خدمات ساختمان

راهنمای کامل نصب ارتباط داخلی در آیفون تصویری

راهنمای کامل نصب ارتباط داخلی در آیفون تصویری | کاربرد ارتباط داخلی آیفون تصویری

یکی از ویژگی‌های مهم در مکان‌ها و ساختمان‌هایی که افراد گوناگون در آنها زندگی می‌کنند، نصب ارتباط داخلی در آیفون تصویری می‌باشد. این ویژگی به کاربران در محل کار یا ساختمان این امکان را می‌دهد که با دیگر ساکنین به راحتی ارتباط برقرار کنند، اما باید بدانید که نصب ارتباط داخلی در آیفون تصویری به ابزار و دانش تخصصی نیاز دارد و در صورتی که به این مورد نیاز داشتید، باید از متخصصین با تجربه کمک بگیرید.

ارتباط داخلی در آیفون تصویری

آیفون‌های تصویری فقط برای باز کردن درب ساختمان محل کار یا منازل کاربرد ندارد. بلکه آیفون‌های تصویری دارای کاربردهای گوناگون دیگری نیز هستند. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌ها و کاربردهای آیفون‌های تصویری برقراری ارتباط داخلی آنها می‌باشد. بعضی از آیفون‌های تصویری به کاربران این اجازه را می‌دهند که با مانیتور‌های دستگاه با افرادی که در ساختمان و منازل مورد نظر هستند، ارتباط برقرار کنند. در بعضی از آیفون‌های تصویری می‌توانید ارتباط داخلی را نصب کرده و چنانچه در طبقه اول ساکن هستید، می‌توانید با شماره‌گیری عدد ۲، با طبقه ۲ یا واحد ۲ ارتباط برقرار کنید.

راهنمای نصب ارتباط داخلی در آیفون تصویری

وقتی در آیفون تصویری ارتباط داخلی نصب می‌گردد، برای افزایش امنیت و همچنین راحتی در ساختمان یا خانه می‌توانید از ویژگی مفید این دستگاه استفاده کنید. نحوه نصب ارتباط داخلی در آیفون‌های تصویری به این گونه است:

 • چک کردن سازگار بودن آیفون تصویری: در ابتدا برای اینکه بتوانید ارتباط داخلی در آیفون تصویری برقرار کنید، باید ببینید که آیا در آیفون تصویری که استفاده می‌کنید این امکان وجود دارد یا خیر. در صورتی که سیستم شما از ویژگی برقراری ارتباط داخلی برخوردار باشد و از آن پشتیبانی کند، می‌توانید این کار را انجام دهید. ولی همه دستگاه‌ها و آیفون‌های تصویری از قابلیت برقراری ارتباطی داخلی پشتیبانی نمی‌کنند. همچنین آیفون‌های تصویری به جز دوربین، باید کانکتور چهارتایی داشته باشند تا ارتباط داخلی برقرار شود.
 • آماده کردن سیم کشی: برای برقرار کردن ارتباط داخلی در آیفون تصویری باید بین آیفون‌های تصویری سیم کشی انجام شود. در سیم کشی ارتباط بین آیفون‌ها با ۴ رشته سیم برقرار می‌گردد. این ارتباط بین آیفون‌های تصویری واحدها به صورت مستقیم انجام خواهد شد. این کار به صورت مجزا از متصل شدن آیفون تصویری هر واحد به جعبه تقسیم می‌باشد.
حتما بخوانید:   نحوه اجرای لوله کشی برق از کف ساختمان و معایب آن

برای نمونه چنانچه می‌خواهید در ساختمان دو واحدی آیفون تصویری را نصب نمایید، از هر واحد به ۱۲ سیم نیاز خواهد بود. ۴ سیم برای متصل کردن آیفون تصویری واحد اول به جعبه تقسیم ۴ سیم برای نصب ارتباط داخلی بین آیفون‌های دو واحد و ۴ سیم برای متصل کردن دستگاه واحد دوم به جعبه تقسیم.

برای اینکه در آیفون تصویری ارتباط داخلی برقرار شود، نیاز خواهد بود که هر چند واحد که دارید چهار سیم از اولین واحد به دومین واحد، از دومین واحد به سومین واحد و… متصل نمایید. همچنین باید بدانید که نصب ارتباط داخلی دستگاه ارتباطی به جعبه تقسیم ندارد.

 • از هر کدام از واحدها چهار سیم مشخص به هم متصل نمایید. پس از آن در تنظیمات دستگاه شماره واحد را تعیین نمایید. وقتی شماره هر واحد را تعیین کردید، در تنظیمات آیفون تصویری با انتخاب کردن شماره واحد مورد نظر و زدن دکمه Call قادر خواهید بود که ارتباط داخلی با واحد مورد نظر را با آیفون تصویری برقرار نمایید.
 • در این شرایط گوشی دستگاه را برداشته و بر روی نمایشگر آیفون بزنید. پس از اینکه صفحه نمایش روشن شد، به قسمت تنظیمات بروید و تنظیمات سیستم را انتخاب نموده و پس از آن تنظیم شماره واحد را بزنید.
 • در این مرحله رمز تنظیمات شماره جدید واحد را برگزینید برای نمونه در آیفون تصویری سیماران از کد دستوری *#2200#استفاده نموده و برای شماره واحد ۲، عبارت *#2200#002#استفاده می‌شود.
 • در آخر باید تأیید تنظیمات زده شود. تنظیمات ارتباط داخلی در برندهای گوناگون آیفون‌ها متفاوت است.

ارتباط داخلی در آیفون تصویری

اینترکام آیفون تصویری

با استفاده از سیستم ارتباط داخلی در آیفون‌ها تصویری می‌توانید با دیگر واحدهای ساختمان و همچنین نگهبانی ارتباط داخلی برقرار نمایید. در صورتی که سیم کشی ساختمان مورد نظر قدیمی است باید این امکان وجود داشته باشد که برای ارتباط مانیتور واحدهای مختلف تعدادی سیم اضافه کرد. در غیر این صورت نمی‌توان ارتباط داخلی را امکان‌پذیر کرد.

نصب ارتباط داخلی در آیفون تصویری تابا

باید کابل آیفون با ۵ سیم به مانیتور واحدهای مورد نظر که قصد دارند با هم ارتباط داخلی برقرار کنند، سیم کشی گردد. این پنج سیم بین مانیتورها به طور مشترک مورد استفاده قرار می‌گیرد. مانیتورهایی که سیستم اینترکام دارند در پشت مانیتور سوکت ۵ سیمه مجزا برای وصل شدن به این کابل دارند.

باید بدانید که برقراری و نصب ارتباط داخلی در آیفون تصویری تابا از روش سیم کشی دستگاه مجزا است. با هر کدام از روش‌هایی که آیفون تصویری تابا را نصب کردید، برای فعال کردن این قابلیت باید از نقشه ارتباط داخلی آیفون تصویری تابا استفاده نمایید.

 • وقتی بین مانیتور واحدهای مختلف سیم کشی انجام شد و ۵ سیم مربوط به سوکت این قابلیت به هم متصل شد، باید آدرس دهی مانیتور واحدهای ساختمان را انجام دهید. برای اینکه آدرس واحدها را وارد نمایید، قسمت ارتباط داخلی را در بخش تنظیمات روی نمایشگر مانیتور انتخاب نمایید.
 • در این صفحه باید کد *#141 را وارد کرده و پس از آن عددهای بین ۰۰۱ الی ۰۶۴ را زده و پس از آن تأیید نمایید. این عددی که وارد نمودید، همان شماره داخلی واحد مربوطه می‌باشد که در هنگام برقراری ارتباط داخلی در آیفون تصویری استفاده خواهد شد. این عدد برای هر واحد باید به طور متفاوت انتخاب شود.
 • یکی دیگر از نکات مهم در نصب ارتباط داخلی آیفون تصویری آدرس دهی مانیتور نگهبانی می‌باشد. در این مورد تنها تفاوت با دیگر واحدها عددی می‌باشد که در زمان آدرس دهی وارد می‌شود. برای آدرس دهی واحد نگهبانی در آیفون تصویری تابا باید کد *#141 را بزنید. پس از آن باید کد ۲۵۵ وارد کرده و تأیید را بزنید. اگر ساختمان دو نگهبانی دارد، برای نگهبانی دوم می‌توانید آدرس ۲۵۳ را بزنید.
حتما بخوانید:   روش های کاربردی نصب کردن شناور منبع آب

مهمترین عوامل خرابی آیفون های تصویری

عوامل مختلفی می‌تواند موجب خراب شدن آیفون‌های تصویری شود. اما به صورت کلی مشکلات و خرابی‌های آیفون‌های تصویری به دلیل نصب غیر استاندارد و اشتباه، کیفیت پایین دستگاه نصب شده و یا عدم استفاده درست از پنل و مانیتور به وجود می‌آید. در مواقعی که با عوامل اصلی خرابی آیفون تصویری آشنا باشید، می‌توانید با پیشگیری کردن از آنها عمر مفید دستگاه خود را بیشتر کنید.

 • نصب غیر استاندارد و اشتباه آیفون تصویری: یکی از عوامل مهم در خرابی آیفون تصویری نصب اشتباه و غیر استاندارد این دستگاه می‌باشد. اگر نصاب غیر حرفه‌ای و تازه کار باشد، احتمال دارد که آیفون تصویری را بتواند راه اندازی کند ولی در هنگام نصب اشتباهاتی انجام دهد. در این صورت پس از گذشت مدت کمی در آیفون تصویری خرابی زود هنگام ایجاد می‌شود.
 • نوسان داشتن برق: در صورتی که برقی که به مانیتور و تغذیه دستگاه متصل است، نوسان داشته باشد با گذشت زمان به قطعه‌های ورودی آیفون تصویری آسیب وارد خواهد شد. در نتیجه دستگاه شما خراب خواهد شد و در ارتباط داخلی در آیفون تصویری مشکلاتی به وجود می‌آید.
 • ضد آب نکردن آیفون تصویری: برای اینکه برف و باران به پنل آیفون تصویری نفوذ نداشته باشد، باید آن را ضد آب کرد. اگر آب وارد پنل دستگاه شود بدون شک خرابی‌ها و مشکلاتی در آیفون تصویری به وجود می‌آید و حتی امکان دارد که سیستم به کلی خراب شده و قفل باز کن هم کار نکند. بنابراین وقتی نصب آیفون تصویری انجام می‌شود، باید برای جلوگیری از این مشکل باران گیر نصب گردد.
 • نصب آیفون تصویری در محل نامناسب: نصب هر کدام از قطعه‌های مختلف آیفون تصویری مثل منبع تغذیه قفل برقی پنل و مانیتور باید در مکان صحیح انجام شود. در غیر این صورت بر عملکرد دستگاه شما تأثیر منفی خواهد گذاشت. پنل آیفون تصویری بهتر است در جایی نصب گردد که حدا الامکان در معرض باران و برف نباشد و همچنین در عین حال دید کافی را بدهد.
 • انتخاب آیفون تصویری با کیفیت: امروزه در بازار انواع گوناگونی از آیفون‌های تصویری خارجی و داخلی وجود دارد که برخی از آنها بی‌کیفیت و تقلبی و برخی دیگر اصل و با کیفیت هستند. برای انتخاب و تهیه آیفون تصویری با کیفیت قطعاً باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. اما در مقابل عمر مفید این دستگاه‌ها بسیار بیشتر بوده و دارای قطعاتی با کیفیت و طراحی زیبایی است.
 • استفاده نادرست از آیفون تصویری: پنل و مانیتور آیفون تصویری مثل دیگر ابزارهای برقی نیاز به نگهداری و مراقبت دارد بنابراین باید به صورت صحیح از این دستگاه استفاده نمایید. اگر اشتباهاتی مانند فشار دادن بیش از اندازه به دستگاه یا کشیدن زیاد سیم‌های آن، اسپری کردن مستقیم مواد پاک کننده روی دستگاه و… همگی موجب آسیب دیدن آیفون تصویری خواهند شد.
حتما بخوانید:   انواع شیرآلات بهداشتی آشپزخانه از جهت کاربرد | معایب و مزایای انواع شیرآلات

ارتباط داخلی در آیفون تصویری

سخن تکمیلی

یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی در برخی از آیفون‌های تصویری برقراری ارتباط داخلی در آیفون تصویری می‌باشد. در این صورت می‌توانید با واحدهای دیگر ساختمان با استفاده از آیفون تصویری ارتباط برقرار کنید. همچنین این قابلیت برای ارتباط با نگهبانی استفاده می‌شود. بهتر است که نصب ارتباط داخلی در آیفون تصویری را افرادی که در زمینه تعمیرات آیفون تخصص و دانش کافی دارند، انجام دهند تا به صورت صحیح و اصولی در آیفون تصویری شما این قابلیت فعال گردد.

برای اینکه آیفون تصویری شما کمتر با مشکلات و خرابی‌های مواجه شود، باید به نکات مهمی که در مطلب گفته شد توجه داشته باشید و آنها را رعایت نمایید. هنگام نصب ارتباط داخلی آیفون تصویری باید به موارد مختلفی مانند سیم کشی درست، کد دهی درست و… توجه ویژه شود.

31

راهنمای کامل نصب ارتباط داخلی در آیفون تصویری

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش نصب ارتباط داخلی در آیفون تصویری

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x