خدمات شستشو

نکات مهم برای خرید بهترین دستگاه کارواش خانگی | خرید کارواش خانگی

راهنمای خرید کارواش خانگی | انواع مدل های کارواش خانگی 

راهنمای خرید کارواش خانگی آن چیزی است که در هنگام تهیه این محصول باید از آن اطلاعات کافی داشته باشید. شستن ماشین در خانه نه تنها می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند، بلکه می تواند به شما این آزادی را بدهد که ماشین خود را همانطور که می خواهید بشویید. با این حال، نکات مختلفی وجود دارد که باید هنگام خرید محصولات کارواش خانگی به آنها توجه کنید. دانستن اینکه برای شستشوی ماشین به چه چیزهایی نیاز دارید و چه چیزی باعث آسان تر آن می شود، نقطه خوبی برای شروع است.

طریقه کار با کارواش خانگی

هنگامی که می توانید از یک کارواش خانگی قابل حمل برای انجام تمیزکاری در کسری از ثانیه استفاده کنید، تمیز کردن آن با دیگر ابزارها در تلاش برای از بین بردن کثیفی و آلودگی فایده ای ندارد. در واقع، کارواش خانگی یک شوینده را با فشار بالای آب و با سرعت بسیار زیاد به یک تمیزکننده پرقدرت تبدیل می کند تا بتوانید به وسیله آن هر چیزی را تمیز کنید.

کارواش خانگی از آب بسیار کمتری نسبت به دیگر روش های شستشوی ماشین استفاده می کنند و بسیاری از آنها با طیف وسیعی از لوازم جانبی برای مشاغل مختلف مانند برس کارواش، لنس، نازل توربو، نازل جت و … عرضه می شوند.

ویژگی های مثبت کارواش خانگی

از جمله ویژگی های مثبت و مزایای کارواش خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرعت جریان آب

سرعت جریان آب بالا نشان دهنده قابلیت تمیز کردن و شستشوی بسیار کارآمد این دستگاه است.

اندازه موتور

هر چه موتور دارای قدرت بیشتری باشد، قدرت بیشتری نیز خواهد داشت. توصیه می شود در هنگام خرید این محصول اندازه وات یا اسب بخار کارواش را با دقت بررسی کنید.

چرخ ها، وزن، طول شیلنگ و سایر وسایل جانبی

اینها عوامل مهمی هستند که باید قبل از خرید در نظر گرفته شوند. و لازم است متناسب با نیاز خود آن ها را انتخاب کنید.

انواع مدل های کارواش خانگی

کارواش های خانگی به دو مدل الکتریکی و گاز سوز تقسیم می شوند. کارواش هایی که گاز سوز می باشند، جهت کار کردن نیاز به سوخت هایی همچون نفت، بنزین یا زغال خواهند داشت. این نوع کارواش ها در حین کار از خود دود تولید می کنند.

بنابراین برای فضاهای بسته مناسب نیستند. نوع دیگر کارواش ها که با برق کار می کنند، الکتریکی هستند و هیچ گونه ضرری برای محیط زیست ندارند. اما از آنجایی که باید به برق متصل شوند، محدودیت مکانی دارند.

بنابراین در صورتی که صرفاً قصد دارید در خانه خود یا محل کارتان از این محصول استفاده کنید، پیشنهاد ما کارواش خانگی الکتریکی است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  شستشوی لباس زیر به صورت اصولی و با ترفندهای کاربردی

کارواش های گازسوز دارای وزن و سروصدای بیشتری هستند و قدرت موتور آنها نیز به نسبت کارواش های برقی بسیار بیشتر است و البته کمی گران تر.

بنابراین با در نظر گرفتن این موارد باید توجه کنید که کارواش خانگی را برای چه مکانی می خواهید خریداری کنید؟ اینکه برق در آنجا وجود داشته باشد یا مجبور باشید از بنزین استفاده کنید؟ بوی بنزین، ایجاد سر و صدا و مسائل دیگری که بیان کردیم می ‌تواند در تصمیم گیری شما دخیل باشد.

راهنمای خرید کارواش خانگی

نکات مهم برای خرید کارواش خانگی

عملکرد بسیار خوبی که کارواش های خانگی از خود بروز داده اند، باعث شده که این محصول امروزه طرفداران زیادی پیدا کند و یک گزینه بسیار عالی جهت نظافت خودرو محسوب شود. از جمله دلایل محبوبیت کارواش های خانگی می توان به صرفه جویی در وقت و انرژی، صرفه جویی در مصرف آب و کاهش هزینه ‌های جانبی اشاره کرد. اما اگر قصد دارید به تازگی کارواش خانگی خریداری کنید، پیشنهاد می ‌کنیم نکات مهمی را جهت خرید این محصول در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین خرید را انجام دهید.

 قدرت موتور کارواش

عملکرد درست هر وسیله ای به موتور آن بستگی دارد. کارواش خانگی نیز از این قاعده مستثنی نیست. موتور کارواش باید قابلیت پمپاژ کردن آب را با فشار بسیار بالا داشته باشد. بنابراین در زمان خرید کارواش خانگی به توان موتور آن توجه نمایید. قدرت موتور کارواش های خانگی از ۸۰ وات تا ۲۵۰۰ وات متفاوت است. البته باید میزان مصرف انرژی را نیز در نظر بگیرید. مثلا موتورهای با توان بالاتر آب و برق بیشتری مصرف می کنند. میزان مصرف آب در کارواش های خانگی کوچک با فشار بار ۶ و در کارواش های بزرگ تر تا ۱۶۰ بار می باشد. طبیعتا هر اندازه که میزان بار کارواش بیشتر باشد، دستگاه توانایی بیشتری جهت تمیز نمودن خودرو دارد.

میزان جریان آب

هر چه جریان آب بیشتری در دستگاه وجود داشته باشد، امکان تمیز کردن ماشین نیز بیشتر است. به میزان جریان آبی که در مدت زمان یک دقیقه از دستگاه خارج می شود، دبی آب می گویند. دبی آب از ۵ تا ۸ لیتر بین کارواش های خانگی متغیر است.

بنابراین هر چه جریان آب بیشتر باشد، قابلیت تمیز کردن دستگاه بیشتر خواهد بود. از مشخصه های خوب یک کارواش خانگی بالا بودن میزان جریان آب است. البته جریان آب بیشتر دستگاه باعث صرفه جویی در وقت نیز می شود.

وزن کارواش خانگی

از آنجایی که کارواش های خانگی قابلیت حمل و نقل دارند، باید وزن مناسبی داشته باشند تا بتوان به راحتی آن را جابجا کرد. مخصوصا در هنگام شستشوی ماشین باید دستگاه را چندین بار حرکت دهید. در صورتی که وزن سنگینی داشته باشد، شستشوی ماشین با مشکل مواجه می شود. البته بسیاری از کارواش ها دارای چرخ هستند و با استفاده از آن به راحتی می توانید دستگاه را جابجا کنید. بنابراین  در هنگام خرید کارواش به وزن آن توجه ویژه ای  داشته باشید. و اینکه دستگاه چرخ دار است یا خیر؟

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین روش شستشوی لباس زیر | نکات مهم در شستن لباس زیر

دیگر لوازم جانبی کارواش

کارواش های خانگی عمدتا دارای لوازم جانبی خاصی هستند که در هنگام خرید می توانید لوازم جانبی آن را نیز سفارش دهید. طبیعی است که هر چه لوازم جانبی بیشتری را خریداری کنید، قیت آن نیز بیشتر خواهد بود. از جمله لوازم جانبی کارواش خانگی عبارتند از:

  • نازل
  • شیلنگ
  • مخزن مواد شوینده
  • و …

آبپاش مناسب برای کارواش خانگی

آبپاش یا نازل یکی از قطعاتی است که به قسمت انتهایی شیلنگ وصل می شود و این امکان را به کاربر می دهد که جریان آب را کنترل نماید. نازل یا آبپاش دارای سری متفاوت با نوع خروج آب مختلفی است که می توانید با توجه به نیاز خود آن را تنظیم کنید.

به طور مثال در صورتی که بخواهید درز بین کاشی ها را تمیز کنید، نازل با سری سوزنی گزینه ای مناسب برای این کار خواهد بود. نازل سوزنی باعث می شود آب با فشار متمرکزی از شیلنگ خارج شود. نوع سری دیگر برای نازل تیغه ای یا کاردکی است. این نوع آبپاش سطح بیشتری برای تمیز کردن سطوح را پوشش می دهد اما خب طبیعی است که فشار آب کمتر شود.

در صورتی که قصد دارید زاویه خروج آب را تعویض کنید، باید از نازل قابل تنظیم استفاده کنید. این قطعه به جهت اینکه قابلیت تنظیم دارد، می تواند در پاشش آب تغییر زاویه ایجاد کند.

راهنمای خرید کارواش خانگی

مخزن مناسب برای شستشوی خودرو

در صورتی که قصد دارید از مواد شوینده برای شستشوی ماشین خود استفاده کنید، می توانید مقداری از آن را در مخزن مواد شوینده کارواش خانگی بریزید. در صورتی که نمی خواهید از مخزن مواد شوینده استفاده کنید، باید مقداری کف و صابون درست کنید و به روش سنتی آن را بشوئید.

البته در برخی از انواع مدل های دستگاه ها نیز مخزن مواد شوینده بر روی دستگاه قرار دارد و می توانید مواد شوینده را داخل مخزن بریزید و شروع به نظافت کنید. برخی از مدل های کارواش نیز دارای مخزن جداگانه ای هستند. این مخزن ها به گونه ای طراحی شده اند که به آسانی قابلیت نصب بر روی دستگاه را دارند.

جمع بندی

در این مقاله به راهنمای خرید کارواش خانگی پرداختیم و گفتیم که جهت خرید این محصول چه مواردی را باید در نظر داشته باشید. در صورتی که ماشین شما نیاز به شستشو دارد و خودتان فرصت کافی برای این کار ندارید، می توانید از خدمات کارواش نانو در محل خود استفاده کنید. برای این کار کافیست با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید و از کارشناسان مجموعه ایبک امداد درخواست کنید جهت اعزام نیرو به محل شما اقدام نمایند.

راهنمای خرید کارواش خانگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای خرید کارواش خانگی

امتیاز کاربر: ۲.۹ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا