خدمات ساختمان

انتخاب فرش مناسب برای ورودی خانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

اولین فضایی در خانه که میهمانان معمولا با آن مواجه می‌ شوند فضای ورودی منزل می‌ باشد. به همین خاطر لازم است توجه ویژه‌ ای به سبک محیط، عملکرد و ظاهر آنجا داشته باشید. شاید شما فکر می‌ کنید چه ابزاری برای سبک ورودی منزل و بهینه‌ سازی عملکرد آن می‌ تواند به شما کمک کند؟ ممکن است اولین چیزی که به ذهن شما برسد فرش باشد. باید بگوییم که درست فکر می‌ کنید. یک فرش مناسب می‌ تواند رنگ و روح جدیدی به فضای خانه شما بدهد. انتخاب فرش مناسب برای ورودی خانه بسیار مهم است و از آنجایی که هر خانه‌ ای ورودی متفاوتی دارد، فرش‌ ها با شکل‌ ها و اندازه‌ های مختلفی نیز وجود دارد و انتخاب آن می‌ تواند برای شما بسیار گیج کننده باشد.

انواع فرش مناسب برای ورودی

نخست باید گزینه‌ هایی که برای انتخاب فرش مناسب برای ورودی وجود دارد را در نظر بگیرید. معمولاً این قسمت ساده می‌ باشد زیرا فقط سه نوع فرش رایج برای آن وجود دارد که در قسمت ورودی خانه از آن استفاده می‌ گردد.

فرش پادری

پادری در حقیقت فرش کوچکی می‌ باشد که به صورت مستقیم جلوی قسمت درب ورودی قرار می‌ گیرد. اندازه استاندارد فرش پادری از ۴۵*۷۵ تا ۶۰*۹۰ متغیر می‌ باشد. ممکن است مقداری از این اندازه کمتر یا بیشتر هم باشد. پادری‌ ها به طور معمول بسیار با دوام می‌ باشد اما از نظر زیبایی و تنوع معمولاً کمی محدودیت دارند زیرا در وهله اول جهت پاک کردن کفش‌ ها و گرفتن رطوبت و خاک آنها مورد استفاده قرار می‌ گیرند.انتخاب فرش مناسب برای ورودی خانه استفاده از پادری‌ ها یک روش کاربردی جهت تمیز ماندن کفپوش‌ ها می‌ باشد و البته راهی هم برای شخصی سازی ورودی خانه شما خواهد بود.

فرش رانر

فرش رانر در واقع قالیچه‌ های بلند و باریکی هستند که به طور معمول در ورودی‌ های طولانی راهروها و جلوی درب‌ های عریض مورد استفاده قرار می گیرند. رانر برای راهروهایی که استاندارد هستند گزینه خوبی می‌ باشد ولی برای راهروهایی که عریض هستند کمی باریک به نظر خواهد رسید.

حتما بخوانید:   معرفی انواع بلوک در صنعت ساختمان و کاربرد آنها

فرش یک تکه

از این فرش‌ ها جهت پوشاندن مساحت بیشتری از کف استفاده می‌ شود. هدف استفاده کردن از این نوع فرش‌ ها محافظت و پوشاندن کف و در عین حال اضافه کردن الگوها و رنگ‌ های تزیینی به فضای خانه می‌ باشد. فرش یک تکه معمولاً در شکل‌ های بیضی، گرد، مستطیلی وجود دارد و شما می‌ توانید آن را متناسب با محیط خانه خود انتخاب کنید. فرش‌ های یک تکه در ابعاد و انواع بسیار متنوعی به بازار عرضه شده‌ اند و شما می‌ توانید بر اساس ابعاد فضایی که در اختیار دارید و سبک خانه خود فرش مورد نظر را انتخاب نمایید.

نکات مهم در انتخاب فرش مناسب برای ورودی خانه

علاوه بر نوع فرش ورودی و اندازه آن نکات دیگری هم در انتخاب فرش مناسب برای ورودی خانه مهم می‌ باشد که در ادامه مطلب به آنها می‌ پردازیم.

پرز فرش

یکی از مواردی که حتماً باید به آن دقت کنید این است که معمولاً جلوی درب ورودی بیشتر خانه‌ ها کمد یا جاکفشی وجود دارد و توجه به این نکته که پرز فرش ورودی خیلی بلند نباشد بسیار مهم است زیرا بدتر از این نخواهد شد که شما هر بار درب را باز کنید فرش گیر کند و یا هر بار بخواهید جاکفشی و یا درب کمد لباس را باز کنید تا فرش را کنار بزنید. بنابراین حتماً باید فرشی انتخاب کنید که پرز کوتاهی داشته باشد و علاوه بر آن به درب گیر نکند. جارو کشیدن آن و تمیز کردن فرش نیز بسیار راحت‌ تر می‌ شود. از آنجایی که ورودی خانه بسیار پر رفت و آمد است و آلودگی کفش می‌ تواند در آنجا وجود داشته باشد به همین خاطر باید فرشی که انتخاب می‌ کنید طوری باشد که جارو کشیدن آن خیلی آسان باشد.

جنس فرش

فرشی که برای ورودی خانه انتخاب می‌ کنید باید با کیفیت و دوام باشد و امکان نظافت آن هم راحت باشد. فرش‌ هایی که دارای الیاف طبیعی هستند دوام زیادی دارند و علاوه بر آن فرش‌ هایی که قابلیت شست و شو با ماشین لباسشویی را نیز دارند می‌ توانند گزینه عالی در قسمت ورودی خانه باشند.انتخاب فرش مناسب برای ورودی خانه مسئله رنگ را هم باید در نظر بگیرید و بهتر است فرش سفید برای ورودی خانه انتخاب نکنید زیرا خیلی زود خراب و کثیف خواهد شد.

فرش مناسب برای ورودی باریک

چنانچه ورودی منزل شما باریک است فرش‌ های کوچک می‌ تواند بهترین گزینه باشد. پادری هم که فقط جلوی درب ورودی را می‌ گیرد و یا فرش رانر که از ابتدا تا انتهای راهرو را می‌ تواند در بر بگیرد هم گاهی انتخاب‌ های مناسبی هستند. برای ورودی باریک پادری معمولاً بهترین انتخاب می‌ باشد و بدون آنکه فضای زیادی اشغال کند می‌ تواند قسمتی از کف ورودی را بپوشاند. فرش رانر هم می تواند فضای بیشتری نسبت به پادری را بپوشاند و برای راهروی باریک بسیار مناسب است. رانر در مقایسه با پادری جعبه تزیینی بیشتری دارد. زمانی که فرد درب را باز می‌ کند رانر می‌ تواند حس دعوت کنندگی بالاتری داشته باشد.

حتما بخوانید:   کاربرد پشم شیشه در صنعت ساختمان | پشم شیشه چیست؟

فرش مناسب برای ورودی بزرگ و باز

چنانچه ورودی منزل شما بزرگ و باز است چندین گزینه متفاوت وجود خواهد داشت که می‌ توانید از بین آنها انتخاب نمایید. در ادامه مطلب بهترین فرش‌ هایی را که برای ورودی‌ های باز مناسب می‌ باشند معرفی می‌ کنیم.

فرش کوچک برای قرار دادن جلوی درب ورودی

چنانچه می‌ خواهید فضای ورودی خانه شما از فضای بزرگ جلوی درب جدا باشد می‌ توانید این مسیر را با یک فرش کوچک مشخص کنید. برخی فضاها هستند که قسمت پایانی مشخصی ندارند و مشخص نیست که فضای دیگر از کجا شروع می‌ شود به همین خاطر استفاده کردن از فرش کوچک در این مکان بسیار مناسب خواهد بود. معمولاً این فرش ها از پادری بزرگتر هستند ولی چنانچه قصد دارید فضای ورودی از سایر فضاها به طور محسوس جدا باشد دقت کنید که فرش نباید از فضای ورودی که مد نظر شما می‌ باشد فراتر قرار بگیرد.

فرش مربع برای مرکز ورودی

پهن کردن یک فرش کوچک و متقارن در مرکز ورودی خانه می‌ تواند به شکل نقطه کانونی عمل نماید. چنانچه می‌ خواهید کفپوش سنگی و یا چوبی زیبای خانه شما دیده شود و بیشتر قسمت‌ های آن با فرش پوشیده نشود فرش مربع می‌ تواند گزینه بسیار خوبی باشد. فرش مربع از فرش مستطیلی بیشتر می‌ تواند حس شناور بودن را در خانه ایجاد نماید. دقت کنید فرشی که انتخاب می‌ کنید با سبک خانه و طرح آن متناسب باشد. این کار می‌ تواند حس و حالی متفاوت به فضای خانه شما بدهد.

قرار دادن دو تخته فرش برای ورودی‌ های بزرگ

اگر ورودی منزل شما بسیار بزرگ و طولانی است قرار دادن دو تخته فرش می‌ تواند یکی از انتخاب‌ های مناسب باشد. به عنوان مثال یک رانر کوچک می‌ توانید جلوی درب ورودی پهن کنید و یک فرش گرد هم در بخش جلوتر مورد استفاده قرار دهید. اگر می‌ خواهید این گزینه‌ ها را امتحان کنید حتماً فرش‌ هایی را انتخاب کنید که با یکدیگر هماهنگ باشند و همچنین با سبک خانه شما نیز متناسب باشند. چنانچه ورودی خانه شما دایره‌ ای شکل می‌ باشد و یا راه پله منحنی دارد می‌ توانید یک فرش گرد برای آن قسمت استفاده کنید.

حتما بخوانید:   آموزش تعویض و تعمیر کردن سوپاپ شیردوش اهرمی

قرار دادن فرش بزرگ در ورودی خانه

اگر ورودی خانه شما خیلی باز و بزرگ است می‌ تواند گیج کننده به نظر برسد. قرار دادن فرش بزرگی در آن قسمت فضای زیادی از کف را می‌ پوشاند و در واقع یک راه عالی برای تفکیک فضاها به شمار می‌ آید. یک فرش بزرگ می‌ تواند به وسعت فضای آنجا اضافه کرده و طرح رنگ و شخصیت به آن مکان ببخشد. چنانچه می‌ خواهید فضای ورودی خانه شما از جلوی درب ورودی کمی بیشتر باشد بهتر است فرش بزرگی را به صورت عمودی در آن قسمت قرار دهید. در واقع با این کار سطح بیشتری را برای ورودی منزل اختصاص می‌ دهید. انتخاب فرش مناسب برای ورودی خانهچنانچه رفت و آمد در خانه شما زیاد است حتی این قسمت می‌ تواند به یک مکان صمیمی و دوستانه برای جمع شدن میهمانان هنگام خداحافظی تبدیل شود. قرار دادن فرش مستطیلی بزرگ در بخش ورودی خانه گزینه مناسبی می‌ باشد. انتخاب فرش بستگی به اندازه و شکل فضای ورودی منزل دارد.

فرش مناسب برای کنار پله‌ ها

چنانچه کنار درب ورودی و یا روبروی آن راه پله قرار دارد استفاده کردن از یک پادری کوچک و یا فرش دایره‌ ای شکل که متناسب با نیم دایره راه پله می‌ باشد می‌ تواند این قسمت از ورودی را پوشانده و جلوه زیبایی به آن بدهد. بنابراین دقت کنید چنانچه راه پله شما نیم دایره ایجاد کرده و یا ورودی خانه دایره است می‌ توانید از یک فرش کوچک دایره‌ ای شکل برای آن قسمت استفاده کنید.

سخن پایانی

جهت انتخاب فرش مناسب برای ورودی خانه لازم است فاکتورهایی مثل متراژ فضا، سبک دکوراسیون خانه، فرم فضای ورودی، سلیقه شخصی و … را در نظر بگیرید و بر اساس آن اقدام به انتخاب فرش مناسب کنید. در این مقاله از مجله آی بک مواردی مهم در مورد انتخاب فرش مناسب برای ورودی خانه بیان کردیم که با رعایت آنها می‌ توانید یک انتخاب خوب داشته باشید. با در نظر گرفتن همه این موارد و بررسی دقیق آنها قطعاً انتخابی مطمئن و صحیح خواهید داشت و می‌ توانید جلوه فضای ورودی خانه خود را بسیار زیباتر از آنچه که هست نمایش دهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

انتخاب فرش مناسب برای ورودی خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

انتخاب فرش مناسب برای ورودی خانه، فرش مناسب برای کنار پله ها

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x