خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی و راهکارهای برطرف کردن آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای ساختمان شما پیش آمده باشد بالا زدن چاه دستشویی و توالت فرنگی می باشد. علاوه بر آن که بوی نامطبوع و زننده در محیط انتشار پیدا می کند، کثیف شدن دستشویی و محیط اطراف هم می تواند به شدت برای افراد آزار دهنده باشد. برای آنکه این مشکل اتفاق نیفتد کافیست علت بالا آمدن چاه فاضلاب دستشویی را بدانید و روش های جلوگیری از آن را بلد باشید. در این مقاله از ایبک امداد به دلایل بالا زدن چاه دستشویی و راهکارهای برطرف کردن آن می پردازیم.

دلیل بالا زدن چاه فاضلاب توالت فرنگی یا ایرانی چیست؟

قبل از آنکه راهکار مناسب جهت برطرف کردن این مشکل بیان کنیم و همچنین راه های جلوگیری از این اتفاق را آموزش دهیم بهتر است از علل بروز این مشکل را آگاه باشید. بدون شک چنانچه علت بروز مشکلی را بدانید خیلی راحت تر می توانید برای برطرف کردن آن اقدام کنید. از مهمترین عواملی که موجب بالا زدن فاضلاب چاه دستشویی فرنگی و یا ایرانی می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

بالا زدن چاه فاضلاب به علت گرفتگی سیفون

رایج ترین و اصلی ترین علت بالا زدن آب توالت فرنگی و ایرانی انسداد در سیفون می باشد. اگر برای شستشو دادن مسیر فاضلاب در توالت فرنگی و یا ایرانی از آب زیادی استفاده نکنید می‌تواند باعث انباشته شدن مواد مختلف داخل سیفون شود و همین امر باعث ایجاد گرفتگی خواهد شد. به همین خاطر فاضلاب و پساب به مرور زمان انباشته شده و نمی‌توانند وارد چاه فاضلاب اصلی شود و در نتیجه فاضلاب بالا می زند. چنانچه مرتباً آب را با فشار زیاد به چاه دستشویی وارد کنید بدون شک مجددا با این مشکل روبرو خواهید شد.

بالا زدن فاضلاب دستشویی به علت گرفتگی لوله فاضلاب

به مرور زمان و استفاده کردن از سرویس بهداشتی گاهی اوقات ممکن است راه ‌های لوله فاضلاب توسط مواد مختلف دچار انسداد و گرفتگی شود. پرز، مو و مواردی از این قبیل باعث ایجاد رسوب در دیواره لوله فاضلاب می شود. جهت برطرف کردن این مشکل لازم است به بررسی شرایط بپردازید و محل دقیق گرفتگی را مشخص کنید.بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی و راهکارهای برطرف کردن آن باید بررسی کنید که آیا لوله فاضلاب منزل شما گرفتگی دارد و یا دیگر واحدهای ساختمان نیز همین مشکل را دارند. اگر مشکل فقط از منزل شما بود و آب فاضلاب دستشویی شما فقط بالا می زند در نتیجه باید بدانید که گرفتگی در لوله اصلی فاضلاب نیست. اما اگر دیگر واحدهای ساختمانی دچار این مشکل هستند بدون شک لوله فاضلاب مرکزی و اصلی ساختمان دچار انسداد شده است. در این شرایط بهتر است با لوله بازکن تماس بگیرید تا با تجهیزات در محل حاضر شود و مشکل را برطرف کند.

بالا زدن فاضلاب به علت گرفتگی کاسه توالت

افتادن اشیایی مانند گوشی موبایل، ساعت، اسباب بازی، دستمال کاغذی و … می تواند باعث انسداد و گرفتگی در کاسه توالت شود. به همین خاطر آب نمی تواند به راحتی عبور کند و امکان بالا زدن فاضلاب از دستشویی وجود دارد. چنانچه جسمی داخل توالت گیر کرده بود می توانید از گیره های مخصوص و یا چنگک و یا قلاب فلزی برای بیرون کشیدن آن استفاده کنید. برای انجام درست این کار می توانید مقاله روش بیرون کشیدن اجسام از داخل توالت را نیز مطالعه کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه باز کردن لوله یخ زده | یخ زدگی لوله آب ساختمان

بالا زدن چاه فاضلاب به علت پر شدن ظرفیت چاه

در ساختمان ها و منازلی که به فاضلاب شهری و مرکزی وصل نیستند، چنانچه ظرفیت چاه پر شود و در وقت مناسب تخلیه نشود ممکن است با مشکل بالا زدن فاضلاب مواجه شوند. فاضلاب در این ساختمان ها به چاه وارد می‌شود و این چاه ها نیز دارای ظرفیت محدودی می باشند. پر شدن ظرفیت چاه باعث بروز مشکلات متعددی می شود که از آن جمله می‌توان به ایجاد رطوبت و نم در منزل اشاره کرد. به همین خاطر باید هر چه سریعتر نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام کنید و با تکنسین های ماهر در زمینه تخلیه چاه تماس بگیرید.

راهکارهایی جهت برطرف کردن مشکل بالا زدن فاضلاب در توالت های فرنگی و ایرانی

همانطور که گفتیم موارد مختلفی می‌تواند باعث بالا زدن چاه فاضلاب در توالت های فرنگی و ایرانی شود. برای آنکه این مشکل را برطرف کنید چندین راهکار وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم. دقت کنید بروز این مشکل می تواند باعث ایجاد مشکلات متعدد دیگری نیز شود. به همین خاطر بهتر است هرچه سریعتر برای برطرف کردن آن اقدام کنید و در این رابطه می‌توانید از تکنسین های ماهر لوله بازکنی و تخلیه چاه کمک بگیرید. در ادامه مطلب چند روش جهت برطرف کردن مشکل بالا زدن چاه فاضلاب بیان شده است.

برطرف کردن انسداد سیفون به کمک مواد شوینده

بیشتر گرفتگی هایی که در سیفون توالت فرنگی رخ می‌دهد به دلیل انباشته شدن مدفوع و یا موادی مثل پرز و مو رخ می دهد. بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی و راهکارهای برطرف کردن آنهمچنین رسوب لایه‌های چربی نیز می تواند باعث بروز این مشکل شود به همین خاطر مواد شوینده راهکار مناسبی برای برطرف کردن آن می باشد. جهت انجام این کار می‌توانید یک ماده شوینده قوی را انتخاب کرده و درون توالت بریزید و کمی صبر کنید تا گرفتگی برطرف شود. چنانچه مشکل با این روش برطرف شد پس از تخلیه کامل، آب داغ را با فشار زیاد داخل چاه بریزید. علاوه بر آن جهت جلوگیری از بروز مجدد این مشکل پس از استفاده کردن از توالت فرنگی و ایرانی به مقدار زیادی آب داخل چاه بریزید تا توالت دچار گرفتگی نشود و همچنین بوی بد در محیط انتشار پیدا نکند.

برطرف کردن انسداد چاه فاضلاب به کمک محلول چاه بازکنی

محلول چاه بازکن نیز یکی دیگر از مواردی است که می تواند در برطرف کردن گرفتگی سیفون و لوله های چاه فاضلاب کمک کند. پس از آن که محلول مخصوص را داخل توالت ریختید کمی منتظر بمانید تا چاه کم کم باز شده و آب تخلیه شود. پس از آن مقداری آب داغ درون چاه بریزید و بررسی کنید که مشکل برطرف شده یا خیر. چنانچه مشکل برطرف نشده بود نباید دوباره آب داخل چاه فاضلاب بریزید زیرا باعث بیشتر شدن مشکل می شود و همچنین کف سرویس بهداشتی و محیط اطراف آلوده خواهد شد.

برطرف کردن گرفتگی فاضلاب به کمک چنگک و گیره

چنانچه پس از بررسی متوجه شدید که علت گرفتگی لوله فاضلاب چیست می توانید از یک چنگک و گیره و یا قلاب فلزی برای باز کردن مسیر استفاده کنید. برای انجام این کار چنگک مخصوص را وارد سیفون و لوله فاضلاب کرده و موادی که داخل آن انباشته شده است را خارج کنید. دقت کنید هرگز مواد را به طرف جلو حرکت ندهید زیرا باعث بیشتر شدن مشکل خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل و نشانه های گرفتگی و پر شدن چاه فاضلاب چیست؟

برطرف کردن گرفتگی چاه فاضلاب توالت به کمک فنر

آخرین راهکاری که برای برطرف کردن این مشکل می توان از آن کمک گرفت، استفاده از فنر می باشد. دقت کنید سرعت عمل در برطرف کردن این مشکل بسیار اهمیت دارد و بهتر است به محض آنکه با این مشکل مواجه شدید و با راهکارهای ساده نتوانستید آن را برطرف کنید حتماً با تکنسین های ماهر در رابطه با لوله باز کردن و تخلیه چاه تماس بگیرید. تیم لوله بازکنی شرکت خدماتی ایبک امداد با تجهیزات پیشرفته و فنرهای برقی که دارای مته های فلزی می باشد می‌توانند به راحتی گرفتگی چاه فاضلاب توالت ها را برطرف کنند.بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی و راهکارهای برطرف کردن آن علاوه بر آن تکنسین ها تشخیص می دهند که این مشکل یک گرفتگی ساده است و یا ظرفیت چاه پر شده و پس از آن تصمیم به رفع مشکل می کنند.

نکات مهم در رابطه با مشکل بالا زدن چاه فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی

تفاوتی ندارد توالت ایرانی دچار گرفتگی شده و یا توالت فرنگی؛ در هر صورت پس از مواجه شدن با این مشکل نکاتی را باید مورد توجه قرار دهید:

  • اگر با مشکل بالا زدن چاه فاضلاب مواجه شدید، هرگز آب بیشتری داخل چاه نریزید زیرا می تواند باعث انتشار آلودگی به محیط اطراف شده و مشکل را بیشتر کند.
  • اگر علت گرفتگی و انسداد را نمی دانید و نمی توانید مشکل را برطرف کنید بهتر است از تکنسین های لوله بازکنی کمک بگیرید.
  • چنانچه علت بالا زدن چاه فاضلاب توالت، افتادن اشیا درون چاه باشد هرگز بدون استفاده از تجهیزات اقدام به باز کردن مسیر نکنید زیرا ممکن است به جسم ضربه ای وارد شود و به طرف جلو حرکت کند و باعث تشدید مشکل شود.
  • چنانچه به هنگام استفاده کردن از سرویس بهداشتی متوجه شدید که تخلیه آهسته و کند انجام می شود برای آن که مشکل بیشتر نشود و چاه دچار گرفتگی و انسداد نگردد به صورت مرتب از فلاش تانک استفاده کنید تا فشار آب از تجمع و انباشته شدن مواد مختلف و انسداد شدید در درون لوله فاضلاب و سیفون جلوگیری کند.

سخن پایانی

گرفتگی و انسداد در چاه فاضلاب و بالا زدن آب یکی از مشکلات بسیار آزار دهنده برای ساکنین ساختمان می باشد که علاوه بر انتشار بوی بد و آلودگی به محیط اطراف باعث بروز رطوبت بر روی دیوارها و همچنین کف سرویس بهداشتی خواهد شد. به همین خاطر بهتر است چنانچه با این مشکل مواجه شدید با شرکت خدماتی ایبک امداد تماس بگیرید تا سرویسکاران مجموعه ما با تجهیزات پیشرفته در محل حاضر شده و بدون کمترین آلودگی و کثیف کاری در کمترین زمان ممکن مشکل را برطرف کنند. چنانچه در این رابطه به مشاوره و راهنمایی نیاز داشتید می توانید با کارشناسان ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی آنان استفاده کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی و راهکارهای برطرف کردن آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا