خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

اهمیت رعایت بهداشت در هنگام خدمات لوله بازکنی | نحوه تمیز کردن ابزار خدمات لوله بازکنی

خدماتی که با مواردی حیاتی در ساختمان روبرو هستند باید یک سری قواعد و قوانین را رعایت کنند تا آسیبی به این بخش ها نرسد خدمات مربوط به تأسیسات ساختمان هم جزو کارهایی می باشد که باید برای انجام آن کلیه موارد بهداشتی و ایمنی رعایت شود در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با اهمیت رعایت بهداشت در هنگام خدمات لوله بازکنی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

اهمیت رعایت بهداشت در خدمات لوله بازکنی

تخلیه چاه و همچنین لوله بازکنی باید با رعایت دو اصل ایمنی و بهداشت همراه باشد فرهنگ ایمنی در هر کاری با بهداشت و سلامت نیروی کار رابطه مستقیمی دارد بسیاری از صدمات و آسیب هایی که به افراد وارد می شود می تواند در اثر عدم رعایت بعضی از نکات مهم باشد برای انجام خدمات لوله باز کنی حتماً باید هم نکات ایمنی و هم نکات بهداشتی به طور کامل رعایت شود زیرا این خدمات می توانند مواردی حیاتی باشند و باید با رعایت قواعد خاصی انجام شوند تا آسیبی به این بخش ها وارد نشود.

خدمات چاه فاضلاب باید با روش های اصولی و بهداشتی انجام شود تا به افرادی که در حال انجام کار هستند و همچنین تأسیسات موجود آسیب نرسد زیرا گاهی ممکن است این آسیب ها جبران ناپذیر باشد سرویس کارانی که در این حوزه کار می کنند باید مراقب حفظ سلامتی و جان خود هم باشند زیرا فاضلاب انباشته از بیماری ها و میکروب ها می باشد و رعایت نکردن مسائل بهداشتی بیشتر از هر چیزی سلامت فنی کار را به خطر خواهد انداخت.

چگونه می توانیم بهداشت و ایمنی در لوله بازکنی را رعایت کنیم؟

در هنگام گرفتگی توالت و لوله فاضلاب احتمال نشت فاضلاب، ساختمان را تهدید می کند برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب به وسیله لوله باز کن ماهر باعث جلوگیری از آسیب های جدی به ساختمان شده و از ورود فاضلاب به ساختمان جلوگیری می کند با توجه به اینکه بازکردن لوله فاضلاب حیاتی بوده باید با دقت کامل انجام شود رعایت نکردن ظرافت و نکات بهداشتی در هنگام این کار باعث خواهد شد که محیط آشپزخانه کثیف شود.

حتما بخوانید:   میزان استاندارد شیب لوله کشی فاضلاب شهری چقدر است؟

نکته مهم:  هنگامی که لوله باز کن از فنر برای باز کردن فاضلاب استفاده می کند توصیه می کنیم آب داغ را باز بگذارید تا هم چربی و روغن ها شسته شود و هم سلامت فنر را به دنبال داشته باشد.

گاهی افراد از لوله بازکن های غیره حرفه ای گله‌مندند که بعد از باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب بهداشت آشپزخانه را رعایت نکردند و این می توانند سلامت محیط و همچنین افراد خانواده را بخاطر بیندازد ممکن است اشخاصی به دلیل نداشتن مهارت و تجربه برطرف کردن گرفتگی را امری عادی بدانند و نکات بهداشتی و ایمنی را رعایت نکنند.

برای برطرف کردن گرفتگی حتماً باید از فنری استفاده شود که به لوله و همچنین بهداشت محیط لطمه وارد نکند هنگام استفاده از فنر لوله بازکنی باید اجسام شکننده را از اطراف محیط خالی کنید گاهی ممکن است فنر ها با یک ضربه کوچک باعث شکستن سنگ روشویی شوند.

خدمات لوله بازکنی

روش تمیز و ضدعفونی کردن ابزار خدمات لوله بازکنی

ابزاری که از آن برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده می شوند باید به طور منظم بعد از انجام هر پروسه به طور کامل نظافت و تمیز شوند فنر ها در داخل لوله های فاضلاب با انواع کثیفی ها، مواد جامد و چربی ها درگیر می باشند تا آنها را از بین ببرند و گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کنند. چربی و مو جز موادی می باشند که می توانند به داخل فنر کشیده شوند پس لازم است بعد از انجام کار حتماً فنر تمیز شود. اگر فنر تمیز باشد گرفتگی لوله راحت تر برطرف خواهد شد.

یکی از کارهایی که باید توسط سرویسکار مرکز خدماتی انجام شود ضد عفونی کردن دستگاه می باشد ضدعفونی کردن دستگاه باید هم قبل از کار و هم بعد از انجام کار انجام شود تا آسیبی به مشتریان و همچنین سرویس کار وارد نشود نکته مهم این است که فنرهای مخصوص برای گرفتگی های مخصوصی هم استفاده می شوند هر گرفتگی فنر مخصوص خود را دارد و سرویس کار باید از فنر مخصوص استفاده کند مثلاً فنری که برای برطرف کردن گرفتگی لوله آشپزخانه از آن استفاده می کنند با فنری که برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب توالت از آن استفاده می شود فرق می کند.

ممکن است بعضی از خدمات غیرمجاز اهمیت به نظافت فنرهای خود ندهند این می‌تواند به سلامت سرویسکار صدمه زیادی وارد کند بیشترین هدف برای رعایت بهداشت در خدمات لوله بازکنی جهت سلامت سرویس کار است.

حتما بخوانید:   آشنایی با چربی گیر فاضلاب رستوران | فواید استفاده از چربی گیر

لوله بازکنی بدون کثیف کاری چگونه انجام می شود؟

لوله بازکنی بدون کثیف کاری بیشتر یک شعار تبلیغاتی مشترک بین مراکز ارائه دهنده خدمات و افراد می باشد ولی برای انجام آن باید مواردی را بیاندیشند تا این شعار محقق شود.

برای محیط هایی مانند توالت و حمام های کوچک باید فنی کار، ماهر و با تجربه باشد تا بتواند کار را درست انجام داده و آسیبی هم به وسایل داخل توالت و حمام نرساند. رعایت بهداشت در محیط‌ هایی مانند حمام و آشپزخانه بسیار حیاتی می باشد فنری که در حمام و آشپزخانه استفاده می شود باید فنر مخصوص بوده و با فنر توالت فرق کند تا به بهداشت محیط لطمه وارد نشود.

قسمتی از فنر در پشت دستگاه باقی خواهد ماند و ارتعاش فنر باعث می شود کثیفی به اطراف پرتاب شود یکی از نکاتی که باید برای تمیز کاری سرویس کار رعایت کند کنترل حرکات فنر و استفاده از فنر تمیز می باشد وقتی مشتری برای دریافت خدمات با مراکز لوله بازکنی تماس می گیرد ابتدا باید این سوال را از مراکز بپرسد که آیا برای برطرف کردن گرفتگی از فنر مخصوص استفاده می شود یا خیر؟

شستن لوله های فاضلاب پس از برطرف کردن گرفتگی لوله

یکی از مهمترین کارهایی که بعد از برطرف کردن گرفتگی لوله باید سرویس کار انجام دهد شستشوی لوله فاضلاب به طور کامل می باشد در هنگامی که فنر در داخل لوله فاضلاب در حال چرخیدن است باید آب گرم به همراه شوینده در لوله فاضلاب جریان داشته باشد این کار باعث می‌شود لایه داخلی لوله فاضلاب به وسیله فنر ساییده و رسوبات و جرم دیواره ها کاملاً پاک شود اگر مواد چربی و جامدات در داخل لوله باقی بماند باعث بوی بد فاضلاب و گرفتگی دوباره خواهد شد توصیه می کنیم از مواد شوینده مانند تاید برای تسریع در کار استفاده کنید.

نکاتی که مشتری باید رعایت کند

در هنگامی که با گرفتگی لوله فاضلاب روبرو می شوید اگر گرفتگی جزئی بود می توانید ابتدا از روش های خانگی برای برطرف کردن مشکل استفاده کنید توصیه می‌کنیم از اسید ها و محلول های شیمیایی برای این منظور استفاده نکنید زیرا ممکن است آسیب های جبران ناپذیر به لوله ها وارد کنید در صورت شدید بودن گرفتگی بهتر است با یک شرکت معتبر تماس گرفته و مشکل را به وسیله ی سرویسکاران خدماتی لوله بازکنی برطرف کنید.

دقت داشته باشید کسی که برای انجام خدمات لوله بازکنی اعزام می شود حتماً باید لباس کار تمیز داشته و از دستکش استفاده کند بعد از تمام شدن کار سرویسکار باید حتماً با مواد شوینده محل قرارگیری فنر ها را تمیز کنید  سپس مکان های مورد نیاز را ضدعفونی کنید.

حتما بخوانید:   چرا باید از سپتیک تانک استفاده کنیم | سیستم سپتیک چیست؟

نکات ایمنی که باید سرویسکار رعایت کند

روش کار دستگاه ها با هم متفاوت است مثلاً دستگاه فنر علاوه بر فنر داخل لوله فاضلاب که با چرخش و ارتعاش باعث باز کردن لوله می شود، بقیه فنر در پشت دستگاه باقی خواهد ماند که به همان اندازه عمل ارتعاش و چرخش را انجام می دهد در مکان های در بسته و کوچک باید به قسمت فنر اضافه که در بیرون قرار دارد تسلط کامل داشته باشید تا از برخورد انتهای فنر به اجسام اطراف و خراب شدن و شکستن آنها جلوگیری کنید روشی که لوله بازکن ها از آن استفاده می کنند به این صورت است که فنر های اضافه را به صورت دایره ای گره زده تا درجا  ارتعاش کند و آسیبی به اطراف نرساند.

اگر برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب از دستگاه تراکم هوا استفاده می کنید این دستگاه صدای مهیبی داشته که در هنگام خالی کردن مخزن به گوش می رسد توصیه می کنیم حتماً از گوشی صداگیر ایمنی استفاده کنید.

تجربه و مهارت لوله بازکن در هنگام استفاده از دستگاه‌ های مختلف می تواند ایمنی خود و سایرین را تضمین کند برای جلوگیری از خطرات احتمالی حتماً با شرکت های خدماتی معتبر تماس بگیرید.

خدمات لوله بازکنی

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با اهمیت رعایت بهداشت و ایمنی در انجام خدمات لوله باز کنی به طور کامل آشنا کردیم و نحوه تمیز کردن لوله بعد از انجام این خدمات را هم برایتان توضیح دادیم می توان گفت که لوله بازکنی تقریباً  کثیف کاری زیادی دارد اگر بهداشت و نکات ایمنی در آن رعایت نشود می تواند آسیب های جدی و جبران ناپذیری به افراد و یا حتی به تأسیسات منزل وارد کند.

توصیه می کنیم در هنگام تماس با شرکت های لوله بازکنی دقت کرده و حتماً با شرکت های معتبر تماس بگیرید و در هنگام تماس تأکید کنید که از فنر مخصوص برای انجام باز کردن لوله استفاده کنند بعد از انجام کار، حتماً محیط اطراف را تمیز و ضدعفونی کنید.

اگر در این زمینه سؤالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

00000000000999999

31

 

اهمیت رعایت بهداشت در هنگام خدمات لوله بازکنی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه می توانیم بهداشت و ایمنی در لوله بازکنی را رعایت کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا