خدمات ساختمان

بهترین دیوارپوش برای حمام | انواع پوشش برای دیوار حمام

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

پوشش برای دیوار حمام، با دیوار فضاهای دیگر کاملاً فرق می‌کند زیرا فضای راهرو، اتاق خواب و نشیمن کاملاً خشک بوده و شما از هر پوششی می‌توانید استفاده کنید. حتی آشپزخانه هم جزو جاهایی است که به دلیل خشک بودن می‌توان هر پوششی در آن بکار برد، ولی برای انتخاب بهترین دیوارپوش برای حمام، شما حتماً با چالش بزرگی روبرو خواهید شد. انتخاب متریال مناسب فقط به اطراف وان و دوش محدود نمی‌شود، بلکه به علت رطوبت بالایی که در داخل حمام وجود دارد، تمام مصالحی که در کل حمام به کار می‌رود باید در برابر رطوبت و آب مقاومت بالایی داشته باشند. البته گاهی تعبیه هواکش هم می‌تواند به کم شدن رطوبت در فضای سرویس بهداشتی و حمام کمک کند ولی کاملاً مشکل را برطرف نخواهد کرد. پس باید بهترین پوشش برای دیوار حمام انتخاب کنید تا با مشکل مواجه نشوید. البته باید متریال فضای حمام هم مطابقت کامل با سبک کلی طراحی داشته باشد.

راهنمای خرید بهترین دیوارپوش برای حمام و سرویس بهداشتی

دیوارپوش‌های زیادی برای سرویس بهداشتی و حمام وجود دارند که شما باید برای انتخاب درست، ابتدا خصوصیت آنها را کاملاً بررسی کنید. این دیوارپوش‌ها نه تنها باعث زیبایی فضا می‌شوند بلکه باید ویژگی‌های مهمی هم داشته باشند تا در اثر تماس با رطوبت و آب آسیب نبینند. توصیه می‌کنیم در هنگام انتخاب دیوار پوش به نکات زیر توجه کنید:

  • دیوارپوش باید ضد خش و ضد ضربه باشد.
  • شستشو و نظافت آسانی داشته باشد.
  • نسبت به نوسانات دمایی دارای مقاومت باشد.
  • به دلیل استفاده از شوینده، دیوارپوش نباید دچار فرسایش شود.
  • دیوارپوش باید آنتی باکتریال بوده و شرایط رشد کپک و قارچ در آن وجود نداشته باشد.

بهترین دیوارپوش برای حمام و سرویس بهداشتی، پوششی است که در شرایط نوسانات دما و رطوبت، مقاومت زیادی داشته باشد. به دلیل رطوبت در حمام، احتمال رشد کپک و قارچ زیاد است پس شما باید دیوارپوشی انتخاب کنید که جایی برای نفوذ رطوبت در آن نباشد و همچنین بتواند باعث زیبایی دکوراسیون سرویس بهداشتی شود.

حتما بخوانید:   آربور چیست | آربور در کجا بکار می رود؟

به طور کلی باید بگوییم دیوارپوش ضد آب می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین دیوارپوش برای حمام باشد و خوشبختانه این دیوارپوش‌ها تنوع بسیار زیادی دارند. در این مقاله از آی بک امداد شما را با چند نمونه از بهترین دیوارپوش‌ها برای حمام و سرویس بهداشتی آشنا می‌کنیم.

بهترین دیوارپوش

 

مناسب ترین دیوارپوش ها برای حمام

۱- کاغذ دیواری وینیلی

بیشتر کاغذ دیواری‌ها در اثر رطوبت و نم از بین می‌روند ولی کاغذ دیواری که روکش وینیلی دارد، می‌تواند در برابر رطوبت عملکرد مطلوبی از خود نشان دهد. البته قبل از اینکه کاغذ دیواری وینیلی را نصب کنید، باید اطمینان پیدا کنید که دیوار شما قابلیت نصب این کاغذ دیواری را دارد.

کاغذ دیواری های وینیلی به دلیل اینکه در داخل خود پلاستیک دارند، رطوبت را جذب نمی‌کنند و به راحتی می‌توان آنها را تمیز کرد و این باعث می‌شود شما هیچ نگرانی از ایجاد کپک در پشت این کاغذ دیواری نداشته باشید. بیشتر کاغذ دیواری‌های وینیلی در برابر نم و رطوبت غیر مستقیم، دارای عملکرد مناسبی هستند ولی بعضی از آنها حتی وقتی در تماس مستقیم آب قرار می‌گیرند، باز هم مقاومت لازم را دارند.

یکی از مزایای مهم استفاده از این کاغذ دیواری این است که شما می‌توانید قبل از اینکه از آن استفاده کنید آن را امتحان کنید. برای این کار نمونه کوچکی از این کاغذ دیواری را بخرید و آن را به دیوار حمام بچسبانید. همانطور که گفتیم این کاغذ دیواری امکان جدا شدن را از دیوار دارد، پس می‌توانید اگر طرح آن را نپسندیدید آن را از دیوار جدا کنید.

باید در انتخاب طرح این کاغذ دیواری دقت خاصی کنید زیرا اگر کاغذ دیواری دارای طرح‌های بزرگ باشد، باعث می‌شود فضا کوچکتر دیده شود و اگر هم دارای طرح عمودی باشد باعث بلندتر به نظر آمدن ارتفاع دیوارها خواهد شد و اگر هم طرح افقی داشته باشد، دیوار را گسترده‌تر نشان می‌دهد.

۲- تخته‌های ام‌دی‌اف

برای پوشش دادن قسمتی از دیوار که معمولاً در فضای پایین دیوار قرار دارد از تخته ام دی اف استفاده می‌کنند، به دلیل اینکه معمولاً این قسمت از دیوار بیشتر با مشکل رطوبت مواجه می‌شود به همین دلیل تخته ام دی اف را در قسمت پایینی قرار می‌دهند. این تخته‌ها دارای مقاومت خوبی در مقابل آب و رطوبت هستند. شما می‌توانید یک لایه از رنگ براق را به این تخته اضافه کنید تا مقاومت آن را بالاتر ببرید. این تخته‌ها به راحتی به وسیله میخ‌هایی که در انتهای آن قرار دارد و همچنین چسب‌های ساختمانی، در روی دیوارها نصب می‌شوند.

حتما بخوانید:   درب و پنجره UPVC چیست و چه کاربردی دارد؟

۳- رنگ نیمه براق یا معمولی

یکی از راه‌های قدیمی برای اینکه دیوارهای حمام را پوشش دهید، استفاده از رنگ است ولی مشکل مهم اینجاست که رنگ معمولی برای جاهایی مانند حمام و سرویس بهداشتی که محیط خیس و مرطوبی هستند مناسب نبوده و ممکن است که قطرات آب و همچنین رطوبت در منافذ رنگ نفوذ کند. در این صورت استفاده از پوشش‌های براق در روی رنگ معمولی می‌تواند راهکار مناسبی باشد تا باعث شود رنگ در مقابل آب و رطوبت مقاومت پیدا کند. با این کار در روی سطح دیوار قطرات آب جمع می‌شوند ولی نمی‌توانند به داخل آن نفوذ کنند.

روش دیگری که می‌توان از آسیب دیدگی رنگ دیوار حمام جلوگیری کرد، استفاده از رنگ ممتاز با افزودنی ضد کپک است که باعث سطح زیباتر و جلای بهتر دیوار می‌شود. اگر شما از رنگ با کیفیت‌تر استفاده کنید مسلماً هزینه پوشش دیوار حمام هم بیشتر خواهد شد. البته باید این را هم بدانید که هزینه چند لایه رنگ برای دیوار حمام بیشتر از پوشاندن دیوار با کاشی و یا کاغذ دیواری است.

۴- کاشی شیشه ای یا سرامیکی

سرامیک و کاشی جز متداول‌ترین مصالح جهت پوشش دیوار و یا کف فضای حمام است اگر کاشی شیشه‌ای یا سرامیکی را اصولی و درست نصب کنید، از جهت نفوذ آب و رطوبت با مشکلی مواجه نخواهید شد. مقاومت سرامیک و کاشی آنقدر زیاد است که می‌توان برای طراحی استخر و وان هم از آن استفاده کرد. یکی از نکات مهم برای استفاده کردن از سرامیک و کاشی، توجه به دوغاب است. باید حتماً به رنگ دوغاب توجه خاصی کنید. این مسئله می‌تواند از جهت زیبایی هم برای حمام و سرویس بهداشتی اهمیت بسیاری داشته باشد. البته گاهی احتمال دارد فقط قسمتی از دیوار به وسیله سرامیک و کاشی پوشیده شود. متداول‌ترین ارتفاع برای این پوشش دیوار، حدوداً ۹۰ سانتی متر می‌باشد.

۵- دیوارپوش‌های پی‌وی‌سی حمام

دیوارپوش مناسب دیگری که برای سرویس‌های بهداشتی توصیه می‌شود، دیوارپوش‌های پی‌وی‌سی هستند. این دیوارپوش‌ها دارای قیمت پایینی بوده و در رنگ و طرح متنوعی موجودند. ویژگی مهم این دیوارپوش این است که نم و رطوبت به هیچ وجه از آن عبور نمی‌کند و به همین دلیل کپک و قارچ هم در آن رشد نکرده و در نتیجه در سطح دیوار نفوذ نمی‌کنند. این دیوار پوش ها، رطوبت و نم را از خود عبور نمی‌دهد و مانع از این می‌شوند که نم داخل حمام، به لایه زیرین دیوارپوش برسد. دیوار پوش های پی‌وی‌سی طول عمر و ماندگاری بالایی داشته و مانع از نفوذ و رشد حشرات در دیوار می‌شوند.

حتما بخوانید:   جدیدترین مدل قرنیز | انواع قرنیز و مدل های مختلف آن

۶- دیوارپوش سنگی برای سرویس‌های بهداشتی

دیوارپوش‌های سنگی به دلیل مقاومت زیادی که در مقابل مواد شوینده، رطوبت و نوسانات دما دارند، جزو گزینه‌های مناسب برای سرویس‌های بهداشتی و حمام هستند. این دیوارپوش‌ها رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی داشته و می‌توانند جذابیت و جلوه خاصی به محیط ببخشند. نفوذ قارچ‌ها و حشرات در دیوارپوش‌های سنگی به هیچ وجه امکان ندارد. استفاده کردن از متریال مصنوعی نسبت به سنگ طبیعی قیمت مناسب‌تری دارد و همچنین مقاومت و زیبایی بیشتری هم دارد. سنگ به دلیل اینکه یک عنصر از طبیعت است، می تواند انرژی و حس خوبی به محیط تزریق کند..

۷- دیوارپوش بتنی برای حمام

همانطور که در ابتدا هم گفتیم دیوارپوشی که برای حمام و سرویس بهداشتی انتخاب می‌شود حتماً باید در مقابل رطوبت و نوسانات دما، مقاومت زیادی داشته باشد و همچنین دیوارپوش باید به محیط سرویس بهداشتی و حمام اصالت و جذابیت را تزریق کند. یکی از ویژگی‌های مهم دیوارپوش بتنی این است که در مقابل ضربه مقاومت بالایی داشته و نصب آن بسیار ساده است. دیوارپوش‌های بتنی را می‌توانید به راحتی جابجا کنید و اگر تصمیم گرفتید که این دیوارپوش را جابجا کنید باید پنل‌های بتن را به راحتی از دیوار جدا کنید و به مکان مورد نظرتان انتقال بدهید و سپس آن را نصب کنید.

بهترین دیوارپوش

۸- دیوارپوش لمینت

برای حمام و سرویس بهداشتی، دیوارپوش لمینت گزینه بسیار عالی است زیرا این دیوار پوش ضد آب بوده و برای جاهایی که دارای رطوبت بالا هستند بسیار مناسب است. دیوارپوش‌های لمینتی در رنگ و طرح‌های متنوعی وجود داشته و جلوه‌های زیبایی هم دارند. دیوارپوش‌های لمینتی می‌توانند به حمام و سرویس بهداشتی شما زیبایی خاص و منحصر به فردی بدهند و برای سبک‌های مدرن بسیار مناسب هستند.

۹- دیوارپوش سه بعدی

از بین دیوارپوش‌هایی که سه بعدی هستند، آنهایی که جنس پی‌وی‌سی و یا سنگی دارند برای سرویس‌های بهداشتی گزینه مناسبی می‌باشند. این دیوار پوش فضا را زیبا و بزرگ جلوه می‌دهد. دیوارپوش‌های سه بعدی در رنگ و طرح‌های متنوعی وجود دارند و کاملاً در مقابل رطوبت مقاوم هستند. شستن این دیوارپوش‌ها آسان بوده و شوینده‌ها به آن آسیب نمی‌زنند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

بهترین دیوارپوش برای حمام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

انواع پوشش برای دیوار حمام

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x