خدمات ساختمان

چسب پودری آجر چه کاربردی دارد | قیمت چسب پودری درجه 1

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

از گذشته تاکنون در سبک معماری ساختمان ایرانیان همواره آجر نقش اصلی را ایفا می کند. هیچ نمایی به اندازه آجر و نماهای آجری شکل در این کشور طرفدار نداشته است. این نما دوام و مقاومت بالایی دارد و اصالت خاصی به ساختمان شما می بخشد. اما از آنجایی که نصب آجر بعنوان نما بسیار سخت و پرزحمت بود، امروزه یک گزینه جدید و مقرون به صرفه به نام چسب پودری آجر تولید شد که امکان نصب آجر را بدون دردسر و با هزینه ای بسیار مناسبتر فراهم می کند.

چسب پودری آجر چیست

چسب پودری آجر یک نوع چسب است که برای چسباندن آجرها به هم یا به سطوح دیگر مانند بتن، سنگ، گچ و … استفاده می شود. این چسب از ترکیب سیمان و مواد پلیمری تشکیل شده و به صورت خشک و پودری عرضه می شود. برای استفاده از این چسب، باید آن را با آب مخلوط کرده و به سطح مورد نظر اعمال کرد.

مزایای چسب پودری آجر

در صورتی که ترجیح می دهید از چسب پودری آجر به جای ملات و سیمان در نما استفاده کنید، بهتر است از قبل مزایا و معایب استفاده از این روش را بدانید. تا با آگاهی کامل اقدام به این کار نمایید. چسب پودری آجر دارای مزایای زیر است:

افزایش سرعت در کار

با استفاده از چسب پودری آجر، می توان در مدت کوتاه تر و با سرعت بیشتر آجرها را به هم چسبانده و نمای ساختمان را تکمیل کرد. این چسب نیاز به زیرکاری، بندکشی، آب پاشیدن و خشک کاری ندارد و به راحتی قابل اجرا است.

کاهش هزینه ها

با استفاده از چسب پودری آجر، مصرف ملات، دوغاب، سیمان و آب کاهش می یابد و در نتیجه هزینه های ساخت و ساز کمتر خواهد شد. همچنین، با کاهش وزن ساختمان، هزینه های فونداسیون و ستونها نیز کمتر می شود.

 افزایش استحکام و مقاومت

چسب پودری آجر با داشتن مواد پلیمری، دارای الاستیسیته بالایی است و در برابر نشست ساختمان، تغییر دما، رطوبت، فشار و خمش مقاوم است. این چسب باعث افزایش قدرت اتصال آجرها به هم و به سطح پشت زمینه می شود.

حتما بخوانید:   اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب

افزایش جذابیت و زیبایی ساختمان

چسب پودری آجر باعث افزایش صافی و تمیز بودن نمای ساختمان می شود. این چسب در رنگ های مختلف موجود است و با رنگ آجر همخوان است. همچنین، با کاربرد این چسب، عرض درز بین آجرها کم شده و جلوه ای هندسی به نمای ساختمان داده می شود.

چسب-مخصوص-آجر

چسب پودری آجر ردمکس

چسب پودری آجر ردمکس یک نوع چسب مخصوص آجرهای نما و آجرهای نسوز است که دارای ویژگی های زیر می باشد:

 • دارای چسبندگی اولیه بالا و استحکام بالا و قابل اطمینان
 • دارای الیاف ویژه جهت افزایش مقاومت و انعطاف پذیری
 • قابل اجرا در محیط های مرطوب و خشک
 • دارای کیفیت مطلوب و مقاوم در برابر عوامل محیطی
 • قابل استفاده برای کاشی و سرامیک با ملات خوری بالای 1 سانتی متر
 • دارای رنگ همخوان با رنگ آجر
 • دارای قیمت مناسب و مقرون به صرفه

چسب پودری آجر فلکس

چسب پودری آجر فلکس نیز نوع دیگری از انواع چسب مخصوص نمای آجری است که روی انواع آجرهای نسوز قابلیت اجرا دارد. از جمله ویژگی های این نوع چسب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان چسبندگی و مقاومت بسیار بالا که می تواند به شما اطمینان دهد هیچگونه مشکلی برای نمای ساختمان ایجاد نخواهد شد.
 • قابلیت اجرا در تمامی اقلیم کشورمان از جمله مناطق شرجی و خشک
 • مقاومت بالا در برابر فشارهای ناگهانی و حوادث فیرمترقبه از قبیل زلزله، سیل، طوفان و …
 • امکان استفاده برای انواع آجر، کاشی و سرامیک
 • تولید در رنگ های مختلف که می تواند هر گونه ایراد و شکستگی آجر یا کاشی و سرامیک ساختمان شما را بپوشاند.
 • هزینه ای مقرون به صرفه تر از سیمان و ملات

چسب پودری آجر نما میلانو

چسب پودری آجر نما میلانو نوعی چسب مخصوص آجرهای نما و آجرهای نسوز است که از ترکیب سیمان، سنگدانه های ریز، رزین های پودری و افزودنی های ویژه تشکیل شده است. این چسب دارای خصوصیات زیر است:

 • دارای الاستیسیته بالا و مقاومت بسیار زیاد در برابر تغییر دما، رطوبت، فشار و خمش
 • امکان نصب آجر با استفاده از این نوع چسب در تمامی اقلیم ها از جمله خشک و مرطوب
 • کیفیت بسیار بالا و اطمینان به شما از اینکه مانند سیمان و ملات مقاوم است.
 • عدم محدودیت استفاده صرفا برای آجر بلکه امکان استفاده از ان برای سرامیک و کاشی نیز وجود دارد.
 • عرضه در رنگ بندی های مختلف و متناسب با رنگ آجر نمای ساختمان شما
حتما بخوانید:   انواع کابینت روشویی | مزایا و معایب کابینت های روشویی

چسب پودری آجرنمای فیبرا

چسب پودری آجرنمای فیبرا نیز نوعی دیگر از انواع چسب پودری است که با توجه به مواد تشکیل دهنده آن کاربردی ویژه و اصولی دارد. از جمله ویژگی های چسب پودری آجرنمای فیبرا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • همانند دیگر انواع چسب های پودری آجر دارای چسبندگی با کیفیت بسیار بالایی است.
 • در برابر فشارهای ناگهانی همچون زلزله و باد و طوفان مقاوم است.
 • قابلیت عایق بندی مناسبی دارد. این ویژگی در دیگر انواع چسب ها کمتر به چشم می خورد.
 • در تمامی شرایط آب و هوایی امکان نصب و اجرا دارد.
 • برای انواع کاشی و سرامیک نیز قابلیت استفاده دارد.
 • قیمتی مقرون به صرفه تر از دیگر روش های نصب آجر خواهد داشت.

چسب آجر تک جزئی یا دو جزئی

همانطور که گفتیم، چسب آجر یک نوع چسب ساختمانی است که برای چسباندن آجرها به هم یا به سطوح دیگر مانند بتن، سنگ، گچ و … استفاده می شود. این چسب معمولا بر پایه سیمان و مواد پلیمری تشکیل شده و به صورت خشک و پودری یا خمیری عرضه می شود. برای استفاده از این چسب، باید آن را با آب یا رزین مخلوط کرده و به سطح مورد نظر اعمال کرد.

چسب آجر را می توان به دو نوع تک جزئی و دو جزئی تقسیم کرد:

چسب آجر تک جزئی

این نوع چسب فقط شامل یک جزء پودری است که با اضافه کردن آب به آن، قابل استفاده می شود. این چسب دارای قدرت چسبندگی و استحکام مناسب و الاستیسیته خوب است. چسب آجر تک جزئی برای نصب انواع آجرهای نما، نسوز، سفالی، بتن و … در فضاهای داخلی و خارجی مناسب است.

بعضی از تولیدکنندگان چسب پودری کاشی و سرامیک را نیز برای نصب آجر پیشنهاد می دهند.

چسب آجر دو جزئی

چسب پودری آجر دو جزئی شامل دو جزء پودری و رزین است که باید با هم مخلوط شوند. این چسب دارای قدرت چسبندگی و استحکام بالاتر و الاستیسیته عالی است. این چسب برای نصب انواع آجرهای نما، نسوز، سفالی، بتن و … در فضاهای مرطوب و در تماس با آب مناسب است.

قیمت چسب پودری آجر

در صورتی که به دنبال خرید چسب پودری آجر باشید، طبیعی است که بخواهید قیمت آن را نیز از قبل بدانید تا بتوانید براساس آن بودجه بندی مناسبی داشته باشید. چرا که در شرایط کنونی جامعه ما برآورد هزینه قبل از هر کاری از مهم ترین قدم ها محسوب می شود. اما قیمت چسب پودری آجر به عوامل مختلفی بستگی دارد و بدون دانستن این عوامل نمی توان قیمت مشخصی از آن ارائه نمود. برخی از این عوامل عبارتند از:

حتما بخوانید:   بهترین روش های ترمیم لعاب کاسه توالت ایرانی و فرنگی

نوع و کیفیت چسب

چسب پودری آجر معمولا بر پایه سیمان و مواد پلیمری تشکیل شده و به صورت خشک و پودری عرضه می شود. این چسب می تواند تک جزئی باشد که با اضافه کردن آب به آن قابل استفاده می شود، یا دو جزئی باشد که باید با رزین مخلوط شود. همچنین، کیفیت و نوع مواد اولیه می تواند قیمت را تحت تأثیر قرار داده و تفاوت قابل توجهی در قیمت ها ایجاد کند.

برند و شرکت تولیدکننده چسب

بسیاری از تولیدکنندگان داخلی و خارجی چسب پودری آجر را با فرمولاسیون خاص و با استفاده از تکنولوژی های مختلف تولید می کنند. این فرمولاسیون در میزان چسبندگی، انعطاف و استحکام چسب تأثیر گذار است. برخی از برندهای معروف چسب پودری آجر عبارتند از: بتن پلاست، نامیکاران، پارسیکا، ردمکس، پاورمیکس، اردکان، سامیکس و ….

حجم و وزن چسب

چسب پودری آجر در بسته بندی های مختلف با حجم و وزن های متفاوت عرضه می شود. عموما در بین بسته بندی های سطلی و پاکتی، سطلی ها دارای حجم و وزن بالاتر هستند. همچنین، وزن بسته ها بین ۵ تا ۲۵ کیلوگرم متغیر است. قاعدتا با افزایش حجم و وزن چسب، قیمت آن نسبت به حجم کمتر کاهش می یابد.

رنگ چسب

چسب پودری آجر در رنگ های مختلف موجود است و با رنگ آجر همخوانی دارد. عموما رنگ های رایج چسب عبارتند از: سفید، خاکستری، قهوه ای و طوسی. در بین این رنگ ها، رنگ سفید دارای قابليت جذب رطوبت كمتری است و برای نصب آجرهای روشن مناسب می باشد.

رنگ خاکستری برای نصب آجرهای تیره و رنگ قهوه ای و طوسی برای نصب آجرهای سنتی و دکوراتیو مناسب است. بنابراین از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت چسب اجرنما، رنگ چسب است.

قیمت چسب پودری آجر

جمع بندی

همانطور که در این مقاله خواندیم، چسب پودری آجر نوعی چسب ساختمانی است که برای چسباندن آجرها به سطوح استفاده می شود. حال که از مزایا، قیمت و دیگر موارد این نوع چسب اطلاع دارید، می توانید تصمیم بگیرید که نمای ساختمان آجری خود را از چه طریقی اجرا نمایید. برای کمک بیشتر نیز می توانید از خدمات ساختمانی آی بک امداد بهره مند شوید.

 

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

چسب پودری آجر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چسب پودری آجر چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x