تعمیرات ساختمان

قیمت لوله کشی گاز خانگی | اجرا و تعمیرات لوله گاز

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

لوله کشی گاز خانگی شامل تعمیرات، اجرا و جابجایی‌ لوله‌کشی‌های گاز می‌باشد. در هر یک از انواع گوناگون تغییرات، اجرا، جابجایی‌های لوله‌کشی‌های گاز وجود نقشه و طرح برای انجام دادن کار به صورت استاندارد ضروری و لازم خواهد بود. طراحی لوله کشی گاز خانگی با توجه به مصرف کننده‌ها، تعداد شعله‌های لوله گاز و محدودیت‌های ساختمان انجام می‌شود. در زمان طراحی نقشه لوله کشی گاز باید طول و ایمنی لوله کشی گاز در نظر گرفته شود.

لوله گاز نباید از مسیرهایی که احتمال پوسیدگی و آسیب دیدن لوله گاز می‌رود، قرار داده شود و با تمام ملاحظات، باید برای حفاظت از لوله گاز عایق کاری به صورت مناسب انجام شود. شیره قطع کن گاز باید به صورت به جا تعبیه شود و برای کنترل مقدار و همچنین قطع و وصل نمودن جریان گاز این مورد از جمله موارد بسیار مهم تلقی می‌گردد. اجرای لوله کشی گاز به دو شیوه روکار و توکار انجام می‌شود.

برای ساختمان‌هایی که در حال ساخت هستند، به صورت توکار و برای ساختمان‌هایی که ساخت و ساز آنها به اتمام رسیده است، لوله کشی گاز ساختمان به صورت روکار انجام می‌شود. انشعاب‌گیری، جابجایی و یا حذف لوله اضافه از جمله مواردی می‌باشند که در تعمیر لوله کشی گاز خانگی انجام می‌گردند. هر کدام از موارد گفته شده از نظر قیمت و اجرا متفاوت می‌باشند.

معمولاً از نظر هزینه لوله کشی گاز خانگی در خرده کاری در مقایسه با لوله کاشی گاز ساختمان به صورت کلی هزینه بیشتری خواهد داشت.

از لحاظ عملیاتی میزان لوله کشی، سایز لوله کشی، نوع و تعداد انشعاب‌گیری، ارتفاع لوله کشی، خدمات جانبی مثل کنده کاری، تخریب، پیچ و خم لوله کشی و عایق کاری از جمله مواردی می‌باشند که در هزینه لوله کشی گاز خانگی موثر هستند. برای دانستن جزئیات هزینه لوله کشی گاز خانگی و استعلام قیمت می‌توانید با مجری لوله کشی گاز مشورت کنید. برای این کار بازدید تصویری یا حضوری انجام می‌شود.

قیمت لوله کشی گاز خانگی

برآورد قیمت و هزینه لوله کشی گاز خانگی شامل دو مورد قیمت و هزینه خرید لوله و اتصالات و شیرآلات و همچنین دستمزد و اجرت لوله کشی گاز خانگی است. تعرفه‌ای که از سوی اتحادیه می‌شود به صورت کلی است و برای متراژ‌های بالای لوله کشی گاز خانگی اعلام می‌شود.

حتما بخوانید:   روش نصب و تعویض کاسه توالت ایرانی بدون تخریب

با توجه به اینکه قیمت اجناس در نوسان است، برای آنها نمی‌توان قیمت دقیق و مشخصی را داد، اما در سایزهای پایین لوله کشی و متراژ بالا برای هر متر تقریباً ۱۰۰ الی ۱۲۰ هزار تومان با توجه به نوع و سایز لوله بوده و برای خرده کاری لوله کشی گاز خانگی نیز باید از محل بازدید به عمل آید و یا تصاویر آن دیده شود تا بتوان به صورت دقیق قیمت گذاری را انجام داد.

با توجه به مسئولیت، تخصص و تجهیزات مورد نیاز برای اصلاح یا اجرای لوله کشی گاز خانگی دستمزد بالاتری در مقایسه با انواع کارهای لوله کشی و تأسیساتی دارد. با توجه به اینکه طول و سایز لوله اتصالات مورد نیاز متغیر است، نمی‌توان هزینه لوازم لوله کشی گاز خانگی را به صورت دقیق گفت، اما به صورت کلی هزینه خرید لوله اتصالات گاز در سایز پایین تقریباً صد الی صد و بیست هزار تومان برآورد می‌شود. اگر سایز افزایش پیدا کند، امکان دارد تا متری دویست هزار تومان هم بیشتر شود. بنابراین باید قیمت اتصالات و لوله‌ها به روز استعلام گردد.

یکی دیگر از شیوه‌های محاسبه قیمت لوله کشی گاز خانگی به صورت واحدی می‌باشد که در گازکشی ساختمان‌های در حال ساخت با توافق کارفرما و مجری انجام می‌شود. در این روش هزینه مصالح یا دستمزد با توجه به نقشه لوله کشی گاز خانگی به صورت کلی به توافق رسیده و قرارداد بسته می‌شود. در حال حاضر دستمزد لوله کشی گاز خانگی یک واحد صد متری تقریباً سه الی چهار میلیون تومان می‌باشد.

در صورت ساخت کلکتور امکان دارد که به این رقم مبلغی افزوده شود. مبلغ خرید اتصالات لوله کشی گاز و مصالح آن نیز به صورت تقریبی تقریباً همین مبلغ خواهد شد.

برای بحث اجرت در متراژ‌های پایین معمولاً به علت استفاده از تخصص مجریان و تجهیزات گران قیمت جوشکاری لوله گاز، بیشتر می‌باشد و در کارهای متوسط هزینه خرید لوازم و اجرت لوله کشی گاز مساوی است. البته در پروژه‌های بزرگتر هزینه خرید لوازم در مقایسه با هزینه دستمزد بیشتر می‌شود.

لوله کشی گاز خانگی

برآورد قیمت لوله کشی گاز

برآورد قیمت لوله کشی گاز خانگی صنعتی یا تجاری با توجه به حجم کار و میزان آن تعیین می‌گردد. معمولاً برای اجرای ساختمان‌ها و پروژه‌های بزرگتر از قیمت اجرای هر متر لوله کشی گاز با توجه به قطر لوله کشی استفاده می‌گردد.

حتما بخوانید:   دلایل اهمیت بازسازی خانه | مهم ترین مواردی که حین تعمیرات بناهای مسکونی باید بدانید

لوله کشی گاز در مواقعی که سایز لوله‌ها بیشتر است، سخت‌تر و حرفه‌ای‌تر و وقت‌گیرتر خواهد بود و به طبع قیمت لوله کشی گاز در این شرایط بیشتر خواهد بود. اگر سایز لوله کشی بسیار بالا باشد، دستمزد اجرای آن با توجه به، به کارگیری لوازم و تجهیزات و زمان و تخصص بیشتر نسبت به کارهای معمولی، بسیار زیادتر خواهد بود.

اجرت و دستمزد لوله کشی گاز در آپارتمان‌های چند واحدی با توجه به لوله کشی یک واحد محاسبه خواهد شد و در تعداد واحدها ضرب می‌شود. وجود رایزرهای مشترک یا جداگانه، ساخت کلکتور گاز و داشتن کنتور اختصاصی از جمله مواردی هستند که در تعرفه و هزینه لوله کشی گاز موثر هستند.

قیمت لوله کشی گاز خانگی برای لوله کشی ساختمان نوساز بالای ۱۰۰ متر هر متر ۱۰۰ الی ۱۲۰ هزار تومان اجرت خواهد داشت. البته با توجه به تعداد واحدها، نوع کلکتور و متراژ لوله کشی مورد نیاز به صورت واحدی عرف لوله کشی ارائه می‌گردد.

قیمت لوله کشی گاز در حال حاضر برای هر واحد تقریباً ۳ الی ۴ میلیون تومان خواهد بود. دستمزد لوله کشی ساختمان‌های ویلایی هم از ۴ میلیون تومان آغاز می‌شود و با توجه به متراژ آن متغیر خواهد بود.

هر چقدر که طول لوله کشی کمتر شود، دستمزد لوله کشی بیشتر خواهد شد و این هزینه تنها هزینه متری لوله کشی گاز می‌باشد و هزینه لوازم مانند الکترود و لوله اتصالات بر عهده کارفرما است. همچنین مخارج و هزینه‌های اداری مثل نقشه را هم باید کارفرما پرداخت کند.

لوله کشی گاز با تاییدیه شرکت گاز

برای ساختمان‌هایی که در حال ساخته شدن هستند قیمت لوله کشی گاز خانگی باید لوله کش تاییدیه شرکت گاز همان استان یا شهر را داشته باشد. برای نمونه مجری اجرای لوله گازی که در تهران تاییدیه و مجوز شرکت گاز را دارد، نمی‌تواند برای اخذ تاییدیه ساختمان در مشهد یا اصفهان اقدام کند.

قوانین لوله کشی گاز خانگی

در اجرای لوله کشی گاز خانگی ناظر و مجری تابع قوانین سازمان نظام مهندسی هستند و در اجرای لوله کشی گاز خانگی به هیچ وجه نمی‌توان به صورت سلیقه‌ای عمل کرد. البته در قوانین لوله کشی گاز پیش بینی شرایط ویژه و خاص نیز انجام شده است و اطلاع داشتن از این قوانین موجب می‌گردد که در مخاطرات احتمالی، مقررات را به صورت درست اجرا شود و به این ترتیب مسئولیتی متوجه مجری نگردد.

شرایط لوله کشی گاز خانگی

  • در مورد طرح شیر مصرف گاز در نقشه مندرج گردیده اما از نصب شیر اضافه و انواع سه راهی باید خودداری شود و با نمای نقطه چین به نمایش درآید.
  • لوله گاز قبل از کنتور باید با فشار ده پوند بر اینچ تست شود. در صورت عدم آب‌بندی از سرشلنگی و شلنگ به جای اتصال کنتور می‌توان استفاده کرد.
  • مهر لوله‌های گاز در همه اندازه‌ها باید در زمان بازرسی مشخص باشد و شیر و اتصالات بدون زنگ و رنگ باشند.
  • شیر گاز نباید در قسمت پشت وسایل گازسوز نصب گردد. این شیر حتماً باید در دسترس بوده و فاصله آن با دودکش رعایت گردد. شیر گاز لوازم گازسوز بهتر است که در سمت چپ و با رعایت فاصله مجاز نصب گردد.
  • لوله کشی گاز خانگی ساختمان مورد نظر باید حداقل محیط قابل بهره‌برداری را داشته و در و پنجره‌های آن نصب گردیده و سقف آن زده شده باشد.
  • در زمان رسم نقشه لوله کشی گاز خانگی باید به مواردی مانند موقعیت پنجره و در، قطر دیوار، جهت جغرافیایی، مساحت حیاط، اندازه و قطر دودکش‌ها و عدم قلم خوردگی و… توجه شود.
  • اگر دودکش در محیطی خارج از سازه نصب شود غیر قانونی خواهد بود.
  • در هنگام لوله کشی گاز خانگی در آپارتمان‌هایی که کنتور گاز یکسان دارند، شیر فرعی باید در راه پله و در نزدیکی درب ورودی هر کدام از واحدها نصب گردد.
  • در آپارتمان‌هایی که دارای کنتور جداگانه هستند، شیر فرعی در ترانس اتاق نباید نصب شود و تا جایی که امکان دارد در تراس آشپزخانه یا پذیرایی نصب شود. شاید تفکیک کنتور گاز سبب شود که قیمت لوله کشی گاز خانگی بیشتر شود، اما جدا بودن آن موجب می‌شود که امنیت بیشتر باشد.
حتما بخوانید:   راهنمای بازسازی منزل | صفر تا صد بازسازی منزل و نکات مهمی که باید بدانید

لوله کشی گاز خانگی

سخن تکمیلی

لوله کشی گاز خانگی از جمله مراحل بسیار مهم ساخت و تجهیز ساختمان‌ها می‌باشد که باید توسط افراد با تجربه و متخصص انجام شود. لوله کشی گاز خانگی به شیوه‌های گوناگون توکار و روکار قابل انجام می‌باشد.‌در زمان تعیین قیمت لوله کشی گاز خانگی باید گفته شود که تجهیزات و مصالح مصرفی تأثیر بسزایی در آن خواهند داشت. تعرفه ارائه شده از اداره گاز به صورت کلی می‌باشد و برای تعیین دقیق هزینه لوله کشی گاز خانگی باید مجری از پروژه مورد نظر بازدید کند و یا حداقل تصاویر آن را ببیند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

قیمت لوله کشی گاز خانگی | اجرا و تعمیر لوله کشی گاز خانگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

قیمت اجرا و تعمیر لوله کشی گاز خانگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x