خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

روش بیرون آوردن جسم های سخت و بزرگ از درون چاه فاضلاب و توالت

گیر کردن اشیا و اجسام درون چاه توالت یکی از مشکلات معمول و رایج می باشد که ممکن است افراد زیادی با آن مواجه شوند. گاهی ممکن است این وسایل بی ارزش باشند ولی گاهی نیز خیلی ارزشمند هستند مانند ساعت، طلا، گوشی موبایل و … افتادن این وسایل درون چاه حمام، چاه توالت و … معمولاً رایج می باشد. برطرف کردن این مشکل شاید در نگاه اول آسان به نظر آید اما نیاز به تجهیزات و تجربه خاصی دارد و عدم توجه به آن می تواند باعث بروز مشکلات بیشتری شود. ایبک امداد در این مقاله به بررسی روش بیرون آوردن اشیا و اجسام از چاه توالت و چاه فاضلاب می پردازد.

افتادن اجسام و اشیا درون چاه فاضلاب

در طول روز ممکن است بسیاری از افراد دچار این مشکل شوند که وسایل آنها داخل چاه توالت و چاه فاضلاب بیفتد. از رایج ترین اجسامی که ممکن است در چاه فاضلاب بیفتد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • افتادن انگشتر و طلا در چاه توالت یا چاه حمام
  • افتادن ساعت در چاه فاضلاب
  • افتادن موبایل در چاه توالت فرنگی یا توالت ایرانی
  • افتادن سوئیچ و کلید در چاه فاضلاب
  • افتادن حلقه و انگشتر در سینک ظرفشویی و یا چاه توالت

معمولاً این قبیل وسایل ارزشمند هستند و افتادن آنها درون چاه فاضلاب باعث ضرر مالی به افراد می شود. این وسایل بی ارزش هستند اما می توانند باعث انسداد در لوله های فاضلاب و چاه توالت شوند. در هر صورت لازم است که به این مسئله توجه کنید و برای برطرف کردن این مشکل اقدام کنید. نکته مهم این است که چنانچه تجهیزات کافی ندارید و یا تجربه انجام این کار را ندارد با شرکت خدماتی ایبک امداد تماس بگیرید و از خدمات لوله بازکنی استفاده کنید.

گیر کردن گوشی تلفن همراه در چاه توالت ایرانی و فرنگی

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای افراد پیش آید افتادن گوشی تلفن همراه داخل چاه توالت می باشد. چنانچه با این شرایط مواجه شدید ممکن است خوش شانس باشید و اگر تلفن همراه شما نسوزد می توانید گوشی را با دست و یا با قلاب بیرون بکشید.روش بیرون آوردن اشیا و اجسام از درون چاه فاضلاب و توالت به این نکته توجه کنید که هرگز به موبایل ضربه وارد نکنید زیرا ممکن است به طرف جلو حرکت کرده و در گلویی لوله گیر کند. همچنین می‌توان با استفاده از چنگک های مخصوص تلفن را از داخل چاه بیرون آورد. البته لازم به ذکر است این چنگک ها در دسترس همه نیستند و از ابزارهای تخصصی به شمار می‌آیند که در اختیار تکنسین های لوله بازکنی می باشد. در نتیجه توصیه ما به شما این است برای بیرون آوردن موبایل از داخل چاه فاضلاب با شرکت خدماتی ایبک امداد تماس بگیرید تا در کمترین زمان این کار را برای شما انجام دهد.

گیر کردن اسباب بازی و یا اجسام دیگر داخل چاه توالت

با توجه به اینکه دهانه توالت های فرنگی و ایرانی بسیار بزرگ هستند، در موارد زیادی ممکن است اسباب بازی کودکان و یا دیگر وسایل مختلف به داخل آن بیفتد. برای بیرون آوردن این وسایل از داخل توالت ایرانی و فرنگی نکته مهم این است که فاصله خروجی توالت تا گلویی لوله فاضلاب و یا سینک حدوداً نیم متر می باشد و در بعضی موارد ممکن است ۴۰ سانتی متر باشد لذا برای خارج کردن اسباب بازی نمی توان دست را وارد آن کرد زیرا ممکن است باعث گیر کردن دست درون آن شود. در واقع می‌توان گفت تلاش برای بیرون آوردن اشیا از درون توالت ایرانی و فرنگی کاری بی فایده است و ممکن است به بازو و ساعد شما آسیب وارد شود. جهت خارج کردن اجسام و اسباب بازی ها از چاه فاضلاب می توانید راهکارهای زیر را انجام دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشکلات رایج سرویس بهداشتی و حمام

بیرون آوردن اشیا از داخل چاه توالت به کمک دست

پس از آنکه دستکش پوشیدید و از فاصله توالت تا گلویی سینک مطمئن شدید که کمتر از ۴۰ سانتی متر می باشد می توانید دست خود را داخل چاه کنید و جسم را خارج کنید. توجه کنید اگر نمی توانید جسم را بیرون بیاورید تلاش بیهوده نکنید و از ضربه زدن به اشیا خودداری کنید زیرا با ضربه زدن به اجسام آنها را به سمت جلو هدایت کرده و شانس بیرون آوردن آنها از چاه فاضلاب بسیار کاهش پیدا می کند.

بیرون آوردن اجسام از چاه توالت به کمک قلاب فلزی

راهکار دیگری که برای بیرون آوردن اجسام از چاه توالت می‌توانید انجام دهید استفاده کردن از میله فلزی می باشد. برای انجام این کار یک چوب لباسی فلزی را کاملاً صاف کنید تا طول میله از یک متر بیشتر شود سپس یک طرف آن را خم کرده و به قلابی تبدیل کنید.

روش بیرون آوردن اشیا و اجسام از درون چاه فاضلاب و توالت

قلاب را خیلی آرام داخل چاه فرو ببرید و تلاش کنید تا لبه قلاب به جسم گیر کند در نهایت می توانید آن جسم را بیرون بیاورید.

گیر کردن طلا و انگشتر درون چاه فاضلاب

یکی از مواردی که ممکن است برای خیلی از افراد پیش آید افتادن انگشتر و طلا درون چاه فاضلاب و چاه توالت و چاه حمام می باشد. گاهی اوقات علاوه بر ارزشی که انگشتر از لحاظ مادی دارد ممکن است از نظر معنوی نیز بسیار ارزشمند باشد و به همین خاطر بیرون آوردن آن بسیار حائز اهمیت می باشد. برای خارج کردن انگشتر از چاه باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهید. اگر با این شرایط مواجه شدید و انگشتر شما و یا ساعت و یا هر جسم دیگری درون چاه توالت ایرانی و فرنگی و یا سینک ظرفشویی و چاه حمام افتاد هرگز درون چاه آب نریزید و ضربه‌ای وارد نکنید چون این وسایل وزن کمی دارند و به راحتی می توانند در لوله به حرکت درآیند. بهترین کار برای برطرف کردن مشکل این است که با تیم لوله بازکنی شرکت خدماتی ایبک امداد تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید.

گیر کردن اشیا درون سینک ظرفشویی

گاهی اوقات ممکن است به هنگام ظرف شستن و برخورد مایع ظرفشویی با انگشتر، باعث خروج راحت آن از دست شده و به چاه ظرفشویی بیفتد. سعی کنید همیشه از توری های فلزی روی سینک استفاده کنید تا از این مشکلات جلوگیری کنید. پس از آن که این اتفاق افتاد هرگز داخل سینک آب نریزید. برای برطرف کردن این مشکل می توانید سیفون زیر سینک را آهسته باز کنید و داخل خرطومی و دیگر اتصالات را خالی کنید و محتویات آن را داخل تشت بریزید. در بیشتر مواقع وسایل مختلف مثل انگشتر طلا، ساعت و … داخل سیفون گیر می کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مهمترین و رایج ترین عللی که باعث گرفتگی لوله فاضلاب می‌شود

گیر کردن اجسام در چاه حمام

چنانچه توری چاه حمام در محل مخصوص خود قرار نگیرد باعث می شود که اشیا و وسایل داخل چاه بیفتد. برای برطرف کردن این مسئله بهتر است از توری چاه در دهانه ورودی چاه حمام استفاده کنید. چنانچه وسیله ای داخل چاه حمام افتاد به علت اینکه دهانه چاه حمام بسیار باریک است سعی کنید از یک قلاب فلزی استفاده کنید و به آرامی جسم را از چاه بیرون بیاورید. اگر قادر به انجام این کار نیستید می توانید از خدمات لوله بازکنی شرکت ایبک امداد استفاده کنید.

خارج کردن اجسام از چاه فاضلاب به کمک ابزار مخصوص

برای خارج کردن هر جسمی مثل انگشتر، موبایل و … از داخل چاه فاضلاب، لوله بازکن می تواند به کمک ابزار مخصوصی اقدام به خارج کردن اجسام از چاه فاضلاب کند. ابزار مدرنی در بازار وجود دارند که یک تکنسین لوله بازکن این ابزار و تجهیزات را در اختیار دارد تا بتواند با به کار گرفتن تخصص و مهارت خود و به کمک این ابزار مشکل گیر کردن اجسام درون چاه فاضلاب را برطرف کند. یکی از این تجهیزات و ابزارآلات که جهت خارج کردن اجسام از چاه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد فنر می باشد که دارای سری های مختلفی است. برخی از این ابزارها نیز دارای سری می باشند که به شکل قلاب می باشد و با چنگ انداختن به جسم موجب بیرون آوردن آنها از چاه فاضلاب می شود. توصیه ایبک امداد به شما این است در چنین شرایطی حتماً از مهارت و تخصص لوله بازکن های حرفه ای و ماهر استفاده کنید تا جسم را از چاه خارج کنند.

پس از افتادن اجسام درون چاه فاضلاب چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

از جمله کارهایی که می توانید برای بیرون آوردن اجسام از چاه فاضلاب انجام دهید در ادامه بیان شده است.

  • اگر جسمی داخل چاه فاضلاب افتاد هرگز آب را باز نکنید زیرا با این کار جسم به عمق چاه فرستاده می شود و احتمال بیرون آوردن آن بسیار کاهش می یابد.

روش بیرون آوردن اشیا و اجسام از درون چاه فاضلاب و توالت

  • برای بیرون آوردن اجسام از درون چاه فاضلاب بهتر است از فنر استفاده کنید که دارای سری های مناسب می باشد مثل فنر با سری قلاب.
  • توصیه ایبک امداد به شما این است که حتماً از مهارت و تخصص لوله باز کن های مجرب کمک بگیرید.
  • اگر به لوله بازکن دسترسی ندارید با پوشیدن یک دستکش دست خود را به آرامی وارد چاه کنید و سعی کنید جسم را به بیرون بکشید اما قبل از آن حتماً باید از میزان فاصله دهانه چاه تا گلویی مطمئن شوید زیرا ممکن است به دستتان آسیب وارد شود.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهکارهایی جهت بیرون آوردن اجسام از درون چاه فاضلاب پرداختیم. چنانچه مهارت و تجربه کافی در این زمینه را ندارید بهتر است این کار را به تکنسین های ماهر ایبک امداد بسپارید و اگر به راهنمایی نیاز داشتید می‌توانید سوال خود را در قسمت دیدگاه ها بپرسید تا کارشناسان ایبک امداد در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

روش بیرون آوردن جسم های سخت از درون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش بیرون آوردن جسم های سخت از درون چاه فاضلاب و توالت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا