خدمات پرستاری و مراقبتی

بهترین پرستار برای کودکان ۱ تا ۳ ساله در منزل | مشخصات پرستار برای کودک

با توجه به اینکه والدین زیادی با مشغله های فراوان وجود دارند که وقت کافی جهت مراقبت از فرزندان خود را ندارند بنابراین ترجیح می‌دهند که نگهداری و مراقبت از کودکان خود را به یک پرستار با تجربه بسپارند همچنین گاهی نیز ممکن است خانم هایی که برای اولین بار تجربه مادر شدن را تجربه می کنند برای نگهداری از نوزاد خود نیاز به یک پرستار داشته باشند. بهترین انتخاب برای این مادران و مادران شاغل پرستار کودک می باشد که در رابطه با مراقبت از کودک آموزش های لازم را فرا گرفته و به بهترین نحو ممکن می تواند از کودکان مراقبت کند. در این مقاله به بررسی بهترین پرستار جهت کودکان ۱ تا ۳ ساله می پردازیم.

بهترین پرستار برای کودکان یک تا سه ساله چه ویژگی هایی دارد؟

روانشناسان کودک بر این باور هستند که کودکان تا ۱ سالگی باید در آغوش مادر خود پرورش یابند اما پس از یک سالگی مادران می توانند برای نگهداری از کودکان خود پرستاری استخدام کنند تا امور مربوط به کودکان را انجام دهد و مادر بتواند به کارهای شخصی خود رسیدگی کند. چنانچه قصد دارید برای کودکان ۱ تا ۳ ساله خود پرستاری را استخدام کنید که در منزل به نگهداری از کودکان شما بپردازد بهتر است این کار را از طریق مراکز معتبر خدمات پرستاری انجام دهید تا پرستاری کارآزموده و باتجربه را جهت مراقبت از کودکان به منزل شما اعزام کند. پرستاری که تجربه کافی در این زمینه داشته باشد می‌تواند نیازهای عاطفی و جسمی کودک را به صورت کامل برطرف کند.

وظایف پرستار در نگهداری از کودک ۱ تا ۳ ساله

پرستاری که برای کودکان ۱ تا ۳ سال در نظر گرفته می شود باید کاملاً آگاه و هوشیار باشد و بتواند تمامی نیازهای جسمی و عاطفی کودک را شناخته و آنها را به بهترین شکل ممکن برآورده کند. سن ۱ تا ۳ سالگی یکی از سنین بسیار حساس در آموزش و پرورش کودکان می باشد و دوره بزرگسالی افراد متاثر از سه سال اول زندگی او خواهد بود. در ادامه مطلب به بررسی وظایفی که پرستار کودک ۱ تا ۳ ساله بر عهده خواهد داشت اشاره می کنیم.

 • رسیدگی به بهداشت کودک و استحمام او و تعویض لباس
 • رسیدگی به تغذیه کودکان و نوزادان از طریق شیر خشک و یا مکمل های غذایی
حتما بخوانید:   بیماری استخوانی پاژه را در سالمندان بشناسیم

بهترین پرستار برای کودکان ۱ تا ۳ ساله در منزل

 • رسیدگی به خواب کودکان و کمک کردن به کودک جهت رشد و نمو
 • آموزش های اولیه مثل حرف زدن، غذا خوردن، راه رفتن و … به کودکان

خصوصیات یک پرستار ایده آل جهت کودکان ۱ تا ۳ ساله

اگر برای مراقبت از کودکان ۱ تا ۳ ساله خود نیاز به پرستاری دارید که در منزل از دلبندان شما مراقبت کند باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید.پرستاری که برای این کار انتخاب می‌کنید باید تجربه کافی در ارتباط با کودکان را داشته باشد و همچنین با حوصله و دلسوز و مهربان باشد. ارتباط گرفتن با کودکان نیازمند مهارت و تجربه کافی در این زمینه می باشد بنابراین پرستاران باید با صبر و حوصله سعی کنند که با کودک ارتباط برقرار کرده و و در مقابل او انعطاف پذیری در کنار اقتدار داشته باشند.

روش درست رفتار و اخلاق پرستار با کودک

پرستار باید طوری با کودکان ارتباط برقرار کند که کودک در زمانی که با پرستار می‌گذراند احساس شادی و لذت داشته باشد و از اینکه با پرستار خود وقت می گذراند حس خوشایندی داشته باشد. چنانچه پرستار با محبت و خوش اخلاق باشد می تواند رابطه خوبی با کودکان برقرار کند و کیفیت ارتباط تا حد زیادی بهبود پیدا می کند. پرستار باید به آموزش کودکان از طریق بازی و فعالیت‌های خلاقانه بپردازد. بازی هایی که پرستار با کودک انجام می دهد باید کاملاً هدفمندانه و متنوع باشد و همچنین بتواند کودک را سرگرم کند. پرستار کودک باید توانایی آموزش دادن به کودکان را داشته باشد و باید بتواند آموزش های اصولی رفتارهای اجتماعی را از طریق بازی و فعالیت های جانبی به کودک بدهد و بتواند خلاقیت کودک را در این راستا پرورش دهند.

داشتن پرستار کودک چه مزایایی دارد؟

پرستار کودک در منزل می تواند تحت نظارت والدین به نگهداری و مراقبت از کودکان بپردازد و والدین می توانند اصول تربیتی خود را به پرستار یادآوری کرده و از او بخواهند که کودک را با همان اصول آموزش دهد. از مزایای داشتن پرستار کودک در منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش اضطراب خانواده و کمک به والدین
 • کمک به حضور مادر در اجتماع و تضمین امنیت شغلی او
 • رشد و تربیت کودک همگام با معیارهای خانواده
 • حضور در محیط امن خانه
 • بازی کردن کودک با وسایل شخصی خودش
 • استراحت و خواب کافی کودک
 • تغذیه سالم کودک در منزل
 • عدم سختی های رفت و آمد به مهدکودک و کاهش هزینه های آن
 • انتخاب پرستار با معیارهای والدین
 • کشف استعدادهای کودک
حتما بخوانید:   مراحل مهم برای اینکه پرستار کودک شوید

داشتن پرستار کودک چه معایبی دارد؟

۱ تا ۳ سالگی برای کودکان دوران بسیار حساسی می باشد و کودکان در این دوران علاوه بر نیازهای طبیعی باید هوش اجتماعی آنها نیز تقویت شود. گاهی اوقات کودک در محیط خانه وقت زیادی را با پرستارش می گذراند و این امر می‌تواند تاثیر منفی در رشد اجتماعی کودک داشته باشد. روانشناسان کودک بر این باورند که برای آنکه کودکان بتوانند از لحاظ روحی توانایی برقراری ارتباط با دیگران را داشته باشند باید از سنین کودکی با دیگر همسالان خود ارتباط مستمر داشته باشند. بهترین پرستار برای کودکان ۱ تا ۳ ساله در منزلارتباط کودکان با دیگر همسالان خود در محیط بیرون از خانه می تواند از وابستگی کودک به والدین نیز کم کند و در آینده فردی کمرو و خجالتی نباشد.

یک پرستار کودک چگونه باید رفتار کند؟

یکی از دغدغه های والدین بعد از سپردن کودکان به پرستار رفتار او با کودک می باشد. پرستار باید با مهربانی و صبوری با کودک ارتباط برقرار کند زیرا کودکان برای سازگار شدن با شرایط جدید نیاز به زمان دارند. ممکن است در روزهای اول که پرستار به منزل می آید کودک نا آرام بوده، گریه کند و حتی رفتارهای پرخاشگرانه انجام دهد. این کارها طبیعی است زیرا برای هر کودکی انس گرفتن با پرستار کمی سخت است. چنانچه پرستاری برای کودک خود استخدام می کنید باید بتواند خلا وجود پدر و مادر را در ساعاتی که در منزل نیستند پر کند. مثلاً پرستار می تواند با بازی های حرکتی و فکری ذهن کودک را از والدین دور کند و به او احساس آرامش دهد. از دیگر خصوصیاتی که پرستار کودک باید داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برنامه ریزی روزانه برای نگهداری از کودک: یکی از راه هایی که پرستار می تواند به بهترین شکل ممکن با کودک ارتباط برقرار کند و از او مراقبت کند برنامه ریزی برای کارهای روزانه است پرستار کودک باید برای تمام کارهایی که قرار است در ساعات کاری انجام دهد برنامه‌ریزی داشته باشد و به همه آنها تسلط کافی داشته باشد.
 • مراقبت و نگهداری از کودک: اصلی ترین و اساسی ترین کاری که باید پرستار کودک انجام دهد مراقبت از او می باشد. پرستار باید در همه حال توجهش به پرستار کودک بوده تا به او آسیبی وارد نشود و اگر کودک دچار آسیب شد باید بتواند بهترین واکنش را در شرایط اضطراری انجام دهد و دستپاچه نشود.
 • منظم بودن و دقت کافی در نگهداری از کودک: پرستار کودک باید برنامه زمانی مشخصی داشته باشد و در وقت تعیین شده در محل کار خود حاضر باشد. پرستار باید مسئولیت پذیر بوده و قابل اعتماد باشد.
 • پایبند بودن به اصول اخلاقی: پرستاری که برای کودک خود استخدام می کنید باید از همه لحاظ شخص موجهی باشد. پرستار باید اصول اخلاقی را شناخته و به آنها پایبند باشد در غیر این صورت شخص مناسبی برای پرستاری و مراقبت از کودک شما نخواهد بود.
 • توجه به تغذیه و خواب کودک: پرستار برای باید برای استراحت و برنامه غذایی کودک برنامه ریزی داشته باشد.
 • آشنایی با اصول تربیتی: پرستاری که برای کودک خود در نظر گرفته اید باید با اصول تربیتی آشنا باشد و بتواند با کودک ارتباط خوبی برقرار کرده و آموزش‌های لازم را به او بدهد.
حتما بخوانید:   نحوه پرستاری از بیمار کرونایی در منزل | علائم بیماری کرونا

چگونه بهترین پرستار را برای کودک خود انتخاب کنیم؟

قبل از انتخاب پرستار باید یک مرکز خدماتی معتبر را انتخاب کرده و از آنها جهت انتخاب پرستار برای کودک کمک بخواهید. شرکت خدماتی ایبک امداد با در اختیار داشتن بهترین پرستاران و بهیاران جهت پرستاری و نگهداری از کودکان دلبند شما آماده ارائه خدمت می باشد. بهترین پرستار برای کودکان ۱ تا ۳ ساله در منزلما به شما این اطمینان خاطر را می دهیم که تمامی خدمات پرستاری و مراقبتی از کودک دلبندتان را به بهترین شکل ممکن ارائه خواهیم داد و شما با خیال آسوده می توانید کودکتان را به پرستار بسپارید. برای آنکه بتوانید بهترین پرستار را برای کودک خود انتخاب کنید باید به موارد زیر دقت کنید:

 • سن پرستار
 • تحصیلات
 • تجربه کار عملی و یا علمی پرستار
 • زمان مورد نیاز جهت حضور پرستار در خانه
 • هزینه ای که می توانید به پرستار اختصاص دهید.

سخن پایانی

فرزندان و تربیت آنها برای والدین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کودکان در سنین ۱ تا ۳ سالگی در سن بسیار حساسی هستند و نیازمند مراقبت و نگهداری ویژه می باشند. شرکت خدماتی ایبک امداد با در اختیار داشتن بهترین نیروی کار و حرفه ای ترین پرستاران در زمینه پرستاری و مراقبت از کودکان و سالمندان و بیماران آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز می باشد. جهت دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.

 

111111111111111111

31

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا