خدمات شستشو

نکات شستن لباس سفید درون ماشین لباسشویی | از بین بردن لک روی لباس سفید

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

نکات بسیار مهمی برای شستن لباس سفید درون دستگاه لباسشویی وجود دارد که با رعایت نمودن این نکته ها می توانید لباس های سفید خود را به تمیزی و درخشندگی روز اول شستشو دهید.

اکثر ما تجربه ای در رابطه با خرابی لباس های سفید در لباسشویی داشته ایم و این لباس ها در اثر شستشو در لباسشویی رنگ گرفته اند و قابلیت استفاده خود را از دست داده اند. به این علت امکان دارد در خیلی از مورد ها به خرید و پوشیدن لباس های سفید علاقه ای نداشته باشید. ولی شستشوی لباس سفید دارای نکاتی است که با رعایت آن به راحتی می توانید لباس خود را درون دستگاه شستشو دهید و از تمیزی آن لذت ببرید.

اولین مرحله: جدا کردن لباس های سفید و رنگی

در اولین قدم باید لباس های رنگی و سفید را به دقت از یکدیگر جدا نمایید. حتی اگر در بین لباس ها یک جوراب رنگی باشد امکان دارد رنگ پس داده و باعث رنگ گرفتن تمامی لباس های سفید شما شود. همچنین اگر برای شستشوی لباس های خود از آب داغ استفاده می کنید باید در جدا کردن رنگ ها بیشتر دقت کنید زیرا وقتی آب داغ باشد لباس های رنگی دچار رنگ دهی می شوند و اگر در کنار آن ها لباس سفیدی وجود داشته باشد رنگ می گیرد. بعد از این که لباس ها را جدا سازی کردید از سلامت لباسشویی خود اطمینان حاصل کنید و در ادامه سراغ مرحله های بعد بروید.

دومین مرحله: لکه گیری لباس ها پیش از قرار دادن آن ها در لباسشویی

اگر بر روی لباس های سفید تان لکه های بزرگ و مشهودی وجود دارد پیش از اینکه آن ها را درون لباسشویی قرار دهید باید آن را لکه گیری نمایید. برای اینکار روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به نوع لکه ای که بر روی لباس وجود دارد از روش های مناسبی استفاده نمایید. برای مثال می توانید برای لک هایی که بر اثر چربی و عرق ایجاد شده اند از شوینده های مایع استفاده کنید و برای لک های حاصل از غذا، سس، نوشیدنی و قهوه باید از مواد شوینده سفید کننده و وایتکس استفاده کنید.

حتما بخوانید:   روش درست جدا کردن لباس‌های تمیز از لباس کثیف چگونه است؟

زمانی که از مواد شوینده شیمیایی استفاده می کنید به یاد داشته باشید که خطراتی لباس شما را تهدید می نماید. برای مثال سفید کننده هایی که حاوی کلر هستند امکان دارد آسیب هایی به کیفیت لباس شما برسانند. به همین دلیل اگر لباس شما از پارچه حساس و ظریفی مانند ابریشم ها و حریر ها دوخته شده است، برای لکه گیری آن باید از مواد شوینده مناسب استفاده نمایید.

شستن لباس سفید

سومین مرحله: استفاده از شوینده مناسب برای شستشوی لباس سفید درون لباسشویی

برای لباس های سفید شوینده های مخصوصی در بازار وجود دارد. این نوع از شوینده ها در ترکیبات خود مواد خاصی استفاده شده است که باعث درخشندگی بیشتر لباس های سفید می شود. به همین دلیل در زمان خرید مواد شوینده برچسب روی آن را به صورت کامل بررسی کنید و اطمینان پیدا کنید که مناسب برای لباس سفید است و می تواند لک های لباس سفید را از بین ببرد.

علاوه بر موارد ذکر شده باید به اندازه کافی از مواد شوینده درون مخزن دستگاه بریزید تا لباس های سفید به خوبی تمیز و پاکیزه شوند. مقدار دقیق مواد شوینده باید متناسب با میزان لباسی که درون لباسشویی قرار می دهید اندازه گیری شود. اگر از اندازه مورد نیاز بیشتر مواد شوینده درون دستگاه بریزید باعث می شود اضافه مواد درون الیاف لباس نفوذ کنند و باعث آلودگی بیشتر لباس و همچنین پوسیدگی الیاف آن می شود. همچنین اگر درون دستگاه کف زیادی ایجاد شود باعث آسیب به دستگاه شده و نیاز به تعمیرات دستگاه خواهید داشت.

چهارمین مرحله: لباس های سفید را با استفاده از تنظیمات معمولی دستگاه شستشو دهید

برای اینکه لباس های سفید خود را درون دستگاه لباسشویی شستشو دهید بهتر می باشد دستگاه را بر روی ملایم ترین برنامه شستشو تنظیم نمایید. با تنظیم دستگاه بر روی این گزینه لباس ها به خوبی تمیز می شوند و همچنین کیفیت لباس های سفید نیز از بین نمی رود. اما در مواقعی که روی لباس شما لک های زیادی وجود دارد و با شستشوی ملایم از بین نمی روند می توانید از برنامه های شدید تر برای شستشوی البسه سفید خود استفاده نمایید.

علاوه بر نکات بالا باید دقت کنید که هیچ وقت مخزن لباسشویی خود را پر از لباس نکنید. در بسیاری از موارد خرابی های لباسشویی به علت همین اتفاق است. همچنین وقتی مخزن دستگاه را بیشتر از اندازه از لباس پر می نمایید برای آب فضای کافی وجود نخواهد داشت و نمی تواند کثیفی ها و گرد و غبار روی لباس را در خود حل کند و از بین ببرید و بعد از شستشو متوجه خواهید شد که لک های زیادی بر روی لباس سفید شما باقی مانده است و آن طور که انتظار داشتید لباس ها تمیز و پاکیزه نشده اند.

حتما بخوانید:   روش خشکشویی چادر مسافرتی

پنجمین مرحله: از انواع نرم کننده ها برای شستشوی لباس های سفید درون لباسشویی استفاده نکنید

نرم کننده ها باعث نرم و لطیف شدن البسه می شوند. ولی ایرادی که استفاده از این نرم کننده ها برای لباس های سفید دارد این است که باعث باقی ماندن لک ها و کثیفی ها بر روی لباس می گردد و موجب کدر شدن و تغییر رنگ پارچه می شوند. به جای اینکه از نرم کننده ی لباس استفاده کنید می توانید یک لیوان سرکه سفید مقطر را درون دستگاه بریزید تا در زمان آبکشی لباس ها از آن در چرخه شستشو استفاده شود و درخشش لباس سفید را افزایش دهد.

ششمین مرحله: قبل از اینکه لباس ها را در خشک کن قرار دهید آن ها را چک کنید

بعد از اینکه شستشوی لباس ها تمام شد پیش از اینکه آن ها را در مخزن خشک کن قرار دهید لباس های سفید را باید به صورت تک به تک بررسی نمایید تا از پاک شدن لکه ها به صورت کامل اطمینان پیدا کنید. اگر همچنان روی لباس لک وجود دارد باید دوباره لک گیری کنید و برای شستشوی دوباره درون لباسشویی قرار دهید. البته نباید به صورت متوالی از دستگاه لباسشویی استفاده کنید و بهتر می باشد که آن را برای شستشو به روز دیگری موکول نمایید. زیرا استفاده زیاد از دستگاه باعث آسیب به آن می شود و نیاز به تعمیرات دستگاه پیدا می کنید. بعد از اینکه از تمیزی لباس ها مطمئن شدید باید آن ها را در مخزن خشک کن قرار دهید تا به صورت کامل خشک شوند.

هفتمین مرحله: اگر امکان دارد بهتر است لباس های سفید را در هوای آزاد خشک نمایید

خیلی از افراد ترجیح می دهند بای خشک کردن لباس ها از خشک کن استفاده نمایند. زیرا با این روش به راحتی لباس ها شسته شده و خشک می شوند و زمان کمتری نیز می برد. اما باید بدانید که خشک کردن البسه سفید زیر نور مستقیم خورشید باعث می شود تا اشعه ماوراء بنفش بر روی لباس ها بتابد و کمک زیادی به روشن تر شدن و درخشندگی لباس های سفید می کند. اگر فضا و یا حیاط برای پهن کردن لباس های خود در زیر نور خورشید ندارید می توانید از دستگاه خشک کن استفاده کنید. البته باید دقت کنید که دمای دستگاه را روی عدد پایین تنظیم کنید و وقتی هنوز کمی لباس ها نم دارند آن ها را از دستگاه خارج نمایید.

حتما بخوانید:   کاربردهای جوش شیرین برای نظافت و شستشوی بهتر خانه

شستن و خشک کردن لباس سفید

 روش سفید کردن لباس های سفید رنگ گرفته چیست

یکی از روش های تمیز کردن لباس های سفیدی که دچار رنگ گرفتگی شده اند و یا می توان گفت بهترین راهکار این می باشد که قبل از قرار دادن آن ها درون لباسشویی ابتدا آن ها را در آب بخیسانید. روش دیگری که وجود دارد این می باشد که از مقداری جوش شیرین در شستشوی آن استفاده نمایید. جوش شیرین باعث حفظ درخشندگی لباس ها می شود و همچنین بوی بد لباس را هم از بین می برد. برای این کار باید مقدار یک فنجان جوش شیرین را درون ۴ لیتر آب بریزید و هم بزنید تا حل گردد و قبل از اینکه لباس را درون لباسشویی قرار دهید درون این محلول به مدت ۸ ساعت بخوابانید تا لک های لباس از بین برود.

همینطور آبلیمو ها به عنوان یک سفید کننده خوب کاربرد های زیادی دارند و که در این مواقع می توانید از آن استفاده کنید. برای این منظور باید چند لیمو ترش را برش زده و درون آب بجوشانید. در ادامه باید محلول آماده شده را درون یک لگن ریخته و لباس های رنگ گرفته خود را درون آن قرار دهید. اجازه دهید لباس ۱ ساعت درون محلول بماند و بعد از آن درون لباسشویی قرار دهید. با استفاده از این روش لباس های شما سفید تر خواهد شد. اگر حجم زیادی از لباس سفید را قرار است شستشو دهید پیشنهاد ما این است که در چند مرحله این کار را انجام دهید. همچنین پیش از استفاده از دستگاه مطمئن شوید که تراز باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم تا مراحل شستشوی لباس های سفید درون لباسشویی را برای شما شرح دهیم تا با کمک از این روش ها و به کار گیری نکات ذکر شده لباس های سفید تمیز تر و درخشان تری را داشته باشید. همچنین روش هایی برای تمیز کردن لباس های سفید رنگ گرفته را برای شما شرح داده ایم.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نحوه سفید کردن لباس های سفید

امتیاز سردبیر - 99%

99%

مجموع امتیازات

در این مقاله با انواع روش های شستشوی لباس های سفید در لباسشویی آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x