تعمیرات جاروبرقی

راهنمای استفاده از جارو برقی کندی | آموزش استفاده از جارو برقی Candy

✅ راهنمای استفاده صحیح و کاربردی از جارو برقی کندی | معرفی قطعات جارو برقی کندی | آموزش باز نمودن قطعات جارو برقی کندی ✅

امروزه جارو برقی یک عضو ثابت در تمامی منازل می باشد و دنیای امروزی را بدون داشتن جارو برقی نمی توان متصور بود، زیرا این وسیله در زمان و انرژی صرفه جویی زیادی را به ارمغان می آورد و در دنیای امروز که همگان با کسری زمان مواجه اند جارو برقی یک نقش اساسی ایفا می نماید.

برندهای متفاوتی در بازار ایران و جهان موجودند که در تولید جارو برقی حرفی برای گفتن دارند و کندی نیز یک برند خوب معتبر جهانی است که به تازگی در ایران نیز دارای نمایندگی خدمات پس از فروش می باشد و همکاری آن با پاکشوما مهر تاییدی بر کیفیت این برند می باشد.

با توجه به اینکه این برند به صورت روز افزون در خانواده های ایرانی مورد استقبال قرار گرفته است استفاده از جارو برقی کندی در خانه های ایرانی بسیار باب شده است و همچنین با توجه به هزینه و قیمت های محصولات، لذا نحوه استفاده از آن و راهنمای کامل استفاده از جارو برقی های این برند بسیار مهم است که شما را به خواندن ادامه این مقاله دعوت می نماییم.

candy cre1405016 1400w red rush extra vacuum cleaner

راهنمای استفاده صحیح و کاربردی از جارو برقی کندی

جارو برقی ها از آن دسته دستگاه هایی هستند که باید حتما کاتالوگ یا راهنمای استفاده از آن را مطالعه نمایید تا بتوانید از ماکزیمم قابلیت های یک جارو برقی بهره مند شوید در غیر اینصورت و استفاده نا درست از این محصولات می تواند خرابی ها و مشکلات بزرگی برای این شما ایجاد نماید که به سختی می توان برطرف نمود. پس در استفاده از آن دقت نمایید زیرا عدم استفاده درست می تواند خرابی به دنبال داشته باشد.

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه نمایید عدم استفاده از جارو برقی در ساعات اوج مصرف است و باید سعی نمایید از جارو برقی در ساعات کم مصرف استفاده نمایید تا دچار نوسانات برق نشود. با توجه به اینکه محصولات امروزی ظریف و زیباتر طراحی می شود همانند گذشته این محصولات از فیزیک بزرگی بهره مند نیستند لذا از نشستن کودکان روی آن جلوگیری نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات جاروبرقی دایسون Dyson | تعمیر جاروبرقی دایسون

در صورتی که منزل شما یک منزل متراژ بالا می باشد برای استفاده از جارو برقی کندی در چند مرحله کار خود را انجام دهید و پس از پایان هر مرحله به دستگاه استراحت دهید و یکی دیگر مهمترین مسائل مراقبت از لوله خرطومی جارو برقی است، سعی کنید در استفاده از کشیدن بیش از حد جارو برقی خود داری نمایید تا از پارگی لوله خرطومی جلوگیری شود. در ادامه با قطعات این محصول و باز نمودن و تمیز نمودن هر قطعه آشنا خواهید شد.

معرفی قطعات جارو برقی کندی 

در استفاده از جارو برقی کندی  شما به طور همزمان از چند قطعه استفاده می نمایید که کار کرد صحیح جارو برقی در گرو عملکرد صحیح و به موقع آن می باشد.  توجه نمایید به هیچ عنوان لوازم را در حالت روشن از جارو برقی جدا نمایید و جداسازی و باز نمودن قطعات را حتما پس از استفاده از جارو برقی کندی و در حالت خاموش پیگیری نمایید.

 • بدنه جارو برقی
 • موتور
 • فیلتر هوا
 • پاکت یا کیسه زباله
 • لوله خرطومی
 • لوله تلسکوپی
 • غلتک و هندل جارو برقی

4198jqPzn1L. SL500 . AC SL500

آموزش باز نمودن قطعات جارو برقی کندی 

برای باز نمودن و دسترسی به قطعات داخلی جارو برقی Candy باید دریچه ابتدایی آن را باز نموده و برای اینکار باید احتیاط نمایید. در هنگام استفاده از جارو برقی کندی دقت نمایید در قسمت میانی و ابتدایی هر جارو برقی شاسی وجود دارد که به همین منظور تعبیه شده و با فشار دادن آن می توان دریچه ابتدایی را باز نمایید.

توجه نمایید مدار های بکار رفته در این جارو برقی ها از نوع ساده دو حالته می باشند که از آن برای خاموش و روشن نمودن دستگاه استفاده می شود. مجدد تاکید می شود برای باز نمودن قطعات از خاموش بودن دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

آموزش تمیز نمودن پس از استفاده از جارو برقی کندی 

به طور کلی دستگاه پس از استفاده چندین ساله و کار مداوم با گرد و غبار و خاک نیاز به محافظت دارد و برای این منظور باید هر از چند گاهی ان را باز نموده و تمیز نمایید که در ادامه مراحل این فرآیند خدمت شما شرح داده شده است.

 • ابتدا اطمینان حاصل نمایید دستگاه به برق متصل نمی باشد
 • قطعات خارجی نظیر لوله خرطومی، برس و لوله را جدا نمایید
 • ار لوله ها خرطومی یا اصلی دچار انسداد شده اند ابتدا آن را رفع نموده و سپس به باقی قطعات رسیدگی نمایید
 • لوله و برس را به طور مجزا در آب گرم کاملا بشورید
 • مو و پرز های گیر کرده در برس و غلتک را جدا نموده و آشغال های درون آن را خارج نمایید
 • لوله ها را به طور کامل بررسی نمایید و در صورت مشاهده هر گونه مسدودی یا گیر کردن چیزی در آن، ابتدا آن را جدا نمایید و لوله را باز نمایید
 • پس از شست و شوی قطعات و خشک نمودن ان می توانید با اتصال مجدد قطعات را جاگذاری نمایید.
حتما بخوانید:   راهنمای فارسی ماشین لباسشویی کندی Candy | کلیدها و برنامه‌های ماشین لباسشویی کندی

آموزش جدا نمودن و تمیز کردم فیلتر جارو برقی

یکی از قطعات مهم که باید حتما به آن رسیدگی شود فیلتر جارو برقی است که علاوه بر جمع آوری زباله ها از دستگاه در برابر گرد و غبار نیز جلوگیری می نماید. برای بررسی و تمیز نمودن فیلتر جارو برقی کندی باید مراتب زیر را عینا انجام دهید.

 1. به آرامی فیلتر و قاب جارو برقی را از هم جدا نمایید.
 2. در صورتی که امکان شستن فیلتر نبود با  استفاده از باد و مراتب دیگر خاک و گرد را جدا نمایید.
 3. در صورتی که مشکلی در شست و شو فیلتر بود می توانید به آرامی و حتی با مواد شوینده فیلتر را تمیز نمایید.
 4. هرگز فیلتر را خیس در جارو برقی قرار ندهید.

81Pf0J6dBhL

نحوه تخلیه و تمیز کردن کیسه یا پاکت پس از استفاده از جارو برقی کندی 

تمیز نمودن و زدودن گرد و غبار از پاکت یا کیسه جارو برقی می تواند به توان و طول عمر آن کمک نماید. برای انجام این کار و تخلیه پاکت جارو برقی کندی باید طبق مراحل زیر انجام شود.

 • از خاموش بودن جارو برقی اطمینان حاصل نمایید.
 • شاسی جارو برقی را فشار داده تا محفظه جارو برقی باز شود.
 • دستگیره یا اهرم را به سمت بالا فشار داده و پاکت را جدا نموده و به طور کامل پاکسازی نمایید.
 • پاکت پارچه ای را بشویید و یک روز در سایه قرار دهید (توجه نمایید از قرار دادن کیسه یا پاکت زیر نور مستقیم آفتاب خود داری نمایید)
 • پس از اتمام مراحل کیسه را در محل تعبیه شده قرار دهید.

نحوه تعویض خرطومی جارو برقی کندی

لوله خرطومی به قسمت نرم و قابل انعطاف گویند که باعث می شود جارو برقی را بتوانید به نقاط دور تری ببرید و آشغال راحت تر از آن عبور نماید. برای جدا نمودن آن کافیست دکه ای که به همین منظور در بدنه قرار دارد را فشار دهید تا لوله خرطومی از بدنه جدا شود.

حتما بخوانید:   راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی Candy | دکمه‌ها و برنامه‌های ماشین ظرفشویی کندی

توجه نمایید استفاده از ساعات کم مصرف و عدم استفاده از جارو برقی کندی در ساعات اوج مصرف برق و تعویض به موقع فیلتر و کیسه و لوله خرطومی می تواند به طول عمر مفید دستگاه شما کمک شایانی نماید.

همچنین برای جدا نمودن لوله تلسکوپی هم می توانید از دفترچه راهنما استفاده نمایید هم از دکمه مخصوص روی جارو برقی بهره ببرید لازم به ذکر است می توانید برای این منظور از تکنسین های فنی و متخصص ایبک در این منظور استفاده نمایید.

Lead image Updated

نکات ایمنی در استفاده از جارو برقی کندی

با توجه به اینکه جارو برقی یک وسیله برقی است و استفاده از آن در حین نوسانات برق می تواند با ریسک جانی و مالی همراه باشد توصیه می شود به منظور جلوگیری کامل از آن موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید.

 1. حتما بررسی نمایید دو شاخه خیس نباشد تا از بروز مشکلات و حوادث ناشی از آن جلوگیری نمایید.
 2. برای جمع نمودن سیم برق دستگاه پس از استفاده از جارو برقی کندی حتما از شاسی تعبیه شده خود دستگاه استفاده نمایید زیرا در صورتی که این طریق اقدام ننمایید ممکن است باعث بروز آسیب برای شما یا دستگاه شود.
 3. همانطور که پیشتر اعلام شد از نشستن کودکان روی دستگاه و قرار دادن هرگونه جسم سنگین روی آن اجتناب نمایید.
 4. به هیچ عنوان در هنگام نوسانات برقی از جارو برقی کندی استفاده ننمایید.
 5. حتما برای استفاده در شرایط گوناگون از ابزار و تجهیزات همان شرایط بهره ببرید این کار از اعمال فشار اضافه بر روی موتور جلوگیری می نماید.

در آخر توصیه می شود ضمن رعایت موارد ذکر شده به کتابچه راهنمایی که در هنگام خرید به شما اهدا شده است رجوع نمایید و موارد مرتبط به استفاده از جارو برقی کندی را مطالعه نمایید همچنین در صورتی که مشکلی در استفاده از آن داشتید یا برای تعویض و پاکسازی به مشکل برخوردید از تکنسین های ایبک به صورت شبانه روزی استفاده نمایید تا همکاران متخصص ما در کوتاه ترین زمان شما را از لذت یک پشتیبانی خوب و به موقع بهره مند سازند.

در انتها در صورت استفاده از جارو برقی کندی لطفا تجربیات خود را در بخش کامنت همین پست قرار دهید تا کاربران ایبک نیز از تجربیات شما در استفاده از محصولات برند کندی بهره مند شوند.

111111111111111111

31

راهنمای جارو برقی کندی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای جارو برقی کندی | آموزش استفاده از جارو برقی Candy

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا