خدمات ساختمان

روش های ساده برای تغییر دکوراسیون خانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

برای تغییر دکوراسیون منزل همیشه هم نیاز به صرف هزینه‌های هنگفت نیست. گاهی شما می‌توانید با هزینه کم و تغییرات کوچک ولی اساسی دکوراسیون خانه را تغییر دهید. در این مقاله از ایبک می‌خواهیم شما را با ایده‌های ساده برای تغییر دادن دکوراسیون خانه آشنا کنیم.

معمولاً انسان‌ها تنوع طلب بوده و ممکن است بعد از مدتی نسبت به محیط دل زده و خسته شوند، ولی جابجا کردن خانه و یا بازسازی آن هزینه‌ها و دردسرهای زیادی دارد. خوشبختانه تنها راه خلاص شدن از این خستگی، بازسازی خانه و یا جابجایی نیست. شما می‌توانید با صرف هزینه‌ای کم در محیط زندگی خود تغییرات اساسی ایجاد کنید و به خانه روز روح تازه‌ای ببخشید. به یاد داشته باشید که گاهی ممکن است ساده‌ترین ایده مؤثرترین ایده باشد.

ایده‌هایی جالب برای تغییر دادن دکوراسیون خانه

اگر می‌خواهید دکوراسیون منزلتان را تغییر دهید ولی قادر به پرداخت هزینه‌های هنگفت نیستید، توصیه می‌کنیم روش‌هایی را که در ادامه برایتان توضیح می‌دهیم، به کار بگیرید. فقط در این مورد باید ریزبین و شکیبا بود و با روش‌های بسیار ساده برای خانه خود، دکوراسیون دلنشینی بسازید.

چینش قفسه‌ها را تغییر دهید.

معمولاً کم هزینه‌ترین و ساده‌ترین راه برای اینکه ظاهر خانه را تغییر بدهید، این است که وسایل خانه را در جای دیگری قرار بدهید. معمولاً قفسه‌های توکار در اتاق نشیمن قرار دارد که می‌توانید اشیاء داخل آن را تغییر داده و به فضای نشیمن روحی تازه ببخشید.

اگر نمی‌خواهید خرج زیادی کرده و وسایل تزیینی نو بخرید ولی دوست دارید از ایده‌های جدید استفاده کنید، می‌توانید با کاتالوگ‌ها، مجلات و کتاب‌هایی که در منزل دارید به روشی هوشمندانه قفسه‌ها را طراحی کنید. مجلات و کتاب‌ها را در روی هم گذاشته و یا مثل گالری آنها را به طرف بیرون قرار دهید. به هر صورت استفاده از این موارد می‌تواند به اتاق نشیمن شما یک ظاهر هنری بدهد و در زمان استراحت هم می توانید با مطالعه روزنامه و کتاب وقت خود را به خوبی پر کنید.

حتما بخوانید:   آربور چیست | آربور در کجا بکار می رود؟

تغییر دکوراسیون

تبدیل شیشه‌ها و بطری‌ها به گلدان

معمولاً در تمام خانه‌ها یک سری شیشه، قوطی و یا بطری خالی وجود دارد که استفاده‌ای هم از آنها نمی‌شود. می توان گل‌های بهاری و شاد را در آنها کاشته و سطح بطری را هم به وسیله روبان‌های رنگی و یا نوارچسب تزیین کنید. می‌توانید در هنگام چیدن سفره هفت سین، این شیشه‌ها و بطری‌ها را در سر سفره هم قرار بدهید تا سفره هفت سین شما زیبایی دوچندان پیدا کند.

از اتومن استفاده کنید.

اگر یک وسیله جدید می‌خواهید تا در هنگام نشستن بتوانید از آن استفاده کرده و یا پاهای خود را در روی آن قرار بدهید، بهترین گزینه استفاده از اتومن است. به جای اینکه برای خرید مبلمان جدید هزینه اضافه پرداخت کنید، می‌توانید از صندلی ها و مبلمان فعلی و یا حتی چهارپایه و یا اتومن استفاده کنید که دارای رنگ متضاد و یا همرنگ مبل‌های فعلی شما باشد. در روی اتومن ها می‌توان نشست و یا به عنوان میز جلوی مبلی و یا حتی زیر پایی، از آنها استفاده کرد.

با عتیقه جات دکوراسیون خانه را تغییر دهید.

برای اینکه دکوراسیون منزل را با هزینه کمی تغییر دهید، می‌توانید سری به عتیقه فروشی و یا سمساری بزنید و با استفاده از بعضی از عتیقه‌جات زیبا، حال و هوای خانه را کلاسیک و قدیمی کنید.

برای اینکه بتوانید کالاهای قدیمی پیدا کنید می‌توانید به سایت‌های آنلاین و یا مراکز فروش وسایل دست دوم مراجعه کنید. برای ایجاد فضایی گرم و خاص، بهترین راه استفاده از عتیقه‌جات است. علاوه بر آن اجناس عتیقه دوام زیادی دارند.

از مبلمان حصیری و خیزران استفاده کنید.

تطبیق پذیر بودن خیزران باعث شده که با دکوراسیون منزل به خوبی هماهنگ شود و بتواند شخصیت منحصر به فرد خود را هم به خوبی حفظ کند. خریدن مبلمان حصیری یک سرمایه گذاری عالی است زیرا برایتان سال‌ها کار می‌کند. اگر از مبلمان خیزران خوب استفاده کرده و آن را تمیز نگه دارید، درخشش طبیعی خود را بیشتر از مبل‌های دیگر حفظ خواهد کرد.

استفاده از رنگ‌ها برای تغییر دکوراسیون

در صورتی که ایده‌های مدرن برای شما جذابیتی ندارد می‌توانید از رنگ‌های جسورانه برای تغییر دادن دکوراسیون خانه استفاده کنید. گسترده کردن رنگ‌های دیوار به طرف قسمت‌های دیگر مثل اثاثیه‌های توکار، درب‌ها و قرنیزها جزو شیوه‌های جدید است که باعث شده طراحی خانه شما حرفه‌ای به چشم بیاید. برای این منظور می‌توانید رنگ‌هایی را که در منزل دارید و از رنگ‌های قدیمی باقی مانده، مورد استفاده قرار دهید تا هزینه اضافه هم پرداخت نکرده باشید.

حتما بخوانید:   دلایل ضعیف شدن فشار آب ساختمان

نصب کاغذ دیواری در روی قسمتی از دیوار

برای اینکه شما فضای خانه را از معمولی و ساده به یک فضای مجلل تبدیل کنید، می‌توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید ولی استفاده از کاغذ دیواری برای همه دیوارها، هزینه زیادی دارد به همین دلیل شما می‌توانید برای کم کردن هزینه ها، فقط قسمتی از دیوار منزل را کاغذ دیواری کنید. البته می‌توانید از یک ترفند زیرکانه استفاده کرده و ظاهری تأثیرگذار ولی کم هزینه برای منزل ایجاد کنید و آن هم استفاده از مقدار کمی کاغذ دیواری گران قیمت است. می توانید دو طرف طاقچه یا پشت شومینه و یا قسمتی که نقطه کانونی خانه است را به وسیله کاغذ دیواری طرح‌دار تزیین کنید.

معمولاً طراحان ماهر از ترفند تطبیق رنگ دیوار با کاغذ دیواری استفاده می‌کنند و به این وسیله طرحی مکمل را در روی دیوار ایجاد می‌کنند. برای این کار باید طرح کاغذ دیواری با رنگ دیوار کاملاً مطابقت داشته باشد. می توانید از این ترفند در اتاق‌های دیگر هم استفاده کنید.

استفاده از قالیچه و فرش

اگر قسمت زیادی از سالن پذیرایی شما خالی باشد، مسلماً در فصل زمستان احساس سرما خواهید کرد و فرش کردن همه قسمت‌های خانه هم هزینه زیادی می‌خواهد. می‌توانید ترکیبی از فرش و قالیچه را در اندازه‌های مختلف در سالن نشیمن استفاده کنید تا ظاهری گرم و دلپذیر پیدا کند. استفاده از دو فرش با طرح‌ها و رنگ‌های مکمل و یا استفاده از طرح‌های متضاد و یا انتخاب دو رنگ، می‌تواند جلوه زیبایی به پذیرایی بدهد. برای فضاهای کوچک هم فرش‌های دایره‌ای گزینه مناسبی است.

قفسه‌های دیواری نصب کنید.

استفاده از قفسه‌های دیواری می‌تواند مشکلات مربوط به کمبود جا را برطرف کند. البته اگر بخواهید قفسه‌های مورد نظرتان را سفارش بدهید، هزینه زیادی دارد پس بهتر است که از قفسه‌های شناور آماده استفاده کنید که هزینه کمتری دارد. قفسه ها را روی هم گذاشته و از فضای روی دیوار هم استفاده کنید.

مبل‌ها را با خزه‌های مصنوعی بپوشانید.

مبلمانی که رنگ و رو رفته شده و یا کهنه شده باشند، مسلماً ظاهر سالن نشیمن شما را خراب خواهند کرد، اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی برای خرید مبلمان جدید پرداخت کنید، بهتر است چند شال مبل را که هزینه زیادی هم ندارد، بخرید. به این صورت هزینه کمتری از تعویض روکش و یا خرید مبل جدید، پرداخت خواهید کرد. البته فقط انداختن شال مبل در روی آن نمی‌تواند روش مناسبی باشد. بهتر است از ترکیب کوسن‌ها و شال‌ها در طرح‌ها و و رنگ‌های مختلف استفاده کنید که هماهنگی زیادی با مبل شما داشته باشد.

حتما بخوانید:   چه وسایلی را در جعبه ابزار خانگی نگهداری کنیم؟

ظاهر اتاق را یکپارچه رنگ کنید.

می‌توانید قفسه‌های دیواری را به رنگ دیوار رنگ کرده و آنها را به قسمتی از دیوار تبدیل کنید. استفاده از یک رنگ دلخواه برای دیوار و تمام چیزهایی که به آن وصل است ظاهری به شکل پیوسته و یکپارچه ایجاد خواهد کرد.

مثلاً می‌توان برای پنهان کردن تلویزیون از پس زمینه تیره استفاده کرد. این یک روش هوشمندانه است، به این صورت دیگر تلویزیون در سالن نشیمن مرکز توجه نیست زیرا صفحه تلویزیون با رنگ دیوار ترکیب خواهد شد و دیگر مشخص و برجسته به چشم نمی‌آید.

نورپردازی فضا را تقویت کنید.

وقتی شما در سالن نشیمن بزرگ، یک چراغ آویزان کرده باشید مسلماً جلوه و تأثیر زیادی ندارد ولی اگر از چند چراغ آویز به صورت خوشه‌ای استفاده کنید، می‌توانید بدون پرداخت هزینه زیاد فضا را زیباتر کنید. می‌توان از چراغ آویزهایی در اشکال و اندازه‌های مختلف استفاده کرده و حتی آنها را در ارتفاع‌های مختلفی هم قرار داد. به این صورت تأثیر بصری بیشتری دارد.

دیوارها را با آثار هنری زیباتر کنید.

تصاویر و تابلوهای چاپی گران نبوده و خریدن آنها هم هزینه زیادی ندارد. شما می‌توانید با پرداخت مبلغ کمی، دیوار خانه خود را زیباتر کنید. باید برای تزیین کردن دیوار سالن نشیمن یک تم معینی را انتخاب کنید و دقت داشته باشید که فاصله بین تابلوها تنظیم شده باشد مثلاً بین قاب‌ها یک فاصله ۵ یا ۱۰ سانتی‌متری قرار دهید.

از گیاهان تزیینی در خانه استفاده کنید.

وقتی طبیعت را وارد فضای خانه کنید با پرداخت هزینه کم، فضای خانه را زنده کرده‌اید. گیاهان علاوه بر زیبایی برای سلامت جسم و روان ما هم مفید هستند. گیاهانی مثل گل چمچه‌ای یا اسپاتی فیلوم به خوبی هوا را تصفیه کرده و انواع کاکتوس‌های خاردار هم می‌توانند به فضا زندگی تازه ببخشند.

بهتر است که گل‌ها را در روی میز کنار مبل و یا حتی در روی قفسه‌ها بچینید. می‌توانید گل‌های واقعی را با مصنوعی ترکیب کرده و هر زمان که برایتان مقدور بود یک گل جدید خریداری کنید. البته با قلمه زدن هم می‌توان یک گلدان جدید درست کرد و یا از دوستان و آشنایان قلمه‌هایی از گل‌هایشان را بگیرید.

تغییر دکوراسیون

تغییر دادن مبلمان و اثاثیه خانه

یک راه عالی برای تغییر دادن دکوراسیون خانه، جابجا کردن مبلمان و اثاثیه است. تعویض جای مبلمان می‌تواند احساس خوبی به فضا داده و همگان را شگفت زده کند. برای این کار بهتر از افراد دیگری هم کمک بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

روش های ساده برای تغییر دکوراسیون خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تغییر دادن مبلمان و اثاثیه خانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x