خدمات شستشو

راهنمای شستشوی پالتو در ماشین لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

روش شستشوی پالتو با استفاده از دستگاه لباسشویی بسیار مهم می باشد. اگر در زمان شستشوی پالتو در ماشین لباسشویی نکات مربوط به آن را رعایت نکنیم، امکان دارد به پالتو یا دستگاه لباسشویی خسارت های زیادی وارد شود.

پیش از اینکه فصل زمستان تمام شود و به فکر جمع آوری لباس های زمستانی خود باشید باید این لباس ها را شستشو دهید. زیرا معمولا بارانی ها و پالتو ها جزو لباس های گران قیمت به حساب می آیند و افراد به طور معمول از آن ها چند سال استفاده می کنند. به این علت تمیز نگه داشتن این لباس ها باعث ماندگاری بیشتر آن ها می شود. یکی از راه هایی که برای شستشوی پالتو وجود دارد شستن آن درون لباسشویی می باشد. این روش بسیار مقرون به صرفه است و پالتو ها با ظرافت و دقت بالاتری شسته می شوند. با آشنایی در باره روش های شستشوی پالتو در لباسشویی دیگر در این زمینه دغدغه ای نخواهید داشت.

روش شستشوی پالتو های فوتر

به طور معمول 80 درصد پارچه کت فوتر از الیاف پشم و بقیه از الیاف های مصنوعی یا الیاف های پلی استر تهیه می شود. شستشوی پالتو با پارچه فوتر کمی سخت می باشد و هنگام شستشوی ماشینی باید نکات مهمی را رعایت نمایید. برترین راه برای شستشوی کت با دستگاه لباسشویی، استفاده از کندترین چرخه ماشین با آب سرد می باشد. آگاهی داشته باشید که باید دستگاه لباسشویی را روی منوی لباس های حساس تنظیم نمایید و پس از شستن لباس ها به سرعت بالا آن را از ماشین بیرون بیاورید.

پیشنهاد ما این است که اگر روی پالتو لکه هایی وجود دارد آن را لکه گیری نمایید تا نیازی به شستشوی کامل در دستگاه نداشته باشد. برای اینکه لکه را از بین ببرید از مواد شوینده که قدرتمند هستند استفاده نمایید. توجه نمایید برای اینکه پالتو را در دستگاه شستشو دهید باید دستگاه را بر روی دور کند تنظیم کنید، تا آسیبی به لباسشویی نرسد. اگر لباسشویی شما دچار خرابی شد برای تعمیرات آن از افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   نحوه شستن لباس‌های بافتنی با ماشین لباسشویی و دستی

مهم ترین نکات در خشک کردن پالتوی فوتر

برای اینکه پالتو های فوتر خود را خشک نمایید ابتدا باید آن را روی یک حوله پهن کنید و یا حوله را دور آن بپیچید تا آب پالتو به طور کامل کشیده شود. در ادامه برای اینکه پالتو خشک شود بهتر است آن را در هوای آزاد قرار دهید البته حواستان باشد که به هیچ عنوان این پالتو ها را زیر نور آفتاب پهن نکنید. همچنین به دلیل بافتی که پالتو های فوتر دارند نباید آن ها را آویزان کرد زیرا حالت پارچه تغییر می کند.

برای خشک کردن پالتو های فوتر اگر قصد استفاده از اتو را دارید، باید آن را در کمترین درجه تنظیم کنید تا به بافت پارچه فوتر آسیبی نرساند. پارچه های فوتر یکی از حساس ترین پارچه ها می باشد که باید در نگهداری از آن بیشترین دقت را داشته باشید.

شستشوی پالتو

روش شستشوی انواع پالتو های پشمی در دستگاه لباسشویی

پالتو های پشمی تقریبا روش شستشویی مانند پالتو های فوتر دارند. قبل از اینکه پالتو پشمی خود را برای شستشو درون لباسشویی قرار دهید ابتدا باید با استفاده از یک برس پالتو را به آرامی از بالا به پایین برس بکشید تا پرز های اضافی آن خارج شود. بعد از این کار باید پالتو را درون لباسشویی قرار داده و با آرام ترین دور گردش دستگاه آن را شستشو دهید. دقت کنید که در زمان شستشوی لباس های پشمی درجه ی آب لباسشویی سرد باشد و با آب داغ این پالتو ها را شستشو ندهید. برای این جنس پارچه ها باید از مواد شوینده ملایم برای شستن استفاده نمایید. زمان ماشین لباسشویی را روی نیم ساعت تنظیم کنید و بعد از اتمام این زمان لباس را از دستگاه خارج کرده و در هوای آزاد بگذارید تا پالتو به صورت کامل خشک گردد. به هیچ عنوان نباید این پالتو ها را روی بند آویزان کنید. این پالتو را بر روی یک سطح صاف پهن کنید تا به آرامی خشک گردد. در طول یک فصل استفاده از این لباس یک بار شستن آن کافی می باشد و شستشوی زیاد باعث آسیب رساندن به پالتو های پشمی می شود. برای اینکه ماشین لباسشویی شما آسیب نبیند و به تعمیرات نیازمند نشود دقت کنید که باید پالتو را به تنهایی درون دستگاه برای شستشو قرار دهید.

چگونه پالتو های خز دار را درون دستگاه لباسشویی بشوییم

برای شستشوی این جنس پالتو ها نیز مانند پالتو پشمی ابتدا باید روی آن را به آرامی برس کنید تا پرز های اضافی از پالتو خارج گردد. در ادامه باید پالتو را پشت و رو نمایید و بعد درون لباسشویی قرار دهید. در شستشوی پالتو خز دار نیز باید ماشین را بر روی گزینه مربوط به لباس های حساس تنظیم کنید تا شستشوی لباس ها با آب سرد انجام گیرد. برای خشک نمودن این نوع از پالتو ها نیز باید آن را به صورت صاف در هوای آزاد قرار دهید و از پهن کردن و آویزان کردن آن بپرهیزید. در زمان شستشوی پالتو از نرم کننده ها و شوینده های ملایم در دستگاه استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   روش پاک کردن لکه جوهر نمک از سطوح مختلف چگونه است؟

شستشوی پالتو

روش شستشوی پالتو چرم در دستگاه لباسشویی چیست

برای اینکه پالتو چرم را شستشو دهید توصیه ما این است که تا جایی که امکان دارد جای لک شده را لک گیری کنید و از شستشوی کامل آن بپرهیزید. زیرا پالتو های چرم دارای جنس متفاوت و خاصی هستند و امکان دارد در زمان شستشو آسیب های جبران ناپذیری ببیند و سطح چرمی پارچه دچار ترک خوردگی شود و نابود گردد. به طور معمول پالتو های چرم را به صورت کامل در آب غوطه ور نمی کنند و می توان برای لک گیری آن از یک دستمال مرطوب یا اسفنج که آن را به مواد شوینده مناسب آغشته کرده اید لک گیری کنید و در ادامه آن را با دستمالی تمیز پاک و خشک نمایید.

برای شستشوی پالتو چرم فقط زمانی اقدام کنید که برای از بین بردن لکه هیچ گونه راهی نداشته باشید و یا پالتوی شما دارای بوی بدی باشد. همینطور برای شستشوی پالتو های چرم حجم خیلی کمی از ماده های شوینده را استفاده نمایید تا هیچ گونه آسیبی به چرم پالتو وارد نشود.

شستشوی صحیح انواع پالتو ها در لباسشویی چه اهمیتی دارد

روش شستشوی درست انواع پالتو ها در دستگاه لباسشویی بسیار حائز اهمیت است. شستن درست پالتو و بارانی باعث می شود پایداری بافت پالتو بیشتر شود و الیاف پالتو مانند روز اول به خوبی حفظ گردد و الیاف آن آسیب نبیند. همینطور برای شستشوی پالتو در این دستگاه باید به سلامت ماشین لباسشویی نیز توجه ویژه ای داشته باشیم. زیرا حجم پالتو ها بالا است نباید آن ها را به صورت جمعی و تعداد زیاد درون لباسشویی قرار داد چونکه با عث ایجاد مشکل در دستگاه می شود. بهتر است پالتو را به صورت تکی درون لباسشویی شستشو دهید و در زمان انجام این کار تمام نکات مربوط به شستشوی پالتو در لباسشویی را رعایت کنید.

از گزینه های مخصوص لباس های حساس در لباسشویی برای شستشوی پالتو ها استفاده نمایید

در این مقاله تلاش کردیم روش های مختلف شستشوی پالتو در لباسشویی را برای انواع مختلف پارچه شرح دهیم. در زمان شستشوی پالتو ها در قدم اول باید به جنس و الیاف پالتو دقت نمایید. به طور معمول اکثر پالتو ها به یک صورت شسته می شوند. تولید کننده لباس ها در مارک روی لباس دمای مورد نیاز و نوع شستشوی آن را به صورت کامل شرح می دهد. همچنین دقت کنید که از مواد شوینده ضعیف برای شستن پالتو ها استفاده کنید تا به بافت لباس آسیبی وارد نشود.

حتما بخوانید:   روش های تمیز کردن کیف و کفش | چگونه کیف و کفش های خود را تمیز کنیم

توصیه ما این است که منو های روی ماشین لباسشویی را نیز به خوبی بشناسید و با توجه به جنس لباس خود مناسب ترین گزینه را برای شستشو انتخاب کنید. برای مثال برای شستن پالتو ها گزینه مخصوص لباس های حساس بر روی لباسشویی بهترین انتخاب است و در زمان کم و با دمای پایین می تواند به بهترین شکل پالتو ها را شستشو دهد.

بهترین دمای آب برای شستشو پالتو چیست

البته که دمای آب بسته به جنس پارچه دارد اما به صورت کلی می توان گفت که اکثر پالتو ها در آب داغ دچار آسیب می شوند و بهترین دما برای شستشوی آن ها آب سرد می باشد. در زمان استفاده از لباسشویی برای شستشوی پالتو ها دمای آب را روی پایین ترین عدد تنظیم کنید تا آسیبی به بافت پالتو وارد نشود و لباس شکل خود را از دست ندهد.

روش خشک کردن پالتو چگونه است

بسیار مهم است که پالتو را بعد از شستشو چگونه خشک کنید. زیرا اگر به خوبی آب پالتو را نگرفته باشید یا برای خشک شدن پالتو را در زیر نور مستقیم آفتاب پهن کنید امکان دارد بافت پارچه خراب شود و آسیب های جدی ببینید. همچنین اگر پالتو را برای خشک شدن به صورت آویزان روی طناب پهن کنید باعث کش آمدن پارچه می شود و پالتو ظاهر زشتی پیدا می کند. بهتر است آب پالتو را به کمک یک حوله بگیرید و در ادامه آن را روی سطح صاف برای خشک شدن پهن کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله شما را با روش های شستشوی انواع پالتو در ماشین لباسشویی آشنا کردیم. شستشوی درست لباس در ماشین باعث حفظ کیفیت لباس می شود به همین دلیل این مقاله در شستشوی درست پالتو ها به شما کمک شایانی می کند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

شستشوی پالتو در خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با روش های شستشوی پالتو آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x