خدمات شستشو

چگونه کیف و کفش خود را تمیز کنیم | راهکارهایی برای تمیز کردن انواع مختلف کیف و کفش

تمیز بودن کیف و کفش در آراستگی ما بسیار تاثیر گذار است. به علت آنکه کیف و کفش به طور معمول اقلامی هستند که به صورت روزانه و روتین زیاد از آنها استفاده می‌کنیم موجب می شود که این وسایل بیشتر در معرض کثیفی و آلودگی قرار بگیرند. به همین خاطر باید روش تمیز کردن آنها را بر اساس نوع جنسشان بدانیم. همین تمیز کردن ساده می‌تواند به شدت باعث تغییر ظاهر کیف و کفش شود و آنها را نو کند. کثیف بودن این اقلام می تواند شما را به فردی بی اهمیت و شلخته تبدیل کند. بنابراین لازم است تمیز کردن کفش و کیف خود را در اولویت قرار دهید.

روش تمیز کردن کیف بر اساس جنس آن

همان طور که قبلا هم گفتیم تمیز کردن کفش و کیف باید بر اساس جنس آنها صورت گیرد. گاهی روشی که برای تمیز کردن یک نوع کیف جوابگو می باشد ممکن است کیفی از جنس دیگر را خراب کند. پس پیش از تمیز کردن کیف خود حتماً به جنس آن توجه کنید. در ادامه برای تمیز کردن کیفهای مختلف راهکارهایی ارائه می دهیم.

روش تمیز کردن انواع کیف چرمی

یکی از پر مصرف ترین کیف ها بین خانم ها و آقایان، کیف چرمی می باشد. به همین خاطر ممکن است افراد بسیاری به دنبال روشی برای تمیز کردن انواع کیف چرم خود باشند. یک نکته مهم برای انجام این کار این است که پیش از پولیش زدن چرم ابتدا باید کیف را گردگیری و تمیز کنید. می توانید این کار را با یک دستمال نمدار انجام دهید و گرد و غبار را از سطح کیف کاملاً تمیز کنید. چنانچه از این مرحله بگذرید و آن را انجام ندهید، پولیش زدن کیف چرمی به اندازه کافی آن را درخشان نخواهد کرد و گرد و غبار به کیف چسبیده و ماندگار می شود. ترجیحاً از دستمال میکروفایبر استفاده کنید. پس از آن می‌توانید با استفاده از واکس، اسپری مخصوص و یا کرم مخصوص کفش و کیف چرم، سطح کار را پولیش بکشید.چگونه کیف و کفش خود را تمیز کنیم؟ راهکارهایی برای تمیز کردن انواع مختلف کیف و کفش برخی افراد برای پولیش زدن چرم از روغن زیتون استفاده می کنند اما این کار بسیار اشتباه است زیرا پس از گذشت چند دقیقه شاهد کدر شدن سطح چرم خواهید شد. همچنین محصولاتی که حاوی اتانول می‌باشند باعث آسیب رسیدن به سطح چرمی کیف و کفش خواهند شد و ممکن است سطح کار سفیدک بزند و یا کمرنگ تر از پیش به نظر برسد.

حتما بخوانید:   روش های از بین بردن سرسخت ترین لکه های لباس

روش تمیز کردن کیف مدرسه و کیف پارچه ای

کیف مدرسه و کیف پارچه ای دارای حالت های مختلفی می باشد. ممکن است کودکان و یا بزرگسالان از این کیف ها استفاده کنند و یا ممکن است رنگ آنها با یکدیگر متفاوت باشد. در هر حال کیف شما از هر نوعی که در بالا ذکر شد باشد معمولاً یک لیبل راهنما دارد که روش شستشوی آن در ماشین لباسشویی را بیان کرده است. همچنین دمای مناسب آبی که این کیف را باید با آن شستشو داد در آن ذکر شده است. چنانچه کیف شما قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را داشت حتماً برای تمیز کردن آن از ماشین استفاده کنید در غیر این صورت باید مقداری صابون را در آب حل کنید و اجازه دهید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه داخل آن بماند سپس به کمک یک دستمال تمیز سطح کیف را کاملاً پاک کنید و نهایتاً آن را آبکشی کنید. اگر پارچه کیف شما چند رنگ بود و احتمال می دادید که ممکن است رنگ های آن پس بدهد و با هم قاطی شود، بهتر است کیف را شستشو ندهید و برای تمیز کردن آن می توانید با دستمالی که آغشته به صابون است قسمتهای مختلف آن را لکه گیری کنید. سپس با دستمال مرطوب دیگری آن را کاملا تمیز کنید. در مرحله آخر از یک دستمال خشک استفاده کنید و رطوبت کیف را بگیرید و آن را کاملا خشک کنید.

روش تمیز کردن کیف نبوک یا جیر

شستن کیف جیر بسیار اشتباه است زیرا تماس کیف جیر با آب باعث آسیب رسیدن به آن می شود و لکه روی سطح کیف باقی می ماند. برای تمیز کردن آن می توانید یک دستمال را نمدار کنیم و روی کیف بکشید و آن را تمیز کنید. بهتر است دستمال شما میکروفایبر باشد. پس از آن که سطح کیف جیر را کاملاً تمیز کردید، با دستمال دیگری آن را خشک کنید. همانطور که محصولات چرمی کرم، واکس و براق کننده خاص خود را دارند، محصولات جیر را هم می توان با انواع پولیش تمیز کرد. این کار می‌تواند باعث درخشان شدن کیف شود.

روش تمیز کردن انواع کفش های مختلف

نکات تمیز کردن کفش و کیف تا حدود زیادی با هم مشترک هستند. در واقع به علت آنکه کیف و کفش به طور معمول از جنس چرم، نبوک و یا پارچه ای می باشند بنابراین راهکارهای تمیز کردن آنها نیز با هم مشترک هستند و می توانید از همین توضیحاتی که در بالا داده شد برای تمیز کردن کفش هم استفاده کنید.

حتما بخوانید:   آموزش روش‌های جرم‌ گیری کاشی و سرامیک خانه

روش تمیز کردن انواع کفش چرم

چرم از جنس های بسیار مرغوب جهت ساخت کیف و کفش، کیف پول، کمربند و … به شمار می آید و به علت کیفیت و دوام بالایی که دارد سالیان طولانی می توان از آن استفاده کرد. در بین محصولات چرمی، کفش از همه آسیب پذیرتر است و ممکن است سطح آن با اشیای مختلفی در تماس قرار بگیرد و کثیف شود. چنانچه از روش های درست تمیز کردن آن آگاه نباشید، ممکن است تمیز کردن آن برای شما فعالیت خسته کننده‌ای گردد. اما زمانی که ترفندهای درست و ساده آن را بدانید به سادگی قادر خواهید بود کفش چرم را مثل روز اول نو و تمیز کنید. با انجام روشهای کاربردی که در ادامه بیان می‌کنیم می توانید ظاهری براق و بسیار تمیز به کفش خود بدهید. نکته مهم این می‌باشد که جهت تمیز کردن کفش چرمی نیازی به خرید براق کننده و یا واکس های گران قیمت نیست و با چند روش طبیعی می توانید کفش خود را کاملاً تمیز کنید.

تمیز کردن کفش چرم به کمک دستمال یا برس

اولین پیشنهاد جهت تمیز کردن کفش چرم از بین بردن گرد و غبار و آلودگی ها از سطح آن می باشد. این مرحله را می توانید با دستمال پارچه ای و برس نرم انجام دهید. چنانچه کفش شما بندی می باشد برای آنکه نتیجه بهتری کسب کنید بندها را از کفش جدا کرده و آن را با صابون بشویید و تمیز کنید. چگونه کیف و کفش خود را تمیز کنیم؟ راهکارهایی برای تمیز کردن انواع مختلف کیف و کفشبرس زدن کفش چرم باید در جهت های مختلف صورت گیرد اما فراموش نکنید که فشار وارد شده به سطح چرم باید ملایم باشد. برای آنکه کثیفی ها و گرد و غبار کاملاً از بین برود می‌توانید از یک دستمال پارچه ای استفاده کنید و سطح کفش چرم را کاملا پاک کنید.

استفاده از سرکه سفید و تمیز کردن کفش چرم

لکه های ایجاد شده بر روی کفش چرم را می توان با محلول سرکه سفید و آب از بین برد. در واقع لکه های روی کفش چرم هستند که باعث کثیف شدن و کدر شدن آن می شود. فراموش نکنید محلول باید به صورت یکسان بر روی سطح کفش پخش شود. اگر سرکه و آب را فقط بر روی لکه ها بزنید، باعث ایجاد لکه های جدید خواهد شد. پس از آن که سطح چرم را با محلول گفته شده آغشته کردید، با دستمال خشک و تمیز کاملا آن را پاک کنید. پس از آن کفش را در آفتاب بگذارید تا خشک شود.

روش تمیز کردن کفش پارچه ای سفید

برای تمیز کردن کفش پارچه ای سفید می توانید از وایتکس یا مایع سفید کننده استفاده کنید. چنانچه کفش شما طرح ها و نوشته هایی روی خود دارد وایتکس را به صورت یکباره روی آن نریزید. در این صورت می‌توانید از یک مسواک کمک بگیرید و فقط قسمت های سفید کفش را با آن تمیز کنید. به این نکته دقت کنید و چنانچه کفش پارچه ای و ورزشی را داخل ماشین لباسشویی می گذارید بهتر است از کیسه پارچه‌ای کمک بگیرید و کفش را داخل آن قرار دهید. این کار باعث می شود آسیب کمتری به بافت کفش پارچه ای وارد شود. برای تمیز کردن انواع کفش های جیر هم از شوینده استفاده نکنید و فقط از دستمال میکروفایبر کمک بگیرید و کفش جیر خود را با آن تمیز کنید.

حتما بخوانید:   تمیز کردن انواع آباژور | نکات کلیدی و مهم جهت تمیز کردن انواع آباژور و چراغ خواب

روش تمیز کردن قسمت داخلی کفش چرم

پس از آن که با روش های گفته شده بخش خارجی چرم را تمیز کردید، باید به سراغ داخل آن بروید تا هرگونه آلودگی، قارچ، میکروب و بوی نامطبوع را از بین ببرید. شاید تصور کنید تمیز کردن داخل کفش چرم هیچ ضرورتی ندارد اما باید بدانید باکتری هایی داخل کفش وجود دارند که علت اصلی بوی نامطبوع می باشند.

  • دستمالی بردارید و آن را با چند قطره از آمونیاک و آب کاملا مرطوب کنید.
  • پس از آن قسمت داخل کفش چرم را با دستمال مرطوب کاملا تمیز کنید و پس از آن اجازه دهید تا خشک شود.
  • پس از خشک شدن کفش چرم داخل آن جوش شیرین بریزید و کفش را تکان دهید تا پودر به طور یکنواخت در همه پخش گردد و سطح داخلی آن را کاملا بپوشاند.

چگونه کیف و کفش خود را تمیز کنیم؟ راهکارهایی برای تمیز کردن انواع مختلف کیف و کفش

  • اجازه دهید دو روز کفش به همین حالت باقی بماند پس از آن جوش شیرین را خالی کرده و دور بریزید.
  • در نهایت به خاطر داشته باشید جهت جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع در پا می توانید از محصولات مراقبتی و بهداشتی مثل پودر خوشبو کننده هم استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی راهکارهای موثر برای تمیز کردن انواع مختلف کفش و کیف در جنس های مختلف پرداختیم. تمیز کردن کیف و کفش علاوه بر آن که در رعایت مسائل بهداشتی بسیار موثر است از لحاظ مرتب بودن و آراستگی هم بسیار اهمیت دارد. هرگز از این موضوع غافل نشوید که با تمیز کردن کفش و کیف چرم خود می‌توانید طول عمر این محصولات را هم تا حدود زیادی افزایش دهید و به علت کیفیت و ماندگاری زیادی که دارند سالیان طولانی از آنها استفاده کنید.

31

چگونه کیف و کفش خود را تمیز کنیم

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه کیف و کفش خود را تمیز کنیم | راهکارهایی برای تمیز کردن انواع مختلف کیف و کفش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x