مفید آنها
  • لوله گذاری کردن در مسیرهای پرخطر و اشتباه
  • استفاده از لوله‌های نامرغوب و بی‌کیفیت در اجرای پروژه‌ها
  • منجمد شدن و یخ زدگی لوله‌ها
  • استفاده نادرست از وسایل لوله بازکنی در هنگام انسداد لوله‌ها

پیدا کردن نشتی با توجه به عوامل بیرونی

در مواقعی که روش‌های شناسایی ترکیدگی لوله را بدانید، می‌توانید با سرعت و به راحتی محل ترکیدگی و نشتی را پیدا نمایید و اقدامات مناسبی نسبت به آن انجام دهید. از جمله علائم ترکیدگی لوله و نشتی آب می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • ترکیدگی لوله و نشت آب با ریزترین و کوچک‌ترین سوراخ‌ها آغاز می‌گردد. به گونه‌ای که وقتی کنتور آب را می‌بندید نیز از هدر رفتن آب نمی‌توانید جلوگیری نمایید و همچنان عقربه کنتور در حال چرخش می‌باشد. در صورتی که پس از چند ماه قبض آب شما به صورت ناگهانی افزایش داشته است، احتمال دارد که در بخشی از ساختمان ترکیدگی لوله و نشت آب وجود داشته باشد.
  • یکی دیگر از نشانه‌های ترکیدگی لوله و نشت آب این است که ناگهان فشار آب افت پیدا کرده است. بنابراین در این شرایط باید برای برطرف کردن ترکیدگی لوله ساختمان هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را انجام دهید.
  • چنانچه رطوبت و نم در ساختمان وجود دارد، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که در بخشی از ساختمان ترکیدگی لوله و نشت آب وجود دارد. این مورد معمولاً با چکه کردن آب در قسمت‌های گوناگون مانند سقف و دیوارها همراه است که می‌تواند زنگ هشداری برای افراد باشد.
  • اگر لوله‌ها به صورت توکار قرار گرفته باشند و دچار ترکیدگی و نشتی شده باشند، آب به مرور زمان به سقف‌ها و دیوارها نفوذ کرده و موجب تشکیل کپک و قارچ روی سقف و دیوار خواهد شد.
حتما بخوانید:   8 روش کاربردی برای در آوردن اجسام از سیفون و چاه توالت

برای اینکه بتوانید بررسی دقیق‌تری انجام دهید و محل ترکیدگی لوله را بیابید، می‌توانید از شرکت‌هایی که در زمینه تشخیص نشت‌یابی لوله با دستگاه کار می‌کنند، کمک بگیرید تا در هزینه و وقت شما صرفه‌جویی شود.

ترکیدگی لوله آب

چگونه نشتی آب را پیدا کنیم؟

برای اینکه بتوانید نشت لوله آب را پیدا کنید، می‌توانید از روش‌های گوناگونی استفاده کنید. یکی از روش‌ها تشخیص خانگی است، که افراد بدون کمک و به تنهایی ترکیدگی لوله ساختمان را تشخیص می‌دهند و نقطه دقیق آن را شناسایی می‌کنند.

برای نمونه در قسمتی از سیستم لوله کشی ساختمان تردید دارید که نشت آب و ترکیدگی آب وجود دارد، برای اطمینان می‌توانید رنگ سقف و دیوارها را چک کنید. اگر رنگ دیوار مورد نظر تغییر کرده بود و یا دچار بادکردگی یا ریزش شده بود، می‌توانید مطمئن شوید که در ساختمان شما ترکیدگی لوله و نشتی آب وجود دارد.

همچنین برای تشخیص ترکیدگی لوله می‌توانید از کنتر آب نیز استفاده کنید. برای این کار اعدادی که روی قبض آب نوشته شده است را با اعدادی که در کنتر نشان داده می‌شود، مقایسه نمایید. اگر اختلاف زیادی وجود داشته باشد، می‌توانید یقین پیدا کنید که نشتی و ترکیدگی لوله آب وجود دارد.

در قسمتی که رنگ دیوار تغییر نموده است و شما در مورد نشت آب شک دارید، این تغییر باید به گونه‌ای باشد که با دیگر قسمت‌ها رنگ متفاوتی داشته باشد و رنگ آن به رنگ قهوه‌ای متمایل باشد. در صورتی که این شرایط وجود داشت، می‌توانید پی ببرید که لوله‌های ساختمان شما دارای ترکیدگی هستند.

از دیگر روش‌های خانگی برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله آب برای لوله‌هایی می‌باشد که از قسمت کف عبور داده شده‌اند. در این شیوه باید به کفپوش و سرامیک‌های آن ناحیه توجه نمایید. در صورتی که کفپوش و یا سرامیک دچار شل شدگی یا لقی شده باشند، می‌توانید پی ببرید که در این ناحیه لوله‌ها دچار ترکیدگی و نشتی شده‌اند و باید در کمترین زمان ممکن برای رفع مشکل اقدام نمایید.

حتما بخوانید:   لوله بازکنی با جوهر نمک چه خطراتی دارد | تأثیر جوهر نمک روی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

روش‌ها و شیوه‌های خانگی برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب به تنهایی نمی‌تواند نتیجه مطلوبی داشته باشد و در برخی مواقع ممکن است که خطاهایی داشته و شما را گمراه کند. در این صورت برای شما هزینه مالی زیادی را در بر خواهد داشت. به همین علت امروزه از دستگاه‌های نوین و پیشرفته در انواع تعمیرات لوله کشی ساختمان استفاده می‌کنند.

در روش‌های قدیمی و سنتی برای شناسایی محل نشتی و شکستگی لوله‌کش‌ها مجبور بودند که از روی نشانه‌ها و علائم چندین بخش را انتخاب نموده و آنجا را کنده کاری و تخریب کنند تا بتوانند محل نشتی را به صورت دقیق پیدا کنند. در آن زمان این روش مرسوم بود اما برای اینکه محل نشتی و ترکیدگی لوله آب به صورت دقیق مشخص گردد، مجبور بودند که چند نقطه را به اشتباه تخریب کنند که در آخر هزینه و زحمت زیادی را برای ساکنین می‌گذاشت. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی کیفیت زندگی انسان در همه زمینه‌ها افزایش پیدا کرده است. در صنعت ساختمان سازی هم با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های بسیار نوین و پیشرفته ساخته شده‌اند.

با وجود این دستگاه‌ها برای تشخیص محل دقیق نشتی و ترکیدگی لوله آب نیاز به تخریب نخواهد بود و می‌توان با این دستگاه‌ها این کار را انجام داد. تشخیص ترکیدگی لوله با استفاده از دستگاه، دیگر خطاهای انسانی را به همراه نخواهد داشت و لازم نخواهد بود که برای تعیین محل دقیق چندین نقطه دچار تخریب شود. این دستگاه با حساسیت بسیار بالا و به سرعت ناحیه‌ای که نشتی دارد را پیدا می‌کند اما باید بدانید که استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله نیز مانند سیستم‌های دیگر به تخصص نیاز خواهد داشت و باید حتماً توسط افراد کارشناس و دوره دیده انجام شود تا بتواند برای رفع مشکل به شما کمک کند.

حتما بخوانید:   قویترین و بهترین محلول لوله باز کن فاضلاب و حمام

نحوه کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص رطوبت و نم با استفاده از دستگاه در انواع گوناگون وجود دارد که هر کدام با توجه به طریقه عملکرد، الگوریتم‌های خاصی دارند. این موضوع موجب می‌گردد که افراد عادی نتوانند از این دستگاه به صورت صحیح استفاده کنند. از پرکاربردترین و مهم‌ترین دستگاه‌های تشخیص ترکیدگی لوله می‌توان به سیستم رادیویی شبکه آب، دستگاه اکوستیک تمام دیجیتال Pico، دستگاه نشت‌یاب اکوستیک شبکه آب اشاره نمود.

تشخیص ترکیدگی لوله آب

شناسایی ترکیدگی لوله با دستگاه صوتی

با استفاده از دستگاه صوتی می‌توان ترکیدگی لوله را تشخیص داد، به این صورت که این دستگاه قادر است امواج صوتی که حرکت آب به وجود می‌آورد را شناسایی نموده و بدون تخریب و کنده کاری محل دقیق ترکیدگی لوله را نشان دهد. به قدری حساسیت دستگاه صوتی بالا است که می‌تواند حتی ریزترین و کوچک‌ترین سوراخ‌های لوله که سبب نشتی شده است را پیدا کند. این دستگاه تا عمق یک متری می‌تواند کار تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله را انجام دهد.

استفاده از دستگاه مادون قرمز برای تشخیص ترکیدگی لوله

یکی دیگر از دستگاه‌هایی که برای یافتن نشتی و ترکیدگی لوله از آن می‌توان استفاده کرد دستگاه مادون قرمز است. این سیستم برای پیدا کردن ترکیدگی لوله در عمق‌های بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. عملکرد این دستگاه اینگونه می‌باشد که با توجه به وجود گیرنده و فرستنده‌ای که دارد، امواج را ارسال خواهد کرد و بازخورد آن امواج به دستگاه برمی‌گردد. به همین علت برطرف کردن مشکل ترکیدگی لوله آب بدون تخریب انجام خواهد شد.

سخن تکمیلی

در مواقعی که لوله ساختمان دچار ترکیدگی و نشتی می‌شود باید محل دقیق آن تعیین گردد تا مشکل به وجود آمده برطرف شود. برای تعیین محل دقیق ترکیدگی لوله و نشت آب راه‌های گوناگونی وجود دارد. برخی از افراد از راهکارهای خانگی برای تشخیص آن استفاده می‌کنند.

برای تشخیص دقیق‌تر ترکیدگی لوله و نشتی آب می‌توان از دستگاه نیز استفاده کرد. در این صورت نیاز به تخریب و کنده کاری وجود نخواهد داشت. دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله دارای حساسیت زیادی است و به صورت دقیق مکان آن را تشخیص خواهد داد. به این ترتیب در زمان و هزینه افراد صرفه‌جویی زیادی خواهد شد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ترکیدگی لوله ساختمان | تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

تشخیص ترکیدگی لوله ساختمان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x