خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

گرفتگی لوله های فاضلاب ساختمان نوساز | عوامل گرفتگی لوله های فاضلاب ساختمان نوساز

گرفتگی لوله های فاضلاب می تواند معضل بزرگی بوده و مشکلات زیادی برای شما به وجود بیاورید در این مقاله می خواهیم شما را با گرفتگی های احتمالی در لوله های فاضلاب ساختمان نوساز آشنا کنیم با ما همراه باشید.

گرفتگی لوله ها در ساختمان نوساز

بیشتر گرفتگی لوله ها در ساختمان های قدیمی اتفاق می افتد زیرا در ساختمان های قدیمی به دلایل استفاده زیاد و فرسودگی ممکن است لوله ها دچار رسوب گرفتگی شوند و یا در اثر بی احتیاطی لوله های فاضلاب مسدود شوند ولی می‌توان گفت که در ساختمان های نوساز کمتر شاهد گرفتگی لوله های فاضلاب هستیم.

مسدود شدن لوله ها در ساختمان های نوساز شاید کمی عجیب به نظر بیاید زیرا لوله هایی که در سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان نوساز استفاده می شوند، سالم و نو می باشد.

لوله کشی های فاضلاب روشی هستند برای دفع فاضلاب ساختمان، که این فاضلاب ها در نهایت به چاه های فاضلاب ریخته خواهند شد همانطور که می دانید امروزه بیشتر شهرهای بزرگ مجهز به شبکه های فاضلاب شهری می باشند و تقریباً می توان گفت این سیستم دفع فاضلاب استاندارد ترین نوع دفع فاضلاب می باشد در حالی که در شهرها شبکه های جمع آوری فاضلاب به وجود آمده است با اتصال سیستم فاضلاب ساختمان ها به این شبکه ها می توان به طور کامل و بهداشتی فاضلاب را دفع کرد.

فاضلابی که توسط این شبکه‌ها جمع‌آوری می‌شود تصفیه شده و در مکانی که به هیچ وجه محیط زیست را آلوده نمی کنند دفع خواهد شد. امروزه بیشتر مناطق شهری، روستایی و ساختمان ها به شبکه های دفع فاضلاب مجهز می باشند. بزرگترین چالشی که معمولاً در هنگام گرفتگی لوله فاضلاب با آن روبرو هستیم دریافت خدمات لوله بازکنی است. ساختمان های زیادی با معضل گرفتگی لوله فاضلاب روبرو می باشند و تعدادی از این ساختمان ها به تازگی ساخته شده و نوساز هستند و از آنها استفاده زیادی هم نشده است.

در ادامه می خواهیم شما را با عوامل گرفتگی لوله فاضلاب در ساختمان های نوساز و تازه احداث آشنا کنیم.

حتما بخوانید:   لوله بازکنی با استفاده از دستگاه تراکم هوا | مزایای استفاده از پمپ تراکم هوا

گرفتگی لوله های فاضلاب

چه عواملی باعث گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان نوساز می شوند؟

اینکه ساختمان شما نوساز است و یا قدیمی فرقی نمی کند ممکن است هر زمان از شبانه روز شما با مشکل گرفتگی لوله های فاضلاب روبرو شوید البته شبکه فاضلاب ساختمان های قدیمی هم به دلیل احداث فاضلاب شهری و یا تعمیرات داخلی، نوسازی شده‌اند. ساختمان های قدیمی ممکن است به دلایل مختلف مانند افتادن جسمی داخل لوله و یا مسدود شدن لوله به وسیله رسوبات و چربی ها دچار گرفتگی لوله فاضلاب شوند در اینصورت می توان به وسیله روش های جدید لوله بازکنی مشکل را به راحتی برطرف کرد.

یکی از نکاتی که مربوط به گرفتگی لوله فاضلاب در ساختمان های نوساز می باشد این مورد است که بیشتر مردم فکر می کنند گرفتگی در ساختمان های نوساز سطحی بوده و می‌توانند به راحتی مشکل گرفتگی لوله فاضلاب را با محلول های شیمیایی برطرف کنند ولی باید بگوییم که بیشتر گرفتگی ها در ساختمان های نوساز آنقدر سخت است که به وسیله محلول های شیمیایی و اسید ها از بین نخواهد رفت استفاده از محلول های اسیدی فقط می تواند باعث از بین رفتن و پوسیده شدن لوله ها شود و به دلیل قابل دسترس نبودن لوله ها ممکن است برای شما بسیار هزینه بر باشد زیرا مجبور به بازسازی لوله ها خواهید شد.

پس توصیه می کنیم قبل از اینکه از محلول های اسیدی و شیمیایی برای برطرف کردن گرفتگی لوله در ساختمان های تازه احداث شده، استفاده کنید گرفتگی لوله را بررسی کرده و به شرکت های لوله بازکنی برای برطرف کردن مشکل مراجعه کنید.

مواردی که می‌توانند باعث گرفتگی لوله در ساختمان های نوساز شوند عبارتند از:

  1. گرفتگی لوله فاضلاب با قیر در ساختمان نوساز
  2. گرفتگی لوله فاضلاب با ماسه و سیمان در ساختمان نوساز
  3. گرفتگی لوله فاضلاب به دلیل نقص فنی شبکه فاضلاب در ساختمان نوساز

۱- گرفتگی لوله فاضلاب با قیر در ساختمان نوساز

قیرگونی و ایزوگام سقف ساختمان و همچنین توالت و حمام اگر به درستی انجام نگیرد باعث گرفتگی لوله های فاضلاب خواهد شد ممکن است قیر در لوله های فاضلاب تجمع کرده و راه فاضلاب را مسدود کند در صورتی که برای انجام قیر گونی و ایزوگام کاری از افراد متخصص استفاده نکنید و اصول کار درست انجام نگیرد باعث خواهد شد در مدت کوتاهی چاه فاضلاب منزل دچار گرفتگی شود.

حتما بخوانید:   روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب

همانطور که می دانید حلال قیر، نفت می باشد اگر شما اطمینان دارید که گرفتگی لوله فاضلاب از وارد شدن قیر به داخل لوله است می توانید برای برطرف کردن مشکل از نفت استفاده کنید. برای این منظور نفت را داخل سیفون توالت ریخته و یک ساعت صبر کنید بعد از آن برای اینکه قیر را از لوله جدا کنید می‌توانید از دیلم قیر و یا فنر لوله بازکنی استفاده کرده و بعد از آن برای پاک شدن لوله، آب جوش فراوان را داخل لوله بریزید.

دقت داشته باشید لوله کشی های فاضلاب ساختمان باید حتماً به وسیله اشخاص متخصص و ماهر انجام بگیرد تا شاهد اتفاقاتی مانند گرفتگی لوله فاضلاب در ساختمان نوساز نباشیم.

۲- گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان و ماسه در ساختمان نوساز

در هنگام ساختمان سازی باید بسیار مراقب باشید زیرا افتادن هر چیزی، حتی به مقدار کم هم می تواند باعث مسدود شدن لوله فاضلاب شود یکی از مواردی که در بسیاری از مواقع در ساختمان های نوساز باعث مسدود شدن لوله ها ی فاضلاب می شود ماسه و سیمان است. ماسه و سیمان می‌توانند به مرور محکم و سفت شده و داخل لوله را کاملاً مسدود کنند آنگاه برطرف کردن مشکل بسیار سخت خواهد شد.

احداث ساختمان ماه ها و شاید حتی سال ها هم زمان ببرد و تا تمام شدن کار ممکن است سیمانی که داخل لوله ریخته شده سفت شده و به وسیله محلول های شیمیایی نتوان آنها را از بین برد تنها راه برطرف کردن مشکل در این صورت، استفاده از دستگاه های لوله بازکنی با فنر فولادی می باشد.

نکته مهم: دقت داشته باشید همیشه هم استفاده از فنر مشکل را برطرف نمی‌کند زیرا اگر حجم سیمان و ماسه خیلی زیاد باشد باید سیفون را تعویض کنید.

۳- گرفتگی لوله فاضلاب بدلیل نقص فنی شبکه فاضلاب در ساختمان نوساز

یکی از دلایل مهم برای گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان های نوساز، می تواند استاندارد نبودن شبکه فاضلاب باشد اگر در مسیر عبور فاضلاب نقص فنی وجود داشته باشد شما شاهد گرفتگی لوله فاضلاب خواهید بود.  نقص فنی در لوله های فاضلاب عبارت می باشند از:

  • شیب دهی نامناسب
  •  متناسب نبودن قطر لوله
  •  استفاده از لوله غیر استاندارد
  •  استفاده کردن بیش از حد از زانویی

این موارد می‌توانند زمینه‌ساز گرفتگی لوله های فاضلاب باشند و این بیشتر زمانی اتفاق می افتد که لوله کشی فاضلاب را به وسیله افراد غیر متخصص و غیر فنی انجام دهید و نکات اساسی در لوله کشی فاضلاب رعایت نشده باشد.

حتما بخوانید:   روش باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی | رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی

لوله فاضلاب باید طوری تعبیه شود که بتواند به راحتی فاضلاب را از خود عبور دهد اگر لوله فاضلاب دارای شیب نامناسبی باشد نقص فنی می تواند باعث جمع شدن رسوبات و اجتماع چربی شود در این صورت ترمیم کردن لوله های فاضلاب بسیار پر هزینه خواهد بود و می تواند نظم خانه را هم برهم بزند.

توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از بروز این مشکل در هنگام نصب لوله های فاضلاب حتماً استانداردهای لازم را رعایت کنید و از افراد متخصص و ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا با مشکلاتی از قبیل گرفتگی لوله فاضلاب روبرو نشوید.

گرفتگی لوله فاضلاب بعد از تعمیر ساختمان قدیمی

ممکن است ساختمان شما نوساز نباشد ولی تصمیم به تعمیر و یا بازسازی ساختمان قدیمی گرفته باشید و بعد از بازسازی ساختمان، لوله های فاضلاب دچار گرفتگی شده باشند در این صورت احتمال دارد تکه های سیمان و یا نخاله های بنایی داخل چاه افتاده و باعث مسدود شدن لوله های فاضلاب شود توصیه می کنیم قبل از اینکه کار تعمیرات و بازسازی ساختمان را شروع کنید حتماً چاه فاضلاب را به وسیله درپوش ببندید تا دچار گرفتگی به وسیله نخاله های ساختمانی نشود اگر در هنگام بازسازی موارد گفته شده را رعایت کردید ولی باز هم چاه فاضلاب دچار گرفتگی شد می توانید با مراجعه به شرکت های لوله باز کنی و با استفاده از فنر های برقی مشکل گرفتگی لوله را برطرف کنید.

گرفتگی لوله های فاضلاب

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد برای شما دلایل گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان نوساز را به طور کامل بیان کرده و روش های برطرف کردن هر کدام را هم توضیح دادیم دقت داشته باشید گرفتگی های لوله فاضلاب در ساختمان نوساز گاهی می تواند آنقدر سخت و زیاد باشد که شما مجبور به تعویض سیفون شوید پس توصیه می کنیم در هنگام ساختمان سازی نکات لازم و اصولی را رعایت کنید تا لوله های فاضلاب دچار گرفتگی نشود زیرا ممکن است تا تمام شدن ساخت و ساز، گرفتگی ها به مرور سخت تر شده و برطرف کردن آن مشکل و یا غیر ممکن شود.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

111111111111111111

31

گرفتگی لوله های فاضلاب ساختمان نوساز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چه عواملی باعث گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان نوساز می شوند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا