مجله ساختمان

تاثیرات بازسازی بر قیمت خانه چقدر است | تاثیر بازسازی بر قیمت خانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در رابطه با تاثیرات بازسازی بر قیمت خانه امکان دارد سوالات زیادی برای شما نیز پیش بیاید. چند درصد بعد از انجام بازسازی ها بر روی قیمت خانه اضافه می شود؟ و یا هزینه های تعمیرات ساختمان چقدر است؟ برای اطلاع از پاسخ این سوالات باید در رابطه با تعمیرات و بازسازی خانه اطلاعاتی را داشته باشید.

در جامعه های پیشرفته به دلیل اینکه بعد از چند سال ساختمان ها کمی فرسوده می شوند برای افزایش طول عمر ساختمان اقدام به بازسازی خانه می نمایند. به همین علت بعد از بازسازی قیمت ساختمان مقداری افزایش می یابد.

بازسازی خانه به چه معناست

باز سازی خانه به این معنی است که تغییرات جزئی و کلی در ظاهر و سازه ساختمان ایجاد شود. اصلی ترین هدف ساختمان این است که عمر و کارایی ساختمان افزایش یابد. اما در چه مواقعی بازسازی خانه ضروری می شود؟

زمانی که ساختمان ساخته می شود نسبت به کیفیت مصالحی که برای ساخت آن استفاده شده است عمر مشخصی را برای آن تعیین می کنند. بعد از گذشت این زمان خانه فرسوده می شود و این عمر باعث پایین آمدن کیفیت زندگی در این ساختمان می گردد. فرسودگی ممکن است در هر بخشی از خانه به چشم بیاید مانند کف، دیوار و یا سقف ساختمان حتی ممکن است خود سازه دچار ایراداتی شود.

در این قسمت از مقاله لازم است به این نکته نیز توجه کنیم که نوسازی با باز سازی تفاوت دارد. بازسازی دقیقا معنایی است که در بالا شرح دادیم ولی نوسازی به اقداماتی اطلاق می گردد که به جای ساختار های قدیمی قسمت های جدیدی را در ساختمان جایگذاری کنیم.

حتی بهسازی و بازسازی نیز با یکدیگر تفاوت هایی را دارند. به سازی به مجموعه اقداماتی که برای بهتر کردن کالبد در زمان کوتاهی انجام می گردد، گفته می شود و شامل مواردی مانند: حمایت، تعمیرات، حفاظت و استحکام سازه است.

تعمیرات خانه چه مواردی را شامل می شود

تعمیرات ساختمان بخشی از بهسازی می باشد که بیشتر به منظور حفظ نمودن کالبد ساختمان انجام می گیرد. تعمیرات یک ساختمان در سطح معمولی و ظاهری انجام می گیرد و دارای انواع گوناگونی می باشد. بعضی از تعمیرات را در ساختمان با برنامه ریزی از قبل انجام می شود. بعضی دیگر از دسته تعمیرات برای پیشگیری کردن از خرابی های پیش رو انجام می شود. اما در بعضی مواقع تعمیرات به صورت اضطراری پیش می آید و به دلیل حادثه ای که پیش آمده باید اصلاح آن بخش انجام گیرد. طبق چیزی که بیان کردیم تعمیرات برای منازل به منظور آسایش بیشتر ساکنین خانه انجام می گیرد.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید بهترین منبع دوجداره | منبع خوب و باکیفیت برای موتور خانه

تاثیرات بازسازی بر قیمت خانه

بازسازی خانه در چه بخش هایی انجام می شود

بازسازی همیشه به افرادی که در خانه زندگی می کنند احساس آرامش می دهد. حتی ایده بازسازی نیز هیجان انگیز است. بازسازی خانه را می توانیم به دو دسته تقسیم نماییم. دسته اول بازسازی سازه و دسته دوم بازسازی تزئینی.

نوسازی سازه به طور معمول شامل تغییر در طراحی پلان ساختمان و بالا بردن فضا، ساخت و ساز و نوسازی زیرزمین، نوسازی و اصلاح اتصالات لوله های آب، گاز و تاسیسات برق است.

بازسازی دکوراتیو یا تزئینی در مورد هایی مثل عوض کردن کفپوش که پارکت، سنگ، سرامیک را شامل می شود، نگهداری دیوارها که مانند عوض کردن رنگ، کاغذ دیواری نمودن دیوار و سنگ است، تعمیرات کوچک برای زیباتر شدن مثل تعویض سرویس بهداشتی و عوض کردن روشویی، تغییراتی در راویز های سقف خانه، انجام نورپردازی داخل طراحی ساختمان و آشپزخانه و تعویض نمودن کابینت است.

دلایل بازسازی خانه چیست

یکی از بالاترین دلیل ها برای بازسازی ساختمان، قدیمی بودن آن است. با گذشت سال ها و عمر بالای ساختمان، فرسودگی سطح ساختمان زیادتر می شود. حتی ممکن است قسمتی از خانه به دلیل بی توجهی صاحب خانه تخریب شود. بر این اساس، در این مدل از ساختمان ها و سازه ها بهترین کار این می باشد که پس از یک تحلیل جامع، بازسازی خانه آغاز شود.

از دیگر علت های مهم در بازسازی ساختمان، طراحی ضعیف پلان و چیدمان خانه می باشد. با گذشت مدتی از ساخت خانه و پیشرفت روز افزون فناوری، تغییراتی در همه زمینه ها ایجاد شده است. ولی ساختمان های قدیمی که مطابق با سلیقه و علم سال های گذشته طراحی شده اند چندان به درد صاحبان امروزی نمی آید و دوست دارند پلان و چیدمان ساختمان خود را مطابق با سلیقه خود و فناوری های روز اصلاح کنند. به وجود آوردن فضایی نوین در خانه ها یکی از تحولات این حوزه است. بعضی مواقع کم بودن فضا و تغییر در سایز عناصر خانه منجر به بازسازی ساختمان می شود.

حتما بخوانید:   طراحی راه پله های مدرن | هر آنچه در مورد طراحی راه پله های مدرن باید بدانید

اما مهمتر از همه، عده ای برای افزایش قیمت خانه، خانه را بازسازی می کنند. همانطور که اطلاع دارید، بازسازی خانه قیمت خانه را چندان افزایش نمی دهد. زیرا سطح اعمال ابتدایی می باشد. در مطالب بالا به فرق های بین تعمیر و بازسازی اشاره نموده ایم اما در هنگام بازسازی ساختمان تغییرات خیلی اساسی تری ایجاد می شود و در کل ارزش بهای خانه افزایش می یابد.

آیا تعمیرات و بازسازی ساختمان تاثیری بر قیمت آن دارد

پاسخ کوتاه به این پرسش بله می باشد. برای روشن نمودن مسئله بهتر می باشد مثالی بزنیم. حتماً در فیلم های خارجی مشاهده نموده اید که صاحب خانه تصمیم فروش ساختمان را دارد اما برای این منظور که در هنگام واگذاری خانه به سود روزافزونی دست یابد، اول از همه شروع به ترمیم و تعمیر آن می کند. تعمیرات منزل تاثیر زیادی در قیمت فروش ندارد اما بازسازی منزل اهمیت بیشتری دارد.

اگر ساختمانی که در حال زندگی در آن هستید امکان دارد همچنان از نظر ساختار و استحکام عمر مفیدی را هنوز داشته باشد، یکی از برترین روش ها برای بالا بردن قیمت فروش خانه و آسودگی زندگی در آن منزل، بازسازی آن است. هر اندازه بازسازی بیشتر و وسیعتر باشد، تاثیر زیادتری بر بالا رفتن قیمت منزلتان خواهد داشت.

تاثیرات بازسازی بر قیمت خانه

بهتر است بازسازی  خانه را از کجا آغاز کنیم

انتخاب بخش بازسازی یا میزان بازسازی ساختمان تا حد زیادی به شما بستگی دارد. کدام بخش از خانه را می خواهید تغییر دهید یک انتخاب سلیقه ای می باشد. اما اگر قصد دارید بعد از بازسازی قیمت خانه خود را افزایش دهید، بهتر می باشد روش زیر را دنبال کنید.

آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های خانه است و به گفته برخی افراد قلب تپنده منزل برای شروع بازسازی خیلی مناسب می باشد. بازسازی محیط آشپزخانه و تغییر عناصر موجود در آن مانند کابینت، کاشی، نورپردازی و همچنین طراحی انعطاف پذیر یکی از مهم ترین مرحله های بازسازی می باشد.

قسمت دوم بازسازی مربوط به پذیرایی و حال خانه می باشد. عوض کردن کف و سقف باعث افزایش ارزش ملک می شود. نکته ای که شاید از موارد دیگر کمتر افراد به آن توجه کنند، بازسازی ساختمان برای صرفه جویی نمودن در میزان مصرف انرژی می باشد. در مدت یک سال استفاده از دستگاه های برقی هزینه های بالایی را به دنبال دارد. اما با کمک علم روز و فناوری های به روز می توان این تعداد را به میزان قابل توجهی کاهش داد. اما بازسازی در قسمت صرفه جویی انرژی در خانه انجام شود، بر افزایش قیمت ساختمان تاثیرات مستقیمی دارد.

حتما بخوانید:   رنگ های ست با طوسی در دکوراسیون منزل

حمام نیز از این امر مستثنی نمی باشد. تغییر حمام، سینک روشویی، کاشی ها و سنگ های سرویس های بهداشتی موجب تغییراتی در قیمت ساختمان می شود. برای توالت هم می توانید تغییراتی انجام دهید. همچنین از دیگر تغییرات در حمام می توان به تعویض دوش حمام و همچنین تعویض وان حمام اشاره کرد.

بازسازی نمودن سقف ساختمان مشکل بعدی می باشد. ایزوگام، قیرگونی یا تعمیر کردن سقف های شیروانی تاثیر مثبتی بر قیمت خانه دارد. اگر صاحب ویلا می باشید، می توانید به فکر محوطه سازی باغ خود باشید. حتی اگر طراحی بیرونی برای شما هزینه کمی داشته باشد، نباید این مورد را نادیده بگیرید.

تغییرات کف ساختمان نیز از دیگر مواردی است که در بازسازی خانه اهمیت زیادی دارد و باعث افزایش در قیمت خانه می شود.

در آخر بازسازی هر قسمتی از خانه باعث می گردد درصدی افزایش بر قیمت فروش خانه داشته باشید.

درصد افزایش قیمت خانه بعد از بازسازی چقدر است

نمی توان به این سوال پاسخ دقیقی داد زیرا عوامل زیادی در این قیمت گذاری تاثیر گذار است. به صورت کلی بازسازی می تواند حدود ۵ تا ۱۰ درصد بر قیمت ساختمان تاثیر بگذارد. ولی عواملی مثل نوع خانه، موقعیت خانه، هزینه انجام شده، متراژ خانه باعث کم و زیاد شدن درصد می شود.

در ایران مهمترین عامل در تاثیرات قیمت خانه قیمت زمین می باشد به این معنی که خانه هایی که در محله های گران و بالا شهر هستند و بازسازی شده اند درصد بیشتری نسبت به محله های پایین تر افزایش قیمت خواهند داشت.

نتیجه گیری

  • بازسازی به تمامی تغییرات جزئی و کلی که در خانه انجام می شود می گویند.
  • دو کلمه بازسازی و نوسازی با یکدیگر تفاوت دارند.
  • نوسازی در واقع عوض کردن ساختار قدیمی با ساختار نو می باشد.
  • بازسازی به دو بخش بازسازی تزئینی و بازسازی سازه ای تقسیم می کنند.
  • بازسازی خانه به منظور افزایش قیمت خانه انجام می شود.
  • اگر خانه از لحاظ زیرساخت هنوز مقاومت داشته باشد بازسازی در زیبا تر کردن خانه تاثیرات به سزایی را دارد.
  • قیمت محله بر درصد افزایش قیمت خانه بازسازی شده تاثیر گذار است.
پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تاثیر بازسازی بر قیمت فروش خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با روش های بازسازی ساختمان و تاثیرات بازسازی بر قیمت خانه آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x