خدمات شستشو

راهنمای تمیز کردن تابلو فرش | نحوه تمیز کردن تابلو فرش

نکات کلیدی در خصوص شستشوی تابلو فرش

وجود تابلو فرش در اکثر خانه ها دیده می شود که به عنوان یک دکوراسیون لوکس به شمار می آید. تابلو فرش همانند دیگر لوازم خانه ممکن است به مرور زمان دچار گردوخاک شود که سبب کاهش زیبایی آن خواهد شد. نحوه تمیز کردن تابلو فرش به میزان آلودگی و نوع آلودگی آن بستگی دارد که شما می توانید با روش های مختلف اقدام به تمیز کردن تابلو فرش نمایید. ایرانی ها معمولا علاقه زیادی به تابلو فرش دارند چرا که به دلیل زیبایی خاصی که دارند، به عنوان یک دکور از آن در منزل استفاده می شود. این دکور اصیل و لوکس، علاوه بر زیبایی منحصر به فرد، به مرور زمان ممکن است دچار آلودگی گردد و از زیبایی آن کم شود.

نحوه تمیز کردن تابلو فرش

برای اینکه تابلو فرش منزل خود را تمیز کنید، ابتدا آن را از روی دیوار بردارید و با احتیاط آن را از قاب موردنظر جدا گردانید. با انجام این کار می توانید سطح دیوار و قاب را توسط یک دستمال مرطوب تمیز کنید. برای تمیز کردن تابلو فرش باید به مراحل زیر به صورت کامل توجه نمایید تا تمیز کردن تابلو فرش در کوتاه ترین زمان ممکن صورت پذیرد.

مرحله اول

زمانی که قصد دارید تابلو فرش را تمیز کنید، حواستان باشد از مواد شوینده مناسب استفاده نمایید و همچنین قبل از تمیز کردن تابلو فرش توسط شوینده، مواد را در قسمتی از تابلو فرش تست کنید. در صورتی که تابلو فرش نسبت به این مواد شوینده واکنش نشان داد و دچار تغییراتی شد، بهتر است از آن مواد برای شستن تابلو فرش استفاده نکنید زیرا ممکن است به طور کلی به تابلو فرش آسیب وارد کند.

مرحله دوم‌

بعد از تست کردن مواد شوینده حالا باید گردوخاک موجود بر روی آن را از تابلو فرش بردارید. تمیز کردن تابلو فرش از گردوخاک یکی از مراحل مهم و حساس به شمار می رود. در صورتی که با حوصله و دقت بالا این کار را انجام ندهید، ممکن است لکه های بزرگ و کوچکی بر روی تابلو فرش ایجاد شود که سبب از بین رفتن زیبایی آن خواهد شد.

حتما بخوانید:   روش تمیز کردن استخر

برای تمیز کردن گردوخاک از تابلو فرش از جاروبرقی استفاده کنید تا به راحتی و در کمترین زمان ممکن گردگیری انجام گردد. استفاده از جاروبرقی به صورت تخصصی و اساسی تمامی گردوخاک را از تار و پود تابلو فرش جمع آوری می کند.

در هنگام استفاده از جاروبرقی آن را در کمترین قدرت قرار دهید تا توان آن کاهش پیدا کند و آسیبی به تابلو فرش وارد نشود. با گردگیری تابلو فرش توسط جاروبرقی، تمامی آلودگی ها و خاک های سطحی از روی آن برداشته می شود.

مرحله سوم

بعد از جمع آوری گردوخاک از روی تابلو فرش، حالا باید از طریق یک روش اصولی و درست اقدام به تمیز کردن آن نمایید. برای تمیز کردن تابلو فرش می توانید از قالی‌شویی ها کمک بگیرید، ولی در صورتی که خودتان قصد تمیز کردن آن را دارید بهتر است با کمی حوصله و اطلاعات بالا این کار را انجام دهید.

برای تمیز کردن تابلو فرش یک سطل آب سرد تهیه کنید و مواد شوینده از قبل تست شده را درون آب سرد بریزید. زمانی که قصد استفاده از شامپو فرش و یا مواد شوینده دیگری را دارید، ابتدا دستورالعمل آن را با دقت مطالعه نمایید. بعد از ترکیب مواد شوینده با آب سرد حالا یک اسفنج نرم را به محلول آغشته کنید و بر روی تابلو فرش آن را بکشید.

مرحله چهارم

بعد از اینکه به صورت اساسی تابلو فرش را شستید حالا باید به طور کامل آن را خشک کنید تا هیچ رطوبتی بر روی آن وجود نداشته باشد. برای خشک کردن تابلو فرش به هیچ عنوان آن را بر روی نرده و یا طناب قرار ندهید، زیرا ممکن است فرش در طی خشک شدن کش آید و به درستی درون قاب خود قرار نگیرد.

مرحله پنجم

بعد از اینکه به طور کامل تابلو فرش خشک شد، حالا می توانید آن را درون قاب موردنظر قرار دهید و از تمیزی آن لذت ببرید. تمیز کردن تابلو فرش های کوچک معمولا راحت تر است، زیرا در سریع ترین زمان ممکن می توان اقدامات گردگیری و تمیزی را انجام داد.

تمیز کردن تابلو فرش را بهتر است جزء کارهای روزانه و یا هفتگی خود قرار دهید، زیرا با آلودگی کمتر راحت تر می توان تابلو فرش را تمیز کرد. بهترین روش برای تمیز کردن تابلو فرش شستن و گردگیری آن با مواد شوینده ای مناسب است که در سریعترین زمان ممکن هر نوع آلودگی را از بین می برد.

حتما بخوانید:   راهنمای شستشوی لباسهای مشکی و تیره

تمیز کردن تابلو فرش

به صورت کلی برای تمیز کردن تابلو فرش باید دقت و حوصله زیادی خرج کنید. تا خسارتی به آن وارد نشود. گردگیری و نظافت نادرست برای تابلو فرش ممکن است سبب تغییر رنگ آن شود و خسارت زیادی را ایجاد گرداند.

معمولا تابلو فرش ها جزء لوازم گران قیمت هستند که برای نگهداری آنها باید به یک سری نکات توجه فرمایید. با یک گردگیری ساده در هر چند روز یکبار می توانید تابلو فرش خود را تمیز کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. تمیز کردن ساده تابلو فرش باید با یک سری از قوانین خاص صورت گیرد تا اشتباهی کوچک سبب از بین رفتن این کالا ارزشمند و گران قیمت شما نشود.

در صورتی که از اطلاعات و دقت بالا برای تمیز کردن تابلو فرش برخوردار نیستید، بهتر است از افراد ماهر که در این زمینه تخصص بالایی دارند کمک بگیرید. برای تمیز کردن تابلو فرش های خود می توانید از قالی‌شویی های معتبر و مکانیزه کمک بگیرید تا از خدمات آنها بهره مند شوید. با نگهداری درست از تابلو فرش می توانید تا چندین سال از آن استفاده نمایید و مانع از خرابی آن شوید. البته با روش های موجود به راحتی تابلو فرش های خود را تمیز کنید و گردوغبار موجود بر روی آن را از بین ببرید.

شستشوی تابلو فرش

نکات مهم برای نگهداری تابلو فرش

برای نگهداری تابلو فرش باید به یک سری نکات توجه فرمایید تا با خیالی راحت از این محصول با ارزش استفاده کنید. نگهداری و تمیز کردن تابلو فرش به یک سری قواعد و اصول نیازمند است که با رعایت آن می توانید به صورت طولانی مدت از آن استفاده نمایید.

علاوه بر اینکه وجود تابلو فرش سبب زیبایی و شیک شدن دکوراسیون منزل می شود، کثیفی و آلودگی موجود بر روی تابلو فرش سبب آسیب به تار و پود آن خواهد شد. بنابراین تمیزی تابلو فرش یکی از مهم ترین عوامل نگهداری آن محسوب می شود.

دور از دسترس گردوخاک

برای اینکه از این محصول با ارزش و گران قیمت نگهداری کنید، بهتر است در قسمتی از خانه که گردوخاک کمتر است آن را قرار دهید.

عدم تابش نور مستقیم آفتاب

یکی دیگر از نکات قابل ملاحظه برای نگهداری تابلو فرش این است که در قسمتی از خانه آن را قرار دهید که میزان تابش نور آفتاب بسیار کم باشد. تابش مستقیم آفتاب به تابلو فرش سبب خراب شدن الیاف تابلو می شود و از زیبایی آن کم می کند.

حتما بخوانید:   نکات مهم برای خرید بهترین دستگاه کارواش خانگی | خرید کارواش خانگی

گردگیری روزانه و یا هفتگی تابلو فرش

بهتر است به صورت روزانه و یا هفتگی تابلو فرش را تمیز و گردگیری کنید تا میزان آلودگی آن زیاد نشود، زیرا تمیز کردن تابلو فرش با آلودگی کمتر راحت تر است.

تست مواد شوینده

زمانی که قصد دارید از مواد شوینده برای تمیز کردن تابلو فرش استفاده نمایید، حتما قبل از استفاده آن را بر قسمت کوچکی از تابلو فرش تست کنید تا مطمئن شوید که هیچگونه مشکلی ایجاد نمی کند.

خشک کردن اصولی تابلو فرش

خشک کردن تابلو فرش بعد از شستن، یکی از کارهای مهم و حساس است که در صورت خشک کردن نادرست، ممکن است به درستی درون قاب قرار نگیرد.

شرکت های فعال در زمینه تمیز کردن تابلو فرش

در شهرهای بزرگ شرکت های فعالی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که با حساسیت بالا اقدام به تمیز کردن تابلو فرش می نمایند. با استفاده از تجهیزات مکانیزه و به روز می توان در سریع ترین زمان ممکن هرگونه آلودگی و گردوخاک را از روی تابلو فرش برداشت.

نحوه تمیز کردن تابلو فرش از حساسیت بالایی برخوردار است، زیرا الیاف و تار و پود این نوع فرش ها بسیار حساس هستند. در صورتی که در زمینه تمیز کردن تابلو فرش ها از اطلاعات کافی برخوردار نیستید، بهتر است از افرادی که تخصص بالایی در این زمینه دارند کمک بگیرید.

شستشوی تابلو فرش

نتیجه گیری

نحوه تمیز کردن تابلو فرش به جنس الیاف، میزان آلودگی، ابعاد تابلو فرش و … بستگی دارد. به صورت کلی برای تمیز کردن تابلو فرش بهتر است با حساسیت بالا اقدام به این کار نمایید تا با خیالی آسوده بتوانید محصول خود را تمیز گردانید.

تمیز کردن تابلو فرش نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد که اگر در این راستا از تخصص بالایی برخوردار نیستید بهتر است از شرکت های تخصصی در زمینه شستشوی تابلو فرش کمک بگیرید.

یکی از شرکت های فعال در این زمینه شرکت ایبک امداد است که با ارائه خدمات در محل می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن به تمیزی تابلو فرش بپردازد. با ثبت درخواست خود در این شرکت می توانید از خدمات سیار آنها بهره مند گردید و با خیالی آسوده تمیز کردن تابلو فرش را به آنها بسپارید.

31

نحوه تمیز کردن تابلو فرش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه شستشوی تابلو فرش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x